Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2014-02-16
Deltävling i
Ivars Bil Jemtland Ski Tour 2014
<<< Flyktingloppet
Flyktingloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Lars Suther
Lima IF
2:00:41.724065
89.4p
2
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
2:00:44.724386
+3.221
89.4p
3
H 21
Magnus Jonsson
Sollefteå GIF
2:01:00.725952
+18.1787
89.1p
4
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:01:06.726597
+25.2432
89.0p
5
H 21
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:03:32.741108
+2:50.16943
86.8p
6
H 21
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
2:03:42.742146
+3:00.17981
86.6p
7
H 21
Johan Persson
Järpens SK
2:06:40.759904
+5:58.35739
84.0p
8
H 21
Eric Simonsson
Landöns IF
2:08:23.770286
+7:42.46121
82.6p
9
H 21
Fredrik Sätter
Mattmar SK
2:08:42.772142
+8:00.47977
82.3p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:10:00
10
H 21
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
2:10:56.785584
+10:15.61419
80.5p
11
H 21
Anders Myrland
Skogn IL
2:11:07.786617
+10:25.62452
80.4p
12
H 21
Frode Jermstad
Team Velux Isola
2:12:14.793322
+11:32.69157
79.5p
13
H 21
Rune Veie
Det Norske Oljeselskap Bil
2:13:42.802145
+13:00.77980
78.4p
14
H 21
Joakim Kangasharju
Ragunda IF
2:14:28.806796
+13:47.82631
77.8p
15
D 21
Laila Kveli
Lierne IL
2:15:07.810691
+14:26.86526
77.4p
16
H 21
Ola A Eggen
Snåsa IL
2:15:13.811236
+14:31.87071
77.3p
17
H 21
Jonas Flaat
Team Nava
2:15:42.814191
+15:01.90026
77.0p
18
H 21
Johan Schjerve
Team Nava
2:16:46.820560
+16:04.96395
76.2p
19
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
2:19:34.837303
+18:52.113138
74.3p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:20:00
20
H 21
David Olovsson
Östersunds SK
2:20:09.840826
+19:27.116661
73.9p
21
H 21
Sven Emil Wallin
Trångsvikens IF
2:20:38.843771
+19:57.119606
73.6p
22
H 21
Mikael Hultin
Östersunds SK
2:21:39.849839
+20:57.125674
72.9p
23
H 21
Niclas Eriksson
Hägglunds SK
2:22:02.852179
+21:21.128014
72.7p
24
H 21
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:22:12.853101
+21:30.128936
72.6p
25
H 21
Petter Kindmalm
Östersunds SK
2:22:46.856502
+22:04.132337
72.2p
26
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:23:16.859503
+22:34.135338
71.9p
27
H 21
Börje Cato Moen
Lierne IL
2:23:34.861338
+22:52.137173
71.7p
28
H 21
Stig Ove Tangen
Henning Sl
2:25:10.870934
+24:28.146769
70.7p
29
H 21
Björn Haring
Östersunds SK
2:25:41.874073
+25:00.149908
70.4p
30
H 21
Egil Brörs
Club z
2:26:02.876197
+25:21.152032
70.2p
31
H 21
Björn Ståle Eikrem
Skogn IL
2:26:23.878240
+25:41.154075
70.0p
32
H 21
Öyvind Johansen
Östersunds SK
2:26:29.878878
+25:48.154713
70.0p
33
H 21
Anders Lindroos
Axa SC
2:26:53.881271
+26:12.157106
69.7p
34
H 21
Are Wallin
Axa SC
2:27:10.882918
+26:28.158753
69.6p
35
H 21
Ralf Andersson
Hotings IF
2:27:28.884765
+26:47.160600
69.4p
36
D 21
Kicki Fransson
Järpens SK
2:29:09.894884
+28:28.170719
68.4p
37
H 21
Patrik Hakonen
Axa SC
2:29:14.895331
+28:32.171166
68.4p
38
H 21
