Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Söderskidan 3
2013-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anders Eriksson
Brandkårens IK
29:38.177780
77.7p
2
Tomas Karlberg
Nacka Värmdö SK
30:40.183920
+1:01.6040
74.2p
3
Andreas Degerfeldt
Sundbybergs IK
32:47.196660
+3:08.18780
68.0p
4
Emil Olsson
Hallstahammars SK SOFK
33:36.201590
+3:58.23710
65.8p
5
Erik Geijer
Yuppie Ski Club
33:55.203420
+4:16.25540
65.0p
6
Claes Steimert
Stockholms RK
34:04.204380
+4:26.26500
64.6p
7
Lars Ekegård
Stockholms RK
35:20.211900
+5:41.34020
61.7p
8
Einar Bodström
Sundbybergs IK
35:49.214820
+6:10.36940
60.7p
9
Peter Larsson
Axa SC
36:08.216710
+6:29.38830
60.0p
10
Conchúr Mac Cába
Offerdals SK
36:32.219190
+6:54.41310
59.1p
11
Daniel Hillgren
Stockholms RK
37:16.223500
+7:37.45620
57.7p
12
Bjarne Kampegård
Hallstahammars SK SOFK
39:09.234830
+9:30.56950
54.2p
13
Paul Amit
Sundbybergs IK
40:59.245800
+11:20.67920
51.3p
14
Daniel Wennlund
Hammarby IF SF
41:26.248550
+11:47.70670
50.6p
15
Philip Marthinsen
Lidingö SLK
47:18.283760
+17:39.105880
43.1p
16
Joakim Åberg
Hammarby IF SF
59:30.356900
+29:51.179020
33.0p
H 35
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anders Widegren
Mälarö SOK
31:38.189700
71.2p
2
Torbjörn Furn
Nacka Värmdö SK
32:24.194300
+46.4500
69.0p
3
Johan Karlöf
Nacka Värmdö SK
32:53.197220
+1:15.7420
67.7p
4
John Wiklund
Stockholms RK
33:37.201630
+1:59.11830
65.8p
5
Peter Sundén
Hallstahammars SK SOFK
33:38.201760
+2:00.11960
65.7p
6
Mahnus Ljung
Ericsson IK
38:44.232370
+7:06.42570
54.9p
7
Johan Lönn
Hammarby IF SF
49:55.299490
+18:17.109690
40.4p
H 40
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Viktor Larsson
Ikj Haninge
31:29.188890
71.6p
2
Ulf Tingström
Ikj Haninge
32:12.193150
+42.4160
69.6p
3
Björn Waldebäck
Ikj Haninge
32:31.195060
+1:01.6070
68.7p
4
Göran Hammarson
Stockholms RK
33:02.198110
+1:32.9120
67.3p
5
Jerker Åberg
Hammarby IF SF
33:32.201170
+2:02.12180
66.0p
6
Henrik Holmberg
Sundbybergs IK
33:42.202110
+2:12.13120
65.6p
7
Tomas Persson
Stockholms RK
33:52.203150
+2:22.14160
65.1p
8
Martin Törnqvist
Ica-Handlarnas IF
34:15.205440
+2:45.16450
64.2p
9
Ronnie Pettersson
Haninge SOK
34:30.206970
+3:00.17980
63.6p
10
Lars Persson
Nacka Värmdö SK
35:53.215260
+4:23.26270
60.5p
11
Håkan Andersson
Stockholms RK
36:08.216780
+4:38.27790
60.0p
12
Lars Brisenheim
Stockholms RK
39:28.236710
+7:58.47720
53.7p
13
Tony Olausson
Stockholms RK
42:22.254110
+10:52.65120
49.2p
14
Peter Gisseman
Stockholm City Triathlon
46:09.276810
+14:39.87820
44.4p
H 45
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Thomas Johansson
Ikj Haninge
32:47.196640
68.0p
2
Tommie Lindblom
Stockholms RK
32:53.197230
+5.490
67.7p
3
Peter Larsson
Nacka Värmdö SK
33:03.198240
+16.1500
67.2p
4
Stefan Swärd
Ikj Haninge
34:03.204200
+1:15.7460
64.7p
