Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kimstadloppet
2013-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Karl Walheim
Ärla IF
31:17.187600
74.7p
2
H 21
Oskar Eklöf
IK Ymer
32:08.192700
+51.5000
72.7p
3
H 21
Markus Living
Ulricehamn
35:04.210300
+3:47.22600
66.6p
4
H 21
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
35:18.211700
+4:01.24000
66.2p
5
H 21
Fredrik Larsson
Hagaby GOIF
37:42.226100
+6:25.38400
62.0p
6
H 35
Johan Nielsen
Linköpings SK
38:29.230800
+7:12.43100
60.7p
7
H 45
Christer Broström
OK Denseln
58:48.352700
+27:31.165000
39.7p
8
H 45
Anders Joelsson
Finspångs SOK
23:59:59.8639800
8
H 35
Erik Ernstsson
Finspångs SOK
23:59:59.8639800
8
H 21
David Modig
OK Alehof
23:59:59.8639800
6.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Oscar Johansson
Linköpings SK
22:10.132900
2
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
23:21.140000
+1:11.7000
61.4p
3
H 16
Linus Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
23:34.141300
+1:24.8300
4
D 16
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
25:14.151300
+3:04.18300
5
D 21
Sandra Hansson
Kvarnsvedens GOIF SK
26:03.156200
+3:53.23200
55.0p
6
D 16
Madeleine Forsell
Linköpings SK
26:48.160700
+4:38.27700
7
D 16
Johanna Hansson
Sya SK
27:54.167300
+5:44.34300
8
D 21
Carolin Haglund
No Club
29:32.177100
+7:22.44100
48.5p
9
D 20
Frida Bergstrand
Motala Aif SK
33:44.202300
+11:34.69300
42.5p
10
D 21
Camilla Appelgren
No Club
39:54.239300
+17:44.106300
35.9p
11
D 21
Anna Johansson
Linköpings SK
41:03.246200
+18:53.113200
34.9p
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Kasper Nordenram
Linköpings SK
11:41.70000
2
H 14
Albin Johansson
Linköpings SK
11:56.71500
+15.1400
3
H 12
Jacob Thellsén
Vreta Skid o Mk
11:58.71700
+17.1600
4
H 12
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
12:19.73800
+38.3700
5
H 14
Ludvig Carlsson
Sya SK
12:31.75000
+50.4900
6
H 12
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
12:35.75400
+54.5300
7
H 12
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
12:40.75900
+59.5800
8
D 14
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
12:42.76100
+1:01.6000
9
H 14
Edvin Rösliden
Linköpings SK
12:47.76600
+1:06.6500
10
H 14
Simon Appelholm Schäfer
Sya SK
12:56.77500
+1:15.7400
11
H 14
August Mollén
Kimstad GOIF
13:00.77900
+1:19.7800
12
H 12
Martin Hillbom
Finspångs SOK
13:02.78100
+1:21.8000
13
H 14
Erik Wagne
Linköpings SK
13:16.79500
+1:35.9400
14
H 12
Jonas Weber
Vreta Skid o Mk
13:17.79600
+1:36.9500
15
H 14
Rickard Andersson
Finspångs SOK
13:21.80000
+1:40.9900
16
H 12
Pontus Eriksson
Linköpings SK
13:37.81600
+1:56.11500
17
D 12
Linnea Johansson
Linköpings SK
13:42.82100
+2:01.12000
18
D 12
Lova Broström
Sya SK
13:52.83100
+2:11.13000
19
H 12
Albin Hallander
Linköpings SK
13:59.83800
+2:18.13700
20
H 12
Alexander Thudeen
Sya SK
14:11.85000
+2:30.14900
21
D 14
Sandra Bergqvist
Boxholm-Ekeby SK
14:27.86600
+2:46.16500
22
H 12
Linus Holgersson
Sya SK
14:32.87100
+2:51.17000
23
H 12
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
14:34.87300
+2:53.17200
24
H 12
Jacob Larsson
Sya SK
14:42.88100
+3:01.18000
25
D 12
Olivia Bergström
Linköpings SK
14:59.89800
+3:18.19700
