Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2013-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Jonsson
Västervik
2:54:25.1046400
59.5p
2
Pontus Kronmarker
Habo
2:57:18.1063770
+2:53.17270
58.4p
3
Johan Byström
Kfum Göteborg
3:05:43.1114290
+11:18.67790
55.3p
4
Magnus Frisk
Gnosjö FK
3:09:08.1134780
+14:43.88280
54.1p
5
Johan Paulsson
OK Landehof
3:09:48.1138710
+15:23.92210
53.9p
6
Patrik Fondin
Herrljunga Skid o OL
3:10:35.1143400
+16:10.96900
53.6p
7
Per Borgemo
Västervik
3:11:03.1146220
+16:38.99720
53.5p
8
Roger Petersson
Oskarshamn
3:13:56.1163510
+19:31.117010
52.5p
9
Anders Johansson
Jörlanda
3:14:41.1168080
+20:16.121580
52.3p
10
Kristian Fältengård Green
Thule
3:16:12.1177160
+21:47.130660
51.8p
11
Stefan Petersson
IFK Skövde
3:16:43.1180220
+22:18.133720
51.7p
12
Jakob Wallin
Falköping
3:18:06.1188560
+23:41.142060
51.2p
13
Berne Strand
Sya SK
3:18:58.1193790
+24:33.147290
51.0p
14
Henning Karlsson
Göteborg
3:21:21.1208040
+26:56.161540
50.3p
15
Mattias Ahlbert
Sya SK
3:21:31.1209040
+27:06.162540
50.2p
16
Kristian Wallin Ö
Tunhem
3:21:55.1211490
+27:30.164990
50.1p
17
Johan Thuresson
Göteborg
3:22:15.1213480
+27:50.166980
50.0p
18
Roland Persson
Treby IF
3:22:32.1215140
+28:07.168640
50.0p
19
Måns Larsson
Herrljunga
3:22:49.1216870
+28:24.170370
49.9p
20
Anders Levihn
Västervik
3:26:23.1238210
+31:58.191710
48.9p
21
Lars Åke Bertilsson
IF Hallby SOK
3:27:33.1245220
+33:08.198720
48.6p
22
Erik Adolfsson
Skogsbygdens IF
3:29:04.1254330
+34:39.207830
48.2p
23
Andreas Säleby
Jönköping
3:29:45.1258460
+35:20.211960
48.0p
24
Mattias Carlsson
Joa IF
3:29:59.1259830
+35:34.213330
47.9p
25
Håkn Wennerberg
IF Hallby SOK
3:31:58.1271780
+37:33.225280
47.4p
26
Sara Emilsson
Vaggeryds SOK
3:32:01.1272010
+37:36.225510
47.4p
27
Sven Erik Björklund
Mölltorp
3:34:35.1287440
+40:10.240940
46.7p
28
Matilda Haraldsson
Lysekil
3:37:26.1304570
+43:01.258070
46.0p
29
Jan Lindahl
SOK Aneby
3:39:35.1317470
+45:10.270970
45.5p
30
Johan Wiktor
Tetra Pak IF
3:41:24.1328320
+46:59.281820
45.1p
31
Daniel Axelsson
IK Stern
3:42:30.1334900
+48:05.288400
44.8p
32
Andreas Nilsson
Vsok
3:43:34.1341320
+49:09.294820
44.6p
33
Martin Persson
Axa Sports Club
3:45:45.1354410
+51:20.307910
44.1p
34
Henrik Thorold
Mariestad
3:46:36.1359590
+52:11.313090
43.9p
35
Roger Persson
Treby IF
3:47:54.1367390
+53:29.320890
43.6p
36
Mattias Segerström
Lund
3:48:00.1367910
+53:35.321410
43.6p
37
Stefan Lund
Bollebygd
3:48:29.1370880
+54:04.324380
43.5p
38
Hillevi Eriksson
IF Hallby SOK
3:48:32.1371100
+54:07.324600
43.5p
39
Niclas Blom
Norrahammar
3:49:03.1374260
+54:38.327760
43.4p
40
Johanna Severed
Jönköping
3:50:08.1380790
+55:43.334290
43.1p
41
Johan Green
Nässjö Ski
3:50:55.1385450
+56:30.338950
43.0p
42
Lars Idmyr
IK Stern
3:52:08.1392780
+57:43.346280
42.7p
43
Christoffer Josefsson
OK Reftele
3:52:21.1394060
+57:56.347560
42.7p
44
Anders Bergström
Mölnlycke
3:52:42.1396190
+58:17.349690
42.6p
45
Karin Sjöstrand
Lomma
3:53:06.1398510
+58:41.352010
42.5p
46
Mattias Svernedahl
Bankeryd
3:54:53.1409210
+1:00:28.362710
42.1p
47
Anna Carlsson
Sävsjö
3:55:26.1412530
+1:01:01.366030
42.0p
48
Peter Hofmann
Löddeköpinge
3:55:32.1413170
+1:01:07.366670
42.0p
49
Peter Hilmersson
Malmö
3:55:46.1414500
+1:01:21.368000
42.0p
50
Linda Millberg
Halmstad
3:55:57.1415690
+1:01:32.369190
41.9p
51
Peter Nacke
Jönköping
3:55:58.1415780
+1:01:33.369280
41.9p
52
Philip Albertson
IK Livsnerven
3:56:00.1415920
+1:01:35.369420
41.9p
53
Rickard Alfredsson
Lugi Skidklubb
3:58:21.1430090
+1:03:56.383590
41.5p
54
Anders Karlström
Tenhults SOK
3:58:35.1431420
+1:04:10.384920