5
Johan Ekbacke
Nacka Värmdö SK
34:37.207600
+1:49.10860
63.4p
6
Oskar Nederheim
Ikj Haninge
35:12.211150
+2:25.14410
62.0p
7
Mårten Lindskog
Ikj Haninge
35:20.211940
+2:33.15200
61.7p
8
Jukka Loukusa
Nacka Värmdö SK
35:58.215730
+3:10.18990
60.3p
9
Bo Lindén
Ikj Haninge
36:12.217130
+3:24.20390
59.8p
10
Tomas Bjernudd
Volkswagens IF
36:34.219390
+3:47.22650
59.1p
11
Mats Rubertsson
Ikj Haninge
37:47.226650
+5:00.29910
56.7p
12
Lars Gulliksson
Nacka Värmdö SK
37:56.227530
+5:08.30790
56.4p
13
Patrik Blommendahl
Ikj Haninge
38:47.232680
+6:00.35940
54.9p
14
Peter Dahlbom
Sundbybergs IK
39:10.234980
+6:23.38240
54.2p
15
Mattias Strömberg
Hammarby IF SF
39:18.235750
+6:31.39010
54.0p
16
Erik Brisenheim
Stockholms RK
41:15.247480
+8:28.50740
50.8p
17
Tomas Jonasson
SK Linden
41:40.249930
+8:52.53190
50.2p
18
Peter Adolfsson
Hallstahammars SK SOFK
42:02.252110
+9:14.55370
49.7p
19
Per Sjögrund
Telia IoFF
42:13.253210
+9:25.56470
49.4p
20
Fredrik Morast
Haninge SOK
42:37.255660
+9:50.58920
48.8p
21
Lars Pettersson
Stockholms RK
43:10.258960
+10:23.62220
48.1p
22
Jan-olof Furehed
Stockholms RK
43:56.263510
+11:08.66770
47.1p
23
Sören Torlén
Hammarby IF SF
44:29.266860
+11:42.70120
46.4p
24
Conny Franzén
Hammarby IF SF
44:29.266870
+11:42.70130
46.4p
25
Dag Svensson
Ikj Haninge
45:15.271400
+12:27.74660
45.4p
26
David Malinowsky
Hallstahammars SK SOFK
1:03:15.379400
+30:27.182660
30.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 50
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Olle Yttermo
Ikj Haninge
32:42.196160
68.2p
2
Björn Nordén
Sundbybergs IK
33:46.202570
+1:04.6310
65.4p
3
Hans Sundberg
Ikj Haninge
33:59.203890
+1:17.7630
64.8p
4
Bengt Hall
Järla IF SK
34:14.205300
+1:31.9040
64.3p
5
Peter Guyulai
Sundbybergs IK
34:55.209440
+2:12.13180
62.6p
6
Mikael Örn
Ikj Haninge
35:19.211830
+2:36.15570
61.7p
7
Johan Lund
Ikj Haninge
35:39.213810
+2:56.17550
61.0p
8
Per Sundgren
Mälarhöjdens IK
36:46.220560
+4:04.24300
58.7p
9
Roger Huononen
Stockholms RK
37:44.226360
+5:02.30100
56.8p
10
Olle Kjebon
Telia IoFF
38:41.232080
+5:59.35820
55.0p
11
Göran Persson
Sundbybergs IK
40:41.244020
+7:58.47760
51.7p
12
Leif Anundi
Stockholms RK
42:52.257110
+10:09.60850
48.5p
13
Johan Lindholm
Ikj Haninge
46:10.276990
+13:28.80730
44.3p
14
Tomas Holmberg
Telia IoFF
47:07.282660
+14:25.86400
43.3p
H 55
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Christer Hördell
Ikj Haninge
35:18.211790
61.8p
2
Björn Hedenström
Hammarby IF SF
39:46.238550
+4:27.26660
53.2p
3
Roland Falk
Hammarby IF SF
42:56.257520
+7:37.45630
48.4p
H 60
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lennart Svanberg
Stockholms RK
39:30.236960
53.6p
2
Kjell Torlén
Hammarby IF SF
43:19.259810
+3:48.22750
47.9p
3
Leif Johansson
Ikj Haninge
43:56.263540
+4:25.26480
47.1p
4
Åke Gisslar
