15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Anton Södergren | Skellefteå SK | 43:47.262600 | 81.4p | ||||
2 | Tobias Nilsson | IFK Umeå | 44:57.269600 | 79.3p | ||||
3 | Glenn Persson | Rossöns IF | 45:33.273200 | 78.3p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Sara Therese Bäckström | Bjurholms IF | 36:08.216700 | |||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Olof Karlsson | Skellefteå SK | 36:19.217800 | |||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Jesper Lindgren | Byske SK | 47:29.284800 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Tilda Löfroth | Skellefteå SK | 21:30.128900 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Jessica Karlsson | Skellefteå SK | 20:58.125700 | 49.7p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Simon Eriksson | Täfteå IK | 16:05.96400 | |||||
2 | William Eriksson | Täfteå IK | 17:15.103400 | |||||
3 | Albin Karlsson | Skellefteå SK | 18:00.107900 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Johan Forslund | Föreningen Norsjö Skidor | 15:24.92300 | |||||
2 | Erik Björkman | Täfteå IK | 16:28.98700 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Tuva Dahlin | Täfteå IK | 11:18.67700 | |||||
2 | Märta Löfgren | Skellefteå SK | 11:30.68900 | |||||
3 | Fanny Dahlqvist | Byske SK | 13:20.79900 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ida Lundgren | Täfteå IK | 9:23.56200 | |||||
2 | Magdalena Nilsson | Högåkers OK | 10:08.60700 | |||||
3 | Lia Arvidsson | Täfteå IK | 10:13.61200 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Julia Granström | Föreningen Norsjö Skidor | 10:09.60800 | |||||
2 | Irma Jakobsson | Täfteå IK | 10:31.63000 | |||||
3 | Julia Brännström | Sunderby SK | 10:42.64100 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Therese Holmgren | Byske SK | 9:10.54900 | |||||
2 | Nora Bäckström | Robertsfors IK | 9:38.57700 | |||||
2 | Emma Snällfot | Skellefteå SK | 9:38.57700 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Gabriel Nordgren | Vännäs SK | 11:41.70000 | |||||
2 | Kalle Brännström | Sunderby SK | 12:41.76000 | |||||
3 | Albin Karlsson | Kågedalens SK | 23:31.141000 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Linus Westergren | Täfteå IK | 9:57.59600 | |||||
2 | Oscar Brännlund | Vindelns IF | 10:31.63000 | |||||
3 | Vilgot Stenman | SK Järven | 11:11.67000 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Gustav Kvarnbrink | IFK Umeå | 9:14.55300 | |||||
2 | Viktor Ström | IFK Umeå | 9:35.57400 | |||||
3 | Gustav Eneslätt | Täfteå IK | 10:58.65700 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Jonatan Dahlberg | Byske SK | 8:20.49900 | |||||
2 | Isak Stenvall | Spöland Vännäs IF | 8:21.50000 | |||||
3 | William Westerlund | Byske SK | 8:40.51900 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Hilda Wallgren | Skellefteå SK | 9:44.58300 | |||||
2 | Nea Arvidsson | Täfteå IK | 10:03.60200 | |||||
3 | Nova Svanborg | Kågedalens SK | 13:41.82000 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Signe Stenman | SK Järven | 9:38.57700 | |||||
2 | Kajsa Lundmark | Byske SK | 10:13.61200 | |||||
3 | Hannah Eneslätt | Täfteå IK | 10:14.61300 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Elof Karlsson | Vindelns IF | 8:08.48700 | |||||
1 | Noel Dahlin | Täfteå IK | 8:08.48700 | |||||
3 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 8:32.51100 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Rasmus Eriksson | Täfteå IK | 7:48.46700 | |||||
2 | Arvid Feil Lindmark | Skellefteå SK | 8:01.48000 | |||||
3 | Leopold Hallnor | IFK Arvidsjaur Skidor | 8:07.48600 | |||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Thomas Löfgren | Skellefteå SK | 32:32.195100 | 64.7p | ||||
2 | Martin Åkerlund | Kågedalens SK | 33:02.198100 | 63.7p | ||||
3 | Marcus Burström | Byske SK | 34:07.204600 | 61.7p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Annica Lundmark | Byske SK | 19:49.118800 | 52.2p | ||||
2 | Catarina Sundqvist | Byske SK | 21:00.125900 | 49.2p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Lorens Hallnor | IFK Arvidsjaur Skidor | 17:36.105500 | 58.8p | ||||
2 | Bertil Holmgren | Byske SK | 21:21.128000 | 48.4p | ||||
3 | Bernt-olov Marklund | Skellefteå SK | 23:10.138900 | 44.6p |