Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åkulla Ski maraton
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H/D 21
Emil Carlsson
Göteborgs Polismäns IF
1:52:55.677400
73.7p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 1:53:00
2
H/D 21
Magnus Dahlblom
SK Hylte
1:56:59.701800
+4:04.24300
70.3p
3
H/D 21
Roger Bolin
FK Finn
1:57:53.707200
+4:58.29700
69.6p
4
H/D 21
Martin Knuuttila
Göteborgs Polismäns IF
1:58:01.708000
+5:06.30500
69.5p
5
H/D 21
Oskar Sagne
IF Rigor
1:58:38.711700
+5:43.34200
69.0p
6
H/D 21
Peter Bernroth
Burseryds IF
2:00:39.723800
+7:44.46300
67.5p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:01:00
7
H/D 21
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:01:38.729700
+8:43.52200
66.7p
8
H/D 21
Björn Petersson
Göteborgs Polismäns IF
2:01:41.730000
+8:46.52500
66.7p
9
H/D 21
Simon Nilsson
Vindrarps SK
2:02:32.735100
+9:37.57600
66.1p
10
H/D 21
Leif Johansson
FK Friskus Varberg
2:03:19.739800
+10:24.62300
65.6p
11
H/D 21
Tobias Thorsson
IK Trenne
2:03:54.743300
+10:59.65800
65.2p
12
H/D 21
Jan Svernhage
IF Rigor
2:04:56.749500
+12:01.72000
64.5p
13
H/D 21
Lars Bern
IK Stern
2:04:58.749700
+12:03.72200
64.4p
14
H/D 21
Samuel Ling
Gnosjö FK
2:05:08.750700
+12:13.73200
64.3p
15
H/D 21
Erik Axelsson
Simlångsdalens IF
2:05:22.752100
+12:27.74600
64.2p
16
H/D 21
Dan Nilsson
IK Trenne
2:05:36.753500
+12:41.76000
64.0p
17
H/D 21
Christian Anderberger
FK Finn
2:08:14.769300
+15:19.91800
62.3p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:09:00
18
H/D 21
Anders Karlsson
OK Nackhe
2:09:04.774300
+16:09.96800
61.8p
19
H/D 21
Joakim Kallin
Gnosjö FK
2:09:24.776300
+16:29.98800
61.6p
20
H/D 21
Eskil Svensson
Simlångsdalens IF
2:10:40.783900
+17:45.106400
60.8p
21
H/D 21
Christoffer Fornander
FK Finn
2:11:01.786000
+18:06.108500
60.6p
22
H/D 21
Andreas Karlsson
SK Hylte
2:11:21.788000
+18:26.110500
60.4p
23
H/D 21
Mikael Karlsson
Tormestorps IF
2:11:23.788200
+18:28.110700
60.4p
24
H/D 21
Rony Bengtsson
Tomestorp IF
2:11:28.788700
+18:33.111200
60.3p
25
H/D 21
Hans Pettersson
IF Rigor
2:11:35.789400
+18:40.111900
60.3p
26
H/D 21
Fredrik Hallberg
OK Reftele
2:11:47.790600
+18:52.113100
60.1p
27
H/D 21
Henrik Persson
OK Nackhe
2:11:57.791600
+19:02.114100
60.1p
28
H/D 21
Mattias Mattsson
Skillingaryds FK
2:12:37.795600
+19:42.118100
59.7p
29
H/D 21
Mats Uddbäck
FK Finn
2:13:04.798300
+20:09.120800
59.4p
30
H/D 21
Mattias Carlsson
IK Trenne
2:13:21.800000
+20:26.122500
59.2p
31
H/D 21
Jörgen Eriksson
Ätrans IF
2:13:37.801600
+20:42.124100
59.1p
32
H/D 21
Mikael Johansson
OK Nackhe
2:13:39.801800
+20:44.124300
59.1p
