Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2006-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 625[
1
2
]
21km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 21 Motion
Joel Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
1:13:29.440800
67.3p
2
D 21 Motion
Malin Redlig
Orsa SK
1:18:03.468200
+4:34.27300
63.4p
3
H 21 Motion
Kalle Olsson
IFK Mora SK
1:19:49.478800
+6:20.37900
62.0p
4
D 21 Motion
Sofia Norgren
Norrbärke SK
1:20:02.480100
+6:33.39200
61.8p
5
D 21 Motion
Paula Daabach
Hede SK
1:20:16.481500
+6:47.40600
61.6p
6
D 21 Motion
Jeanette Ollén
Siljansnäs Skid & Löparklubb
1:24:13.505200
+10:44.64300
58.7p
7
D 21 Motion
Maria Ström
Dala-Järna IK
1:28:52.533100
+15:23.92200
55.7p
8
D 21 Motion
Malin Pettersson
OK Denseln
1:29:47.538600
+16:18.97700
55.1p
9
D 21 Motion
Sara Nordal
IFK Mora SK
1:30:28.542700
+16:59.101800
54.7p
10
H 21 Motion
Gustavsson Bernt
IK Livsnerven
1:34:19.565800
+20:50.124900
52.5p
11
D 21 Motion
Malin Grimsell
IFK Mora SK
1:35:06.570500
+21:37.129600
52.0p
12
D 21 Motion
Therese Carlsson
Orsa SK
1:35:20.571900
+21:51.131000
51.9p
13
H 21 Motion
Sanderi Simon
Lidköpings VSK
1:36:11.577000
+22:42.136100
51.4p
14
H 21 Motion
Rova Jan
IFK Mora SK
1:37:45.586400
+24:16.145500
50.6p
15
H 21 Motion
Johan Carlsson
Falu IK
1:39:25.596400
+25:56.155500
49.8p
16
D 21 Motion
Caroline Ström
Tierps IF
1:39:32.597100
+26:03.156200
49.7p
17
D 21 Motion
Marie Jansson
OK Landehof
1:40:53.605200
+27:24.164300
49.0p
18
D 21 Motion
Lenitha Liljeberg
Orsa SK
1:41:23.608200
+27:54.167300
48.8p
19
D 21 Motion
Louise Wiberg
Järla IF SK
1:42:04.612300
+28:35.171400
48.5p
20
D 21 Motion
Catarina Barkefors
Kimstad GOIF
1:43:43.622200
+30:14.181300
47.7p
21
H 21 Motion
Göran Svensson
Skillingaryds FK
1:44:14.625300
+30:45.184400
47.5p
22
D 21 Motion
Hanna Slotte
Envikens IF Sverige
1:44:16.625500
+30:47.184600
47.4p
23
H 21 Motion
Ludvig Eriksson
Oxvretens SK
1:44:39.627800
+31:10.186900
47.3p
24
H 21 Motion
Jelili Majid
Djurgårdens IF Af
1:45:32.633100
+32:03.192200
46.9p
25
H 21 Motion
Lars Johansson
Orsa SK
1:46:29.638800
+33:00.197900
46.5p
26
D 21 Motion
Lena Slars
IK Jarl Rättvik
1:46:37.639600
+33:08.198700
46.4p
27
H 21 Motion
Anders Stäring
Korsnäs IF SK
1:46:58.641700
+33:29.200800
46.2p
27
H 21 Motion
Stäring Oscar
Korsnäs IF SK
1:46:58.641700
+33:29.200800
46.2p
27
D 21 Motion
Monica Karlberg
IK Jarl Rättvik
1:46:58.641700
+33:29.200800
46.2p
30
D 21 Motion
Annethe Andersson
Borås SK
1:47:54.647300
+34:25.206400
45.8p
31
D 21 Motion
Moni Elofsson
Lindome
1:48:14.649300
+34:45.208400
45.7p
32
D 21 Motion
Kersti Larsson
IFK Mora SK
1:48:16.649500
+34:47.208600
45.7p
33
H 21 Motion
Per-Åke Persson
Sunnansjö IK
1:48:31.651000
+35:02.210100
45.6p
34
D 21 Motion
Silke Eriksson
Kexholms SK
1:49:16.655500
+35:47.214600
45.3p
35
D 21 Motion
Eva Fredriksson
IFK Vaxholm
1:49:34.657300
+36:05.216400
45.2p
36
D 21 Motion
Erika Umeland
I2 IF
1:49:54.659300
+36:25.218400
45.0p
37
D 21 Motion
Kristina Lidell
IK Jarl Rättvik
1:51:03.666200
+37:34.225300
44.5p
37
D 21 Motion
Anki Lidell
IK Jarl Rättvik
1:51:03.666200
+37:34.225300
44.5p
39
D 21 Motion
Maria Sanderi
Lidköpings VSK
1:51:29.668800
+38:00.227900
44.4p
40
D 21 Motion
Amelie Löjdahl
Axfood
1:52:51.677000
+39:22.236100
43.8p
41
H 21 Motion
Grann Roland
Bålsta SK
1:53:26.680500
+39:57.239600
43.6p
42
D 21 Motion
Åsa Nylén
Stockholms SIF
1:55:00.689900
+41:31.249000
43.0p
43
D 21 Motion
Kerstin Svanberg
Nynäs IK
1:55:05.690400
+41:36.249500
43.0p
44
D 21 Motion
Charlotte Sommarin
Stockholms SIF
1:56:44.700300
+43:15.259400
42.4p
45
D 21 Motion
Hisako Hakata
Sollentuna Sbk
1:57:06.702500
+43:37.261600
42.2p
46
D 21 Motion
Veronica Olpers
Orsa SK
2:00:02.720100
+46:33.279200
41.2p
47
H 21 Motion
Sven Åge Svensen
Osen Il, Norge
2:00:59.725800
+47:30.284900
40.9p
48
D 21 Motion
Lisbeth Wikstrand
IFK Mora SK
2:01:18.727700
+47:49.286800
40.8p
49
D 21 Motion
Helene Tjäder
Sollerö IF
2:03:28.740700
+49:59.299800
40.1p
50
H 21 Motion
Bondesson Sune
Sollerö IF
2:03:29.740800
+50:00.299900
40.1p
51
D 21 Motion
Lena Häggman
Falun Borlänge SK
2:04:03.744200
+50:34.303300
39.9p
52
H 21 Motion
Pettersson Barbro
Sparresäter FK
2:06:12.757100
+52:43.316200
39.2p
53
D 21 Motion
Malin Dackheden
Gröndal
2:08:25.770400
+54:56.329500
38.5p
54
D 21 Motion
Gunilla Skoog
Stockholms SIF
2:10:18.781700
+56:49.340800
38.0p
55
D 21 Motion
Christine Fransson
Stockholms SIF
2:11:32.789100
+58:03.348200
37.6p
56
D 21 Motion
Ramon Öhman
Åkersberga SK
2:11:34.789300
+58:05.348400
37.6p
57
H 21 Motion
Finnpers Åke
Filipstads SF
2:11:47.790600
+58:18.349700
37.5p
58
D 21 Motion
Lena Sjögren
IFK Hedemora SK
2:36:50.940900
+1:23:21.500000
31.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
1:53:29.680800
89.8p
2
H 21
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