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
2:29:37.897688
+28:56.173523
68.1p
39
H 21
Måns Erik Frank
Hallvikens IF
2:29:43.898287
+29:02.174122
68.1p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:30:00
40
H 21
Mikael Lundholm
Östersunds SK
2:30:18.901729
+29:36.177564
67.8p
41
H 21
Auvo Dufva
Åsarna IK
2:30:32.903184
+29:51.179019
67.6p
42
H 21
Fredrik Olovsson
Östersunds SK
2:30:36.903503
+29:54.179338
67.6p
43
H 21
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:31:15.907465
+30:34.183300
67.2p
44
H 21
Anders Önegård
Offerdals SK
2:31:39.909816
+30:57.185651
67.0p
45
H 21
Tord Lundin
Tandsbyns IF
2:32:53.917208
+32:11.193043
66.4p
46
H 21
Martin Landgren
Falköpings AIK SK
2:33:53.923248
+33:11.199083
65.8p
47
H 21
Fredrik Bernsten
Axa SC
2:34:10.924991
+33:29.200826
65.7p
48
H 21
Frank Gjertsås
Lierne IL
2:34:50.928955
+34:08.204790
65.3p
49
H 21
Helge Vedvik
Grong IL
2:34:50.928987
+34:09.204822
65.3p
50
D 21
Henna Seppas
IFK Mora SK
2:36:31.939016
+35:49.214851
64.5p
51
H 21
Kenneth Skjerve
IL Markabygda
2:36:44.940351
+36:02.216186
64.4p
52
H 21
Martin Kristiansson
Trångsvikens IF
2:37:12.943113
+36:30.218948
64.2p
53
H 21
Ottar Lyngstad
Sørli IL
2:37:57.947607
+37:15.223442
63.8p
54
D 21
Louise Börjesson
IFK Helsingborg
2:38:04.948319
+37:22.224154
63.7p
55
H 21
Per Aild Bolaas
Club z
2:38:40.951988
+37:59.227823
63.4p
56
H 21
Per Steen
Brunflo IF
2:39:16.955550
+38:34.231385
63.1p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:40:00
57
H 21
Lars Norlander
Östersunds SK
2:40:04.960311
+39:22.236146
62.8p
58
H 21
BO Göransson
Åsarna IK
2:40:09.960853
+39:27.236688
62.7p
59
H 21
Ove Sandvik
Lierne IL
2:40:16.961552
+39:34.237387
62.7p
60
H 21
Peter Schröder
Mälarhöjdens IK
2:40:33.963272
+39:52.239107
62.5p
61
H 21
Tor Arne Moen
Lierne IL
2:42:25.974410
+41:43.250245
61.7p
62
H 21
Joel Larsson
Häggenås SK
2:42:36.975516
+41:54.251351
61.6p
63
H 21
Olov Richardsson
Ncc IF
2:43:10.978917
+42:28.254752
61.3p
64
H 21
Tobias Rönneblad
Brunflo IF
2:43:28.980751
+42:46.256586
61.2p
65
H 21
Egil Wallin
Axa SC
2:43:39.981888
+42:58.257723
61.1p
66
H 21
Oddvar Forberg Isaksen
Trondheim Skl
2:43:42.982119
+43:00.257954
61.1p
67
D 21
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
2:44:31.987068
+43:50.262903
60.7p
68
H 21
Björn Viggeborn
Axa SC
2:44:32.987143
+43:50.262978
60.7p
69
H 21
Bengt Hemmingsson
Bodsjöböle SK
2:44:58.989777
+44:17.265612
60.5p
70
H 21
Stefan Andersson
Brunflo IF
2:45:21.992030
+44:39.267865
60.3p
71
H 21
Terje Homo
Lierne IL
2:45:35.993497
+44:54.269332
60.2p
72
D 21
Matilda Andersson
Häggenås SK
2:46:07.996663
+45:25.272498
60.0p
73
H 21
Oddvar Strøm
Lierne IL
2:46:32.999165
+45:51.275000
59.8p
74
D 21
Karen Anna Kvemo
Lierne IL
2:47:05.1002414
+46:23.278249
59.6p
75
H 21
Anders Skjerve
IL Markabygda
2:47:44.1006391
+47:03.282226
59.3p
76
H 21
Dan Leo Totland
Sørli IL
2:48:13.1009266
+47:32.285101
59.1p
77
H 21
Johan Forssen
Frösö IF
2:48:15.1009415
+47:33.285250
59.1p
78
D 21
Elisabeth juudas
No Club