33
H/D 21
Ove Thorsson
IK Trenne
2:13:47.802600
+20:52.125100
59.0p
34
H/D 21
Michael Johansson
IK Stern
2:14:23.806200
+21:28.128700
58.7p
35
H/D 21
Roger Runebrant
Burseryds IF
2:14:24.806300
+21:29.128800
58.7p
35
H/D 21
Anders Jakdal
Göteborgs Polismäns IF
2:14:24.806300
+21:29.128800
58.7p
37
H/D 21
Mattias Nätterqvist
Sälens IF
2:14:33.807200
+21:38.129700
58.6p
38
H/D 21
Karl Andersson
Axa SC
2:14:34.807300
+21:39.129800
58.6p
39
H/D 21
Per Nyberg
IK Stern
2:15:09.810800
+22:14.133300
58.2p
40
H/D 21
Henrik Dellborg
IK Stern
2:15:11.811000
+22:16.133500
58.2p
41
H/D 21
Johan Häggqvist
Axa SC
2:15:31.813000
+22:36.135500
58.0p
42
H/D 21
Simon Mikael
FK Finn
2:16:12.817100
+23:17.139600
57.7p
43
H/D 21
Andréas Håkansson
Axa SC
2:17:34.825300
+24:39.147800
56.9p
44
H/D 21
Börje Svensson
FK Finn
2:17:50.826900
+24:55.149400
56.8p
45
H/D 21
Urban Broms
FK Friskus Varberg
2:18:16.829500
+25:21.152000
56.6p
46
H/D 21
Roger Hagström
IF Rigor
2:18:58.833700
+26:03.156200
56.2p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:19:00
47
H/D 21
Johan Larsson
Falkenbergs OK
2:20:18.841700
+27:23.164200
55.5p
48
H/D 21
Patrik Perslow
FK Finn
2:20:30.842900
+27:35.165400
55.4p
49
H/D 21
Michael Rundahl
Högsäters GF
2:20:39.843800
+27:44.166300
55.4p
50
H/D 21
Emil Johansson
Ringhals IF
2:21:24.848300
+28:29.170800
55.0p
51
H/D 21
Christer Bengtsson
IK Ulven
2:22:12.853100
+29:17.175600
54.6p
52
H/D 21
Rolf Bernroth
Burseryds IF
2:23:07.858600
+30:12.181100
54.2p
53
H/D 21
Daniel Samefors
OK Landehof
2:23:28.860700
+30:33.183200
54.0p
54
H/D 21
Tomas Caspersson
IK Trenne
2:24:09.864800
+31:14.187300
53.7p
55
H/D 21
Martin Siljegård
Volkswagens IF
2:24:16.865500
+31:21.188000
53.6p
56
H/D 21
Jan Nilsson
OK Nackhe
2:24:19.865800
+31:24.188300
53.6p
57
H/D 21
Urban Thorsson
Ätrans IF
2:24:34.867300
+31:39.189800
53.5p
58
H/D 21
Fredrik Mårtensson
Lidhults GOIF
2:24:51.869000
+31:56.191500
53.4p
59
H/D 21
Johan Blom
FK Finn
2:26:09.876800
+33:14.199300
52.8p
60
H/D 21
Claes Flinck
IF Rigor
2:26:24.878300
+33:29.200800
52.7p
61
H/D 21
Michael Edberg
SK Hylte
2:27:00.881900
+34:05.204400
52.4p
62
H/D 21
Bengt Olsson
OK Gynge
2:28:13.889200
+35:18.211700
51.9p
63
H/D 21
Daniel Ivarsson
Krogsereds IK
2:28:19.889800
+35:24.212300
51.8p
64
H/D 21
Lennart Larsson
Vapnö IF
2:28:42.892100
+35:47.214600
51.6p
65
H/D 21
Fredrik Salomonsson
FK Finn
2:28:53.893200
+35:58.215700
51.6p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:29:00
66
H/D 21
Arne Johansson
OK Löftan
2:29:11.895000
+36:16.217500
51.4p
67
H/D 21
Roy Johansson
OK Skogsvargarna
2:29:45.898400
+36:50.220900