1:53:54.683300
+25.2400
89.4p
3
H 21
Markus Leijon
IFK Mora SK
1:54:20.685900
+51.5000
89.0p
4
H 21
Erik Eriksson
IFK Mora SK
1:56:32.699100
+3:03.18200
87.0p
5
H 21
Magnus Jonsson
IFK Mora SK
1:58:41.712000
+5:12.31100
85.1p
6
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
1:58:48.712700
+5:19.31800
85.0p
7
H 21
Martin Johansson
IFK Mora SK
1:58:52.713100
+5:23.32200
84.9p
8
H 21
Lars Nelson
Funäsdalens IF
1:58:53.713200
+5:24.32300
84.9p
9
H 21
Manuel Ernst
IFK Mora SK
1:59:11.715000
+5:42.34100
84.6p
10
H 21
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
1:59:13.715200
+5:44.34300
84.6p
11
H 21
Erik Andersson
Malungs IF
1:59:14.715300
+5:45.34400
84.6p
12
H 21
Jörgen Melder
Sundbybergs IK
2:01:17.727600
+7:48.46700
82.9p
13
H 21
Håkan Gunnarsson
Härlövs IF
2:02:31.735000
+9:02.54100
81.9p
14
H 21
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
2:03:52.743100
+10:23.62200
80.8p
15
H 21
Kristian Fex
IK Stern
2:03:54.743300
+10:25.62400
80.8p
16
H 21
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:03:56.743500
+10:27.62600
80.8p
17
H 21
Dan Persson
Granbergsdals IF
2:04:04.744300
+10:35.63400
80.7p
18
H 21
Tobias Johansson
Axa SC
2:04:29.746800
+11:00.65900
80.3p
19
H 21
Olle Sjöström
Orsa SK
2:04:36.747500
+11:07.66600
80.2p
20
H 35
Terje Nyland
Nordbygda Løten Ski
2:06:29.758800
+13:00.77900
78.8p
21
H 21
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:07:12.763100
+13:43.82200
78.3p
22
H 21
Per-Anders Östberg
Landöns IF
2:07:29.764800
+14:00.83900
78.1p
23
H 21
Jonatan Frykman
Storviks IF
2:08:24.770300
+14:55.89400
77.4p
24
H 21
Jon Hassis
Orsa SK
2:09:05.774400
+15:36.93500
76.9p
25
H 35
Erik Desmeules
Sågmyra SK
2:09:07.774600
+15:38.93700
76.9p
26
D 21
Maria Rydqvist
Östersunds SK
2:09:12.775100
+15:43.94200
76.9p
27
H 21
Niklas Jonasson
Svegs IK
2:09:21.776000
+15:52.95100
76.8p
28
H 21
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:09:27.776600
+15:58.95700
76.7p
29
H 40
Björn Albinsson
Tanums IF
2:09:34.777300
+16:05.96400
76.6p
30
H 21
Robert Stein
Grebo Smk
2:09:40.777900
+16:11.97000
76.5p
31
H 21
Tobias Näslund
Tierps IF
2:09:42.778100
+16:13.97200
76.5p
32
H 35
Tomas Persson
Åtvidabergs IF
2:09:49.778800
+16:20.97900
76.4p
33
H 21
Mattias Ström
Dala-Järna IK
2:10:11.781000
+16:42.100100
76.2p
34
H 21
Mikael Johansson
Brittatorps Tk
2:10:12.781100
+16:43.100200
76.2p
35
D 21
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
2:10:29.782800
+17:00.101900
76.0p
36
H 50
Tommy Jönsson
IFK Mora SK
2:11:04.786300
+17:35.105400
75.6p
37
H 21
Fredrik Norman
Göteborgs SK
2:12:03.792200
+18:34.111300
74.9p
38
H 21
Lars Bleckur
IK Jarl Rättvik
2:12:26.794500
+18:57.113600
74.7p
39
H 21
Henrik Holmberg
Sundbybergs IK
2:13:06.798500
+19:37.117600
74.2p
40
H 21
Anders Eriksson
IFK Mora SK
2:13:08.798700
+19:39.117800
74.2p
41
H 21
Dan Stolt
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:13:18.799700
+19:49.118800
74.1p
42
H 21
David Berg
Bodsjöböle SK
2:13:21.800000
+19:52.119100
74.0p
43
H 21
Christian Beck
Sågmyra SK
2:13:56.803500
+20:27.122600
73.7p
44
H 21
Jerker Loré
Östergarns IK
2:14:55.809400
+21:26.128500
73.0p
45
H 40
Magnus Holmer
Korsnäs IF SK
2:14:59.809800
+21:30.128900
73.0p
46
H 21
Christer Mattson
IFK Mora SK
2:15:16.811500
+21:47.130600
72.8p
47
H 40
Patrik Thuresson
Lima IF
2:15:52.815100
+22:23.134200
72.4p
48
H 21
Johan Brunberg
Stora Tuna IK SK
2:16:00.815900
+22:31.135000
72.4p
49
H 21
Erik Böhlmark
IFK Mora SK
2:16:37.819600
+23:08.138700
72.0p
50
D 21
Jenny Limby
IFK Mora SK
2:16:38.819700
+23:09.138800
72.0p
51
H 21
Johan Darnerud
Falu IK
2:16:40.819900
+23:11.139000
71.9p
52
H 21
Per-Erik Bergstrand
Östersunds SK
2:16:42.820100
+23:13.139200
71.9p
53
D 21
Julia Limby
IFK Mora SK
2:16:44.820300
+23:15.139400
71.9p
54
H 40
Mikael Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
2:17:00.821900
+23:31.141000
71.7p
55
H 35
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
2:17:34.825300
+24:05.144400
71.4p
56
H 40
Ulf Johansson
Ärla IF
2:17:35.825400
+24:06.144500
71.4p
57
H 45
Ensio Koskinen
Sågmyra SK
2:17:43.826200
+24:14.145300
71.3p
58
H 50
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
2:17:57.827600
+24:28.146700
71.2p
59
H 45
Stig Offermo
Volkswagens IF
2:17:58.827700
+24:29.146800
71.1p
60
H 21
Erik Jansson
OK Landehof
2:18:28.830700
+24:59.149800
70.8p
61
H 50
Lennart Brunberg
Stora Tuna IK SK
2:18:32.831100
+25:03.150200
70.8p
62
H 21
Markus Ström
Dala-Järna IK
2:18:35.831400
+25:06.150500
70.8p
63
H 45
Magne Brynhildsvoll
Norway
2:18:37.831600
+25:08.150700
70.8p
64
H 40
Martin Enholm
Hammarby IF SF
2:18:38.831700
+25:09.150800
70.7p
65
H 21
Per Israelsson
Norrbärke SK
2:18:43.832200
+25:14.151300
70.7p
66
H 40
Hans Westberg
Trönö IK
2:18:45.832400
+25:16.151500
70.7p
67
