Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tunaloppet
2013-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
25:47.154600
88.6p
2
H 20
Simon Fors
Domnarvets GOIF
27:50.166900
+2:03.12200
82.1p
3
H 20
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
27:55.167400
+2:08.12700
81.8p
4
H 20
Gustav Nystedt
Stockviks SF
28:07.168600
+2:20.13900
81.2p
5
H 18
Martin Herbert
Sundbybergs IK
28:38.171700
+2:51.17000
79.8p
6
H 18
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
28:54.173300
+3:07.18600
79.0p
7
H 20
Elias Öhgren
Högbo GOIF
29:23.176200
+3:36.21500
77.7p
8
H 20
Viktor Forsblom
Falu IK
29:26.176500
+3:39.21800
77.6p
9
H 20
Viktor Ranerfors
Rembo IK
29:35.177400
+3:48.22700
77.2p
10
H 18
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
30:07.180600
+4:20.25900
75.9p
11
H 18
August Spik
Leksands SK
30:13.181200
+4:26.26500
75.6p
12
H 20
Johan Nilsson
Edsbyns SK
30:29.182800
+4:42.28100
74.9p
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Hugo Jacobsson
Rembo IK
13:53.83200
2
H 16
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
14:02.84100
+9.800
3
H 16
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
14:21.86000
+28.2700
4
H 16
Emil Danielson
Dala-Järna IK
14:31.87000
+38.3700
5
H 16
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
14:35.87400
+42.4100
6
H 16
Filip Jacobsson
Garphyttans IF
14:40.87900
+47.4600
7
H 16
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
14:47.88600
+54.5300
8
D 20
Anna Dyvik
Leksands SK
14:49.88800
+56.5500
68.2p
9
D 16
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
14:57.89600
+1:04.6300
10
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
15:02.90100
+1:09.6800
67.2p
11
D 20
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
15:04.90300
+1:11.7000
67.1p
12
D 20
Anna Ulvensoen
Norway
15:12.91100
+1:19.7800
66.5p
13
D 21
Frida Erkers
Sundbybergs IK
15:14.91300
+1:21.8000
66.4p
14
H 16
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
15:16.91500
+1:23.8200
15
H 16
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
15:20.91900
+1:27.8600
16
D 20
Emma Ivarsson
Årsunda IF
15:27.92600
+1:34.9300
65.5p
17
D 18
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
15:30.92900
+1:37.9600
65.3p
18
D 20
Lovisa Sundin
Delsbo IF
15:40.93900
+1:47.10600
64.6p
19
D 16
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
15:45.94400
+1:52.11100
20
D 18
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
16:02.96100
+2:09.12800
63.2p
21
D 18
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
16:06.96500
+2:13.13200
62.9p
22
D 20
Lena Wiklund
Högbo GOIF
16:15.97400
+2:22.14100
62.4p
23
H 16
Emil Furunäs
IFK Grängesberg SK
16:27.98600
+2:34.15300
24
D 16
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
16:29.98800
+2:36.15500
25
D 20
Isabella Dannberg
Högbo GOIF
16:30.98900
+2:37.15600
61.4p
26
D 16
Emma Samuelsson
IFK Grängesberg SK
16:42.100100
+2:49.16800
27
D 18
Evelina Sutro
IFK Mora SK
16:44.100300
+2:51.17000
60.6p
28
D 18
Ellen Sarenmark
Leksands SK
16:46.100500
+2:53.17200
60.5p
29
D 16
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
16:59.101800
+3:06.18500
30
D 18
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
17:08.102700
+3:15.19400
59.2p
31
D 16
Hannah Bassek
Falu IK
17:29.104800
+3:36.21500
32
D 16
Tova Olsson
Sågmyra SK
17:47.106600
+3:54.23300
33
H 16
Jonatan Palander
Sellnäs IF
17:57.107600
+4:04.24300
34
D 16
Frida Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
18:26.110500
+4:33.27200
35
D 16
Ida Danielsson
Garphyttans IF
19:04.114300
+5:11.31000
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
7:26.44500
2
H 14
Samuel Björn
Rembo IK
7:35.45400
+9.800
3
H 14
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
7:41.46000
+15.1400
4
H 12
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
7:48.46700
+22.2100
5
H 14
Natanael Pehrs
Dala-Järna IK
8:04.48300
+38.3700
6
H 12
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
8:06.48500
+40.3900
7
H 14
Zackarias Björn
Rembo IK
8:10.48900
+44.4300
8
D 14
Ella Olsson
Sågmyra SK
8:12.49100
+46.4500
9
D 14
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:13.49200
+47.4600
10
D 14
Nora Jacobsson
Rembo IK
8:14.49300
+48.4700
11
D 14
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
8:16.49500
+50.4900
12
D 14
Tilda Jacobsson
Rembo IK
8:18.49700
+52.5100
13
D 14
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
8:24.50300
+58.5700
14
H 12
Isak Garfvé
IFK Mora SK
8:27.50600
+1:01.6000
