Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hornbergsloppet
2013-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:06:28.758720
74.4p
2
Jan Östlund
Högbo GOIF
2:09:40.777990
+3:12.19170
72.1p
3
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
2:13:46.802500
+7:17.43680
69.5p
4
Thomas Johansson
Ikj Haninge
2:15:23.812210
+8:54.53390
68.5p
5
Henrik Holmberg
Sundbybergs IK
2:15:37.813600
+9:08.54780
68.3p
6
Thomas Skogh
Peab Anläggning Öst
2:17:16.823560
+10:48.64740
67.3p
7
Peter Larsson
Årsunda IF
2:17:47.826640
+11:19.67820
67.0p
8
Jonas Albäck
Rotebro IS
2:17:49.826840
+11:21.68020
67.0p
9
Per Hållström
Valbo Aif
2:18:24.830310
+11:55.71490
66.7p
10
Mikael Wikström
Högbo GOIF
2:20:03.840260
+13:35.81440
65.7p
11
Jan Moberg
Gävle OK
2:20:22.842120
+13:54.83300
65.6p
12
Jonas Alwin
Södertälje IF
2:20:28.842720
+14:00.83900
65.5p
13
Per Westlund
Dalregementets IF
2:22:14.853350
+15:46.94530
64.5p
14
Robert Foss
Ccc1000
2:23:09.858840
+16:41.100020
64.0p
15
Per-erik Ervasti
Vidsels IK
2:23:57.863610
+17:28.104790
63.6p
16
Torbjörn Söder
Gräftåvallens SK
2:24:13.865260
+17:45.106440
63.5p
17
Magnus Hult
Norrbärke SK
2:26:02.876150
+19:34.117330
62.5p
18
Gustaf Lejon
Västberga PF
2:26:59.881870
+20:31.123050
62.1p
19
Lars-Håkan Bengtsson
Gävle OK
2:29:55.899480
+23:27.140660
60.6p
20
Tomas Jönsson
Årsunda IF
2:29:55.899490
+23:27.140670
60.6p
21
Jens Larsson
Korsnäsverkens KK
2:30:25.902420
+23:57.143600
60.4p
22
Lennart Frommegård
Karlslunds IF SF
2:30:39.903890
+24:11.145070
60.3p
23
Kenneth Pettersson
IFK Sala
2:33:47.922660
+27:19.163840
58.8p
24
Niklas Hedberg
Gävle OK
2:34:07.924630
+27:39.165810
58.7p
25
Peter Folkesson
Årsunda IF
2:34:33.927270
+28:05.168450
58.5p
26
Henrik Jalkenäs
Dala XC Ski Team
2:34:50.928980
+28:22.170160
58.4p
27
Eric Karlefeldt
Sellnäs IF
2:38:41.952020
+32:13.193200
56.7p
28
David Wijk
Högbo GOIF
2:39:28.956740
+33:00.197920
56.4p
29
Johan Westin
Skogslöparna
2:41:40.969980
+35:12.211160
55.5p
30
Jonas Almgren
Korsnäsverkens KK
2:42:01.972040
+35:33.213220
55.4p
31
Ola Christiansson
Nacka Värmdö SK
2:43:46.982590
+37:18.223770
54.7p
32
Per Kreij
Västberga PF
2:46:41.1000040
+40:13.241220
53.6p
33
Håkan Olsson
Årsunda IF
2:48:24.1010380
+41:56.251560
52.9p
34
Henrik Ottosson
IFK Mora SK
2:48:51.1013030
+42:23.254210
52.8p
35
Ulf Hedman
Valbo Aif
2:49:32.1017150
+43:04.258330
52.5p
36
Joakim Kindingstad
Korsnäs IF SK
2:50:12.1021120
+43:44.262300
52.3p
37
Anders Drakenberg
Enebybergs IF
2:50:23.1022240
+43:55.263420
52.2p
38
Patrik Andersson
Spirit IF
2:53:34.1041390
+47:06.282570
51.1p
39
Torbjörn Nordling
Högbo GOIF
2:53:54.1043330
+47:26.284510
51.0p
40
Amar Enochsson
Dala XC Ski Team
2:56:29.1058840
+50:01.300020
50.2p
41
Adam Fogelfors
Formtopp IF
2:57:34.1065350
+51:06.306530
49.8p
42
Janne Johnsson
Stensätra SK
2:57:38.1065790
+51:10.306970
49.8p
43
Mikael Högblad
Järbo IF
2:59:06.1074540
+52:38.315720
49.3p
44
Emil Arvidsson
Österfärnebo IF
3:04:20.1105950
+57:52.347130
47.7p
45
Niko Tapanila
Storvreta IK
3:06:40.1119950
+1:00:12.361130
47.0p
46
Christer Jonsson
Gävle SK
3:11:03.1146200
+1:04:34.387380
45.8p
47
Fredrik Pedersen
Årsunda IF
3:11:32.1149150
+1:05:04.390330
45.7p
48
Tomas Jansson
IFK Mora SK
3:12:20.1153980
+1:05:52.395160
45.5p
49
Johnny Evansson
Östhammars SK
3:12:28.1154750
+1:06:00.395930
45.4p
50
Mats Billstein
Vattenfall IF Älvkarleby
3:16:36.1179540
+1:10:08.420720
44.4p
51
Micael Olsson
Gävle SK
3:19:12.1195190
+1:12:44.436370
43.7p
52
Jacob Setterberg
Enebybergs IF
3:22:03.1212220
+1:15:35.453400
43.0p
53
Pär Peterson
Storvreta IK
3:23:21.1220000
+1:16:52.461180
42.7p
54
Mikael Andersson
Spirit IF
3:35:18.1291760
+1:28:50.532940
40.0p
55
Kenneth Hedberg
Järbo IF
3:41:47.1330600
+1:35:18.571780
38.7p
-
Anders Olsson
Östervåla IF
23:59:58.8639700
-
-
Håkan Linde
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Wahlund
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Lennart Romin
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Jonsson
Ibm-Klubben
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Johansson
Ikj Haninge
23:59:59.8639800
-