Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Fristil
2007-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anders Södergren
Östersunds SK
35:41.214090
94.8p
2
Mathias Fredriksson
Axa SC
35:53.215260
+11.1070
94.2p
3
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
36:15.217490
+34.3300
93.2p
4
Mikael Ojala
Östersunds SK
36:34.219370
+52.5180
92.3p
5
Martin Larsson
Arvika IS
36:37.219630
+55.5440
92.2p
6
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
36:42.220150
+1:00.5960
92.0p
7
Martin Johansson
IFK Mora SK
37:00.221960
+1:18.7770
91.2p
8
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
37:02.222120
+1:20.7930
91.1p
9
Johan Olsson
Åsarna IK
37:15.223430
+1:33.9240
90.6p
10
Jörgen Brink
IFK Umeå
37:20.223910
+1:38.9720
90.4p
11
Anders Svanebo
Bergeforsens SK
37:28.224750
+1:46.10560
90.0p
12
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
37:35.225400
+1:53.11210
89.7p
13
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
37:37.225670
+1:55.11480
89.6p
14
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
37:46.226500
+2:04.12310
89.3p
15
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
37:47.226690
+2:06.12500
89.2p
16
Markus Ottosson
Skellefteå SK
37:51.227020
+2:09.12830
89.1p
17
Lars Nelson
Funäsdalens IF
37:53.227270
+2:11.13080
89.0p
18
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
38:00.227920
+2:18.13730
88.7p
19
Lars Suther
IFK Mora SK
38:01.228010
+2:19.13820
88.6p
20
Fredrik Byström
Sollefteå SK
38:04.228310
+2:22.14120
88.5p
21
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
38:07.228690
+2:26.14500
88.4p
22
Andreas Svanebo
Bergeforsens SK
38:13.229250
+2:31.15060
88.1p
23
Erik Eriksson
IFK Mora SK
38:15.229430
+2:33.15240
88.1p
24
Peter Jönsson
Ramsele IK
38:17.229680
+2:35.15490
88.0p
25
Jerry Ahrlin
Östersunds SK
38:22.230160
+2:40.15970
87.8p
26
Gustaf Berglund
Åsarna IK
38:25.230480
+2:43.16290
87.6p
27
Fredrik Persson
Åsarna IK
38:26.230590
+2:45.16400
87.6p
28
Robert Eskelund
Jäderfors SK
38:27.230650
+2:45.16460
87.6p
29
Erik Andersson
Malungs IF
38:33.231220
+2:51.17030
87.3p
30
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
38:37.231620
+2:55.17430
87.2p
31
Anton Sjöholm
Järpens SK
38:39.231840
+2:57.17650
87.1p
32
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
38:40.231940
+2:58.17750
87.1p
33
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
38:44.232380
+3:02.18190
86.9p
34
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
38:56.233530
+3:14.19340
86.4p
35
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
38:57.233600
+3:15.19410
86.4p
36
Magnus Myhr
Åsarna IK
39:03.234240
+3:21.20050
86.2p
37
Johan Henriksson
Falun Borlänge SK
39:06.234540
+3:24.20350
86.0p
38
Joakim Jonsson
Skellefteå SK
39:09.234820
+3:27.20630
85.9p
39
Joakim Engström
IFK Mora SK
39:10.234990
+3:29.20800
85.9p
40
Niclas Jacobsson
IFK Mora SK
39:15.235400
+3:33.21210
85.7p
41
Anders Palmér
IF Hallby SOK
39:17.235600
+3:35.21410
85.6p
42
Emil Gyllroth
Hägglunds IOFK
39:17.235630
+3:35.21440
85.6p
43
Rikard Grip
Falun Borlänge SK
39:19.235850
+3:37.21660
85.5p
44
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
39:21.236090
+3:40.21900
85.4p
45
Björn Gund
Åsarna IK
39:25.236420
+3:43.22230
85.3p
46
Erik Olofsson
Åsarna IK
39:30.236940
+3:48.22750
85.1p
47
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
39:33.237290
+3:52.23100
85.0p
48
David Frisk
IFK Mora SK
39:35.237470
+3:53.23280
84.9p
49
Johan Andersson
IF Hallby SOK
39:41.238080
+3:59.23890
84.7p
50
Magnus Engström