51.2p
68
H/D 21
Jörgen Karlsson
IK Trenne
2:30:13.901200
+37:18.223700
51.0p
69
H/D 21
Hans Gillsén Dal
IK Stern
2:30:57.905600
+38:02.228100
50.7p
70
H/D 21
Anna Fällgren
Burseryds IF
2:31:28.908700
+38:33.231200
50.5p
71
H/D 21
Håkan Gedda
SK Hylte
2:31:30.908900
+38:35.231400
50.5p
72
H/D 21
Peter Titoff
Axa SC
2:31:40.909900
+38:45.232400
50.4p
73
H/D 21
Linus Åkerlund
Gnosjö FK
2:31:52.911100
+38:57.233600
50.3p
74
H/D 21
Magnus Johnson
FK Friskus Varberg
2:32:20.913900
+39:25.236400
50.1p
75
H/D 21
BO Hjalmarsson
IK Trenne
2:32:23.914200
+39:28.236700
50.1p
76
H/D 21
Tomas Andrésen
Ringhals IF
2:32:27.914600
+39:32.237100
50.1p
77
H/D 21
Henrik Wallin
Krogsereds IK
2:32:39.915800
+39:44.238300
50.0p
78
H/D 21
Mats Andersson
IK Stern
2:32:52.917100
+39:57.239600
49.9p
79
H/D 21
Conny Eriksson
Ätrans IF
2:32:56.917500
+40:01.240000
49.9p
80
H/D 21
Juhani Tarsalainen
IF Rigor
2:33:24.920300
+40:29.242800
49.7p
81
H/D 21
Jan-olof Jonasson
FK Finn
2:33:25.920400
+40:30.242900
49.7p
82
H/D 21
Rikard Junblad
Simlångsdalens IF
2:33:39.921800
+40:44.244300
49.6p
83
H/D 21
Peter Svensson
OK Reftele
2:34:22.926100
+41:27.248600
49.3p
84
H/D 21
Anders Besterman
IK Trenne
2:34:32.927100
+41:37.249600
49.2p
85
H/D 21
Jörgen Svensson
IK Stern
2:34:50.928900
+41:55.251400
49.1p
86
H/D 21
Per-olof Ivarsson
Krogsereds IK
2:35:24.932300
+42:29.254800
48.9p
87
H/D 21
Robert Claesson
Axa SC
2:35:55.935400
+43:00.257900
48.7p
88
H/D 21
Thomas Najvik
FK Åsen
2:36:06.936500
+43:11.259000
48.6p
89
H/D 21
Simon Gunnarsson
Simlångsdalens IF
2:36:34.939300
+43:39.261800
48.5p
90
H/D 21
Christoffer Josefsson
OK Reftele
2:36:44.940300
+43:49.262800
48.4p
91
H/D 21
Per-olof Johansson
Vindrarps SK
2:37:07.942600
+44:12.265100
48.2p
92
H/D 21
Patrik Johansson
Ätrans IF
2:37:43.946200
+44:48.268700
48.0p
93
H/D 21
Anders Rosenbeck
København SK
2:38:28.950700
+45:33.273200
47.7p
94
H/D 21
Nils Otterdahl
OK Nackhe
2:38:35.951400
+45:40.273900
47.7p
95
H/D 21
Andreas Lundgren
IK Stern
2:38:54.953300
+45:59.275800
47.6p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:39:00
96
H/D 21
Rikard Lindkvist
IK Stern
2:39:30.956900
+46:35.279400
47.4p
97
H/D 21
Carl Hultgren
IFK Helsingborg
2:39:56.959500
+47:01.282000
47.2p
98
H/D 21
Dan Bengtsson
Axa SC
2:40:26.962500
+47:31.285000
47.0p
99
H/D 21
Martin Sagne
IF Rigor
2:40:46.964500
+47:51.287000
46.9p
100
H/D 21
Tormod Trommestad
IF Rigor
2:40:56.965500
+48:01.288000
46.8p
101
H/D 21
Jan-erik Börjesson
Halmstad OK
2:41:11.967000
+48:16.289500
46.8p
102
H/D 21
Lars Wiklund
IK Stern
2:42:32.975100
+49:37.297600
46.3p
103
H/D 21