H 21
Thomas Westrin
Trönö IK
2:18:47.832600
+25:18.151700
70.7p
68
H 45
Göran Johansson
OK Landehof
2:18:50.832900
+25:21.152000
70.6p
69
H 21
Jan Hasselgren
Sundbybergs IK
2:19:21.836000
+25:52.155100
70.3p
70
H 45
Björn Näslund
Svegs IK
2:19:33.837200
+26:04.156300
70.2p
71
H 40
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:19:47.838600
+26:18.157700
70.1p
72
H 35
Magnus Godin
Edsbyns SK
2:19:53.839200
+26:24.158300
70.0p
73
H 21
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:19:56.839500
+26:27.158600
70.0p
74
H 21
Pär Nilsson
Offerdals SK
2:20:36.843500
+27:07.162600
69.6p
75
H 21
Fredrik Ekström
Ulvsby IF
2:21:04.846300
+27:35.165400
69.3p
75
H 45
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:21:04.846300
+27:35.165400
69.3p
77
H 21
Andreas Pettersson
Bodsjöböle SK
2:21:12.847100
+27:43.166200
69.2p
78
H 35
Pelle Brolund
OK Hammaren
2:21:13.847200
+27:44.166300
69.2p
79
H 21
Emil Öberg
IFK Mora SK
2:21:21.848000
+27:52.167100
69.2p
80
H 21
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:21:24.848300
+27:55.167400
69.1p
81
H 35
Torbjörn Eriksson
IFK Mora SK
2:21:26.848500
+27:57.167600
69.1p
82
H 21
Lukas Ternborg
Broby GOIF
2:21:33.849200
+28:04.168300
69.0p
83
H 21
Torbjörn Eliasson
Postens IF
2:21:43.850200
+28:14.169300
69.0p
84
H 45
Stefan Järudd
IFK Mora SK
2:21:45.850400
+28:16.169500
68.9p
85
H 21
Anders Lindberg
Rembo IK
2:21:53.851200
+28:24.170300
68.9p
86
H 40
Per Englund
Ekshärads SF
2:21:58.851700
+28:29.170800
68.8p
87
H 40
Mikael Johansson
Orsa SK
2:22:11.853000
+28:42.172100
68.7p
88
H 40
Jan Gillberg
Roslagsbro IF
2:22:54.857300
+29:25.176400
68.3p
89
H 55
Stig Johansson
Axa SC
2:23:07.858600
+29:38.177700
68.2p
90
H 21
Thomas Berg
Sundbybergs IK
2:23:10.858900
+29:41.178000
68.1p
91
H 40
Lennart Berg
Arlanda-Märsta SK
2:23:25.860400
+29:56.179500
68.0p
92
H 45
Dan Larsson
IK Jarl Rättvik
2:23:49.862800
+30:20.181900
67.8p
93
H 21
Marcus Jäderblom
Fjärdhundra SK
2:23:51.863000
+30:22.182100
67.8p
94
H 50
Lars Ericson
Malungs IF
2:23:53.863200
+30:24.182300
67.7p
95
H 21
Andrew Hooker
Orsa SK
2:23:59.863800
+30:30.182900
67.7p
96
H 45
Mats Carlsson
Källbottens IK
2:24:02.864100
+30:33.183200
67.7p
97
H 21
Richard Hallin
Brandkårens IK
2:24:43.868200
+31:14.187300
67.3p
98
H 35
Johan Landstedt
Arlanda-Märsta SK
2:24:47.868600
+31:18.187700
67.3p
99
H 21
Richard Karlsson
FK Herkules
2:24:52.869100
+31:23.188200
67.2p
100
H 40
Olle Oskarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:24:58.869700
+31:29.188800
67.2p
101
H 40
Anders Holmberg
IFK Mora SK
2:24:59.869800
+31:30.188900
67.1p
102
H 35
Dan Andersson
IK Jarl Rättvik
2:25:27.872600
+31:58.191700
66.9p
103
H 45
Christer Ardell
Kimstad GOIF
2:25:33.873200
+32:04.192300
66.8p
104
H 35
Magnus Norén
Envikens IF Sverige
2:25:38.873700
+32:09.192800
66.8p
105
H 40
Anders Lindholm
Storviks IF
2:25:49.874800
+32:20.193900
66.7p
106
H 40
Jan Mohlin
Orsa SK
2:26:42.880100
+33:13.199200
66.2p
107
H 21
Nils Eliasson
IFK Mora SK
2:27:02.882100
+33:33.201200
66.1p
108
H 21
Mikael Rindhagen
Åf SK
2:27:23.884200
+33:54.203300
65.9p
109
H 21
Johan Joelsson
Östervåla IF
2:28:15.889400
+34:46.208500
65.4p
110
H 40
Jari Kuusisto
Hällefors SK
2:28:21.890000
+34:52.209100
65.4p
111
H 35
Magnus Olsson
Stora Tuna IK SK
2:28:32.891100
+35:03.210200
65.3p
112
H 45
Göran Eriksson
Norrbärke SK
2:28:52.893100
+35:23.212200
65.1p
113
H 21
Bengt Alfjorden
IFK Mora SK
2:28:56.893500
+35:27.212600
65.1p
114
H 21
Peter Loré
Sundsvalls SLK
2:29:02.894100
+35:33.213200
65.0p
115
H 40
Mats Dickfors
Krylbo OK
2:29:41.898000
+36:12.217100
64.7p
116
H 21
Johannes Dunberg
OK Valhall
2:29:44.898300
+36:15.217400
64.7p
117
H 45
Bernt Lidell
IK Jarl Rättvik
2:29:47.898600
+36:18.217700
64.7p
118
H 21
Gustav Carlsson
IK Ymer
2:29:57.899600
+36:28.218700
64.6p
119
H 40
Mikael Andersson
Mora Trä SK
2:30:01.900000
+36:32.219100
64.5p
120
H 35
Sven-Olov Larsson
Sundbybergs IK
2:30:13.901200
+36:44.220300
64.4p
121
H 35
Bjarne Andersson
Sundbybergs IK
2:30:15.901400
+36:46.220500
64.4p
122
H 21
Andreas Lindh
Edsbyns SK
2:30:18.901700
+36:49.220800
64.4p
123
H 35
Magnus Caris
Orsa SK
2:30:29.902800
+37:00.221900
64.3p
124
H 40
Jan Kypengren
IFK Mora SK
2:30:52.905100
+37:23.224200
64.1p
125
H 21
Mikael Nilsson
Orsa SK
2:31:35.909400
+38:06.228500
63.8p
126
H 55
Tommy Bogg
IFK Mora SK
2:31:36.909500
+38:07.228600
63.8p
127
H 35
Sven Sundberg
Nusnäs IF
2:31:43.910200
+38:14.229300
63.7p
128
H 40
Lars Andersson
Orsa SK
2:31:52.911100
+38:23.230200
63.6p
129
H 55
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:31:59.911800
+38:30.230900
63.6p
130
H 40
Håkan Jarskog
Ötzis Vänner SK
2:32:00.911900
+38:31.231000
63.6p
131
H 40
Stefan Hedin
Hagfors SF
2:32:13.913200
+38:44.232300
63.5p
132
H 35
Ulf Borgert
Orsa SK
2:32:26.914500
+38:57.233600
