Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Pjäxloppet
2013-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
6km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Anton Karlefeldt
Sellnäs IF
25:45.154400
2
D 16
Tova Olsson
Sågmyra SK
25:47.154600
+2.100
3
D 16
Elin Theander
Malungs IF
23:59:59.8639800
3
H 16
Emil Furunäs
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
David Ljunglund
Falu IK
16:58.101700
1
H 14
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
16:58.101700
3
H 14
Samuel Oskarsson
Leksands SK
17:29.104800
+31.3000
4
D 14
Ida Palmberg
Högbo GOIF
17:54.107300
+56.5500
5
H 14
Filip Kyrö
Högbo GOIF
18:40.111900
+1:42.10100
6
D 14
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
19:02.114100
+2:04.12300
7
H 14
Isak Bergkvist
Bjursås IK
19:10.114900
+2:12.13100
8
H 14
Kim Norberg
Filipstads SF
19:14.115300
+2:16.13500
9
H 14
Max Andersson
Domnarvets GOIF
19:16.115500
+2:18.13700
10
H 14
Alexander Sjödin
Rembo IK
19:20.115900
+2:22.14100
11
D 14
Ella Olsson
Sågmyra SK
19:26.116500
+2:28.14700
12
D 14
Louise Lindström
Högbo GOIF
19:35.117400
+2:37.15600
13
D 14
Carolina Yngvesson
Rembo IK
19:41.118000
+2:43.16200
14
H 14
Erik Hårrskog
Falu IK
19:44.118300
+2:46.16500
15
D 14
Judith Dolleris
Falu IK
19:57.119600
+2:59.17800
16
H 14
Aron Helander
IFK Mora SK
20:11.121000
+3:13.19200
16
H 14
Nick Berg
IFK Västerås SK
20:11.121000
+3:13.19200
18
H 14
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
20:18.121700
+3:20.19900
19
H 14
Harald Carling
Falu IK
20:37.123600
+3:39.21800
20
D 14
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
20:38.123700
+3:40.21900
20
D 14
Clara Lundmark
Rembo IK
20:38.123700
+3:40.21900
22
D 14
Axelina Jonsson
Rembo IK
21:00.125900
+4:02.24100
23
H 14
Mika Koskinen
Sågmyra SK
21:04.126300
+4:06.24500
24
D 14
Alma Engman
Dala-Järna IK
21:35.129400
+4:37.27600
24
D 14
Stina Nybacka
Domnarvets GOIF
21:35.129400
+4:37.27600
26
D 14
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
22:20.133900
+5:22.32100
27
D 14
Wilma Berger
Domnarvets GOIF
23:21.140000
+6:23.38200
28
D 14
Sara Junevik
Leksands SK
23:25.140400
+6:27.38600
29
D 14
Karin Johansson
Gagnefs IF
25:20.151900
+8:22.50100
30
D 14
Ronja Juhlin
Gagnefs IF
37:38.225700
+20:40.123900
31
D 14
Elin Storm
Lima IF
23:59:59.8639800
31
D 14
Elin Lindroth
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
31
D 14
Anna Säll
Sågmyra SK
23:59:59.8639800
31
H 14
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
31
H 14
Natanael Pehrs
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 12
Linnea Sjödin
Rembo IK
12:39.75800
2
D 12
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
12:42.76100
+3.200
2
H 12
Isak Garfvé
IFK Mora SK
12:42.76100
+3.200
4
H 12
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
12:51.77000
+12.1100
5
H 12
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
12:57.77600
+18.1700
6
H 12
Jakob Tapani
Falu IK
12:58.77700
+19.1800
7
H 12
Magnus Österås
IFK Hedemora SK
13:07.78600
+28.2700
8
D 12
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
13:11.79000
+32.3100
8
H 12
Fredrik Säll
Sågmyra SK
13:11.79000
+32.3100
10
H 12
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
13:16.79500
+37.3600
11
D 12
Josefin Lindström
Högbo GOIF
13:20.79900
+41.4000
12
D 12
Linn Tapani
Falu IK
13:30.80900
+51.5000
12
H 12
Emil Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
13:30.80900
+51.5000
14
H 12
Jonatan Skött
Falu IK
13:43.82200
+1:04.6300
15
H 12
Albin Berger
Domnarvets GOIF
13:48.82700
+1:09.6800
16
H 12
Albin Köpman
Stora Tuna IK SK
14:10.84900
+1:31.9000
17
D 12
Elin Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
14:39.87800
+2:00.11900
18
D 12
Elin Ljunglund
Falu IK
14:44.88300
+2:05.12400
19
H 12
Mattias Jonasson