Jan Ragnarsson
IF Rigor
2:43:20.979900
+50:25.302400
46.0p
104
H/D 21
Eivor Johansson
Navåsens FK
2:44:38.987700
+51:43.310200
45.6p
105
H/D 21
Benny Johansson
OK Reftele
2:44:44.988300
+51:49.310800
45.5p
106
H/D 21
Tommy Hallberg
Skene Sim o IS
2:44:53.989200
+51:58.311700
45.5p
107
H/D 21
Lars Ryttberg
Tockarps IK
2:44:55.989400
+52:00.311900
45.5p
108
H/D 21
Niklas Petersson Fröling
Axa SC
2:45:19.991800
+52:24.314300
45.3p
109
H/D 21
Oskar Lyding
Linköpings SK
2:45:37.993600
+52:42.316100
45.2p
110
H/D 21
Roger Kullenberg
FK Finn
2:45:53.995200
+52:58.317700
45.2p
111
H/D 21
Johan Hedenberg
Sweden
2:46:23.998200
+53:28.320700
45.0p
112
H/D 21
Christian Axelsson
Simlångsdalens IF
2:46:25.998400
+53:30.320900
45.0p
113
H/D 21
Robin Westberg
Överlida IK
2:46:34.999300
+53:39.321800
44.9p
114
H/D 21
Håkan Johansson
Krogsereds IK
2:46:39.999800
+53:44.322300
44.9p
115
H/D 21
Morgan Eriksson
Horreds SK
2:46:51.1001000
+53:56.323500
44.8p
116
H/D 21
Pontus Ersmyre
Sweden
2:47:10.1002900
+54:15.325400
44.7p
117
H/D 21
Mattias Hultin
Kinnaströms SK
2:47:26.1004500
+54:31.327000
44.6p
118
H/D 21
Nis Peter Christensen
København SK
2:47:37.1005600
+54:42.328100
44.6p
119
H/D 21
Anders Sjöberg
OK Reftele
2:47:41.1006000
+54:46.328500
44.6p
120
H/D 21
Karin Rolofsson
Axa SC
2:47:50.1006900
+54:55.329400
44.5p
121
H/D 21
Kent Ivarsson
Krogsereds IK
2:48:07.1008600
+55:12.331100
44.4p
122
H/D 21
Erling Olsson
Hästhult AIK
2:48:11.1009000
+55:16.331500
44.4p
123
H/D 21
Jan-olof Eriksson
OK Nackhe
2:48:29.1010800
+55:34.333300
44.3p
123
H/D 21
Daniel Larsson
Axa SC
2:48:29.1010800
+55:34.333300
44.3p
125
H/D 21
Elin Sjödin
OK Nackhe
2:49:08.1014700
+56:13.337200
44.1p
126
H/D 21
Daniel Hallberg
OK Reftele
2:49:18.1015700
+56:23.338200
44.1p
127
H/D 21
Fredrik Bergman
Axa SC
2:49:34.1017300
+56:39.339800
44.0p
128
H/D 21
Joakim Lindblom
FK Friskus Varberg
2:50:03.1020200
+57:08.342700
43.8p
129
H/D 21
Johan Runevad
OK Nackhe
2:50:15.1021400
+57:20.343900
43.8p
130
H/D 21
Kristoffer Mellander
Sweden
2:50:23.1022200
+57:28.344700
43.7p
131
H/D 21
Jonas Nord
Sweden
2:51:32.1029100
+58:37.351600
43.4p
132
H/D 21
Dag Svensson
SK Hylte
2:51:41.1030000
+58:46.352500
43.3p
133
H/D 21
Michael Wallin
IK Stern
2:51:53.1031200
+58:58.353700
43.3p
134
H/D 21
Thorbjörn Karlsson
FK Finn
2:52:10.1032900
+59:15.355400
43.2p
135
H/D 21
Maria Larsson
Burseryds IF
2:52:23.1034200
+59:28.356700
43.1p
136
H/D 21
Leif Nordefjäll
IF Rigor
2:52:50.1036900
+59:55.359400
43.0p
137
H/D 21
Björn Severinsson
Sweden
2:53:07.1038600
+1:00:12.361100
42.9p
138
H/D 21
Björn Johansson
Vindrarps SK