2:48:55.1013428
+48:13.289263
58.8p
79
H 21
Patrik Sivermalm
Bålsta SK
2:48:58.1013719
+48:16.289554
58.8p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:50:00
80
H 21
Tor Bach
Inderøy IL
2:50:13.1021282
+49:32.297117
58.3p
81
H 21
Kalle Lennartsson
Vattudalens Ldk
2:50:25.1022459
+49:43.298294
58.2p
82
H 21
Andreas Hansson
Duveds IF
2:52:30.1034926
+51:48.310761
57.4p
83
H 21
Knut Blomdahl
Lierne IL
2:52:48.1036743
+52:06.312578
57.2p
84
H 21
Kristoffer Janze
Funäsdalens IF
2:53:08.1038717
+52:26.314552
57.1p
85
H 21
Billy Lindman
Trångsvikens IF
2:53:09.1038880
+52:28.314715
57.1p
86
H 21
Marcus Pernevill
Jämtkraft IF
2:53:40.1041994
+52:59.317829
56.9p
87
H 21
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
2:55:16.1051521
+54:34.327356
56.3p
88
H 21
Gustav Trehn
Frösö IF
2:55:40.1053918
+54:58.329753
56.1p
89
H 21
Seppo Valli
Högforsen Fritid IF
2:56:51.1061056
+56:09.336891
55.7p
90
H 21
Lars Jonar Larsen
Lierne IL
2:56:54.1061308
+56:12.337143
55.7p
91
H 21
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
2:57:05.1062489
+56:24.338324
55.6p
92
H 21
Andreas Lindström
Östersunds SK
2:57:37.1065644
+56:55.341479
55.4p
93
H 21
Carl-fredrik Yri
Östersunds SK
2:57:59.1067856
+57:17.343691
55.3p
94
H 21
Arne Kai Stuenes
Lierne IL
2:58:20.1069920
+57:38.345755
55.1p
95
D 21
Matilda Dybäck
Team Dybäck
2:58:27.1070671
+57:46.346506
55.1p
96
H 21
Marcus Holmbergh
Högforsen Fritid IF
2:58:28.1070778
+57:47.346613
55.1p
97
H 21
Krister Haraldsson
Tandsbyns IF
2:58:54.1073303
+58:12.349138
54.9p
98
H 21
Erik Sunnerheim
Bonäshamn
2:59:14.1075305
+58:32.351140
54.8p
99
H 21
Staffan Näslund
Östersunds SK
2:59:34.1077338
+58:52.353173
54.7p
100
H 21
Dan Sunnerheim
Bonäshamn
2:59:50.1078948
+59:08.354783
54.6p
101
D 21
Ida Nilsson
Högby IF
2:59:52.1079110
+59:10.354945
54.6p
102
H 21
Niklas Pettersson
Myssjö-Ovikens IF
2:59:53.1079244
+59:11.355079
54.6p
103
H 21
Ove Hansson
Offerdals SK
2:59:58.1079744
+59:16.355579
54.5p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 3:00:00
104
D 21
Charlotta Nilsson
Frösö IF
3:00:12.1081106
+59:30.356941
54.5p
105
H 21
Roger Kamskog
Vemdalens IF
3:00:31.1083003
+59:49.358838
54.3p
106
H 21
Roar Bach
Kolvereid IL
3:01:15.1087471
+1:00:34.363306
54.1p
107
H 21
Bengt Hellstrand
Duveds IF
3:01:24.1088364
+1:00:42.364199
54.0p
108
H 21
Hans Modin
Högforsen Fritid IF
3:01:25.1088461
+1:00:43.364296
54.0p
109
H 21
Kristoffer Bergner
Axa SC
3:01:35.1089475
+1:00:54.365310
54.0p
110
H 21
Bengt Schön
Storvreta IK
3:02:11.1093018
+1:01:29.368853
53.8p
111
H 21
Simon Jörgensen
SportsGym
3:02:15.1093475
+1:01:34.369310
53.7p
112
D 21
Åsa Wiklund
SportsGym
3:02:17.1093687
+1:01:36.369522
53.7p
113
H 21
Niklas Ekstrand
No Club
3:02:19.1093833
+1:01:37.369668
53.7p
114
D 21
Sara Dybäck
Team Dybäck
3:02:20.1093982
+1:01:39.369817
53.7p
115
H 21
Daniel E
Nord Lock
3:02:37.1095643
+1:01:55.371478
53.6p
116
D 21
Carina Bäckström
Storvreta IK
3:03:19.1099836
+1:02:37.375671
53.4p
117
H 21
Mattias Dahlgren
Spikbodarnas IK