41.4p
55
Evert Karlsson
IK Livsnerven
3:58:57.1433630
+1:04:32.387130
41.3p
56
Johan Gustavsson
IF Hallby
3:59:34.1437380
+1:05:09.390880
41.2p
57
Annika Albrecht
SOK Knallen
3:59:54.1439320
+1:05:29.392820
41.2p
58
Anders Sjöberg
OK Reftele
4:03:17.1459610
+1:08:52.413110
40.5p
59
Daniel Ulvebro
Ulricehamns IF
4:04:12.1465140
+1:09:47.418640
40.3p
60
Jan Nilsson
Treby IF
4:04:44.1468380
+1:10:19.421880
40.2p
61
Jan Åke Alexandersson
Stenungsund
4:05:12.1471150
+1:10:47.424650
40.1p
62
Pierre Lafourcade
Tenhults SOK
4:05:24.1472370
+1:10:59.425870
40.1p
63
Per Börjeson
Ryda SK
4:05:52.1475140
+1:11:27.428640
40.0p
64
Alexander Johannesson
Munkedals Ski & OK
4:06:38.1479790
+1:12:13.433290
39.9p
65
Peter Appelsved
Jönköping
4:08:50.1492970
+1:14:25.446470
39.5p
66
Patrik Ågren
Falköping
4:09:18.1495720
+1:14:53.449220
39.4p
67
Rene Juel
Holbæk
4:11:33.1509270
+1:17:08.462770
39.0p
68
Fredrik Espersson
Axa Sports Club
4:12:47.1516660
+1:18:22.470160
38.8p
69
Isabell Josefsson
OK Reftele
4:16:56.1541530
+1:22:31.495030
38.1p
70
Fredrik Berggren
Malmö
4:17:50.1546980
+1:23:25.500480
37.9p
71
Åsa Mårtensson
Gnosjö FK
4:20:12.1561160
+1:25:47.514660
37.6p
72
Andreas Emilsson
Vaggeryds SOK
4:21:57.1571650
+1:27:32.525150
37.3p
73
Magnus Arvidsson
Kulltorp
4:23:57.1583690
+1:29:32.537190
37.0p
74
Linn Marinder
Skogsbygdens IF
4:23:58.1583790
+1:29:33.537290
37.0p
75
Tobias Arvidsson
Värnamo
4:24:02.1584150
+1:29:37.537650
36.9p
76
Christian Barker
Holte
4:25:01.1590020
+1:30:36.543520
36.8p
77
Anton Hedström
Mullsjö SOK
4:27:13.1603260
+1:32:48.556760
36.5p
78
Leif Mårtensson
Gnosjö FK
4:27:17.1603610
+1:32:52.557110
36.4p
79
Viktoria Josefsson
OK Reftele
4:27:18.1603720
+1:32:53.557220
36.4p
80
Håkan Josefsson
OK Reftele
4:27:59.1607870
+1:33:34.561370
36.3p
81
Elisabeth Goman
OK Reftele
4:28:18.1609770
+1:33:53.563270
36.3p
82
Alexandra Brengdahl
Jönköping
4:33:38.1641760
+1:39:13.595260
35.5p
83
Anders Krogenberg
Frederiksberg
4:43:30.1700970
+1:49:05.654470
34.1p
84
Daniel Kratz
Göteborg
4:44:37.1707680
+1:50:12.661180
34.0p
85
Lisa Carlsson
Göteborg
4:44:38.1707720
+1:50:13.661220
34.0p
86
Anton Axfors
Jönköping
4:47:41.1726060
+1:53:16.679560
33.6p
87
Jan Ove Andersson
Munkedals Ski & OK
4:56:06.1776510
+2:01:41.730010
32.5p
-
Pontus Bokinge
Jönköping
23:59:58.8639700
-
Ben Heimdal
Vaggeryds SOK
23:59:58.8639700
-
Johan Lundell
Axa Sports Club
23:59:58.8639700
-
Leif Mikaelsson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
Mats Paulsson
Mölnlycke
23:59:58.8639700
-
Magnus Silfver
Skanör
23:59:58.8639700
-
Jakob Svensson
Ölmstad IS
23:59:58.8639700
-
Martin Sixtensson
Malmö
23:59:58.8639700
-
Erling Öström
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Sophie Arding
Helsingborg
23:59:58.8639700
-
Sten Arding
Huskvarna
23:59:58.8639700
-
Niclas Nordeng
Lund
23:59:58.8639700
-
Jan Wennerberg
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
Charlotte Horgby
Landehof
23:59:58.8639700
-
Emil Sandberg
Landehof
23:59:58.8639700
-
Helena Giertz
Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
Jennie Andersson
Eslöv
23:59:58.8639700
-
Lars Åke Bertilsson
Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Michael Jernsgård
Lödde Motion
23:59:59.8639800
-
Fredrik Klaar
IK Vista
23:59:59.8639800
-
Thomas Runesson
Ingelstad IK
23:59:59.8639800
-
Joakim Thelberg
IK Uven
23:59:59.8639800
-
Magnus Torstensson
Ingelstad IK
23:59:59.8639800
-
Edoward Marten Van Der Maas
Torestorp IF
23:59:59.8639800
-
Tomas Zaal
Partille
23:59:59.8639800
-
Magnus Zetterberg
IK Stern
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)