2:53:17.1039600
+1:00:22.362100
42.8p
139
H/D 21
Lars Antonsson
IF Rigor
2:53:28.1040700
+1:00:33.363200
42.8p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 2:54:00
140
H/D 21
Peter Jacobsson
Göteborgs SK
2:54:02.1044100
+1:01:07.366600
42.6p
141
H/D 21
BO Göran Svensson
Falkenbergs OK
2:54:17.1045600
+1:01:22.368100
42.5p
142
H/D 21
Jonas Carlsson
OK Reftele
2:54:19.1045800
+1:01:24.368300
42.5p
143
H/D 21
Ulf Bengtsson
Axa SC
2:55:00.1049900
+1:02:05.372400
42.3p
144
H/D 21
Clary Cameras
IK Stern
2:55:16.1051500
+1:02:21.374000
42.3p
145
H/D 21
Sara Hagestam
Halmstad OK
2:55:29.1052800
+1:02:34.375300
42.2p
146
H/D 21
Peter Forsberg
FK Finn
2:55:39.1053800
+1:02:44.376300
42.1p
147
H/D 21
Eero Orajärvi
OK Gynge
2:55:53.1055200
+1:02:58.377700
42.1p
148
H/D 21
Arne Samuelsson
IK Stern
2:57:04.1062300
+1:04:09.384800
41.7p
149
H/D 21
Anders Nilsson
Falcon Sports Club
2:57:08.1062700
+1:04:13.385200
41.7p
150
H/D 21
Andreas Rehn
Lidhults GOIF
2:57:43.1066200
+1:04:48.388700
41.6p
151
H/D 21
Pontus Karlsson
FK Finn
2:57:46.1066500
+1:04:51.389000
41.5p
152
H/D 21
Magnus Åkesson
Vindrarps SK
2:58:32.1071100
+1:05:37.393600
41.3p
153
H/D 21
Jan-anders Eliasson
OK Nackhe
2:59:23.1076200
+1:06:28.398700
41.1p
154
H/D 21
Patrik Corneliusson
OK Löftan
2:59:25.1076400
+1:06:30.398900
41.1p
155
H/D 21
Johan Ersman
IK Ulven
2:59:27.1076600
+1:06:32.399100
41.1p
156
H/D 21
Magnus Andersson
OK Nackhe
2:59:30.1076900
+1:06:35.399400
41.1p
157
H/D 21
Johan Larsson
OK Reftele
3:01:54.1091300
+1:08:59.413800
40.4p
158
H/D 21
Niklas Einarsson
IF Rigor
3:02:21.1094000
+1:09:26.416500
40.3p
159
H/D 21
Tony Mahr
IFK Helsingborg
3:02:28.1094700
+1:09:33.417200
40.3p
160
H/D 21
John Davidsson
IK Stern
3:02:32.1095100
+1:09:37.417600
40.3p
161
H/D 21
Andreas Lundin
IK Stern
3:03:28.1100700
+1:10:33.423200
40.0p
162
H/D 21
Hans Pedersen Dal
Hobro Skiklub
3:03:38.1101700
+1:10:43.424200
40.0p
163
H/D 21
Morten Gregersen
København SK
3:04:01.1104000
+1:11:06.426500
39.9p
164
H/D 21
Jens Persson
FK Friskus Varberg
3:04:15.1105400
+1:11:20.427900
39.8p
165
H/D 21
Isabell Josefsson
OK Reftele
3:04:27.1106600
+1:11:32.429100
39.8p
166
H/D 21
Rickard Nordmark
Norbergs SK
3:05:28.1112700
+1:12:33.435200
39.5p
167
H/D 21
Ulrik Haumann
København SK
3:05:37.1113600
+1:12:42.436100
39.5p
168
H/D 21
Erik Schultz
OK Löftan
3:05:41.1114000
+1:12:46.436500
39.4p
169
H/D 21
Susanne Alm
SK Hylte
3:05:47.1114600
+1:12:52.437100
39.4p
170
H/D 21
Sara Bernandersson
OK Nackhe
3:06:02.1116100
+1:13:07.438600
39.4p
171
H/D 21
Anders Grände
Varberg Mtb
3:06:18.1117700
+1:13:23.440200
39.3p
172
H/D 21
