Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalle Anka Cup Distans
2013-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 14
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Frida Karlsson
Remsle SK
11:06.66500
2
Linn Svahn
Västerbotten
11:22.68130
+16.1530
3
Gry Abrahamsson Gjersvold
Jämtland Härjedalen
11:29.68880
+23.2280
4
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
11:44.70370
+38.3770
5
Amanda Lundström
Bodens SK
11:45.70400
+39.3800
6
Alva Mikko
IFK Kiruna
11:45.70450
+39.3850
7
Nora Jacobsson
Rembo IK
11:48.70770
+42.4170
8
Maja Petersson
Vårby IK
11:48.70790
+42.4190
9
Ida Persson
Högbo GOIF
11:56.71520
+50.4920
10
Elin Backén
Jämtland Härjedalen
11:57.71650
+51.5050
11
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
11:58.71780
+52.5180
12
Frida Olofsson
Vårby IK
12:01.72020
+55.5420
13
Matilda Niemi
IFK Kiruna
12:05.72450
+59.5850
14
Tilda Jacobsson
Rembo IK
12:06.72540
+1:00.5940
15
Carolina Yngvesson
Rembo IK
12:09.72810
+1:03.6210
16
Johanna Gustafsson
Norrbotten
12:09.72860
+1:03.6260
17
Therese Holmgren
Västerbotten
12:10.72940
+1:04.6340
18
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
12:10.72990
+1:04.6390
19
Sara Thyni
Kalix SK
12:12.73170
+1:06.6570
20
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
12:14.73360
+1:08.6760
21
Sanna Johansson
Kramfors Alliansen
12:23.74250
+1:17.7650
22
Klara Ask
Västergötland
12:23.74270
+1:17.7670
23
Kristina Axelsson
Sya SK
12:23.74290
+1:17.7690
24
Alina Nybjörk Bruksås
Medelpad
12:30.74900
+1:24.8300
25
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
12:31.75020
+1:25.8420
26
Tilda Dahlfors
Stockviks SF
12:33.75280
+1:27.8680
27
Alicia Saur
Jämtland Härjedalen
12:38.75740
+1:32.9140
28
Sanna Forsman
Öje IF
12:39.75850
+1:33.9250
29
Marlene Eriksson
IFK Kiruna
12:39.75870
+1:33.9270
30
Klara Axelsson
Västergötland
12:39.75880
+1:33.9280
31
Nora Bäckström
Västerbotten
12:40.75900
+1:34.9300
32
Anna Herbert
Sundbybergs IK
12:41.76020
+1:35.9420
33
Emma Nordberg
Västergötland
12:41.76030
+1:35.9430
34
Alva Karlsson
OK Borgen
12:43.76230
+1:37.9630
35
Gry Kyllingstad
Häverödals IF
12:44.76320
+1:38.9720
36
Emmy Nygren
Alnö SK
12:44.76340
+1:38.9740
37
Emma Bouvin
Alnö SK
12:51.77020
+1:45.10420
38
Sandra Boström
Storvreta IK
12:52.77110
+1:46.10510
39
Patricia Ivansson
Jämtland Härjedalen
12:52.77190
+1:46.10590
40
Alva Wesslen
Brottby SK
12:59.77810
+1:53.11210
41
Sofia Berglund
Storvreta IK
13:05.78440
+1:59.11840
42
Magdalena Mixter
Jämtland Härjedalen
13:12.79180
+2:06.12580
43
Sara Toreheim
Storvreta IK
13:12.79190
+2:06.12590
44
Emma Blixt
Järbo IF
13:14.79340
+2:08.12740
45
Emma Snällfot
Västerbotten
13:16.79560
+2:10.12960
46
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
13:19.79810
+2:13.13210
47
Jenny Movitz
Västergötland
13:25.80400
+2:19.13800
48
Elin Blomberg
Västerbotten
13:26.80560
+2:20.13960
49
Astrid Bryntesson
Köla AIK
13:30.80940
+2:24.14340
50
Nora Nordlund
Hybo AIK
13:31.81020
+2:25.14420
51
Siri Löfgren
Västerbotten
13:33.81280
+2:27.14680
52
Julia Andersson
Häverödals IF
13:34.81300
+2:28.14700
53
Lisa Umberg
IK Rex
13:40.81980
+2:34.15380
54
Sanna Ångström
Jämtland Härjedalen
13:45.82460
+2:39.15860
55
Frida Svensson
Filipstads SF
13:48.82780
+2:42.16180
56
Klara Rödén
Gotland
13:56.83550
+2:50.16950
57
Anja Svedholm
Jämtland Härjedalen
13:58.83790
+2:52.17190
58
Tuva Wallum
Sävedalens AIK
14:03.84270
+2:57.17670
59
Mikaela Johnson
Brandsbols SK
14:05.84430
+2:59.17830
60
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
14:07.84600
+3:01.18000
61
Emma Wilkensson
Valbo Aif
14:10.84960
+3:04.18360
62
Elise Nestor
Örebro Län
14:10.84980
+3:04.18380
63
Johanna Högberg
Bjuråkers GOIF
14:30.86950
+3:24.20350
64
Emma Gustafsson
Bodens SK
14:56.89550
+3:50.22950
65
Elin Lundberg
Västergötland
15:04.90370
+3:58.23770
66
Jenny Isaksson Westermark
Västerbotten
15:19.91870
+4:13.25270
67
Meta Nordesjö
Brottby SK
15:26.92560
+4:20.25960
68
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
15:35.93460
+4:29.26860
69
Sanna Lindström
Landsbro IF SK
16:12.97100
+5:06.30500
70
Gabriella Bengtsson
OK Landehof
16:17.97600
+5:11.31000
71
Christina Åkerblom
Arlanda-Märsta SK
16:19.97810
+5:13.31210
72
Matilda Karlsson
Småland
17:07.102690
+6:01.36090
73
Anna Nordholm
Sävedalens AIK
17:23.104240
+6:17.37640
74
Rebecca Fallqvist
Örebro Län
18:23.110220
+7:17.43620
-
Emma Söderberg
Jämtland Härjedalen
23:59:59.8639800
-
Ida Palmberg
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
Linn Halvarsson
Bohuslän Dal
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)