63.4p
133
H 35
Torbjörn Olsson
Forserums SOK
2:32:30.914900
+39:01.234000
63.3p
134
H 21
Rosenlund Niklas Törngren
Oxvretens SK
2:32:36.915500
+39:07.234600
63.3p
135
H 21 Motion
Åke Eriksson
Orsa SK
2:32:39.915800
+39:10.234900
63.3p
136
H 50
Lasse Samuelsson
Bålsta SK
2:32:40.915900
+39:11.235000
63.3p
137
H 35
Niklas Björklund
Norrbärke SK
2:32:52.917100
+39:23.236200
63.2p
138
H 35
Tommy Anjevall
Östersunds SK
2:33:03.918200
+39:34.237300
63.1p
139
H 40
Thomas Nilsson
Orsa SK
2:33:15.919400
+39:46.238500
63.0p
140
H 40
Michael Eriksson
Oxvretens SK
2:33:22.920100
+39:53.239200
62.9p
141
H 40
Bengt Hemmingsson
Östersunds SK
2:33:28.920700
+39:59.239800
62.9p
141
H 55
Mats Bergqvist
Korsnäs IF SK
2:33:28.920700
+39:59.239800
62.9p
143
H 21
Johan Karlöf
Möja IF
2:33:45.922400
+40:16.241500
62.7p
144
H 21
Daniel Jäderblom
Fjärdhundra SK
2:33:52.923100
+40:23.242200
62.7p
145
D 35
Eva Lindkvist
IFK Mora SK
2:34:03.924200
+40:34.243300
62.6p
146
H 21
Peter Folkesson
Årsunda IF
2:34:04.924300
+40:35.243400
62.6p
147
H 40
Bo Sjölund
Östersunds SK
2:34:14.925300
+40:45.244400
62.5p
148
H 35
Jöran Lindkvist
Korsnäs IF SK
2:34:30.926900
+41:01.246000
62.4p
149
H 21
Urban André
Svärdsjö IF
2:34:33.927200
+41:04.246300
62.4p
150
H 50
Per-Erik Lindholm
IF Åland
2:34:37.927600
+41:08.246700
62.3p
151
H 45
Roger Tynong
Trönö IK
2:34:49.928800
+41:20.247900
62.2p
152
H 21
Björn Sjöberg
Motala Aif SK
2:34:57.929600
+41:28.248700
62.2p
152
H 40
Johan Linden
Gävle SK
2:34:57.929600
+41:28.248700
62.2p
154
H 60
Sven-Gustav Dahlberg
IK Jarl Rättvik
2:34:59.929800
+41:30.248900
62.2p
155
H 40
Jan Gotting
Tvärreds IF
2:35:17.931600
+41:48.250700
62.0p
156
H 21
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:35:21.932000
+41:52.251100
62.0p
157
H 40
Anders Salomonsson
Väsby SK
2:35:46.934500
+42:17.253600
61.8p
158
H 40
Håkan Holmström
Barkarö SK
2:36:08.936700
+42:39.255800
61.6p
159
H 21
Fredrik Rohlen
Falu IK
2:36:09.936800
+42:40.255900
61.6p
160
H 21
Thomas Keller
IF Thor
2:36:19.937800
+42:50.256900
61.6p
161
H 45
Staffan Näslund
Tierps IF
2:36:24.938300
+42:55.257400
61.5p
162
H 21
Mats Berg
Vasaloppsklubben Hedemora
2:36:29.938800
+43:00.257900
61.5p
163
H 35
Eric Karlefeldt
Kvarnsvedens GOIF SK
2:36:31.939000
+43:02.258100
61.5p
164
H 21
Jonas Ljung
Norrala IF
2:36:38.939700
+43:09.258800
61.4p
165
H 50
Leif Hedberg
Dellner Couplers IK
2:36:40.939900
+43:11.259000
61.4p
166
H 50
Erik Eriksson
Svegs IK
2:36:46.940500
+43:17.259600
61.4p
167
H 40
Åke Lissmats
IK Jarl Rättvik
2:37:09.942800
+43:40.261900
61.2p
167
H 40
Sven Mildenberger
Gagnefs IF
2:37:09.942800
+43:40.261900
61.2p
169
H 35
Stefan Lund
IFK Mora SK
2:37:11.943000
+43:42.262100
61.2p
170
H 40
Lars Olsson
Trönö IK
2:37:28.944700
+43:59.263800
61.0p
171
H 40
Anders Larsson
Ötzis Vänner SK
2:37:29.944800
+44:00.263900
61.0p
172
H 40
Johan Skoglund
Hällefors SK
2:37:32.945100
+44:03.264200
61.0p
172
H 45
Samuel Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:37:32.945100
+44:03.264200
61.0p
174
H 35
Lars Höglund
Högbo AIK
2:38:22.950100
+44:53.269200
60.6p
175
H 60
Paul Jonasson
Svegs IK
2:38:29.950800
+45:00.269900
60.6p
176
H 21 Motion
Rasmus Karlander
IFK Mora SK
2:38:35.951400
+45:06.270500
60.6p
177
H 40
Kari Elfvengrén
Älta IF
2:38:40.951900
+45:11.271000
60.5p
178
H 40
Örjan Brännström
Karlslunds IF SF
2:38:57.953600
+45:28.272700
60.4p
179
H 40
Anders Andersson
Östersunds SK
2:39:02.954100
+45:33.273200
60.4p
180
H 40
Jan Hedlund
Hagfors SF
2:39:28.956700
+45:59.275800
60.2p
181
H 21
Urban Tillman
Storådalens SK
2:39:31.957000
+46:02.276100
60.1p
182
H 35
Magnus Lundin
Avesta OK
2:39:35.957400
+46:06.276500
60.1p
183
H 60
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
2:39:48.958700
+46:19.277800
60.0p
184
H 35
Bengt Näs
Mora Räddningstjänst IF
2:39:52.959100
+46:23.278200
60.0p
185
H 21
Magnus Nyström
Svärdsjö IF
2:40:06.960500
+46:37.279600
59.9p
186
H 21
Edvard Linderson
Storebro SC
2:40:17.961600
+46:48.280700
59.8p
187
D 45
Lena Koskinen
Sågmyra SK
2:40:18.961700
+46:49.280800
59.8p
188
H 21 Motion
Lars Klockar
IK Jarl Rättvik
2:40:28.962700
+46:59.281800
59.7p
189
H 35
Olle Paulsson
Boo IF
2:40:43.964200
+47:14.283300
59.6p
190
H 40
Staffan Greisz
Falu IK
2:40:47.964600
+47:18.283700
59.6p
191
H 21 Motion
Lennart Bernström
Strängnäs-Malmby OL
2:41:04.966300
+47:35.285400
59.5p
192
H 40
Magnus Wallin
Strängnäs-Malmby OL
2:41:07.966600
+47:38.285700
59.5p
193
D 21
Johanna Gräf-Norberg
IFK Mora SK
2:41:18.967700
+47:49.286800
59.4p
194
H 60
John-Arne Lindström
Enebybergs IF
2:41:19.967800
+47:50.286900
59.4p
195
H 35
Lars Landenberg
Horndals IF
2:41:43.970200
+48:14.289300
59.2p
196
H 40
Tomas Gustafsson
Stora Skedvi IK
2:41:46.970500
+48:17.289600
59.2p
197
H 60
William Nilsson
Tärnsjö IF
2:41:50.970900
+48:21.290000