Lennart Westberg
Överlida IK
3:06:54.1121300
+1:13:59.443800
39.1p
173
H/D 21
Lars Hultgren
IFK Helsingborg
3:07:56.1127500
+1:15:01.450000
38.9p
174
H/D 21
Jan Anders Aronsson
OK Löftan
3:08:24.1130300
+1:15:29.452800
38.8p
175
H/D 21
Per Alesand
Axa SC
3:08:40.1131900
+1:15:45.454400
38.7p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:09:00
176
H/D 21
Mikael Nilsson
Ringhals IF
3:09:08.1134700
+1:16:13.457200
38.6p
177
H/D 21
Björn Karlsson
Halmstad OK
3:09:14.1135300
+1:16:19.457800
38.6p
178
H/D 21
Christer Björkengren
Sweden
3:09:35.1137400
+1:16:40.459900
38.5p
179
H/D 21
Claes Åkerberg
Krogsereds IK
3:10:04.1140300
+1:17:09.462800
38.4p
180
H/D 21
Lars Ludwig Nielsen
Danmark
3:10:08.1140700
+1:17:13.463200
38.4p
181
H/D 21
Lars Nord
Sweden
3:10:48.1144700
+1:17:53.467200
38.2p
182
H/D 21
Rebecka Björklund
IFK Helsingborg
3:11:09.1146800
+1:18:14.469300
38.1p
183
H/D 21
Ingvar Antonsson
Sweden
3:11:59.1151800
+1:19:04.474300
37.9p
184
H/D 21
Claus Christiansen
Danmark
3:12:19.1153800
+1:19:24.476300
37.8p
185
H/D 21
BO Persson
OK Lindena
3:12:32.1155100
+1:19:37.477600
37.8p
186
H/D 21
Peter Mars
Seb IF
3:12:45.1156400
+1:19:50.478900
37.7p
187
H/D 21
Rolf Hansson
FK Finn
3:13:32.1161100
+1:20:37.483600
37.6p
188
H/D 21
Fredrik Fransson
Axa SC
3:13:50.1162900
+1:20:55.485400
37.5p
189
H/D 21
Anton Titoff
Axa SC
3:14:21.1166000
+1:21:26.488500
37.4p
190
H/D 21
Irene Andersson
Ätrans IF
3:15:13.1171200
+1:22:18.493700
37.2p
191
H/D 21
Carola Kiehn
Burseryds IF
3:15:33.1173200
+1:22:38.495700
37.1p
192
H/D 21
Per Weinreich
København SK
3:15:49.1174800
+1:22:54.497300
37.0p
193
H/D 21
Tomas Pettersson
Anderstorps OK
3:16:01.1176000
+1:23:06.498500
37.0p
194
H/D 21
Ole Jörgensen
Holte Ski
3:19:11.1195000
+1:26:16.517500
36.3p
195
H/D 21
Lars-erik Svensson
Hästhult AIK
3:20:31.1203000
+1:27:36.525500
36.0p
196
H/D 21
Christian Bremer
Sweden
3:20:40.1203900
+1:27:45.526400
36.0p
197
H/D 21
Hege Vigdal
IK Stern
3:21:05.1206400
+1:28:10.528900
35.9p
198
H/D 21
Karin Torstensson
Krogsereds IK
3:21:09.1206800
+1:28:14.529300
35.9p
199
H/D 21
Rolf Johansson
FK Finn
3:22:59.1217800
+1:30:04.540300
35.5p
200
H/D 21
Peter D Jensen
København SK
3:23:08.1218700
+1:30:13.541200
35.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H/D 21
Joakim Andersson
IK Trenne
3:23:17.1219600
+1:30:22.542100
35.5p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:24:00
202
H/D 21
Jana-marie Lindblom Andreasson
FK Friskus Varberg
3:24:25.1226400
+1:31:30.548900
35.2p
203
H/D 21
Thomas Bernandersson
OK Nackhe
3:26:00.1235900
+1:33:05.558400
34.9p
204
H/D 21
