Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Claes Wiklunds minne
2013-02-24
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 8
Elsa Persson
Delsbo IF
3:21.20000
2
H 8
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
3:39.21800
+18.1700
3
H 8
Martin Persson
Hudiksvalls IF
3:53.23200
+32.3100
4
D 8
Wilma Lindé
Jättendals IF
3:57.23600
+36.3500
5
D 8
Lea Richardsson
Hudiksvalls IF
4:04.24300
+43.4200
6
H 8
Erik Borg
Hudiksvalls IF
4:05.24400
+44.4300
7
D 8
Ida Olofsson
Bjuråkers GIF
4:13.25200
+52.5100
8
H 8
Leo Mill Jonsson
Jättendals IF
4:28.26700
+1:07.6600
9
H 8
Axel Bütikofer
Hybo AIK
4:31.27000
+1:10.6900
10
D 8
Ebba Westrin
Trönö IK
4:35.27400
+1:14.7300
11
H 8
Oskar Rask
Näsvikens IK
4:51.29000
+1:30.8900
12
H 8
Axel Olofsson
Bjuråkers GIF
5:08.30700
+1:47.10600
13
H 8
Leon Svensson
IFK Bergvik
5:17.31600
+1:56.11500
14
H 10
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
5:23.32200
+2:02.12100
14
H 8
Lukas Overton
Delsbo IF
5:23.32200
+2:02.12100
16
D 8
Matilda Sarkkinen
Bjuråkers GIF
5:27.32600
+2:06.12500
16
H 10
Viktor Bütikofer
Hybo AIK
5:27.32600
+2:06.12500
18
H 10
Olle Nordin
Delsbo IF
5:31.33000
+2:10.12900
19
H 10
August Rosén
Jättendals IF
5:49.34800
+2:28.14700
20
H 8
Nils Danneskog
Jättendals IF
5:54.35300
+2:33.15200
21
H 10
Alexander Danneskog
Jättendals IF
5:57.35600
+2:36.15500
22
D 10
Linn Schedin
Njutångers IF
6:09.36800
+2:48.16700
23
D 10
Agnes Westrin
Trönö IK
6:13.37200
+2:52.17100
24
H 10
Johan Borg
Hudiksvalls IF
6:28.38700
+3:07.18600
25
D 10
Diana Ranameramullage
Bjuråkers GIF
6:51.41000
+3:30.20900
26
H 10
Albin Eriksson
Njutångers IF
6:59.41800
+3:38.21700
27
H 10
Anton Henriksson
IFK Bergvik
7:06.42500
+3:45.22400
28
D 10
Malin Sarkkinen
Bjuråkers GIF
7:17.43600
+3:56.23500
29
D 10
Viktoria Forslin
Jättendals IF
7:26.44500
+4:05.24400
30
D 10
Gerda Danneskog
Jättendals IF
7:52.47100
+4:31.27000
31
D 12
Julia Jonsson
Jättendals IF
9:59.59800
+6:38.39700
32
D 12
Malin Hedström
Delsbo IF
10:07.60600
+6:46.40500
33
H 12
Viktor Grenedal
Delsbo IF
10:08.60700
+6:47.40600
34
H 12
Oscar Nordin
Delsbo IF
10:24.62300
+7:03.42200
35
H 12
Albin Persson
Delsbo IF
10:25.62400
+7:04.42300
36
H 12
Edwin Svensson
Delsbo IF
10:36.63500
+7:15.43400
37
D 12
Hilma Persson
Delsbo IF
10:45.64400
+7:24.44300
38
D 12
Elin Schönborg
Delsbo IF
10:50.64900
+7:29.44800
38
H 12
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
10:50.64900
+7:29.44800
40
H 12
Hampus Hallberg
Hudiksvalls IF
10:58.65700
+7:37.45600
41
H 12
Oskar Bütikofer
Hybo AIK
11:11.67000
+7:50.46900
42
H 12
Olof Persson
Hudiksvalls IF
11:12.67100
+7:51.47000
43
D 12
Lovisa Brink
Bjuråkers GIF
11:25.68400
+8:04.48300
44
D 12
Thula Olskims
Delsbo IF
11:38.69700
