Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Sjusjoen Sprint
2012-12-15
Deltävling i
Scandinavian Cup 2012
<<< Scandinavian Cup Inari
Scandinavian Cup Sjusjoen Mass start >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
Längdskidor, Klassisk stil
1
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Heming IL
2
Stina Nilsson
Sweden
3
Kathrine Rolsted Harsem
Varden Il,
4
Kari Vikhagen Gjeitnes
Henning Sl
5
Tuva Toftdahl Staver
Heming IL
6
Jonna Sundling
Sweden
7
Britta Johansson Norgren
Sweden
8
Triin Ojaste
Estonia
9
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
10
Laura Ahervo
Finland
11
Silje Øyre Slind
Oppdal IL
12
Jennie Öberg
Sweden
13
Mari Eide
Øystre Slidre IL
14
Barbro Kvåle
Brandbu IF
15
Maria Grundvall
Finland
16
Anne Kjersti Kalvå
Lundamo IL
17
Kari Øyre Slind
Oppdal IL
18
Marika Sundin
Sweden
19
Josefin Sandvik
IF Brahe
20
Kaja Vahtra
Estonia
21
Tanja Kauppinen
Leppävirran Viri
22
Eva Svensson
Sweden
23
Lina Korsgren
Sweden
24
Solfrid Braathen
Høybråten & Stovner IL
25
Silja TARVONEN
Kangasniemen Kalske
26
Maria Nysted Grønvoll
Furuflaten IL
27
Emilie Kristoffersen
Lillehammer SK
28
Astrid BRULAND
Kjelsås IL
29
Rosamund Musgrave
Storbritannien
30
Britt Ingunn Nydal
Njård
31
Maja Hakala
Finland
32
Tone Sundvor
Bjerkreim IL
33
Solveig Andreassen Wiggen
Kvaløysletta Skilag
34
Kjersti BØ
Strindheim IL
35
Johanna Meyer
Sweden
36
Kari Eie
Varden Il,
37
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
38
Helene Söderlund
Sweden
39
Therese Andersson
Sweden
40
Merete Myrseth
Strindheim IL
41
Marjaana Pitkanen
Finland
42
Maja Dalquist
Domnarvets GOIF
43
Ingrid Elise Krane Heimdal
Bardu IL
44
Emma Eriksson
Sweden
45
Martine Ranum Lehn
Byåsen IL
46
Britt Granrud Torshaug
Nansen IL
47
Laura Rohtla
Estonia
48
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
49
Trine Breen
Gjerdrum IL
50
Anne Maren Utne Belsby
Kjelsås IL
51
Ida Indahl
Sweden
52
Julie Gausen
Inderøy IL
53
Oda Pedersen Hammernes
Strindheim IL
54
Anniken Jørgensen
Inderøy IL
55
Niviaq Chemnitz Berthelsen
Nordreisa IL
56
Fiona Elizabeth Hughes
Storbritannien
57
Marthe Kristine Hafsahl Karset
Vang IL
58
Lovise Grape
Strindheim IL
59
Marte Monrad Hansen
Heming IL
60
Kathrine Lyngstad Kroken
Vinje IL
61
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
62
Sarah Young
Storbritannien
63
Tonje Lerfald Nilssen
Grong IL
64
Malin Nilsson
IFK Mora SK