59.2p
198
H 21 Motion
Mats Liss
IFK Mora SK
2:42:32.975100
+49:03.294200
58.9p
199
H 45
Gunnar Leidholt
Karlslunds IF SF
2:43:00.977900
+49:31.297000
58.7p
200
H 21
Gustav Thorén
IFK Västerås SK
2:43:04.978300
+49:35.297400
58.7p
201
H 21
Patrik Staffas
Svärdsjö IF
2:43:14.979300
+49:45.298400
58.6p
202
H 40
Kenneth Lindkvist
Östnor Sport o FK
2:43:18.979700
+49:49.298800
58.6p
203
H 21 Motion
Leif Alfjorden
Karlslunds IF SF
2:43:41.982000
+50:12.301100
58.4p
204
H 40
Otto Davidsson
Lima IF
2:43:50.982900
+50:21.302000
58.3p
205
H 50
Kenth Karlsson
Kimstad GOIF
2:44:05.984400
+50:36.303500
58.2p
206
H 21 Motion
Bo Arvidsson
Orsa Grönklitt AB
2:44:09.984800
+50:40.303900
58.2p
207
H 21 Motion
Stefan Andersson
Källbottens IK
2:44:14.985300
+50:45.304400
58.2p
208
H 60
John-Erik Eggens
IK Jarl Rättvik
2:44:17.985600
+50:48.304700
58.2p
209
H 50
Lars Vegerfors
Falu IK
2:44:18.985700
+50:49.304800
58.1p
210
H 60
Kurt Lindqvist
Norabygdens SK
2:44:25.986400
+50:56.305500
58.1p
211
H 21
Björn Borgman
Väsby SK
2:44:28.986700
+50:59.305800
58.1p
212
H 40
Hilmer Siebenfreund
Sälens IF
2:44:41.988000
+51:12.307100
58.0p
213
H 21
Erik Tullberg
Orsa SK
2:44:44.988300
+51:15.307400
58.0p
214
H 50
Christer Persson
OK Skogshjortarna
2:45:02.990100
+51:33.309200
57.9p
215
H 45
Göran Martinsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:45:13.991200
+51:44.310300
57.8p
216
H 21
Fredrik Noborn
OK Linné
2:45:26.992500
+51:57.311600
57.7p
217
H 21
Magnus Jansson
Leksands SK
2:45:29.992800
+52:00.311900
57.7p
218
H 40
Gert Johansson
OK Alehof
2:45:35.993400
+52:06.312500
57.6p
219
H 50
Leif Myhr
Vasaloppsklubben Hedemora
2:45:42.994100
+52:13.313200
57.6p
220
H 40
Björn Jonsson
Orsa SK
2:45:56.995500
+52:27.314600
57.5p
221
H 45
Jyrki Helin
Häverödals IF
2:46:07.996600
+52:38.315700
57.4p
222
H 40
Jörgen Larsson
Kristinehamns OK
2:46:12.997100
+52:43.316200
57.4p
223
H 21 Motion
Johan Zeberg
Ikj Haninge
2:46:39.999800
+53:10.318900
57.2p
224
H 55
Lennart Olsson
Korsnäs IF SK
2:46:48.1000700
+53:19.319800
57.2p
225
H 40
Mats Söderlindh
Huddinge SK LF
2:46:51.1001000
+53:22.320100
57.1p
226
H 21 Motion
Mårten Vinterbäck
Ncc Kamratklubb
2:46:52.1001100
+53:23.320200
57.1p
227
H 60
Sten-Erik Jernberg
Hällefors SK
2:46:56.1001500
+53:27.320600
57.1p
228
H 60
Nils-Gustav Blomkvist
Annebergs GOIF
2:47:14.1003300
+53:45.322400
57.0p
229
H 45
Rolf Blom
Riddarnas IF
2:47:18.1003700
+53:49.322800
57.0p
230
H 21 Motion
Mats Liss
Dala-Järna IK
2:47:20.1003900
+53:51.323000
57.0p
231
H 45
Jan Fredriksson
IFK Vaxholm
2:47:28.1004700
+53:59.323800
56.9p
232
H 21
Christian Ågren
Ljusne AIK SK
2:47:57.1007600
+54:28.326700
56.7p
233
H 21
Lars Lodin
Skellefteå SK
2:48:07.1008600
+54:38.327700
56.7p
234
H 45
Peter Lundin
Östervåla IF
2:48:10.1008900
+54:41.328000
56.6p
235
H 21
Thomas E Eriksson
Kexholms SK
2:48:12.1009100
+54:43.328200
56.6p
236
H 21 Motion
Lars Öjeskog
Orsa SK
2:48:48.1012700
+55:19.331800
56.4p
237
H 50
Tage Lundberg
Riddarnas IF
2:48:54.1013300
+55:25.332400
56.4p
238
H 55
Björn Edman
Södertälje IF
2:49:10.1014900
+55:41.334000
56.3p
239
H 40
Göran Andersson
Oxvretens SK
2:49:18.1015700
+55:49.334800
56.2p
240
H 35
Tony Svahn
Oxvretens SK
2:49:21.1016000
+55:52.335100
56.2p
241
H 60
Jörgen Carlsson
Svärdsjö IF
2:49:25.1016400
+55:56.335500
56.2p
242
H 50
Nils Holmström
Sundbybergs IK
2:49:43.1018200
+56:14.337300
56.0p
243
H 40
Thomas Pettersson
Göteborgs SK
2:49:55.1019400
+56:26.338500
56.0p
244
H 35
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:50:18.1021700
+56:49.340800
55.8p
245
H 55
Carl-Johan Svanfeldt
Sveriges Radio IF
2:50:31.1023000
+57:02.342100
55.7p
246
H 60
Görgen Jansson
Hällbybrunns IF
2:50:45.1024400
+57:16.343500
55.7p
247
H 50
Stellan Thorén
IFK Västerås SK
2:50:58.1025700
+57:29.344800
55.6p
248
H 50
Anders Hedlund
Särna SK
2:51:24.1028300
+57:55.347400
55.4p
249
H 21
Per Westlund
Dalregementets IF
2:51:43.1030200
+58:14.349300
55.3p
250
H 45
Kent Olsson
OK Orion
2:52:00.1031900
+58:31.351000
55.2p
251
H 40
Torbjörn Sivertsen
Sälens IF
2:52:28.1034700
+58:59.353800
55.0p
252
H 45
Mats Nääs
IFK Mora SK
2:52:39.1035800
+59:10.354900
55.0p
253
D 45
Annelie Persson
IFK Mora SK
2:52:49.1036800
+59:20.355900
54.9p
254
H 21 Motion
Erik Johansson
Dala-Floda IF
2:52:55.1037400
+59:26.356500
54.9p
255
H 50
Lars Regnell
Folksamkamraterna
2:53:01.1038000
+59:32.357100
54.8p
256
H 45
Per Svedenhag
IFK Lidingö SOK
2:53:28.1040700
+59:59.359800
54.7p
257
H 21 Motion
Stefan Källbäck
Stockholms SIF
2:53:33.1041200
+1:00:04.360300
54.6p
258
H 21 Motion
Ulf Jemt
Orsa SK
2:53:35.1041400
+1:00:06.360500
54.6p
259
H 40
Daniel Svanström
Täby OK
2:53:49.1042800
+1:00:20.361900
54.5p
260
H 21
Tomas Björk
Östersunds OK
2:53:59.1043800
+1:00:30.362900
54.5p
261
H 35
Stefan Carlen
OK Landehof
2:54:08.1044700
