Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet fristil
2013-11-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
33:47.202640
95.1p
2
Calle Halvarsson
Falun Borlänge SK
33:52.203170
+5.430
94.8p
3
Marc Jean Gaillard
Douanes - Pays Rochois
33:59.203880
+12.1140
94.5p
4
Daniel Richardsson
Hudiksvalls IF
34:02.204170
+15.1430
94.3p
5
Anders Svanebo
Stockviks SF
34:11.205070
+24.2330
93.9p
6
Martin Johansson
IFK Mora SK
34:13.205230
+25.2490
93.8p
7
Adrien Backscheider
Gerardmer
34:15.205470
+28.2730
93.7p
8
Ivan Perrillat Boiteux
Defense Emhm Grand Bornand
34:28.206780
+41.4040
93.0p
9
Petr Novak
LK Slovan Karlovy Vary
34:31.207060
+44.4320
92.9p
10
Lars Nelson
Åsarna IK
34:34.207340
+47.4600
92.7p
11
Robin Duvillard
Defense Emhm - Villard DE Lans
34:35.207440
+48.4700
92.7p
12
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
34:41.208010
+53.5270
92.4p
13
Bill Impola
SK Bore
34:45.208460
+58.5720
92.2p
14
Daniel Svensson
IFK Mora SK
34:45.208490
+58.5750
92.2p
15
Bastien Poirrier
Markstein Ranspach
34:46.208540
+59.5800
92.1p
16
Mathias Wibault
Cnisag Chamonix
34:48.208790
+1:01.6050
92.0p
17
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
34:51.209000
+1:03.6260
91.9p
18
Carl Quicklund
Östersunds SK
34:53.209220
+1:05.6480
91.8p
19
Jens Eriksson
Dala-floda IF
34:59.209890
+1:12.7150
91.5p
20
Karl-johan Westberg
Borås SK
35:10.210960
+1:23.8220
91.0p
21
Jakub Graef
Dukla Liberec
35:12.211120
+1:24.8380
90.9p
22
Paul Goalabre
Defense Emhm Queyras
35:15.211480
+1:28.8740
90.7p
23
Imanol Rojo
Alpino Uzturre-rfedi
35:17.211680
+1:30.8940
90.6p
24
Benoit Chauvet
Douanes Megève
35:22.212180
+1:35.9440
90.4p
25
Robin Norum
IFK Umeå
35:23.212220
+1:35.9480
90.4p
26
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
35:23.212220
+1:35.9480
90.4p
27
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
35:27.212650
+1:40.9910
90.2p
28
Javier Gutierrez
Club Esqui Solvay
35:27.212680
+1:40.9940
90.2p
29
Mickael Philipot
Pays Rochois
35:34.213320
+1:46.10580
89.9p
30
Gerard Agnellet
LA Clusaz
35:36.213590
+1:49.10850
89.7p
31
Erik Andersson
Malungs IF
35:38.213700
+1:50.10960
89.7p
32
Jan Srail
SK Nove Mesto NM
35:42.214120
+1:54.11380
89.5p
33
Christophe Perrillat Collomb
Douane Grand-bornand
35:46.214590
+1:59.11850
89.3p
34
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
35:47.214610
+1:59.11870
89.3p
35
Martin Moeller
Dan
35:47.214640
+2:00.11900
89.3p
36
Brian Mckeever
Foothills Nordic Ski Club
35:50.214980
+2:03.12240
89.1p
37
Lars Suther
Lima IF
35:53.215230
+2:05.12490
89.0p
38
Oscar Persson
SK Bore
35:54.215330
+2:06.12590
88.9p
39
Ioseba Rojo
Club Alpino Uzturre
35:57.215640
+2:10.12900
88.8p
40
Viktor Brännmark
Bodens SK
35:58.215770
+2:11.13030
88.7p
41
Miroslav Rypl
Dukla Liberec
36:02.216120
+2:14.13380
88.6p
42
Johan Riseth Hammer
Boersa IL
36:02.216140
+2:15.13400
88.6p
43
Remy Borgeot
Megeve
36:04.216360
+2:17.13620
88.5p
44
Callum Watson
Cooma Ski Club
36:10.216910
+2:22.14170
88.2p
45
