Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet Tjejer
2013-01-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
18km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hanna Falk
Ulricehamns IF
46:31.279000
75.4p
2
Susanne Nyström
Laisvalls SK
46:34.279300
+3.200
75.3p
3
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
47:01.282000
+30.2900
74.6p
4
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
47:08.282700
+37.3600
74.4p
5
Karin Björnlinger
IK Vista
52:18.313700
+5:47.34600
67.0p
6
Catharina Ramhult
IK Ymer
55:12.331100
+8:41.52000
63.5p
7
Lena Brodin
IK Stern
55:42.334100
+9:11.55000
62.9p
8
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
56:12.337100
+9:41.58000
62.4p
9
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
57:38.345700
+11:07.66600
60.8p
10
Elin Blick
OK Alehof
57:48.346700
+11:17.67600
60.6p
11
Lena Hilmersson
Göteborgs SK
58:02.348100
+11:31.69000
60.4p
12
Emelie Karlsson Landén
IFK Skövde SK
58:25.350400
+11:54.71300
60.0p
13
Ann Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
1:00:44.364300
+14:13.85200
57.7p
14
Marika Hacksell
Borås SK
1:00:49.364800
+14:18.85700
57.6p
15
Rebecka Siebers
IK Hakarpspojkarna
1:00:52.365100
+14:21.86000
57.6p
16
Marie Jonsson
Boxholm-Ekeby SK
1:01:14.367300
+14:43.88200
57.2p
17
Christina Hedlund
IK Ymer
1:01:46.370500
+15:15.91400
56.8p
18
Eva Dahl
OK Alehof
1:01:50.370900
+15:19.91800
56.7p
19
Laila B-höglund
FK Herkules
1:01:55.371400
+15:24.92300
56.6p
20
Malin W Hermansson
OK Landehof
1:03:56.383500
+17:25.104400
54.8p
21
Frida Stolt
Hestra IF
1:04:37.387600
+18:06.108500
54.3p
22
Anna Göransson
Rydboholms SK
1:04:40.387900
+18:09.108800
54.2p
23
Anna Johansson
SK Hylte
1:05:27.392600
+18:56.113500
53.6p
24
Ulrika Eek
IK Stern
1:05:29.392800
+18:58.113700
53.5p
25
Camilla Vargman
IK Stern
1:05:37.393600
+19:06.114500
53.4p
26
Viktoria Persson
Äspereds IF
1:07:23.404200
+20:52.125100
52.0p
27
Linda Andrén
Äspereds IF
1:07:35.405400
+21:04.126300
51.9p
28
Frida Persson
IK Hakarpspojkarna
1:07:35.405400
+21:04.126300
51.9p
29
Julia Persson
IK Hakarpspojkarna
1:07:52.407100
+21:21.128000
51.7p
30
Ida Nordberg
Ulricehamns IF
1:08:12.409100
+21:41.130000
51.4p
31
Marina Nilsson
OK Landehof
1:08:15.409400
+21:44.130300
51.4p
32
Anna Lövgärd
OK Alehof
1:08:58.413700
+22:27.134600
50.8p
33
Elin Arwidson
OK Lindena
1:09:08.414700
+22:37.135600
50.7p
34
Emelie Lindén
SK Hylte
1:10:27.422600
+23:56.143500
49.8p
35
Sanna Gudmundsson
SK Hylte
1:10:52.425100
+24:21.146000
49.5p
36
Ellinor Johansson
OK Alehof
1:11:20.427900
+24:49.148800
49.1p
37
Laila Svensson
Navåsens FK
1:12:14.433300
+25:43.154200
48.5p
38
Ann-ewa Hardstedt
Team Arkmek
1:12:39.435800
+26:08.156700
48.3p
39
Frida Gustafsson
Magra IS
1:13:21.440000
+26:50.160900
47.8p
40
Susanne Bylock
IK Stern
1:13:54.443300
+27:23.164200
47.4p
41
Agnetha LE Claire
FK Herkules
1:14:18.445700
+27:47.166600
47.2p
42
Ylva Grönroos
OK Alehof
1:14:38.447700
+28:07.168600
47.0p
43
Karin Kullman
OK Alehof
1:14:49.448800
+28:18.169700
46.9p
44
Anna Lundberg
Göteborgs SK
1:15:02.450100
+28:31.171000
46.7p
45
Johanna Fraiman
Äspereds IF
1:17:05.462400
+30:34.183300
45.5p
46
Monica Svensson
IK Hakarpspojkarna
1:18:07.468600
+31:36.189500
44.9p
47
Gunilla Hansson
IK Stern
1:19:37.477600
+33:06.198500
44.0p
48
Frida Röstlund
Länghems IF
1:19:57.479600
+33:26.200500
43.8p
49
Katharina Hansson
OK Alehof
1:23:55.503400
+37:24.224300
41.8p
50
Malin Järsenholt
Länghems IF
1:24:25.506400
+37:54.227300
41.5p
51
Pia Hermansson
OK Landehof
1:25:34.513300
+39:03.234200
41.0p
52
Hanna Forsman
Garphyttans IF
1:26:26.518500
+39:55.239400
40.6p
53
Annika Winberg
Göteborg
1:27:01.522000
+40:30.242900
40.3p
54
Tina Andersson
Borås
1:28:06.528500
+41:35.249400
39.8p
55
Maria Victorsson
Väröbacka
1:28:50.532900
+42:19.253800
39.5p
56
Eva Marie Sjöberg
Skara
1:30:33.543200
+44:02.264100
38.7p
57
Ester Benjaminsson
Herrljunga Skid o OL
1:31:23.548200
+44:52.269100
38.4p
58
Anna Lindahl
Äspereds IF
1:33:58.563700
+47:27.284600
37.3p
59
Ida Wickström
Aplared
1:39:50.598900
+53:19.319800
35.1p
60
Karolina Odenmarch
Torslanda
1:40:26.602500
+53:55.323400
34.9p
61
Sofia Eriksson
Göteborg
1:41:16.607500
+54:45.328400
34.6p
62
Catarina Blomberg
Göteborg/Majorna OK
1:43:51.623000
+57:20.343900
33.8p
63
Emma Sandberg
Göteborg
1:43:58.623700
+57:27.344600
33.7p
64
Anncristin Emanuelsson
Vänersborg
1:48:06.648500
+1:01:35.369400
32.4p
65
Martina Höglund
Göteborg
1:52:19.673800
+1:05:48.394700
31.2p
-
Laila Mattsson
Gislaved
23:59:58.8639700
-