+1:00:39.363800
54.4p
261
H 45
Arne Jönsson
Idre SK
2:54:08.1044700
+1:00:39.363800
54.4p
263
H 45
Gunnar Nilsson
Ericsson IK
2:54:12.1045100
+1:00:43.364200
54.4p
264
H 21
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:54:29.1046800
+1:01:00.365900
54.3p
264
H 60
Ralf Mohlin
Uddevalla SK
2:54:29.1046800
+1:01:00.365900
54.3p
266
H 21
Jonas Forsström
Svegs IK
2:54:31.1047000
+1:01:02.366100
54.3p
267
H 40
Lars Andersson
Häverödals IF
2:54:49.1048800
+1:01:20.367900
54.2p
268
H 21 Motion
Viktor Olofsson
IK Studenterna
2:54:50.1048900
+1:01:21.368000
54.2p
269
H 40
Ulf Eriksson
IFK Mora SK
2:55:09.1050800
+1:01:40.369900
54.1p
270
H 35
Mattias Nilsson
ASK Växjö
2:55:24.1052300
+1:01:55.371400
54.0p
271
H 21 Motion
Niklas Alfred Bergström
Sundbybergs IK
2:55:38.1053700
+1:02:09.372800
53.9p
271
H 21 Motion
Niklas Melto
Ibm-Klubben
2:55:38.1053700
+1:02:09.372800
53.9p
273
H 45
Markku Pursiainen
Vaxholms Kanotsällskap
2:55:44.1054300
+1:02:15.373400
53.9p
274
H 40
Rune Bergqvist
Vaxholms Kanotsällskap
2:55:45.1054400
+1:02:16.373500
53.9p
275
H 55
Ingemar Jäderblom
Fjärdhundra SK
2:56:03.1056200
+1:02:34.375300
53.8p
276
H 60
Eberhard Piske
Tyskland
2:56:07.1056600
+1:02:38.375700
53.7p
277
D 21 Motion
Maria Byhlin
Stora Tuna IK SK
2:56:15.1057400
+1:02:46.376500
53.7p
278
H 55
Hans-Åke Gustafsson
IFK Mora SK
2:56:33.1059200
+1:03:04.378300
53.6p
279
H 21 Motion
Stefan Granath
IF Thor
2:56:35.1059400
+1:03:06.378500
53.6p
280
H 40
Benny Johansson
No Club
2:56:46.1060500
+1:03:17.379600
53.5p
281
D 45
Lena Holfve Ollars
Brudpiga RK
2:56:51.1061000
+1:03:22.380100
53.5p
282
H 21 Motion
Lars Byhlin
Stora Tuna IK SK
2:56:54.1061300
+1:03:25.380400
53.5p
283
H 40
Johan Mörk
Dala-Järna IK
2:56:57.1061600
+1:03:28.380700
53.5p
284
H 45
Jonas Holfve
Brudpiga RK
2:57:19.1063800
+1:03:50.382900
53.3p
285
H 21 Motion
David Bergman
Brudpiga RK
2:57:22.1064100
+1:03:53.383200
53.3p
286
H 21 Motion
Sven Inge Eriksson
Nyhammars IF
2:57:24.1064300
+1:03:55.383400
53.3p
287
H 21 Motion
Hans-Erik Aaltonen
No Club
2:57:28.1064700
+1:03:59.383800
53.3p
288
H 55
Leif Eriksson
Malungs IF
2:57:39.1065800
+1:04:10.384900
53.2p
289
H 21 Motion
Stefan Löhr
Björnstorps IF
2:57:40.1065900
+1:04:11.385000
53.2p
290
H 40
Tommy Eriksson
No Club
2:57:54.1067300
+1:04:25.386400
53.1p
291
H 21 Motion
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:57:59.1067800
+1:04:30.386900
53.1p
292
H 40
Andreas Linderman
IFK Mora SK
2:58:16.1069500
+1:04:47.388600
53.0p
293
H 21
Victor Bryntesson
Malungs IF
2:58:24.1070300
+1:04:55.389400
53.0p
293
H 45
Lars Lind
Dalregementets IF
2:58:24.1070300
+1:04:55.389400
53.0p
295
D 21
Lena Björklund
Sågmyra SK
2:58:25.1070400
+1:04:56.389500
53.0p
296
H 40
Magnus Svanfeldt
Djursholms IF
2:58:32.1071100
+1:05:03.390200
52.9p
297
H 45
Hans Hansson
IFK Mariefred
2:58:37.1071600
+1:05:08.390700
52.9p
298
H 21 Motion
Johan Hägg
Sundbybergs IK
2:58:42.1072100
+1:05:13.391200
52.9p
299
H 45
Kenneth Aura
IF Garparna Soik
2:58:53.1073200
+1:05:24.392300
52.8p
300
H 21 Motion
Mårten Wesslén
Brottby SK
2:58:57.1073600
+1:05:28.392700
52.8p
301
H 21 Motion
Ingemar Tallskog
Dala-Järna IK
2:59:01.1074000
+1:05:32.393100
52.8p
302
H 21 Motion
Jon Karlsson
IFK Mora SK
2:59:05.1074400
+1:05:36.393500
52.7p
303
H 21 Motion
Peter Bäcke
Hede IK
2:59:10.1074900
+1:05:41.394000
52.7p
304
H 45
Bengt Nilsson
Borlänge Energi Pk
2:59:11.1075000
+1:05:42.394100
52.7p
305
H 40
Johan Månflod
Lugi SK
2:59:19.1075800
+1:05:50.394900
52.7p
306
H 21 Motion
Olof Lindén
Falu IK
2:59:32.1077100
+1:06:03.396200
52.6p
307
H 21 Motion
Ken Hakats
Skandia Kamratförening IF
2:59:36.1077500
+1:06:07.396600
52.6p
308
H 60
Hjalmar Nordquist
Kopparbergs IF
3:00:20.1081900
+1:06:51.401000
52.3p
309
H 35
Thomas Nilsson
Rembo IK
3:00:40.1083900
+1:07:11.403000
52.2p
310
H 21 Motion
Kjell Edvinsson
Malungs IF
3:01:06.1086500
+1:07:37.405600
52.1p
311
H 40
Ove Lissmors
Procordia Food
3:01:34.1089300
+1:08:05.408400
51.9p
312
H 21 Motion
Lars Andersson
Nyhammars IF
3:01:55.1091400
+1:08:26.410500
51.8p
313
H 21
Thomas Jaensson
Enköpings Aif
3:01:57.1091600
+1:08:28.410700
51.8p
314
H 21 Motion
Daniel Flodman
Stockholms SIF
3:02:09.1092800
+1:08:40.411900
51.7p
315
H 21 Motion
Gustaf Folke
Carnegie IF
3:02:14.1093300
+1:08:45.412400
51.7p
316
H 45
Per-Olof Rosendahl
IFK Djura
3:02:33.1095200
+1:09:04.414300
51.6p
317
H 40
Anders Forsman
Ericsson IK
3:02:58.1097700
+1:09:29.416800
51.5p
318
H 40
Mikael Andersson
Horndals IF
3:03:16.1099500
+1:09:47.418600
51.4p
319
H 21 Motion
Hans-Erik Gustavsson
Abb IF SK
3:03:19.1099800
+1:09:50.418900
51.4p
320
D 35
Ulrika Thors
Malungs IF
3:03:47.1102600
+1:10:18.421700
51.2p
321
H 45
Ronny Andersson
Evertsbergs SK
3:03:49.1102800
+1:10:20.421900
51.2p
322
H 45
Mats Petersson
Ulricehamns IF
