Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Årefjällsloppet
2014-03-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Patrik Hakonen
Axa SC
35:08.210700
63.5p
2
Stefan Andersson
Brunflo IF
35:15.211400
+7.600
63.2p
3
Roger Hållstrand
Timmerstugans Söndagsclub
35:46.214500
+38.3700
62.0p
4
Ingvar Samuelsson
No Club
37:50.226900
+2:42.16100
57.8p
5
Lars Hjelde
Kaxxene
37:59.227800
+2:51.17000
57.5p
6
Emma Söderberg
Offerdals SK
38:16.229500
+3:08.18700
57.0p
7
Carina Magnusson
Brunflo IF
39:12.235100
+4:04.24300
55.3p
8
Christer Norström
Torshälla-Nyby IS
39:46.238500
+4:38.27700
54.3p
9
Arne Karlsson
Tumba-mälarhöjden OK
40:50.244900
+5:42.34100
52.6p
10
Rolf Lantto
Rosvik IK
42:06.252500
+6:58.41700
50.6p
11
Eirik Lauglo
No Club
43:04.258300
+7:56.47500
49.2p
12
Kurt Ove Vollan
Verdal IL
43:08.258700
+8:00.47900
49.1p
13
Robert Rydbrand
No Club
43:24.260300
+8:16.49500
48.8p
14
Pål Knutli
Verdal IL
44:21.266000
+9:13.55200
47.5p
15
Pär Wedin
Garphyttans IF
44:31.267000
+9:23.56200
47.3p
16
Martin Larsson
Duveds IF
46:07.276600
+10:59.65800
45.3p
17
Sören Edfeldt
Undersåkers IF
46:35.279400
+11:27.68600
44.8p
18
Erik Nilsson
Axa SC
47:41.286000
+12:33.75200
43.6p
19
Oskar Bodén
Duveds IF
48:42.292100
+13:34.81300
42.5p
20
Elisabeth Carlsén
Duveds IF
49:47.298600
+14:39.87800
41.4p
21
Anna Matiasson
IK Örnen
50:16.301500
+15:08.90700
40.9p
22
Richard Gyran
Verdal IL
51:38.309700
+16:30.98900
39.6p
23
Leif Severin
No Club
51:59.311800
+16:51.101000
39.3p
24
Erika Engström
Duveds IF
52:36.315500
+17:28.104700
38.8p
25
Helge Åström
No Club
53:00.317900
+17:52.107100
38.4p
26
Peter Branner
No Club
53:03.318200
+17:55.107400
38.4p
27
Bengt-åke Orrell
No Club
53:54.323300
+18:46.112500
37.7p
28
Nina Melbye
Verdal IL
54:18.325700
+19:10.114900
37.4p
29
Emma Ackeryd
No Club
55:08.330700
+20:00.119900
36.7p
30
Maria Hiller
Ottsjö tunnbröd
57:38.345700
+22:30.134900
34.9p
31
Helena Elfving
No Club
58:13.349200
+23:05.138400
34.5p
32
Stefan Redebo
No Club
58:19.349800
+23:11.139000
34.4p
33
Johanna Stenström
No Club
58:58.353700
+23:50.142900
34.0p
34
Lina Naleppa
Ottsjö tunnbröd
59:00.353900
+23:52.143100
33.9p
35
Per Lundin
Stocksunds IF
59:55.359400
+24:47.148600
33.3p
36
Åke Dahlberg
No Club
59:56.359500
+24:48.148700
33.3p
37
Nina Edenvik
No Club
59:57.359600
+24:49.148800
33.3p
38
Lena Haggren-Råsberg
Hässleby SOK
1:00:00.359900
+24:52.149100
33.3p
39
Carina Danielsson
Bbk
1:01:43.370200
+26:35.159400
32.2p
40
Viktor Palle
No Club
1:02:03.372200
+26:55.161400
32.0p
41
Katarina Sundén
No Club
1:02:55.377400
+27:47.166600
31.5p
42
Viktor Haggren-Lundblad
Hässleby SOK
1:03:00.377900
+27:52.167100
31.5p
43
Lotta Samuelson
No Club
1:04:29.386800
+29:21.176000
30.7p
44
Eva Nilsson
No Club
1:05:41.394000
+30:33.183200
30.0p
45
Hanna Helgesson
No Club
1:06:29.398800
+31:21.188000
29.6p
46
Lena Bergvall
No Club
1:07:37.405600
+32:29.194800
29.1p
47
Maria Toll
No Club
1:10:42.424100
+35:34.213300
27.6p
48
Lena Samuelson
No Club
1:12:38.435700
+37:30.224900
26.8p
49
Irene Rikkinen
No Club
1:15:23.452200
+40:15.241400
25.7p
50
Sonja Hansson
No Club
1:17:16.463500
+42:08.252700
25.0p
51
Ulrika Lundkvist
No Club
1:17:17.463600
+42:09.252800
25.0p
52
Bengt Hansson
No Club
1:17:17.463600
+42:09.252800
25.0p
53
Wenche Heir
Verdal IL
1:17:33.465200
+42:25.254400
24.9p
54
Lennart Nordberg
Verdal IL
1:17:43.466200
+42:35.255400
24.9p
55
Emma Granlund
No Club
1:18:00.467900
+42:52.257100
24.8p
56
Mats Gustafsson
Korsnäs IF SK
1:19:01.474000
+43:53.263200
24.4p
57
Pia Nilsson
No Club
1:19:13.475200
+44:05.264400
24.3p
58
Kristina Persson
No Club
1:21:29.488800
+46:21.278000
23.6p
59
Annica Sjödin
No Club
1:22:13.493200
+47:05.282400
23.4p
60
Isabelle Kaarle Schlyter
No Club
1:22:19.493800
+47:11.283000
23.3p
61
Maja Frankel
No Club
1:23:42.502100
+48:34.291300
22.9p
62
Peter Berglöf
No Club
1:26:30.518900
+51:22.308100
22.1p
63
Birgitta Dahl-Lindberg
No Club
1:28:48.532700
+53:40.321900
21.5p
64
Lena Falk
No Club
1:32:35.555400
+57:27.344600
20.5p
65
Malin Högberg
Vibyggerå SK
1:33:59.563800
+58:51.353000
20.2p
66
Linda Harr
No Club
1:39:34.597300
+1:04:26.386500
19.0p
67
Minette Lidström
No Club
1:39:37.597600
+1:04:29.386800
18.9p
-
Sofi Persson
No Club
23:59:59.8639800
-
Veronica Pellén
No Club
23:59:59.8639800
-
Magnus Gunnarsson
Ockelbo SK
23:59:59.8639800
-
Amelie Tham
No Club
23:59:59.8639800
-
Anton Test
No Club
23:59:59.8639800
-
Jan Nilsson
No Club
23:59:59.8639800
-
Ingrid Nilsson
No Club
23:59:59.8639800
-
Kristina Brismark
No Club
23:59:59.8639800
-
Annelie Bodén
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
Maria Thaís Affonso
No Club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)