3:03:51.1103087
+1:03:10.378922
53.2p
118
D 21
Yoie Bohlin
SportsGym
3:03:56.1103535
+1:03:14.379370
53.2p
119
H 21
Erik Oestnor
Dreamteam Not IL
3:05:36.1113543
+1:04:54.389378
52.6p
120
H 21
Marcus Ärlebrandt
Östersunds SK
3:05:58.1115794
+1:05:17.391629
52.5p
121
H 21
Stefan Aronsson
Sundsjö IF
3:06:14.1117338
+1:05:32.393173
52.4p
122
H 21
Dan Stensen
Lierne IL
3:06:59.1121816
+1:06:17.397651
52.1p
123
H 21
Christian Bouvier
No Club
3:07:04.1122340
+1:06:22.398175
52.1p
124
H 21
Felix Rudberg
No Club
3:07:36.1125568
+1:06:55.401403
51.9p
125
H 21
Martin Persson
Axa SC
3:07:50.1126946
+1:07:08.402781
51.9p
126
H 21
Thomas Jonsson
Mörsils IF
3:09:02.1134116
+1:08:20.409951
51.5p
127
H 21
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
3:09:07.1134630
+1:08:25.410465
51.4p
128
D 21
Maria Ragnarsson
Bodsjöböle SK
3:09:27.1136611
+1:08:45.412446
51.3p
129
H 21
Henrik Juhlin
Jämtkraft IF
3:09:57.1139634
+1:09:15.415469
51.2p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:10:00
130
H 21
Ulrich Wahlström
IFK Strömsund
3:10:28.1142714
+1:09:46.418549
51.0p
131
H 21
Jan Peter Magnusson
Kälens SK
3:11:18.1147749
+1:10:36.423584
50.8p
132
H 21
Max von Gegerfelt
Axa SC
3:12:05.1152463
+1:11:23.428298
50.5p
133
D 21
Maria Östnor
Lierne IL
3:13:49.1162872
+1:13:08.438707
50.0p
134
D 21
Siv Parnedahl
Offerdals SK
3:14:59.1169837
+1:14:17.445672
49.6p
135
H 21
Fredrik Wikström
Järpens SK
3:15:44.1174311
+1:15:02.450146
49.4p
136
H 21
Pär-erik Petrusson
Jämtkraft IF
3:16:58.1181797
+1:16:17.457632
49.0p
137
H 21
Fredrik Lundkvist
Hotings IF
3:17:50.1186920
+1:17:08.462755
48.8p
138
D 21
Jannie Hagård
Rävetofta OK
3:18:33.1191265
+1:17:52.467100
48.6p
139
H 21
David Sundén
No Club
3:18:35.1191428
+1:17:53.467263
48.6p
140
D 21
Anna Hansson
Nord Lock
3:18:35.1191479
+1:17:54.467314
48.6p
141
H 21
Niklas Hjelte
ÅS IL
3:20:40.1203989
+1:19:59.479824
48.0p
142
D 21
Emma Östberg
Funäsdalens IF
3:21:43.1210291
+1:21:02.486126
47.7p
143
H 21
Jan Molde
Östersunds SK
3:23:32.1221157
+1:22:50.496992
47.2p
144
H 21
Robert Dahlin
Brunflo IF
3:24:59.1229892
+1:24:18.505727
46.8p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:25:00
145
D 21
Birgitta Haraldsson
Tandsbyns IF
3:25:29.1232833
+1:24:47.508668
46.7p
146
H 21
Ulf Nutti
Nord Lock
3:25:36.1233594
+1:24:55.509429
46.7p
147
H 21
Anders B
Nord Lock
3:25:37.1233623
+1:24:55.509458
46.7p
148
H 21
Uno Kallström
Häggenås SK
3:25:47.1234619
+1:25:05.510454
46.6p
149
H 21
Emil Kristiansson
Östersunds SK
3:27:37.1245621
+1:26:55.521456
46.1p
150
D 21
Tilda Gottås
Bodsjöböle SK
3:28:45.1252410
+1:28:03.528245
45.9p
151
H 21
Erik Svensson
Anundsjö IF
3:29:28.1256783
+1:28:47.532618
45.7p
152
H 21
Tomas Olsson
Bodsjöböle SK
3:29:31.1257030
+1:28:49.532865
45.7p
153
D 21
Edel Marie Storaunet
Lierne IL
3:29:31.1257089
+1:28:50.532924
45.7p
154
D 21
Kajsa Göransson
FK Finn
3:29:39.1257836
+1:28:57.533671
45.6p
155
D 21
Åsa Pettersson
Östersunds SK
3:33:25.1280489
+1:32:44.556324
44.7p
156
H 21
Morten Skåle
Sørli IL
3:34:21.1286029