3:03:54.1103300
+1:10:25.422400
51.2p
323
H 35
Mathias Gärdh
Årsunda IF
3:03:56.1103500
+1:10:27.422600
51.2p
324
H 21
Andreas Sjöberg
Peab Dalarna IF
3:03:58.1103700
+1:10:29.422800
51.2p
325
H 40
Håkan Broman
IFK Mora SK
3:04:50.1108900
+1:11:21.428000
50.9p
326
H 21 Motion
Henrik Ringmyr
Stockholms SIF
3:05:00.1109900
+1:11:31.429000
50.8p
327
H 40
Ola Björklund
Bjursås IK
3:05:08.1110700
+1:11:39.429800
50.8p
328
H 50
Jan Erlandsson
Jale IF
3:05:22.1112100
+1:11:53.431200
50.7p
329
H 21
Daniel Ungh
Edsbyns SK
3:05:34.1113300
+1:12:05.432400
50.7p
330
H 21 Motion
Jan Wallberg
Järfälla SK
3:05:48.1114700
+1:12:19.433800
50.6p
331
H 40
Hans-Åke Skött
Volkswagens IF
3:05:54.1115300
+1:12:25.434400
50.6p
332
H 55
Lars-Erik Tjäder
IFK Mora SK
3:05:55.1115400
+1:12:26.434500
50.6p
333
H 21 Motion
Per-Erik Axelsson
Mora Trä SK
3:06:14.1117300
+1:12:45.436400
50.5p
334
H 21 Motion
Jan Wång
Malmköpings Alpina SK
3:06:28.1118700
+1:12:59.437800
50.4p
335
H 55
Kurt Nilsson
Grycksbo IF OK
3:06:33.1119200
+1:13:04.438300
50.4p
336
H 21 Motion
Daniel Bingman
Bollsta IK
3:06:45.1120400
+1:13:16.439500
50.3p
337
H 45
Håkan Sanderi
Lidköpings VSK
3:07:11.1123000
+1:13:42.442100
50.2p
338
H 21
Erik Klanga
Edsbyns SK
3:07:23.1124200
+1:13:54.443300
50.1p
339
H 21 Motion
Edvard Unsgaard
Sveriges Radio IF
3:07:29.1124800
+1:14:00.443900
50.1p
340
H 21 Motion
Niklas Hagman
Envikens IF Sverige
3:07:31.1125000
+1:14:02.444100
50.1p
341
H 21 Motion
Simo Ylikoski
Sveaskogs IF
3:07:35.1125400
+1:14:06.444500
50.1p
342
H 21 Motion
Ulf Eriksson
Njurunda SK
3:07:53.1127200
+1:14:24.446300
50.0p
343
H 21
Tore Nordlund
Möja IF
3:07:55.1127400
+1:14:26.446500
50.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
344
H 21 Motion
Mats Victorin
Härdade Yngl. Fostr. SK
3:08:15.1129400
+1:14:46.448500
49.9p
345
H 50
Stefan Alm
Trosabygdens OK
3:08:40.1131900
+1:15:11.451000
49.7p
346
H 21 Motion
Ulf Edsfors
Falu IK
3:08:45.1132400
+1:15:16.451500
49.7p
347
H 40
Torgny Laggar
Orsa SK
3:09:05.1134400
+1:15:36.453500
49.6p
348
H 21 Motion
Fredrik Söderhielm
Danderyds SK
3:09:27.1136600
+1:15:58.455700
49.5p
348
H 21 Motion
Andreas Westman
Bollsta IK
3:09:27.1136600
+1:15:58.455700
49.5p
350
H 45
Karl-Markus Modén
Sisu Forshaga SK
3:09:31.1137000
+1:16:02.456100
49.5p
351
H 40
Ola Barthelson
Boo IF
3:09:52.1139100
+1:16:23.458200
49.4p
351
H 21 Motion
Björn Åkerblom
Vasastans SK
3:09:52.1139100
+1:16:23.458200
49.4p
353
H 21 Motion
Sören Torlén
Stockholms SIF
3:09:56.1139500
+1:16:27.458600
49.4p
354
H 50
Lars Persson
OK Skogshjortarna
3:09:59.1139800
+1:16:30.458900
49.4p
355
D 45
Ann Persson
OK Skogshjortarna
3:10:05.1140400
+1:16:36.459500
49.3p
356
H 60
Percy Karlsson
Granbergsdals IF
3:10:09.1140800
+1:16:40.459900
49.3p
357
H 21
Christer Sehlstedt
Brottby SK
3:10:11.1141000
+1:16:42.460100
49.3p
358
H 21
Roger Nord
Roslags-Länna IF
3:10:24.1142300
+1:16:55.461400
49.2p
359
H 21 Motion
Sigvard Jonback
Korsnäs IF SK
3:10:30.1142900
+1:17:01.462000
49.2p
360
H 45
Rolf Nilsson
IFK Mockfjärd
3:10:36.1143500
+1:17:07.462600
49.2p
361
H 21 Motion
Kent Persson
Volvo IF
3:10:44.1144300
+1:17:15.463400
49.1p
362
H 21
Klas Karlsson
IK Stern
3:10:57.1145600
+1:17:28.464700
49.1p
363
H 21 Motion
Sölve Lindersson
Storebro SC
3:11:27.1148600
+1:17:58.467700
48.9p
364
H 35
Urban Ståhl
Täby OK
3:11:37.1149600
+1:18:08.468700
48.9p
365
H 21 Motion
Anders Liljenberg
Härdade Yngl. Fostr. SK
3:11:47.1150600
+1:18:18.469700
48.8p
366
H 21 Motion
Hans Åberg
Riddarnas IF
3:11:53.1151200
+1:18:24.470300
48.8p
367
H 21 Motion
Mikael Hummelgård
Falun Borlänge SK
3:12:03.1152200
+1:18:34.471300
48.8p
368
H 45
Bernt Lundin
Ericsson IK
3:12:06.1152500
+1:18:37.471600
48.7p
369
H 21 Motion
Lars-Göran Westin
Uppsala SLK
3:12:13.1153200
+1:18:44.472300
48.7p
370
H 21 Motion
Jan Nordkvist
IFK Mora SK
3:12:14.1153300
+1:18:45.472400
48.7p
371
H 21 Motion
Johan Wilhelmsson
Scania IF
3:12:16.1153500
+1:18:47.472600
48.7p
372
H 50
Lars Wengelin
Vallsta SK
3:12:48.1156700
+1:19:19.475800
48.6p
372
H 60
Leif Lindman
IF Åland
3:12:48.1156700
+1:19:19.475800
48.6p
374
H 21 Motion
Håkan Jubel
OK Skogshjortarna
3:12:55.1157400
+1:19:26.476500
48.5p
375
H 21 Motion
Thomas Lantz
Rembo IK
3:12:58.1157700
+1:19:29.476800
48.5p
376
H 21 Motion
Tommy Lundgren
Sollentuna Sbk
3:13:07.1158600
+1:19:38.477700
48.5p
377
H 21 Motion
Göran Hamrefors
Volvo IF
3:13:14.1159300
+1:19:45.478400
48.4p
378
H 60
Nils Bergqvist
IFK Sala
3:13:21.1160000
+1:19:52.479100
48.4p
379
H 55
Bengt Åslund
Navåsens FK
3:13:36.1161500
+1:20:07.480600
48.3p
380
H 21 Motion
Patrik Rönning
Hudiksvalls IF
3:13:49.1162800
+1:20:20.481900
48.3p
381
H 21 Motion
Claudijo Borovic
Sveriges Radio IF
3:13:56.1163500
+1:20:27.482600
48.2p
382
H 21
Per Lindholm
Handelsbankens IF
3:14:01.1164000
+1:20:32.483100
48.2p
383