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
36:14.217310
+2:26.14570
88.1p
46
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
36:14.217320
+2:26.14580
88.1p
47
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
36:20.217970
+2:33.15230
87.8p
48
Martin Bergström
Piteå Elit SK
36:22.218150
+2:35.15410
87.7p
49
Callum Smith
Huntly Nordic Ski Club
36:23.218210
+2:35.15470
87.7p
50
David Frisk
IFK Mora SK
36:29.218890
+2:42.16150
87.4p
51
Janis Paipals
Gulbene
36:34.219310
+2:46.16570
87.2p
52
Hampus Lindblom
Åsarna IK
36:36.219550
+2:49.16810
87.1p
53
Magnus Stensaas
Lundamo IL
36:41.220010
+2:53.17270
86.9p
54
Jens Andersson
Kalix SK
36:45.220480
+2:58.17740
86.7p
55
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
36:47.220690
+3:00.17950
86.6p
56
Per Olav Holm Oedegaard
Byaasen IL
36:48.220780
+3:01.18040
86.5p
57
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
36:51.221040
+3:04.18300
86.4p
58
Martin Lopota
Dukla Liberec
36:52.221120
+3:04.18380
86.4p
59
Erik Carleton
Rocky Mountain Racers
36:54.221360
+3:07.18620
86.3p
60
Adam Fenix Fellner
Ski Team Jesenik
36:56.221510
+3:08.18770
86.2p
61
Johannes Ringsby
SK Bore
36:56.221570
+3:09.18830
86.2p
62
Pavel Fenix Ondrasek
Ski Team Jesenik
37:03.222260
+3:16.19520
85.9p
63
Juris Germanis
A2
37:03.222270
+3:16.19530
85.9p
64
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
37:04.222330
+3:16.19590
85.9p
65
Emilien LE Buisson
Grand Bornand
37:05.222400
+3:17.19660
85.8p
66
Lasse Moelgaard
Copenhagen SC
37:08.222770
+3:21.20030
85.7p
67
Daniel Maka
Dukla Liberec
37:09.222800
+3:21.20060
85.7p
68
Valentin LE Gaillard
Grand Bornand
37:11.223050
+3:24.20310
85.6p
69
Karl-johan Dyvik
Falun Borlänge SK
37:16.223570
+3:29.20830
85.4p
70
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
37:21.224090
+3:34.21350
85.1p
71
Oeysten Solligaard
Orkdal IL
37:25.224460
+3:38.21720
85.0p
72
Axel Bergsten
Axa SC
37:36.225510
+3:48.22770
84.5p
73
Victor Hallquist
Åsarna IK
37:38.225780
+3:51.23040
84.4p
74
Bob Impola
SK Bore
37:40.225950
+3:53.23210
84.4p
75
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
37:42.226110
+3:54.23370
84.3p
76
Erik Melin Söderström
Östersunds SK
37:45.226440
+3:58.23700
84.2p
77
Joakim Engström
IFK Mora SK
37:49.226810
+4:01.24070
84.0p
78
Lars Bakken Roeen
Rindal IL
37:50.226980
+4:03.24240
83.9p
79
Oskar Lund
IF Hallby SOK
37:53.227260
+4:06.24520
83.8p
80
Johan Persson
Järpens SK
37:55.227470
+4:08.24730
83.7p
81
Rasmus Blom
Högsäters GF
37:58.227770
+4:11.25030
83.6p
82
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
37:59.227820
+4:11.25080
83.6p
83
Samuel Norlén
IK Stern
38:01.228020
+4:13.25280
83.5p
84
Alexander Standen
Huntly Nordic Ski Club
38:07.228660
+4:20.25920
83.3p
85
Johan Herrman
SK Ringen
38:10.228950
+4:23.26210
83.2p
86
Markus Jönsson
Tranemo IF Skidklubb
38:14.229330
+4:26.26590
83.0p
87
Johan Lövgren
Vännäs SK
38:14.229360
+4:27.26620
83.0p
88
Erik Braaten
Kjelsaas IL
38:15.229440
+4:28.26700
83.0p
89
Lasse Hulgaard
