Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2013-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
24km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna-lena Junes
IFK Umeå
1:26:15.517450
62.4p
2
Gunilla Stenmark
Röbäcks SK
1:29:01.534060
+2:46.16510
60.4p
3
Helena Schultz
IFK Umeå
1:29:50.538930
+3:34.21380
59.9p
4
Maja Stenmark
Röbäcks SK
1:38:43.592220
+12:27.74670
54.5p
5
Annamaria Magnusson
IF Strategen
1:47:13.643270
+20:58.125720
50.2p
6
Anita Junes
IFK Umeå
1:49:01.654040
+22:45.136490
49.4p
7
Martina Nilsson
No Club
1:49:15.655490
+23:00.137940
49.2p
8
Anette Åhlund
OK Nolaskogsarna
1:51:23.668290
+25:08.150740
48.3p
9
Kristina Södermark
No Club
1:53:14.679350
+26:59.161800
47.5p
10
Monika Windling
No Club
1:53:45.682430
+27:29.164880
47.3p
11
Emelia Stening
Jalles Tc Umeå
1:53:48.682780
+27:33.165230
47.3p
12
Katarina Stenman
No Club
1:53:53.683220
+27:37.165670
47.2p
13
Emma Stenman
No Club
1:53:58.683750
+27:43.166200
47.2p
14
Ulrika Olofsson
IFK Åkullsjön
1:58:19.709820
+32:03.192270
45.5p
15
Marie Holmgren
No Club
1:58:20.709920
+32:04.192370
45.5p
16
Birgitta Andersson
Tärna IK Fjällvinden
1:59:57.719670
+33:42.202120
44.9p
17
Ida Magnusson
IF Strategen
2:04:06.744530
+37:50.226980
43.4p
18
Eva Magnusson
IF Strategen
2:04:07.744640
+37:51.227090
43.3p
19
Britt-marie Nilsson
No Club
2:04:41.748060
+38:26.230510
43.2p
20
Gunilla Nilsson
Täfteå IK
2:05:13.751240
+38:57.233690
43.0p
21
Britta Agerhäll
No Club
2:05:56.755560
+39:41.238010
42.7p
22
Magdalena Martinsson
No Club
2:06:26.758500
+40:10.240950
42.6p
23
Anna Andersson
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:07:25.764460
+41:10.246910
42.2p
24
Molly Sjöstam
Umedalens IF
2:09:24.776370
+43:09.258820
41.6p
25
Annika Jonsson Sjöstam
No Club
2:09:39.777880
+43:24.260330
41.5p
26
Anette Andersson
OK Nolaskogsarna
2:10:01.780010
+43:45.262460
41.4p
27
Eva Nordberg
No Club
2:17:43.826200
+51:27.308650
39.1p
28
Martina Nilsson
No Club
2:17:46.826520
+51:30.308970
39.1p
29
Susanne Mikaelsson
OK Nolaskogsarna
2:18:55.833430
+52:39.315880
38.7p
30
Malin Nilsson
Stigges Änglar
2:21:03.846210
+54:47.328660
38.1p
31
Ingegerd Jönsson
Storrödingsbergs IF
2:24:00.863980
+57:45.346430
37.4p
32
Marita Sundh
Storrödingsbergs IF
2:24:48.868790
+58:33.351240
37.2p
33
Christina Juthberg
No Club
2:25:18.871740
+59:02.354190
37.0p
34
Anna Burén
No Club
2:26:31.879040
+1:00:15.361490
36.7p
35
Ingrid Kristensson
No Club
2:35:38.933730
+1:09:22.416180
34.6p
36
Ulrika Sellin
Kroksjö IF
2:39:09.954850
+1:12:54.437300
33.8p
37
Gunilla Lingesten
Spöland Vännäs IF
2:39:56.959530
+1:13:40.441980
33.6p
38
Sarah Taylor
Vsik
2:39:58.959790
+1:13:43.442240
33.6p
39
Annbritt Dannelöf
No Club
2:41:02.966120
+1:14:46.448570
33.4p
40
Sandra Dannelöw
No Club
2:44:06.984550
+1:17:51.467000
32.8p
41
Karin Jakobsson
No Club
2:48:54.1013370
+1:22:39.495820
31.9p
42
Eja Juthberg
Juthbergs
2:57:08.1062700
+1:30:52.545150
30.4p
43
Vanessa Gordon
No Club
2:58:19.1069890
+1:32:04.552340
30.2p
44
Anna-lill Hörnell
Norrliden Byaförening
3:05:46.1114520
+1:39:30.596970
29.0p
-
Mona-lisa Junes-wendel
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-