14
H 12
Jakob Tapani
Falu IK
8:27.50600
+1:01.6000
16
H 14
Max Andersson
Domnarvets GOIF
8:31.51000
+1:05.6400
17
D 14
Carolina Yngvesson
Rembo IK
8:36.51500
+1:10.6900
18
H 12
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
8:45.52400
+1:19.7800
19
D 14
Clara Lundmark
Rembo IK
8:48.52700
+1:22.8100
20
H 12
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
8:52.53100
+1:26.8500
21
H 12
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
8:56.53500
+1:30.8900
22
H 12
Albin Berger
Domnarvets GOIF
9:01.54000
+1:35.9400
23
D 12
Linn Tapani
Falu IK
9:03.54200
+1:37.9600
24
H 14
Erik Bergström Frisk
Malungs IF
9:05.54400
+1:39.9800
25
H 14
Mika Koskinen
Sågmyra SK
9:07.54600
+1:41.10000
26
H 12
Magnus Österås
IFK Hedemora SK
9:11.55000
+1:45.10400
27
D 14
Alma Engman
Dala-Järna IK
9:16.55500
+1:50.10900
28
H 12
Albin Köpman
Stora Tuna IK SK
9:23.56200
+1:57.11600
29
H 12
Emil Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
9:36.57500
+2:10.12900
30
D 12
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
9:41.58000
+2:15.13400
30
D 14
Wilma Berger
Domnarvets GOIF
9:41.58000
+2:15.13400
32
D 12
Klara Andersson
Dala-Järna IK
9:42.58100
+2:16.13500
33
D 14
Emma Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
9:48.58700
+2:22.14100
34
H 12
Olle Spik
Leksands SK
9:53.59200
+2:27.14600
35
H 12
Oscar Backlund
IK Jarl Rättvik
9:54.59300
+2:28.14700
36
D 14
Rebekka Bassek
Falu IK
9:58.59700
+2:32.15100
37
D 12
Julia Andersson
Kvarnsvedens GOIF SK
10:00.59900
+2:34.15300
38
D 12
Hilma Hindsberg
Domnarvets GOIF
10:01.60000
+2:35.15400
39
D 12
Frida Rundgren
Domnarvets GOIF
10:12.61100
+2:46.16500
40
D 12
Elin Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
10:21.62000
+2:55.17400
40
D 14
Rebecca Eriksson Brodin
IFK Mora SK
10:21.62000
+2:55.17400
42
D 14
Wilma Nilsson
Dala-Järna IK
10:51.65000
+3:25.20400
43
D 12
Alva Andersson
Vansbro AIK SK
10:54.65300
+3:28.20700
44
D 12
Emilia Brangefält
IFK Västerås SK
10:55.65400
+3:29.20800
45
D 12
Ebba Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
10:57.65600
+3:31.21000
46
D 12
Wera Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
11:05.66400
+3:39.21800
47
D 12
Cecilia Lindgren
Falu IK
11:06.66500
+3:40.21900
48
D 12
Julia Carlsson
Gagnefs IF
11:11.67000
+3:45.22400
49
H 12
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
11:31.69000
+4:05.24400
50
D 12
Lina Åhnberg
Storvreta IK
11:41.70000
+4:15.25400
51
D 12
Alva Rytther
IFK Grängesberg SK
11:56.71500
+4:30.26900
52
D 12
Lovisa Theander
Malungs IF
12:12.73100
+4:46.28500
53
D 12
Alma Sand
IFK Grängesberg SK
16:01.96000
+8:35.51400
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
5:54.35300
2
H 10
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
6:34.39300
+40.3900
3
H 10
Christoffer Lindgren
Falu IK
6:41.40000
+47.4600
4
H 10
Ludvig Johansson
Korsnäs IF SK
7:16.43500
+1:22.8100
5
D 10
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
7:24.44300
+1:30.8900
6
D 10
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
7:31.45000
+1:37.9600
7
H 10
Adam Brangefält
IFK Västerås SK
7:42.46100
+1:48.10700
8
D 10
Maja Unger
Sågmyra SK
7:44.46300
+1:50.10900
9
D 10
Ellen Nilsson
Dala-Järna IK
7:51.47000
+1:57.11600
10
H 10
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
8:06.48500
+2:12.13100
11
H 10
Kevin Österås
IFK Hedemora SK
8:09.48800
+2:15.13400
12
D 10
Lova Ryberg
Kvarnsvedens GOIF SK
8:11.49000
+2:17.13600
13
H 10
Emil Lindgren
Korsnäs IF SK
8:18.49700
+2:24.14300
14
H 10
Anton Andersson
Falu IK
8:24.50300
+2:30.14900
15
D 10
Lilly Engman
Dala-Järna IK
8:26.50500
+2:32.15100
16
D 10
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
8:28.50700
+2:34.15300
17
D 10
Kajsa Hindsberg
Domnarvets GOIF
8:36.51500
+2:42.16100
18
D 10
Tilde Friberg
Korsnäs IF SK
8:39.51800
+2:45.16400
19
D 10
Ronja Jägmo
Dala-Järna IK
8:43.52200
+2:49.16800
20
D 10
Alma Wallman
IFK Grängesberg SK
8:44.52300
+2:50.16900
21
D 10
Alice Eriksson Björling
Domnarvets GOIF
8:50.52900
+2:56.17500
22
H 10
Simon Larsson
Dala-Järna IK
8:52.53100
+2:58.17700
23
D 10
Ida Garfvè
IFK Mora SK
8:55.53400
+3:01.18000
24
D 10
Miriam Bassek
Falu IK
9:16.55500
+3:22.20100
25
D 10
Ella Wilhelmsson
Kvarnsvedens GOIF SK
9:48.58700
+3:54.23300
26
D 10
Alice Frisk
IFK Hedemora SK
9:52.59100
+3:58.23700
27
D 10
Elsa Andersson
Vansbro AIK SK
10:00.59900
+4:06.24500
28
D 10
Ronja Striwing
IFK Grängesberg SK
15:09.90800
+9:15.55400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)