Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre- och Särnatävlingarna - Fristil
2013-11-30
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 16
4km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ida Palmberg
Högbo GOIF
10:05.60470
2
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
10:06.60540
+0
3
Alicia Persson
Stockviks SF
10:07.60620
+1.50
4
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
10:20.61910
+14.1340
5
Moa Olsson
SK Bore
10:42.64190
+37.3620
6
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
10:44.64340
+38.3770
7
Johanna Andersson
Falu IK
10:45.64430
+39.3860
8
Tilda Jacobsson
Rembo IK
10:45.64460
+39.3890
9
Carolina Yngvesson
Rembo IK
11:11.67080
+1:06.6510
10
Matilda Melén
Falu IK
11:12.67160
+1:06.6590
11
Emma Samuelsson
IFK Grängesberg SK
11:13.67230
+1:07.6660
12
Ida Danielsson
Garphyttans IF
11:14.67350
+1:08.6780
13
Jonna Marsch
Näsvikens IK
11:17.67640
+1:11.7070
14
Nora Jacobsson
Rembo IK
11:20.67930
+1:14.7360
15
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
11:21.68030
+1:15.7460
16
Madelene Melin
Malungs IF
11:33.69260
+1:27.8690
17
Ida Andersson
IFK Mora SK
13:00.77950
+2:54.17380
18
Emma Hållström
Valbo Aif
13:15.79420
+3:09.18850
19
Alva Lejonclou
Idre SK
16:09.96820
+6:03.36250
-
Elin Backén
Svegs IK
23:59:59.8639800
H 16
4km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Raimo Vigants
Latvia
8:51.53060
2
Adam Persson
Eksjö SOK
8:51.53090
+0
3
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
9:16.55540
+24.2380
4
Samuel Björn
Rembo IK
9:25.56470
+34.3310
5
Erik Lieback
Ulricehamns IF
9:25.56490
+34.3330
6
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
9:31.57070
+40.3910
7
Alexander Karlsson
Källbottens IK
9:33.57210
+41.4050
8
Isak Augustsson
IFK Mora SK
9:33.57250
+41.4090
9
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
9:33.57270
+42.4110
10
David Ljunglund
Falu IK
9:40.57900
+48.4740
11
Sebastian Jansson
Sälens IF
9:43.58260
+52.5100
12
Albin Persson
Tranemo IF
9:43.58290
+52.5130
13
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
9:44.58310
+52.5150
14
Oscar Höiby
OK Landehof
9:47.58630
+55.5470
15
Albin Sehlberg
Hägglunds SK
9:47.58650
+55.5490
16
Axel Jutterström
IFK Mora SK
9:49.58840
+57.5680
17
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
9:49.58840
+57.5680
18
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
9:49.58870
+58.5710
19
Sebastian Eriksson
Falu IK
10:06.60540
+1:14.7380
20
Zackarias Björn
Rembo IK
10:22.62170
+1:31.9010
21
Karl Hjalmarsson
IK Stern
10:35.63410
+1:43.10250
22
Olle Westin
IK Stern
10:41.64050
+1:49.10890
23
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
10:57.65660
+2:06.12500
24
Viktor Gustafsson
Filipstads SF
10:58.65770
+2:07.12610
25
Anton Karlefeldt
Sellnäs IF
11:21.68090
+2:30.14930
26
Erik Böckman
OK Landehof
13:15.79440
+4:23.26280
27
Erik Isaksson
Lima IF
15:00.89910
+6:08.36750
28
David Risberg
IK Jarl Rättvik
22:36.135560
+13:44.82400
-
Jonatan Palander
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
D 12
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tove Eriksson
Stockviks SF
5:27.32680
2
Sara Andersson
IFK Mora SK