+1:33:39.561864
44.5p
157
H 21
Bengt Gryckdal
ÅS IL
3:35:19.1291857
+1:34:37.567692
44.2p
158
D 21
Christine Åsberg
Axa SC
3:37:10.1302971
+1:36:29.578806
43.8p
159
H 21
Fredrik Olsson
No Club
3:37:20.1303950
+1:36:38.579785
43.8p
160
D 21
Marie Eriksson
Spikbodarnas IK
3:39:26.1316516
+1:38:44.592351
43.3p
161
H 21
Ulf von Sydw
Östersunds SK
3:39:37.1317634
+1:38:55.593469
43.3p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:40:00
162
H 21
Per Englund
No Club
3:40:37.1323661
+1:39:55.599496
43.0p
163
D 21
Anita Blom Lyngstad
Sørli IL
3:41:28.1328794
+1:40:47.604629
42.8p
164
H 21
Staffan Jönsson
Säffle SK
3:41:31.1329057
+1:40:49.604892
42.8p
165
D 21
Tove Anette Aspnes
Sørli IL
3:45:37.1353605
+1:44:55.629440
41.9p
166
D 21
Anneli Hellstrand
Duveds IF
3:47:24.1364301
+1:46:42.640136
41.6p
167
D 21
Lena Johansson
Axa SC
3:50:22.1382125
+1:49:40.657960
41.0p
168
D 21
Karolina Stensen
Lierne IL
3:51:27.1388669
+1:50:46.664504
40.7p
169
D 21
Ann Svensson
Östersunds SK
3:51:43.1390242
+1:51:01.666077
40.7p
170
H 21
Per Sellman
Östersunds SK
3:52:56.1397510
+1:52:14.673345
40.4p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:55:00
171
H 21
Patrik Rönnqvist
Sundsjö IF
3:56:09.1416801
+1:55:27.692636
39.8p
172
D 21
Camilla Fryksell
OK Gränsen
3:58:41.1432095
+1:58:00.707930
39.3p
173
H 21
Karl Erik Wikström
Högforsen Fritid IF
4:08:22.1490189
+2:07:41.766024
37.6p
174
D 21
Ninni Skyttner
Hammerdals IF
4:20:53.1565241
+2:20:11.841076
35.6p
175
H 21
Tommy Göransson
FK Finn
4:24:57.1589629
+2:24:15.865464
35.0p
176
H 21
Bror Forss
Smedjeviken
23:59:58.8639700
-
176
H 21
Fredrik Göransson
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
176
H 21
Jesper Nilsson
Andrarums IF
23:59:58.8639700
-
176
H 21
Markus Åsberg
Trevål IF
23:59:58.8639700
-
176
H 21
Markus S
Nord Lock
23:59:58.8639700
-
176
H 21
Rickard Carlsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
176
H 21
Rolf Fasth
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
176
H 21
Sören Frykenstrand
ÅS IL
23:59:58.8639700
-
176
H 21
Tim Persson
Jämtlandspolisens Idrottsförening
23:59:58.8639700
-
176
H 21
Ola Widegren
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
176
H 21
Elias Alvebro
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
176
H 21
Björn Wickholm
Mörsils IF
23:59:58.8639700
-
176
D 21
Eva Sandberg
Bodsjöböle SK
23:59:58.8639700
-
176
D 21
Åsa Hernerud
Mörsils IF
23:59:58.8639700
-
190
H 21
?? Viggeborn
Axa SC
23:59:59.8639800
-
190
H 21
Alasdair Tutt
Birkebeiner Nordic Ski Club
23:59:59.8639800
-
190
H 21
Andreas Hansson
Myssjö-Ovikens IF
23:59:59.8639800
-
190
H 21
Bengt Arnemo
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
190
H 21
Börje Moen
Sørli IL
23:59:59.8639800
-
190
H 21
Carl Bergsten
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
190
H 21
Finn Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
190
H 21
Kyösti Salokanto
Hällbybrunns IF
23:59:59.8639800
-
190
H 21
Linus Jansson
Häverödals IF
23:59:59.8639800
-
190
H 21
Oscar Wallman