Stockholms-Postens IK
54:05.324490
+14:35.87430
36.8p
H 65
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Seppo Keinonen
Telia IoFF
36:56.221520
58.3p
2
Allan Johansson
Telia IoFF
38:25.230420
+1:29.8800
55.5p
3
Lars Degerheim
Telia IoFF
39:23.236260
+2:27.14640
53.8p
4
Raine Heikkilä
Nacka Värmdö SK
44:15.265400
+7:18.43780
46.7p
5
Hans Johansson
SK Linden
48:34.291310
+11:37.69690
41.8p
6
Örjan Kampegård
Hallstahammars SK SOFK
50:39.303850
+13:43.82230
39.7p
7
Alf Sjöstedt
Telia IoFF
53:15.319410
+16:18.97790
37.5p
8
Lars Westman
Stockholms-Postens IK
56:01.336030
+19:05.114410
35.3p
H 70
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Artur Forsberg
SK Linden
36:17.217660
59.6p
2
Ansgar Ågren
Telia IoFF
44:42.268100
+8:24.50340
46.1p
3
Rune Dahlberg
Ikj Haninge
45:04.270360
+8:47.52600
45.6p
4
Olle Wiklund
SK Linden
47:41.286060
+11:24.68300
42.7p
D 21
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Kristin Larsson
Nacka Värmdö SK
18:12.109100
64.1p
2
Klara Torlén
Hammarby IF SF
19:50.118950
+1:38.9750
58.8p
3
My Heinrup
Järla IF SK
21:12.127130
+3:00.17930
55.0p
4
Marie Fordal
Stockholms RK
24:43.148260
+6:31.39060
47.2p
5
Teresia Ljung
Stockholms RK
25:11.151060
+6:59.41860
46.3p
6
Ida Andersson
Hammarby IF SF
25:50.154920
+7:38.45720
45.2p
7
Jennie Johansson
Axa SC
26:47.160660
+8:35.51460
43.6p
8
Marie Nilsson
Stockholms RK
26:49.160810
+8:37.51610
43.5p
9
Cecilia Edman
No Club
31:15.187490
+13:03.78290
37.3p
D 35
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anna Åberg
Ikj Haninge
19:06.114590
61.1p
2
Johanna Almlund
Ikj Haninge
21:37.129610
+2:30.14920
54.0p
3
Malin Bergner
Hammarby IF SF
25:49.154840
+6:42.40150
45.2p
4
Helena Ottosson
Hammarby IF SF
27:23.164250
+8:16.49560
42.6p
5
Malin Malm Bengtsson
Fmv-Sport
29:14.175390
+10:08.60700
39.9p
D 40
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Helene Ripa
Haninge SOK
19:41.118080
59.3p
2
Åsa Bergman
Nacka Värmdö SK
20:15.121447
+33.3267
57.6p
D 45
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lena Furehed
Stockholms RK
21:51.131090
53.4p
2
Pia Sundberg
Ikj Haninge
26:24.158360
+4:32.27170
44.2p
D 50
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anna Evaldsson
Ikj Haninge
17:18.103780
67.4p
2
Anna Lindholm
Ikj Haninge
27:45.166430
+10:26.62550
42.1p
3
Anne-marie Hedman
Hallstahammars SK SOFK
31:17.187610
+13:58.83730
37.3p
D 55
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gunilla Kreiss
Järla IF SK
21:38.129710
53.9p
2
Kerstin Amberg
Järla IF SK
41:26.248550
+19:48.118740
28.2p
D 60
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elisabeth Crona
Hallstahammars SK SOFK
23:46.142580
49.1p
2
Eva Kampegård
Hallstahammars SK SOFK
47:54.287340
+24:07.144660
24.4p
D 70
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Eivor Ågren
Telia IoFF
38:18.229750
30.5p