Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Total-DM Stafett
2013-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 12
4.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Jukkasjärvi IF 1
16:05.96420
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
5:18.31710
Axel Flygare
Jukkasjärvi IF
5:34.33360
Marcus Pejok
Jukkasjärvi IF
5:12.31140
2
Luleå
16:36.99540
+31.3020
Emil Simu
Luleå
5:30.32930
Karl Tuuri
Luleå
5:55.35450
Tobias Snell
Luleå
5:10.30960
3
OK Sarven 1
16:55.101430
+50.4910
Eelis Murto
OK Sarven
5:21.32020
Jesper Lindberg
OK Sarven
5:48.34750
Henri Murto
OK Sarven
5:45.34460
4
Medkila Skilag 1
16:56.101500
+50.4980
Jon-henrik Winter Torbergsen
Medkila Skiclub
5:36.33570
Kristoffer Lind Karlsen
Medkila Skiclub
5:59.35820
Sivert Östberg
Medkila Skiclub
5:19.31890
5
Senja Ski 1
17:19.103820
+1:14.7300
Kristian Birkeland
Senja Ski
5:47.34600
Mathias Johnsgård
Senja Ski
6:16.37560
Anders Rege
Senja Ski
5:15.31450
6
Kalix SK 1
17:19.103880
+1:14.7360
Emil Ribom
Kalix SK
4:56.29500
Alexi Pirtikoski
Kalix SK
5:58.35710
Sofia Lundkvist
Kalix SK
6:25.38470
7
Medkila Kilkamratena 2
17:52.107100
+1:46.10580
Andreas Nordgård
Medkila Skiclub
5:51.35000
Thomas Löftingsmo
Medkila Skiclub
6:55.41480
Jakob Skillingstad
Medkila Skiclub
5:05.30410
8
Strömnäs GIF 1
17:52.107170
+1:47.10650
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
5:48.34750
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
5:46.34500
Christoffer Alm
Strömnäs GIF
6:18.37710
9
Kittilän Kotaveikot 1
18:12.109150
+2:07.12630
Namnlös Namnlös
Kittilän Kotaveikot
5:37.33660
Matias Riipi
Kittilän Kotaveikot
6:01.36060
Verneri Tanninen
Kittilän Kotaveikot
6:33.39220
10
IFK Kiruna 1
18:36.111580
+2:31.15060
Sven Lindmark
IFK Kiruna
5:49.34860
Isak Mikael Sikku
IFK Kiruna
6:02.36140
Gustav Stöckel
IFK Kiruna
6:44.40370
11
Stokmarknes IL 1
18:38.111750
+2:33.15230
Kristian Lind
Stokmarknes IL
5:50.34900
Eskil Huse
Stokmarknes IL
6:09.36890
Roan R Johansson
Stokmarknes IL
6:38.39750
12
Bodens SK 1
18:42.112180
+2:37.15660
Albin Åström
Bodens SK
5:35.33420
Isak Johanson
Bodens SK
7:16.43540
Hugo Sundberg
Bodens SK
5:51.35010
13
Melbo IL 1
18:45.112450
+2:40.15930
Andreas Markussen
Melbo IL
5:22.32100
Jasper Holst
Melbo IL
7:59.47850
Bastian Holst
Melbo IL
5:23.32290
14
Ballangen Ski 1
19:11.115050
+3:06.18530
Tobias Sörslett Samuelsen
Ballangen Ski
5:19.31890
Selmer Spjelkavik Hansen
Ballangen Ski
7:46.46540
Per Anders Lind
Ballangen Ski
6:05.36410
15
Salangen IF Ski 1
19:32.117110
+3:26.20590
Torstein Paulsen
Salangen IF Ski
6:06.36560
Torgrim Martin Paulsen
Salangen IF Ski
7:00.41950
Henning B Frantzen
Salangen IF Ski
6:25.38400
16
Fjell Skilag 1
19:33.117240
+3:28.20720
Sverre Hanssen
Fjell Skilag
6:27.38600
Håkon Solum
Fjell Skilag
8:03.48280
Marcus Åshovd
Fjell Skilag
5:02.30140
17
Sävast Ski team 1
19:35.117400
+3:29.20880
Arvid Johansson
Sävast Ski Team IF
5:34.33370
Linn Nordgren
Sävast Ski Team IF
6:43.40280
Moa Danielsson
Sävast Ski Team IF
7:16.43550
18
Sunderby SK 1
19:49.118800
+3:43.22280
Viktor Hallergren
Sunderby SK
6:36.39520
Nils Olsson Lasu
Sunderby SK
7:24.44330
Kalle Brännström
Sunderby SK
5:48.34740