26
D 12
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
15:50.94900
+4:09.24800
27
H 12
Sam Tinghed
Sya SK
16:18.97700
+4:37.27600
28
D 12
Ellinor Forsell
Linköpings SK
16:44.100300
+5:03.30200
29
D 14
Linnea Larsson
Sya SK
18:00.107900
+6:19.37800
30
D 12
Alicia Gummesson
Finspångs SOK
21:09.126800
+9:28.56700
31
H 14
Erik Malm
Linköpings SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Oscar Carlsson
Sya SK
6:35.39400
2
H 10
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
6:37.39600
+2.100
3
H 10
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
6:43.40200
+8.700
4
D 10
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
6:44.40300
+9.800
5
D 10
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
7:19.43800
+44.4300
6
D 10
Jensine Svensson
Finspångs SOK
7:20.43900
+45.4400
6
H 8
Karl Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
7:20.43900
+45.4400
8
H 10
Oskar Bergström
Linköpings SK
7:26.44500
+51.5000
9
H 10
Alfons Peterson
Kimstad GOIF
7:34.45300
+59.5800
9
H 10
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
7:34.45300
+59.5800
11
H 10
Sven Weber
Vreta Skid o Mk
7:35.45400
+1:00.5900
12
H 8
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
7:40.45900
+1:05.6400
13
H 10
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
7:47.46600
+1:12.7100
14
H 10
Andreas Törnkvist
Kimstad GOIF
7:54.47300
+1:19.7800
15
D 10
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
8:02.48100
+1:27.8600
16
D 10
Emma-lisa Björeman
Kimstad GOIF
8:11.49000
+1:36.9500
17
H 10
Oliver Nielsen
Linköpings SK
8:12.49100
+1:37.9600
18
D 10
Matilda Andersson
Boxholm-Ekeby SK
8:35.51400
+2:00.11900
19
H 10
Sebastian Pettersson
Finspångs SOK
8:47.52600
+2:12.13100
20
H 8
Elis Peterson
Kimstad GOIF
8:52.53100
+2:17.13600
20
H 8
Zebactian Berntsson Andersson
Kimstad GOIF
8:52.53100
+2:17.13600
22
D 10
Alice Pettersson
Kimstad GOIF
9:09.54800
+2:34.15300
23
D 10
Evelin Gummesson
Finspångs SOK
9:24.56300
+2:49.16800
24
D 8
Alva Thudeen
Sya SK
9:33.57200
+2:58.17700
25
H 8
Filip Törnkvist
Kimstad GOIF
9:37.57600
+3:02.18100
26
H 8
Elias Ohlsson
Borensbergs IF SK
9:38.57700
+3:03.18200
27
H 8
Morgan Pettersson
Kimstad GOIF
9:48.58700
+3:13.19200
28
H 10
Henrik Fladrich
Kimstad GOIF
10:11.61000
+3:36.21500
29
D 8
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
10:14.61300
+3:39.21800
30
H 8
Hugo Braam
Kimstad GOIF
10:22.62100
+3:47.22600
30
D 8
Sofie Bergqvist
Boxholm-Ekeby SK
10:22.62100
+3:47.22600
32
D 8
Alva Larsson
Sya SK
10:24.62300
+3:49.22800
33
D 10
Elsa Eriksson
Kimstad GOIF
10:36.63500
+4:01.24000
34
D 8
Johanna Linell
Finspångs SOK
10:43.64200
+4:08.24700
35
H 10
Edvin Gustafsson
Kimstad GOIF
11:26.68500
+4:51.29000
36
D 8
Elina Mangs
Kimstad GOIF
12:13.73200
+5:38.33700
37
H 8
Elias Walch
Kimstad GOIF
13:29.80800
+6:54.41300
38
D 8
Alva Gustafsson
Kimstad GOIF
16:26.98500
+9:51.59000
39
H 8
Isak Yrjas
Kimstad GOIF
21:37.129600
+15:02.90100
40
D 10
Ronja Hermansson
Kimstad GOIF
23:59:59.8639800
40
D 10
Louise Hallander
Linköpings SK
23:59:59.8639800
40
H 10
Erik Franklin
Finspångs SOK
23:59:59.8639800
40
D 8
Nellie Andersson
Boxholm-Ekeby SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)