H 35
Thomas Leppänen
Borlänge Energi Pk
3:14:10.1164900
+1:20:41.484000
48.2p
384
H 35
Tapani Tolonen
Eskilstuna IK
3:14:32.1167100
+1:21:03.486200
48.1p
385
H 21 Motion
Ronny Steen
Astrazeneca IF
3:14:44.1168300
+1:21:15.487400
48.0p
386
D 21 Motion
Inger Bergkvist
Ekshärads SF
3:14:45.1168400
+1:21:16.487500
48.0p
387
H 21 Motion
Eric Erlandsson
IFK Mora SK
3:15:24.1172300
+1:21:55.491400
47.8p
388
H 40
Johnny Karlsson
Dala-Järna IK
3:15:47.1174600
+1:22:18.493700
47.7p
389
H 21 Motion
Jörgen Nordlund
OK Landehof
3:15:59.1175800
+1:22:30.494900
47.7p
390
H 35
Peter Svedberg
Delsbo IF
3:16:19.1177800
+1:22:50.496900
47.6p
391
H 45
Ove Sjöblom
Enköpings Aif
3:16:28.1178700
+1:22:59.497800
47.5p
392
H 40
Bengt-Ove Dahlqvist
Domnarvets GOIF
3:16:52.1181100
+1:23:23.500200
47.4p
392
H 50
Tommy Norestrand
Borlänge Energi Pk
3:16:52.1181100
+1:23:23.500200
47.4p
394
H 50
Sten Åke Torefeldt
Tåsjö IF
3:16:57.1181600
+1:23:28.500700
47.4p
395
D 21 Motion
Ann-Charlotte Rikardsson
Lima IF
3:17:11.1183000
+1:23:42.502100
47.3p
396
H 21 Motion
Magnus Svensson
Täby OK
3:17:21.1184000
+1:23:52.503100
47.3p
397
H 21 Motion
Anders Holm
IK Jarl Rättvik
3:17:26.1184500
+1:23:57.503600
47.3p
398
H 35
Fredrik Ganning
Olsfors IF
3:17:28.1184700
+1:23:59.503800
47.3p
399
H 21 Motion
Kai Tyvi
Bagarmossen
3:17:35.1185400
+1:24:06.504500
47.2p
400
H 40
Paul Teder
Ericsson Kista SK
3:17:38.1185700
+1:24:09.504800
47.2p
401
H 45
Göran Corander
Täby OK
3:17:40.1185900
+1:24:11.505000
47.2p
402
H 21 Motion
Per Mårtensson
Linköpings SK
3:17:57.1187600
+1:24:28.506700
47.1p
403
H 21 Motion
Jan Samuelson
Härdade Yngl. Fostr. SK
3:18:10.1188900
+1:24:41.508000
47.1p
404
H 21 Motion
Kristofer Grönlund
IK Livsnerven
3:18:43.1192200
+1:25:14.511300
46.9p
405
H 21 Motion
Peter Vikström
Vattenfalls IF
3:19:00.1193900
+1:25:31.513000
46.9p
406
H 21 Motion
Mats Jutterström
Stockholms SIF
3:19:03.1194200
+1:25:34.513300
46.9p
407
H 45
Per-Ola Nilsson
Enköpings Aif
3:19:13.1195200
+1:25:44.514300
46.8p
408
H 21
Kim Quarnström
Ibm-Klubben
3:19:15.1195400
+1:25:46.514500
46.8p
409
H 35
Magnus Ekberg
Hammarby IF SF
3:19:20.1195900
+1:25:51.515000
46.8p
410
H 35
Mattias Andersson
Bålsta SK
3:19:36.1197500
+1:26:07.516600
46.7p
411
H 21 Motion
Leif Bergqvist
Sundbybergs IK
3:20:00.1199900
+1:26:31.519000
46.6p
412
H 21 Motion
Mark Tersman-Toll
Riddarnas IF
3:20:14.1201300
+1:26:45.520400
46.5p
413
H 21 Motion
Johan Toll
Riddarnas IF
3:20:15.1201400
+1:26:46.520500
46.5p
414
D 21 Motion
Emma Nyström
Ställbergs IK
3:20:22.1202100
+1:26:53.521200
46.5p
415
H 35
Stefan Jonsson
Ibm-Klubben
3:20:25.1202400
+1:26:56.521500
46.5p
416
H 40
Lars Tyvi
Storfors SK
3:20:46.1204500
+1:27:17.523600
46.4p
417
H 21 Motion
Andreas Lundberg
IFK Mora SK
3:20:52.1205100
+1:27:23.524200
46.4p
418
H 21
Henning Martin Svensson
IK Stern
3:20:56.1205500
+1:27:27.524600
46.4p
419
H 35
Görgen Sävhammar
Sya SK
3:21:39.1209800
+1:28:10.528900
46.2p
420
H 21 Motion
Tore Nallgård
IFK Västerås SK
3:21:48.1210700
+1:28:19.529800
46.1p
421
D 45
Ingalill Olsson
OK Orion
3:22:06.1212500
+1:28:37.531600
46.1p
422
H 50
Magnus Thelin
Uddevalla SK
3:22:27.1214600
+1:28:58.533700
46.0p
423
H 40
Marcus Hubrecht
Sundbybergs IK
3:22:41.1216000
+1:29:12.535100
45.9p
424
H 21 Motion
Ingvar Andersson
OK Landehof
3:23:09.1218800
+1:29:40.537900
45.8p
425
H 21 Motion
Tom Robérts
Enebybergs IF
3:23:10.1218900
+1:29:41.538000
45.8p
426
H 60
Lars Sjöberg
Gagnefs IF
3:23:31.1221000
+1:30:02.540100
45.7p
427
D 21 Motion
Lena Cedrenius
Korsnäs IF SK
3:23:47.1222600
+1:30:18.541700
45.6p
428
D 21 Motion
Gunn Henny Dahl
Storvreta IK
3:23:49.1222800
+1:30:20.541900
45.6p
429
H 21 Motion
Anders Nisser
Domnarvets GOIF
3:23:51.1223000
+1:30:22.542100
45.6p
430
D 21
Mia Bergström
Falu IK
3:24:17.1225600
+1:30:48.544700
45.5p
431
H 21 Motion
Patrik Edström
Härdade Yngl. Fostr. SK
3:24:23.1226200
+1:30:54.545300
45.5p
432
H 21 Motion
Per Puro-Brelin
Orsa SK
3:24:48.1228700
+1:31:19.547800
45.4p
433
H 21 Motion
Per Stäring
Korsnäs IF SK
3:24:58.1229700
+1:31:29.548800
45.4p
434
H 50
Dag Bredberg
Boo IF
3:25:10.1230900
+1:31:41.550000
45.3p
435
H 50
Per Bäverstam
Usa
3:25:21.1232000
+1:31:52.551100
45.3p
436
H 21 Motion
Magnus Hagfjärd
Handelsbankens IF
3:25:27.1232600
+1:31:58.551700
45.2p
437
H 21 Motion
Lars Erik Wiklund
Envikens IF Sverige
3:25:45.1234400
+1:32:16.553500
45.2p
438
D 45
Britt-Marie Persson
IK Jarl Rättvik
3:26:02.1236100
+1:32:33.555200
45.1p
439
H 50
Anders Wallin
Enköpings Aif
3:26:13.1237200
+1:32:44.556300
45.1p
439
H 21 Motion
Jonny Borg
Sparresäter FK
3:26:13.1237200
+1:32:44.556300
45.1p
441
H 21 Motion
Johan Stäring
Göteborgs SK
3:26:23.1238200
+1:32:54.557300
45.0p
442
H 60
Arne Johansson
Ibm-Klubben
3:26:39.1239800
+1:33:10.558900
44.9p
Visar resultat 1 till 500 av 625[
1
2
]