Stockviks SF
39:47.238610
+4:05.24420
84.5p
51
Jonas Bergman
Åsarna IK
39:53.239200
+4:11.25010
84.3p
52
Tor Larsson
Skellefteå SK
39:53.239250
+4:11.25060
84.3p
53
David Hedlund
Strömnäs GIF
39:57.239640
+4:15.25450
84.1p
54
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
40:02.240110
+4:20.25920
83.9p
55
Adam Sten
Falun Borlänge SK
40:07.240620
+4:25.26430
83.8p
56
Daniel Cornelius
Karlslunds IF SF
40:11.241070
+4:29.26880
83.6p
57
Johan Viksten
Hudiksvalls IF
40:13.241260
+4:31.27070
83.5p
58
Jonathan Thoresson
Östersunds SK
40:21.242080
+4:39.27890
83.2p
59
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
40:21.242090
+4:40.27900
83.2p
60
Mårten Ohlsson
IK Hakarpspojkarna
40:28.242750
+4:46.28560
83.0p
61
Lars Albinsson
Finnskogarnas SK
40:31.243060
+4:49.28870
82.9p
62
Olle Sjöström
Orsa SK
40:49.244800
+5:07.30610
82.3p
63
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
40:49.244850
+5:07.30660
82.2p
64
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
40:53.245280
+5:11.31090
82.1p
65
Hampus Lindblom
Åsarna IK
40:56.245500
+5:14.31310
82.0p
66
Oscar Lund
IF Hallby SOK
40:58.245710
+5:16.31520
81.9p
67
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
40:58.245720
+5:16.31530
81.9p
68
Johan Eriksson
IFK Hedemora SK
41:03.246220
+5:21.32030
81.8p
69
Tobias Westman
Ragunda IF
41:17.247690
+5:36.33500
81.2p
70
Henrik Karlsson
Idre SK
41:38.249760
+5:56.35570
80.5p
71
Martin Adolfsson
Finnskoga IF
41:41.250080
+5:59.35890
80.4p
72
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
41:53.251210
+6:11.37020
80.0p
73
Paul Murray
Falun Borlänge SK
42:11.253050
+6:29.38860
79.4p
74
Thomas Persson
Piteå Elit SK
42:12.253190
+6:31.39000
79.4p
75
Martin Larsson
Näsvikens IK
42:22.254100
+6:40.39910
79.1p
76
Martin Holmstrand
Arvika IS
42:27.254600
+6:45.40410
78.9p
77
Andreas Forsberg
Röbäcks SK
42:28.254750
+6:46.40560
78.9p
78
Marcus Wincent
IFK Umeå
42:28.254760
+6:46.40570
78.9p
79
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
42:40.255950
+6:58.41760
78.5p
80
Daniel Fagerlund
Malungs IF
43:00.257920
+7:18.43730
77.9p
81
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
43:18.259760
+7:36.45570
77.3p
82
Jonas Adolfsson
SK Bore
43:22.260170
+7:40.45980
77.2p
83
Thobias Berggren
Hällefors SK
43:28.260700
+7:46.46510
77.0p
84
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
43:29.260870
+7:47.46680
76.9p
85
Johan Lintzén
Luleå Gjutarens IF
43:55.263440
+8:13.49250
76.2p
86
Jonas Svingen
Jäderfors SK
44:56.269500
+9:14.55310
74.4p
87
David Engström
Orsa SK
45:08.270720
+9:26.56530
74.0p
88
Simon Palmblad
Hallstahammars SK SOFK
46:12.277190
+10:31.63000
72.2p
-
Jimmie Johnsson
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Björn Lindh
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Kjell Häggquist
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Toni Kinnunen
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Emil Carlsson
Myssjö-Ovikens IF
23:59:59.8639800
-
-
Robin Norum
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Emil Jönsson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Robert Johansson
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Markus Leijon
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Christian Nilsson
Arvika IS
23:59:59.8639800
-
-
Rickard Eskelund
Jäderfors SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Högberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Martin Isaksson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
David Jansson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Nordebo
