Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2009-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tommy Jönsson
IFK Mora SK
2:35:10.930900
68.1p
2
Lars-Erik Moberg
Broby GOIF
2:37:37.945600
+2:27.14600
66.9p
3
Jan Herrman
SK Ringen
2:43:59.983800
+8:49.52800
63.9p
4
Lars Ericson
Malungs IF
2:45:57.995600
+10:47.64600
63.0p
5
Juha Laukkanen
Broby GOIF
2:47:13.1003200
+12:03.72200
62.5p
6
Lasse Samuelsson
Bålsta SK
2:54:47.1048600
+19:37.117600
59.4p
7
Magne Brynhildsvoll
Röros IL
2:58:53.1073200
+23:43.142200
57.9p
8
Anders Björkman
IK Jarl Rättvik
3:04:51.1109000
+29:41.178000
55.7p
9
Klas Peterson
Stocksunds IF
3:05:17.1111600
+30:07.180600
55.6p
10
Lars Forsgren
Sundbybergs IK
3:05:20.1111900
+30:10.180900
55.6p
11
Jan Runberg
IFK Mora SK
3:05:23.1112200
+30:13.181200
55.6p
12
Anders Hedberg
Domnarvets GOIF
3:08:02.1128100
+32:52.197100
54.7p
13
Sven-Olov Andersson
Orsa SK
3:16:45.1180400
+41:35.249400
52.0p
14
Staffan Söderström
Ernst & Young SK
3:20:16.1201500
+45:06.270500
51.0p
15
Lars-Olof Klahr
Orsa SK
3:22:24.1214300
+47:14.283300
50.4p
16
Kenneth Ling
Tärnsjö IF
3:27:53.1247200
+52:43.316200
48.9p
17
Lars-Erik Boquist
Långshyttans AIK SK
3:28:43.1252200
+53:33.321200
48.7p
18
Johnny Källhagen
Kils SF
3:30:02.1260100
+54:52.329100
48.3p
19
Roger Rosenström
Falköpings AIK SK
3:30:26.1262500
+55:16.331500
48.2p
20
Gunnar Nilsson
Ericsson IK
3:34:03.1284200
+58:53.353200
47.3p
21
Tage Lundberg
Riddarnas IF
3:37:07.1302600
+1:01:57.371600
46.6p
22
Peter Dahlsten
IK Stern
3:38:47.1312600
+1:03:37.381600
46.2p
23
Per-Erik Björklund
Bjursås IK
3:40:00.1319900
+1:04:50.388900
45.9p
24
William Nisser
Upplands-Ekeby IF
3:44:13.1345200
+1:09:03.414200
44.9p
25
Björn Gudmundson
Ericsson IK
3:46:21.1358000
+1:11:11.427000
44.5p
26
Ronny Tocaj
Björnstorps IF
3:47:42.1366100
+1:12:32.435100
44.2p
27
Janne Andersson
OK Skogshjortarna
3:50:02.1380100
+1:14:52.449100
43.7p
28
Mats Holmer
Carnegie IF
3:51:35.1389400
+1:16:25.458400
43.4p
29
Dan Sjölander
IK Stern
4:01:56.1451500
+1:26:46.520500
41.3p