IFK Helsingborg
23:59:59.8639800
-
190
H 21
Pär Gustafsson
Aspås IF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
190
H 21
Samuel Lindgren
Trångsvikens IF
23:59:59.8639800
-
190
H 21
Simon James Platt
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
190
H 21
Staffan Abramsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
190
H 21
Jan Persson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
190
H 21
Rickard Johnson
Frösön
23:59:59.8639800
-
190
D 21
Martha Semrén
ÅS IL
23:59:59.8639800
-
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Elias Dahl
Offerdals SK
43:40.261924
75.8p
2
D 21
Lisa Dahl
Offerdals SK
47:11.283014
+3:30.20990
70.1p
3
H 21
Åke Jansson
Näldens IF
56:50.340904
+13:09.78880
58.2p
4
D 21
Maria Andersson
Häggenås SK
58:41.352030
+15:01.90006
56.4p
5
H 21
Joel Engberg
Mörsils IF
59:09.354808
+15:28.92784
55.9p
6
H 21
Gunnar Olofsson
Offerdals SK
59:09.354882
+15:29.92858
55.9p
7
D 21
Sanna EL Kott Helander
Juristfirma Mats EL Kott
59:36.357577
+15:56.95553
55.5p
8
D 21
Lina EL Kott Helander
Juristfirma Mats EL Kott
59:41.358000
+16:00.95976
55.4p
9
D 21
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
59:49.358827
+16:09.96803
55.3p
10
D 21
Carina Magnusson
Brunflo IF
1:01:18.367776
+17:38.105752
54.0p
11
D 21
Lisa Söderberg
Rödön SK
1:02:55.377421
+19:14.115397
52.6p
12
H 21
Bruno Kempe
Trångsvikens IF
1:05:14.391304
+21:33.129280
50.7p
13
H 21
Jonas Rydård
Mariestads FK
1:05:22.392172
+21:42.130148
50.6p
14
H 21
Marius Mathisen
Mörsils IF
1:06:30.398905
+22:49.136881
49.8p
15
D 21
Felicia Hägg
Östersunds SK
1:06:31.399038
+22:51.137014
49.7p
16
H 21
Morgan W
Nord Lock
1:06:51.401017
+23:10.138993
49.5p
17
H 21
Jan Andersson
Duveds IF
1:07:49.406883
+24:09.144859
48.8p
18
H 21
Magnus Mattsson
Örnsköldsviks Orienterings Klubb
1:08:00.407976
+24:20.145952
48.6p
19
D 21
Agneta Söderberg
Rödön SK
1:10:04.420373
+26:24.158349
47.2p
20
H 21
Mats Rydård
Mariestads FK
1:10:33.423237
+26:53.161213
46.9p
21
H 21
Einar Olander
Nord Lock
1:10:58.425714
+27:17.163690
46.6p
22
D 21
Linnea Hallin
Trångsvikens IF
1:12:46.436528
+29:06.174504
45.5p
23
H 21
Stefan Moss
Nord Lock
1:13:17.439697
+29:37.177673
45.1p
24
D 21
Gun Valli
Högforsen Fritid IF
1:13:42.442142
+30:02.180118
44.9p
25
D 21
Olaug Inderdal
Lierne IL
1:15:10.450944
+31:30.188920
44.0p
26
D 21
Irene Kempe
Trångsvikens IF
1:15:57.455604
+32:16.193580
43.6p
27
D 21
Märit Rydård
Mariestads FK
1:16:30.458947
+32:50.196923
43.2p
28
H 21
Bert P
Nord Lock
1:18:55.473477
+35:15.211453
41.9p
29
H 21
Håkan Halvarsson
No Club
1:18:59.473816
+35:18.211792
41.9p
30
H 21
Alf Kristiansson
No Club
1:29:21.536052
+45:41.274028
37.0p
31
D 21
Veronica Karlsson
Axa SC
1:32:05.552408
+48:24.290384
35.9p
32
D 21
Carina Andersson
Högforsen Fritid IF
1:33:19.559818
+49:38.297794
35.5p
33
D 21
Lena Göransson
FK Finn
2:03:00.737974
+1:19:20.475950
26.9p
34
D 21
Christina Kristiansson
No Club
23:59:59.8639800
-
34
D 21
Wilma Jönsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-