Copenhagen Skiing Club
38:16.229510
+4:28.26770
82.9p
90
Patrik Tallbom
Östersunds SK
38:19.229810
+4:31.27070
82.8p
91
Espen Hultgreen Weltzien
Sundbybergs IK
38:21.230030
+4:33.27290
82.7p
92
Pontus Olsson
Bodens SK
38:27.230600
+4:39.27860
82.5p
93
Adam Steen
Falun Borlänge SK
38:31.231010
+4:43.28270
82.3p
94
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
38:33.231280
+4:46.28540
82.2p
95
Per Egil Bjoergen
IL Troender-lyn
38:35.231460
+4:48.28720
82.2p
96
Brynjar Kristinsson
Ulricehamns IF
38:39.231800
+4:51.29060
82.0p
97
Sverre Solligaard
Orkdal IL
38:43.232260
+4:56.29520
81.9p
98
Per Harald Skogstad
Lundamo IL
38:44.232370
+4:57.29630
81.8p
99
Kristian Johansen
Jevnaker IF
38:50.232990
+5:03.30250
81.6p
100
Nicolas Vieville
Chamonix
38:51.233070
+5:04.30330
81.6p
101
Anton Ringen Killi
Selbu IL
38:52.233190
+5:05.30450
81.5p
102
Oscar Bergström
IFK Mora SK
38:55.233430
+5:07.30690
81.4p
103
Daniel Holmgren
IFK Umeå
39:05.234480
+5:18.31740
81.0p
104
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
39:07.234620
+5:19.31880
81.0p
105
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
39:08.234740
+5:21.32000
80.9p
106
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
39:09.234840
+5:22.32100
80.9p
107
Jonas Thor Olsen
Dan
39:15.235430
+5:27.32690
80.7p
108
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
39:21.236020
+5:33.33280
80.4p
109
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
39:24.236310
+5:36.33570
80.3p
110
Erik Strindlund
Östersunds SK
39:31.237040
+5:44.34300
80.1p
111
Emil Ekman
Ulricehamns IF
39:38.237720
+5:50.34980
79.8p
112
Andre Larsson
Svegs IK
39:50.238910
+6:02.36170
79.4p
113
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
39:54.239310
+6:06.36570
79.2p
114
Jesper Brofjärd
Borås SK
40:07.240690
+6:20.37950
78.7p
115
Jo-inge Sandvik
Svorkmo Noi
40:11.241050
+6:24.38310
78.6p
116
Albin Jonsson
Högbo GIF
40:13.241280
+6:26.38540
78.5p
117
Sven Tore Toerres
Roeros IL
40:43.244230
+6:55.41490
77.5p
118
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
40:50.244920
+7:02.42180
77.3p
119
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
40:51.245050
+7:04.42310
77.2p
120
Erik Ohlström
IK Rex
41:28.248740
+7:41.46000
76.0p
121
Alexander Westberg
Borås SK
41:41.250060
+7:54.47320
75.5p
122
Daniel Abrahamsson
Borås SK
41:51.251050
+8:04.48310
75.2p
123
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
42:11.253070
+8:24.50330
74.6p
124
Simon Svanebo
Tynderö IK
42:30.254950
+8:43.52210
74.0p
125
Emil Lagergren
Tynderö IK
43:07.258610
+9:19.55870
72.8p
-
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Andersson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
23:59:59.8639800
-
-
Dejan Krsmanovic
Zlatibor
23:59:59.8639800
-
-
Emir Hrkalovic
Sjenica
23:59:59.8639800
-
-
Nicola Morandini
GS Castello DI Fiemme
23:59:59.8639800
-
-
Thibault Osterberger
Chamonix
23:59:59.8639800
-
-
Pavels Ribakovs
Cpskrsk
23:59:59.8639800
-
-
Milanko Petrovic
SK Lavina
23:59:59.8639800
-