Dennis Christensen
Ålborg Skiklub
3:27:39.1245800
+1:34:44.568300
34.6p
205
H/D 21
Anette Grund
IK Stern
3:27:48.1246700
+1:34:53.569200
34.6p
206
H/D 21
Claus Lesterup
København SK
3:29:23.1256200
+1:36:28.578700
34.3p
207
H/D 21
Johan Ankarberg
IK Stern
3:30:01.1260000
+1:37:06.582500
34.1p
208
H/D 21
Elisabeth Goman
OK Reftele
3:35:03.1290200
+1:42:08.612700
33.2p
209
H/D 21
Uno Andersson
Sweden
3:35:14.1291300
+1:42:19.613800
33.2p
210
H/D 21
Conny Grund
Garphyttans IF
3:37:37.1305600
+1:44:42.628100
32.8p
211
H/D 21
Jan Björkman
Ringhals IF
3:39:54.1319300
+1:46:59.641800
32.4p
212
H/D 21
Arne Andersson
FK Finn
3:41:23.1328200
+1:48:28.650700
32.1p
213
H/D 21
Martin Andersson
FK Finn
3:41:50.1330900
+1:48:55.653400
32.0p
214
H/D 21
Danel Stigedal
Sweden
3:45:24.1352300
+1:52:29.674800
31.5p
215
H/D 21
Maria Pettersson
Burseryds IF
3:47:26.1364500
+1:54:31.687000
31.1p
216
H/D 21
Thomas Hansen Cort
København SK
3:52:09.1392800
+1:59:14.715300
30.4p
217
H/D 21
Linda Bremer
Sweden
3:54:44.1408300
+2:01:49.730800
30.0p
218
H/D 21
Ulrich Hansen Cort
København SK
3:59:22.1436100
+2:06:27.758600
29.4p
219
H/D 21
Inger Ebbesson
SK Hylte
23:59:58.8639700
-
219
H/D 21
Paulina Anjert
Främmestads IK
23:59:58.8639700
-
219
H/D 21
Amanda Bengtsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
219
H/D 21
Erik Hartwig
IK Stern
23:59:58.8639700
-
219
H/D 21
Anders Wagné
Överlida IK
23:59:58.8639700
-
219
H/D 21
Erik Sundqvist
OK Reftele
23:59:58.8639700
-
219
H/D 21
Andréas Nelje
FK Friskus Varberg
23:59:58.8639700
-
219
H/D 21
Dan Clausen
Danmark
23:59:58.8639700
-
219
H/D 21
Hans Eliasson
IK Trasten
23:59:58.8639700
-
219
H/D 21
Jerker Fritzell
SK Hylte
23:59:58.8639700
-
219
H/D 21
Karl Jansson
Främmestads IK
23:59:58.8639700
-
219
H/D 21
Mikael Jonsson
Sweden
23:59:58.8639700
-
219
H/D 21
Peter Söderström
Simlångsdalens IF
23:59:58.8639700
-
219
H/D 21
Ronald Karlsson
Sweden
23:59:58.8639700
-
219
H/D 21
Sonny Johansson
IK Ulven
23:59:58.8639700
-
234
H/D 21
Lena Fällgren
Burseryds IF
23:59:59.8639800
-
234
H/D 21
Rebecca Pehrsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
234
H/D 21
Peter Fornander
FK Finn
23:59:59.8639800
-
234
H/D 21
Anders Billström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
234
H/D 21
Henrik Thomsen Rodenberg
Danmark
23:59:59.8639800
-
234
H/D 21
Jakob Ibsen Jensen
København SK
23:59:59.8639800
-
234
H/D 21
Joakim Larsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
234
H/D 21
Johan Roos
Borås SK
23:59:59.8639800
-
234
H/D 21
Philip Salomonsson
FK Finn
23:59:59.8639800
-
234
H/D 21
Teddy Eriksson
Sweden
23:59:59.8639800
-