Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Mora Pinglan
2012-12-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
27:56.167500
88.6p
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
28:39.171800
+43.4200
86.0p
3
Emil Persson
Östersunds SK
29:16.175500
+1:20.7900
83.9p
4
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
29:48.178700
+1:52.11100
82.2p
5
Olle Jonsson
Duveds IF
29:51.179000
+1:55.11400
82.0p
6
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
29:52.179100
+1:56.11500
82.0p
7
Markus Persson
Hudiksvalls IF
29:52.179100
+1:56.11500
82.0p
8
Anton Persson
SK Bore
30:00.179900
+2:04.12300
81.5p
9
Erik Persson
Eksjö SOK
30:02.180100
+2:06.12500
81.4p
10
Axel Ekström
Garphyttans IF
30:05.180400
+2:09.12800
81.3p
11
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
30:13.181200
+2:17.13600
80.9p
12
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
30:31.183000
+2:35.15400
79.9p
13
Gustav Nilsson
Njutångers IF
30:34.183300
+2:38.15700
79.8p
14
Alfred Buskqvist
IK Stern
30:43.184200
+2:47.16600
79.3p
15
Jonathan Engström
Borås GIF
30:47.184600
+2:51.17000
79.1p
16
Peter Nilsson
Lycksele IF
30:47.184600
+2:51.17000
79.1p
17
Gustav Sundström
Garphyttans IF
30:49.184800
+2:53.17200
79.0p
18
Martin Emilsson
Offerdals SK
31:00.185900
+3:04.18300
78.5p
19
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
31:22.188100
+3:26.20500
77.4p
20
Erik Marsch
Näsvikens IK
31:22.188100
+3:26.20500
77.4p
21
Martin Herbert
Sundbybergs IK
31:27.188600
+3:31.21000
77.2p
22
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
31:40.189900
+3:44.22300
76.6p
23
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
31:48.190700
+3:52.23100
76.2p
24
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
31:54.191300
+3:58.23700
76.0p
25
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
32:08.192700
+4:12.25100
75.3p
26
Magnus Brander
Köla AIK
32:10.192900
+4:14.25300
75.2p
27
Tomas Bryntesson
Töcksfors IF
32:21.194000
+4:25.26400
74.7p
28
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
32:40.195900
+4:44.28300
73.9p
29
Emil Thyrèn
Trönö IK
32:44.196300
+4:48.28700
73.7p
30
Elias Persson
Storumans IK
32:58.197700
+5:02.30100
73.1p
31
Erik Finnskog
Tranemo IF
33:27.200600
+5:31.33000
71.9p
32
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
33:42.202100
+5:46.34500
71.3p
33
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
33:59.203800
+6:03.36200
70.7p
34
Markus Grann
Sunne SLF
35:15.211400
+7:19.43800
67.8p
35
Martin Spjut
Hällefors SK
36:25.218400
+8:29.50800
65.3p
36
Jonas Ingard
IK Rex
37:38.225700
+9:42.58100
63.0p
37
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
37:46.226500
+9:50.58900
62.7p
38
Filip Bergström
Kvarnsvedens GOIF SK
39:33.237200
+11:37.69600
59.6p