5:28.32790
+1.10
3
Emma Eriksson
Filipstads SF
5:29.32840
+1.60
4
Elina Franzén
Idre SK
5:29.32890
+2.110
5
Julia Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
6:03.36270
+35.3490
6
Linn Palmberg
Högbo GOIF
6:04.36320
+36.3540
7
Emma Lindberg
Funäsdalens IF
6:19.37820
+51.5040
8
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
6:40.39920
+1:12.7140
9
Maja Unger
Sågmyra SK
6:40.39940
+1:12.7160
10
Elin Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
6:42.40190
+1:15.7410
11
Silje Granli Kvam
Engerdal SP
6:43.40240
+1:15.7460
12
Stina Nilsson
Rembo IK
6:53.41200
+1:25.8420
13
Tuva Wallin
Idre SK
7:58.47740
+2:30.14960
14
Victoria Lia
Idre SK
9:01.54010
+3:33.21230
-
Linnéa Skott
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
-
Sanna Bäck
Svegs IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Elin Lindroth
IFK Mora SK
4:54.29340
2
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
4:54.29350
+0
3
Maja Eriksson
Filipstads SF
5:03.30290
+9.850
4
Lina Andersson
Älvdalens IF SK
5:22.32180
+28.2740
5
Ella Olsson
Sågmyra SK
5:32.33130
+37.3690
6
Johanna Johansson
Tranemo IF
6:00.35900
+1:05.6460
7
Elin Lindberg
Älvdalens IF SK
6:01.36070
+1:07.6630
8
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
6:13.37220
+1:18.7780
9
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
6:14.37310
+1:19.7870
10
Rebecca Eriksson Brodin
IFK Mora SK
6:21.38090
+1:27.8650
11
Engla Larsson
Hedesunda IF
6:23.38280
+1:29.8840
12
Elin Storm
Lima IF
6:26.38570
+1:32.9130
13
Märta Bryne
IK Fryken
6:26.38590
+1:32.9150
14
Emma Isaksson
Lima IF
6:35.39410
+1:40.9970
15
Maja Eriksson
Valbo Aif
6:53.41210
+1:58.11770
16
Maja Stefansson
Oxbergs IF
7:03.42250
+2:09.12810
17
Ronja Lindberg
Funäsdalens IF
7:14.43330
+2:19.13890
-
Emilia Jonasson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Matilda Bäck
Svegs IK
23:59:59.8639800
H 12
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Isak Garfvé
IFK Mora SK
5:04.30340
2
Erik Larsson
IFK Mora SK
5:14.31310
+9.870
3
Per Ingvar Tollehaug
Vestfossen IF
5:15.31410
+10.970
4
Oscar Andersson
Älvdalens IF SK
5:15.31490
+11.1050
5
Kasper Sundet
Engerdal SP
5:32.33110
+27.2670
6
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
5:37.33620
+32.3180
7
Albin Gezelius
IFK Mora SK
5:39.33890
+35.3450
8
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
5:40.33920
+35.3480
9
Axel Elmblad
Bredaryds SOK
5:45.34440
+41.4000
10
Erik Bryne
IK Fryken
6:00.35930
+55.5490
11
Arvid Täpp Almlöf
IK Jarl Rättvik
6:01.36000
+56.5560
12
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
6:05.36410
+1:00.5970
13
Gabinus Ripa
Idre SK
6:05.36470
+1:01.6030
14
Dennis Mehlqvist
Funäsdalens IF
6:06.36560
+1:02.6120
15
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
6:07.36600
+1:02.6160
16
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
6:11.37060
+1:07.6620
17
Erik Nilsson
Rembo IK
6:26.38510
+1:21.8070
18
Emil Andersson
Älvdalens IF SK
7:34.45300
+2:29.14860
19
Liam Dahlström
Idre SK
7:45.46410
+2:40.15970
20
Thobias Eriksson Brodin
IFK Mora SK
8:24.50320
+3:19.19880
-
Filip Malmsten
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Martin Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