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Jonsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Rikard Thynell
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
David Flinkfeldt
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Thobias Fredriksson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
26:21.158060
85.5p
2
Anna Karin Strömstedt
Vansbro AIK SK
26:54.161350
+32.3190
83.8p
3
Britta Norgren
Sollefteå SK
26:54.161380
+33.3220
83.7p
4
Sara Lindborg
Östersunds SK
27:09.162810
+47.4650
83.0p
5
Elin Ek
IFK Mora SK
27:11.163060
+50.4900
82.9p
6
Lina Andersson
Piteå Elit SK
27:42.166100
+1:20.7940
81.4p
7
Maria Rydqvist
Östersunds SK
27:51.167060
+1:30.8900
80.9p
8
Jenny Hansson
Östersunds SK
27:54.167390
+1:33.9230
80.7p
9
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
27:59.167830
+1:37.9670
80.5p
10
Anna Simberg
SK Bore
28:13.169280
+1:52.11120
79.8p
11
Hanna Seppas
Eksjö SOK
28:17.169610
+1:55.11450
79.7p
12
Maria Gräfnings
Östersunds SK
28:24.170390
+2:03.12230
79.3p
13
Sara Enqvist
Tynderö IK
28:34.171350
+2:12.13190
78.9p
14
Emma Bergman
Åsarna IK
28:39.171840
+2:17.13680
78.6p
15
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
28:46.172580
+2:25.14420
78.3p
16
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
28:49.172880
+2:28.14720
78.2p
17
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
28:51.173090
+2:30.14930
78.1p
18
Ulrica Persson
Vansbro AIK SK
29:07.174640
+2:45.16480
77.4p
19
Marie Helen Söderman
Stockviks SF
29:19.175810
+2:57.17650
76.9p
20
Inger-Lise Westlundh
IFK Mora SK
29:25.176400
+3:03.18240
76.6p
21
Emma Lundbäck
Piteå Elit SK
29:26.176520
+3:04.18360
76.6p
22
Helene Söderlund
IFK Mora SK
29:31.177000
+3:09.18840
76.4p
23
Mia Eriksson
IFK Tärendö
29:34.177330
+3:12.19170
76.2p
24
Cecilia Nilsson
Gellivare Skidallians IK
29:50.178920
+3:28.20760
75.5p
25
Therese Svensson
Järpens SK
29:57.179620
+3:35.21460
75.2p
26
Anna Hasmund
Funäsdalens IF
30:10.180920
+3:48.22760
74.7p
27
Emma Eriksson
Orsa SK
30:12.181120
+3:50.22960
74.6p
28
My Buskqvist
IK Stern
30:16.181540
+3:54.23380
74.4p
29
Sanna Hallberg
Åsarna IK
30:17.181680
+3:56.23520
74.4p
30
Sandra Haglund
Hybo AIK
30:35.183460
+4:14.25300
73.7p
31
Lina Nordmark
Gellivare Skidallians IK
30:38.183730
+4:16.25570
73.6p
32
Emilia Forsman
SK Bore
30:44.184330
+4:22.26170
73.3p
33
Marlene Grön
Sollefteå SK
31:01.186090
+4:40.27930
72.6p
34
Ida Kasselstrand
SK Bore
31:12.187120
+4:50.28960
72.2p
35
Nina Lintzén
Högbo AIK
31:29.188810
+5:07.30650
71.6p
36
Karolina Skoog
Strömnäs GIF
31:45.190470
+5:24.32310
71.0p
37
Moa Larsson
IFK Umeå
31:47.190600
+5:25.32440
70.9p
38
Maria Malmin
Orsa SK
32:44.196310
+6:22.38150
68.8p
39
Anna Isaksson
IFK Umeå
33:34.201340
+7:12.43180
67.1p
40
Jenny Richardson
Stavnäs IK
33:38.201780
+7:17.43620
67.0p
41
Maria Börjel
Hällefors SK
34:16.205520
+7:54.47360
65.8p
-
Helena Wiklund
Ramsjö SK
23:59:58.8639700
-
-
Sofie Ekberg
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Jennie Öberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Nordgren
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Hansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Karlsson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
-
Kerstin Holmberg
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Nygren
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Therese Carlsson
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
-
-
Ida Olsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-