Älvdalens IF SK
14:48.88700
+2:09.12800
20
H 12
Oscar Backlund
IK Jarl Rättvik
14:53.89200
+2:14.13300
21
H 12
Nils Hedlund
Leksands SK
14:56.89500
+2:17.13600
22
H 12
Benjamin Öhman
Falu IK
15:41.94000
+3:02.18100
23
D 12
Elin Dicksved
Bjursås IK
15:46.94500
+3:07.18600
24
H 12
Gustav Björklund
IFK Mora SK
16:07.96600
+3:28.20700
25
H 12
Gustav Hårrskog
Falu IK
16:08.96700
+3:29.20800
26
D 12
Allie Johansson
Sellnäs IF
16:43.100200
+4:04.24300
27
D 12
Lisa Hallgren
Bjursås IK
16:47.100600
+4:08.24700
28
D 12
Hanna Carlsson
Falu IK
16:55.101400
+4:16.25500
29
D 12
Julia Carlsson
Gagnefs IF
17:12.103100
+4:33.27200
30
D 12
Elsa Klingberg
Falu IK
17:49.106800
+5:10.30900
31
D 12
Isabella Joons
Gagnefs IF
18:38.111700
+5:59.35800
32
H 12
Lucas Olsson
Sellnäs IF
18:44.112300
+6:05.36400
33
D 12
Linnea Alnavik
Bjursås IK
19:24.116300
+6:45.40400
34
D 12
Alva Jatko
Bjursås IK
21:10.126900
+8:31.51000
35
D 12
Julia Hillgren
Korsnäs IF SK
28:37.171600
+15:58.95700
36
D 12
Ida Andersson
Sågmyra SK
23:59:58.8639700
37
D 12
Malin Vilhelmsson
Korsnäs IF SK
23:59:59.8639800
37
D 12
Kajsa Rapp
Leksands SK
23:59:59.8639800
37
H 12
Lukas Malmberg
Bjursås IK
23:59:59.8639800
37
H 12
Joel Helander
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
37
H 12
Melker Nordgren
Falu IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
10:02.60100
2
H 10
Christoffer Lindgren
Falu IK
10:41.64000
+39.3800
3
D 10
Malin Oskarsson
Leksands SK
11:33.69200
+1:31.9000
4
H 10
Klockar Eskil Nääs
Leksands SK
11:39.69800
+1:37.9600
5
H 10
Alfred Hedlund
Leksands SK
11:44.70300
+1:42.10100
6
D 10
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
11:50.70900
+1:48.10700
7
D 10
Linn Palmberg
Högbo GOIF
11:53.71200
+1:51.11000
8
H 10
Fabian Nordgren
Falu IK
12:06.72500
+2:04.12300
9
H 10
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
12:26.74500
+2:24.14300
10
H 10
Arvid Täpp Almlöf
IK Jarl Rättvik
12:27.74600
+2:25.14400
11
H 10
Max Dicksved
Bjursås IK
12:39.75800
+2:37.15600
12
D 10
Maja Unger
Sågmyra SK
12:54.77300
+2:52.17100
13
H 10
Emil Lindgren
Korsnäs IF SK
13:20.79900
+3:18.19700
14
D 10
Elsa Carling
Falu IK
13:29.80800
+3:27.20600
15
D 10
Lilly Engman
Dala-Järna IK
13:48.82700
+3:46.22500
16
D 10
Ida Garfvè
IFK Mora SK
14:06.84500
+4:04.24300
17
D 10
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
14:08.84700
+4:06.24500
18
D 10
Agnes Krüger
Falu IK
14:38.87700
+4:36.27500
19
D 10
Alma Birklin
Falu IK
14:40.87900
+4:38.27700
20
H 10
Kevin Österås
IFK Hedemora SK
14:58.89700
+4:56.29500
21
D 10
Alma Wallman
IFK Grängesberg SK
15:01.90000
+4:59.29800
22
H 10
Johan Lindén
Selånger SOK
15:16.91500
+5:14.31300
23
H 10
Albin Jonsson
Sågmyra SK
15:48.94700
+5:46.34500
24
H 10
Casper Juvas
Bjursås IK
16:10.96900
+6:08.36700
25
D 10
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
16:20.97900
+6:18.37700
26
D 10
Matilda Hanses Svensson
Bjursås IK
17:09.102800
+7:07.42600
27
H 10
Rasmus Johansson
Sellnäs IF
18:44.112300
+8:42.52100
28
H 10
Philip Zetterström
Bjursås IK
18:58.113700
+8:56.53500
29
H 10
Nils Bergkvist
Bjursås IK
19:03.114200
+9:01.54000
30
D 10
Vilma Eriksson
IFK Grängesberg SK
19:58.119700
+9:56.59500
31
H 10
Axel Klingberg
Falu IK
23:59:57.8639600
32
D 10
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
32
D 10
Alice Frisk
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
32
H 10
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
32
H 10
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
32
H 10
Oskar Jatko
Bjursås IK
23:59:59.8639800
32
H 10
Anton Andersson
Falu IK
23:59:59.8639800
32
H 10
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
32
H 10
Bosse Lövgren
Falu IK
23:59:59.8639800
32
H 10
Daniel Arvids
Bjursås IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)