Isak Risberg
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
H 14
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
4:50.28940
2
Natanael Pehrs
Dala-Järna IK
4:50.28990
+0
3
Emil Danielsson
Högbo GOIF
4:51.29020
+0
4
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
5:02.30190
+12.1150
5
Joel Andersson
IFK Mora SK
5:04.30360
+14.1320
6
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
5:04.30390
+14.1350
7
David Höglund
IFK Mora SK
5:07.30610
+16.1570
8
Malte Stefansson
Oxbergs IF
5:10.30980
+20.1940
9
Rikard Bergström
Kvarnsvedens GOIF SK
5:17.31680
+27.2640
10
Per Nordholm
Sävedalens AIK
5:28.32720
+37.3680
11
Mika Koskinen
Sågmyra SK
5:30.32910
+39.3870
12
John Hermansson
IFK Mora SK
5:35.33460
+45.4420
13
Ola Skoglund
IK Jarl Rättvik
5:42.34100
+51.5060
14
Mårten Gedda
OK Landehof
5:44.34350
+54.5310
15
Robin Mehlqvist
Funäsdalens IF
5:49.34800
+58.5760
16
Hugo Ström
Ulricehamns IF
5:49.34810
+58.5770
17
Amadeus Lejonclou
Idre SK
5:49.34830
+58.5790
18
Gustav Björklund
IFK Mora SK
5:50.34910
+59.5870
19
Per Jutterström
IFK Mora SK
5:53.35290
+1:03.6250
20
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
5:55.35420
+1:04.6380
21
Erling Sundet
Engerdal SP
6:07.36650
+1:17.7610
22
Emil Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
6:09.36800
+1:18.7760
23
Lukas Höiby
OK Landehof
6:10.36980
+1:20.7940
24
Benjamin Terent
Näsvikens IK
6:10.36990
+1:20.7950
25
Måns Jernberg
Lima IF
6:22.38150
+1:32.9110
26
Jacob Nyhem
Funäsdalens IF
6:23.38200
+1:32.9160
27
Tage Norén
IFK Arvidsjaur AK
6:24.38300
+1:33.9260
28
Oscar Backlund
IK Jarl Rättvik
6:42.40110
+1:51.11070
29
Jesper Thång
Lima IF
6:44.40340
+1:54.11300
30
Rasmus Lia
Idre SK
7:01.42000
+2:10.12960
31
Max Sandnabba
Sellnäs IF
7:02.42140
+2:12.13100
-
Axel Åslund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
Kim Norberg
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Gustav Malmsten
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ida Garfvè
IFK Mora SK
5:47.34660
2
Terese Terent
Näsvikens IK
6:17.37610
+29.2850
3
Emilia Tysk
IFK Mora SK
6:17.37660
+30.2900
4
Ida Backén
Svegs IK
7:10.42920
+1:22.8160
5
Milda Norén
IFK Arvidsjaur AK
8:53.53280
+3:06.18520
6
Nina Jutterström
IFK Mora SK
9:59.59870
+4:12.25110
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Elias Danielsson
Högbo GOIF
4:41.28000
2
Jacob Larsson
IFK Mora SK
5:07.30600
+26.2500
3
Erik Franzén
Idre SK
5:11.31090
+30.2990
4
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
5:13.31210
+32.3110
5
Jonathan Lindberg
Funäsdalens IF
5:49.34810
+1:08.6710
6
Edvin Mäkinen
Högbo GOIF
6:10.36970
+1:29.8870
7
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
6:12.37180
+1:31.9080
8
Oskar Persson
IK Fryken
6:22.38190
+1:41.10090
9
Martin Höiby
OK Landehof
6:44.40340
+2:03.12240
10
Henning Sundet
Engerdal SP
6:46.40510
+2:05.12410
11
Jesper Arnell
Funäsdalens IF
6:50.40950
+2:09.12850
12
Arvid Lindqvist
Funäsdalens IF
7:13.43270
+2:32.15170
13
Axel Trofast
Tullinge SK
10:03.60230
+5:22.32130
14
Helmer Högberg
IK Jarl Rättvik
12:50.76990
+8:09.48890
-
Linus Thång
Lima IF
23:59:59.8639800