+8:17.49600
45
H 14
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
12:07.72600
+8:46.52500
46
H 12
Oliver Wengelin
Bjuråkers GIF
12:24.74300
+9:03.54200
47
H 12
Edwin Wallin
Bjuråkers GIF
12:59.77800
+9:38.57700
48
D 12
Klara Olofsson
Bjuråkers GIF
13:53.83200
+10:32.63100
49
H 12
Rasmus Ekblom
Bjuråkers GIF
14:12.85100
+10:51.65000
50
H 14
William Steggo-johansson
Delsbo IF
14:13.85200
+10:52.65100
51
D 14
Nora Nordlund
Hybo AIK
14:53.89200
+11:32.69100
51
H 12
Albin Gill
Bjuråkers GIF
14:53.89200
+11:32.69100
53
D 14
Johanna Högberg
Bjuråkers GIF
16:24.98300
+13:03.78200
54
D 20
Agnes Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
17:08.102700
+13:47.82600
55
D 20
Lovisa Sundin
Delsbo IF
17:12.103100
+13:51.83000
56
H 12
Johan Fahlberg
Bjuråkers GIF
17:57.107600
+14:36.87500
57
D 16
Lovisa Lind
Hudiksvalls IF
18:59.113800
+15:38.93700
58
D 16
Matilda Tagg
Njutångers IF
19:13.115200
+15:52.95100
59
D 20
Josefin Jonsson
Delsbo IF
19:38.117700
+16:17.97600
60
D 16
Emma Persson
Bjuråkers GIF
19:45.118400
+16:24.98300
61
D 16
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
19:46.118500
+16:25.98400
62
D 16
Felicia Arousell
Njutångers IF
21:43.130200
+18:22.110100
63
D 20
Linnea Jonsson
Jättendals IF
22:53.137200
+19:32.117100
64
H 16
Max Berg Wahlström
Njutångers IF
23:02.138100
+19:41.118000
65
D 16
Klara Nordlund
Hybo AIK
23:05.138400
+19:44.118300
66
D 20
Johanna Sundkvist
Bjuråkers GIF
24:13.145200
+20:52.125100
67
H 20
Markus Persson
Hudiksvalls IF
31:45.190400
+28:24.170300
68
H 20
Per Bennermo
Hybo AIK
32:30.194900
+29:09.174800
69
H 20
Anders Wiklund
Bjuråkers GIF
32:33.195200
+29:12.175100
70
H 20
Gustav Nilsson
Njutångers IF
32:37.195600
+29:16.175500
71
H 20
Måns Sunesson
Sellnäs IF
33:41.202000
+30:20.181900
72
H 20
Emil Bennermo
Hybo AIK
35:53.215200
+32:32.195100
73
H 20
Pär Björk
Bjuråkers GIF
40:26.242500
+37:05.222400
74
H 14
Timor Sandberg
Jättendals IF
23:59:59.8639800
74
D 10
Ida Eriksson
Njutångers IF
23:59:59.8639800
74
H 14
Elias Finnström
Jättendals IF
23:59:59.8639800
74
D 8
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
23:59:59.8639800
74
H 8
Wiking Nordin
Hybo AIK
23:59:59.8639800
74
H 8
Loke Nordin
Hybo AIK
23:59:59.8639800
74
H 20
Johan Nilsson
Edsbyns SK
23:59:59.8639800
74
D 16
Klara Logård
Delsbo IF
23:59:59.8639800
74
D 16
Ebba Brink
Bjuråkers GIF
23:59:59.8639800
74
D 12
Stina Svensson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
74
D 12
Frida Schedin
Njutångers IF
23:59:59.8639800
74
D 12
Troja Schönborg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
74
H 12
Jonas Nordin
Hybo AIK
23:59:59.8639800
74
H 10
Adrian Axelsson Persson
Hybo AIK
23:59:59.8639800
74
H 12
Johan Nordin
Hybo AIK
23:59:59.8639800