Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalle Anka Cup Distans
2013-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jesper Persson
Jämtland Härjedalen
10:40.63920
2
Samuel Oskarsson
Leksands SK
10:47.64640
+7.620
3
Erik Englin
Jämtland Härjedalen
10:57.65660
+17.1640
4
Oscar Madsstuen
Halland
11:04.66330
+24.2310
5
Jonathan Norder
Halland
11:08.66720
+28.2700
6
Albin Stark
Stockviks SF
11:11.67030
+31.3010
7
Martin Mickels
Bålsta SK
11:17.67670
+37.3650
8
Nathanael Pehrs
Dala-Järna IK
11:28.68740
+48.4720
9
Julius Berg
Sunne SLF
11:29.68870
+49.4850
10
Hugo Eriksson
Ångermanland
11:29.68880
+49.4860
11
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
11:32.69170
+52.5150
12
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
11:33.69240
+53.5220
13
William Poromaa
Fränsta IK
11:35.69400
+54.5380
14
Anton Eriksson
Remsle SK
11:35.69440
+55.5420
15
Alexander Gidlund
Husums IF SK
11:36.69590
+56.5570
16
Sven Leander
Jämtland Härjedalen
11:46.70550
+1:06.6530
17
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
11:47.70660
+1:07.6640
18
Gustav Kvarnbrink
Västerbotten
11:48.70700
+1:07.6680
19
Ossian Rosenberg
Jämtland Härjedalen
11:48.70770
+1:08.6750
20
Petter Dahl
Alnö SK
11:50.70920
+1:10.6900
21
Simon Eriksson
Jämtland Härjedalen
11:52.71130
+1:12.7110
22
Johan Luning
Bålsta SK
11:53.71220
+1:13.7200
23
Kim Norberg
Filipstads SF
11:55.71450
+1:15.7430
24
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
11:57.71640
+1:17.7620
25
Simon Thor
Vassunda IF
12:00.71900
+1:19.7880
26
Anton Niederbach
Hägglunds IOFK
12:03.72290
+1:23.8270
27
Simon Åstot
Västerbotten
12:07.72640
+1:27.8620
28
Max Andersson
Domnarvets GOIF
12:07.72680
+1:27.8660
29
Linus Berglund
Jämtland Härjedalen
12:09.72830
+1:29.8810
30
Anton Björk
Orsa SK
12:11.73070
+1:31.9050
31
Alfons Stensson
Nybro Ski
12:13.73280
+1:33.9260
32
Filip Öberg
Kalix SK
12:17.73660
+1:37.9640
33
Joel Björkman
Kalix SK
12:18.73710
+1:37.9690
34
Axel Ribbholm
Landsbro IF SK
12:18.73770
+1:38.9750
35
Adam Boman
Västergötland
12:18.73770
+1:38.9750
36
Axel Svingstedt
Stockviks SF
12:21.74020
+1:41.10000
37
Simon Lundqvist
Örebro Län
12:25.74440
+1:45.10420
38
Emil Hagström
Örebro Län
12:26.74540
+1:46.10520
39
Viktor Ström
Västerbotten
12:30.74910
+1:49.10890
40
Emil Madsstuen
Halland
12:35.75410
+1:54.11390
41
Henrik Millestu
Jämtland Härjedalen
12:36.75530
+1:56.11510
42
Wilhelm Olofsson
Västerbotten
12:36.75560
+1:56.11540
43
Emil Logård
Delsbo IF
12:37.75610
+1:56.11590
44
Linus Nilsson-p
Västerbotten
12:37.75690
+1:57.11670
45
Kim Åleheim
Nybro Ski
12:38.75730
+1:58.11710
46
Jonathan Nahlén
Domnarvets GOIF
12:39.75840
+1:59.11820
47
Anton Sundberg
Sollefteå SK
12:40.75940
+2:00.11920
48
Andreas Albinsson
Töcksfors IF
12:40.75990
+2:00.11970
49
Jonatan Nilsson
Bohuslän Dal
12:41.76080
+2:01.12060
50
Ludvig Carlsson
Sya SK
12:49.76830
+2:09.12810
51
Pontus Olofsson- Bierfeldt
Södermanland
12:50.76900
+2:09.12880
52
Elis Gruvborg
Töcksfors IF
12:52.77100
+2:11.13080
53
Albin Johansson
IK Hakarpspojkarna
12:55.77440
+2:15.13420
54
Arvid Larsson
Västerbotten
12:57.77610
+2:16.13590
55
Erik Stenmark
Brandsbols SK
13:00.77980
+2:20.13960
56
Thomas Norström
Södermanland
13:04.78300
+2:23.14280
57
Elias Finnström
Jättendals IF
13:09.78890
+2:29.14870
58
Albin Norén
Norrfjärdens IF
13:14.79350
+2:34.15330
59
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
13:14.79350
+2:34.15330
60
Kasper Wikén
Jämtland Härjedalen
13:31.81080
+2:51.17060
61
Karl Sparrow
Hybo AIK
13:36.81590
+2:56.17570
62
Anton Wöhrer
Bohuslän Dal
13:39.81810
+2:58.17790
63
Nils Eriksson
Västergötland
13:39.81870
+2:59.17850
64
Olle Björk
Högbo GOIF
13:43.82260
+3:03.18240
65
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
13:46.82500
+3:05.18480
66
Gustav Eneslätt
Västerbotten
13:46.82540
+3:06.18520
67
Edvin Quist
Västergötland
13:46.82570
+3:06.18550
68
Axel Åslund
Hedesunda IF
13:48.82740
+3:08.18720
69
Axel Bergström
Öregrunds IK
13:51.83070
+3:11.19050
70
August Wallberg
Trönö IK
13:58.83790
+3:18.19770
71
Oliver Tykesson
Sya SK
14:02.84160
+3:22.20140
72
Victor Thor
Hudiksvalls IF
14:02.84170
+3:22.20150
73
Victor Hagberg
Västergötland
14:02.84180
+3:22.20160
74
Danny Ersson
IF Strategen
14:17.85620
+3:37.21600
75
William Thor
Hudiksvalls IF
14:36.87580
+3:56.23560
76
Ivar Westin
IK Stern
14:44.88370
+4:04.24350
77
Leonard Larsson
Näsvikens IK
15:02.90120
+4:22.26100
78
Peter Hörstedt
Västergötland
15:24.92340
+4:44.28320
79
Anton Andersson
Örebro Län
15:36.93500
+4:55.29480
80
Oskar Hammarström
Jättendals IF
15:40.93990
+5:00.29970
-
William Schultz
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Edvin Rösliden
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
Viktor Sehlstedt
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Viktor Björklund
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
Ludvig Karlsten
Örebro Län
23:59:59.8639800
-
Nils Lundgren
Stockviks SF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)