Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2009-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 747[
1
2
]
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
2:07:22.764100
85.9p
2
H 21
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
2:07:23.764200
+1
85.9p
3
H 21
Erik Eriksson
IFK Mora SK
2:07:26.764500
+4.300
85.8p
3
H 21
Martin Johansson
IFK Mora SK
2:07:26.764500
+4.300
85.8p
5
H 21
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
2:07:37.765600
+15.1400
85.7p
6
H 21
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
2:08:23.770200
+1:01.6000
85.1p
7
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:09:15.775400
+1:53.11200
84.4p
8
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
2:09:32.777100
+2:10.12900
84.2p
9
H 21
Lars Nelson
Funäsdalens IF
2:11:43.790200
+4:21.26000
82.5p
10
H 21
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
2:12:31.795000
+5:09.30800
81.9p
11
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:14:35.807400
+7:13.43200
80.4p
12
H 21
Adam Johansson
IFK Mora SK
2:15:26.812500
+8:04.48300
79.8p
13
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:16:47.820600
+9:25.56400
78.9p
14
H 21
Andreas Argårds
IFK Mora SK
2:17:00.821900
+9:38.57700
78.8p
15
H 21
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
2:17:16.823500
+9:54.59300
78.6p
16
H 35
Niklas Jonasson
Svegs IK
2:17:36.825500
+10:14.61300
78.3p
17
H 21
Anders Eriksson
IFK Mora SK
2:17:58.827700
+10:36.63500
78.1p
18
H 21
Anders Sörensson
Tanums IF
2:18:15.829400
+10:53.65200
77.9p
19
H 21
Andreas Johansson
Nacka Värmdö SK
2:18:27.830600
+11:05.66400
77.8p
20
H 40
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:18:53.833200
+11:31.69000
77.5p
21
H 21
Håkan Gunnarsson
Härlövs IF
2:18:54.833300
+11:32.69100
77.5p
22
H 21
Rickard Noberius
Sävast Ski Team IF
2:19:34.837300
+12:12.73100
77.0p
23
H 21
Tobias Johansson
Axa SC
2:19:36.837500
+12:14.73300
77.0p
24
H 21
Niclas Bärj
Vallsta SK
2:19:37.837600
+12:15.73400
77.0p
25
H 21
Tom Ankerstål
Ramsjö SK
2:20:16.841500
+12:54.77300
76.6p
26
H 21
Magnus Hårdén
Älvdalens IF SK
2:22:08.852700
+14:46.88500
75.4p
27
H 21
Linus Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:22:43.856200
+15:21.92000
75.1p
28
H 21
Erik Blomgren
Stora Tuna IK SK
2:22:53.857200
+15:31.93000
74.9p
29
H 21
Pekka Pohjola
Motala Aif SK
2:22:56.857500
+15:34.93300
74.9p
30
H 21
Tobias Hansson
IFK Mora SK
2:23:01.858000
+15:39.93800
74.9p
31
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
2:23:03.858200
+15:41.94000
74.8p
32
H 21
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:23:04.858300
+15:42.94100
74.8p
33
H 21
Tomas Andersson
Långshyttans AIK SK
2:23:29.860800
+16:07.96600
74.6p
34
H 35
Thomas Persson
Tranemo IF
2:23:41.862000
+16:19.97800
74.5p
35
H 40
Hans Carlsson
Väsby SK
2:23:49.862800
+16:27.98600
74.4p
36
H 21
Simon Palmblad
Hallstahammars SK SOFK
2:25:08.870700
+17:46.106500
73.6p
37
H 21
Emil Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:25:10.870900
+17:48.106700
73.6p
38
H 21
Andreas Lundblad
OK Nackhe
2:25:16.871500
+17:54.107300
73.5p
39
H 21
Stefan Nordlander
Navåsens FK
2:25:27.872600
+18:05.108400
73.4p
40
H 21
Terje Andersson
IFK Mora SK
2:26:19.877800
+18:57.113600
72.9p
41
H 40
Anders Garfve
IFK Mora SK
2:26:22.878100
+19:00.113900
72.9p
42
H 21
Martin Bratt
IFK Mora SK
2:27:07.882600
+19:45.118400
72.4p
43
H 45
Mats Mattes
Edsbyns SK
2:27:14.883300
+19:52.119100
72.4p
44
H 21
Erik Nilsson
Boxholm-Ekeby SK
2:27:19.883800
+19:57.119600
72.3p
45
H 21
Daniel Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:27:20.883900
+19:58.119700
72.3p
46
H 40
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
2:27:33.885200
+20:11.121000
72.2p
47
H 40
Johan Gustafsson
IFK Mora SK
2:27:38.885700
+20:16.121500
72.1p
48
H 21
Kristian Karppinen
Eksjö SOK
2:27:39.885800
+20:17.121600
72.1p
49
H 45
Niklas Andersson
Falköpings AIK SK
2:27:41.886000
+20:19.121800
72.1p
50
D 21
Eva Svensson
IFK Mora SK
2:29:11.895000
+21:49.130800
71.3p
51
D 21
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
2:29:18.895700
+21:56.131500
71.2p
52
H 45
Dick Gustafsson
OK Landehof
2:29:37.897600
+22:15.133400
71.0p
53
H 21
Lars Bleckur
IK Jarl Rättvik
2:29:45.898400
+22:23.134200
71.0p
54
H 40
Lars Svarf
IFK Mora SK
2:30:20.901900
+22:58.137700
70.6p
55
H 21
Ulf Persson
Järvsö IF
2:31:17.907600
+23:55.143400
70.1p
56
H 21
Henrik Andersson
Torestorps IF
2:31:28.908700
+24:06.144500
70.0p
57
H 21
Thomas Rasmussen Lawaetz
København SK
2:32:10.912900
+24:48.148700
69.6p
58
H 40
Henrik Landström
Säffle SK
2:32:14.913300
+24:52.149100
69.6p
59
H 21
Simon Undemar
Karlslunds IF SF
2:32:15.913400
+24:53.149200
69.6p
60
H 21
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
2:32:21.914000
+24:59.149800
69.5p
61
H 21
Martin Nicolai Rasmussen
Lawakeötbzenhavns Skiklub
2:32:57.917600
+25:35.153400
69.2p
62
H 21
Harald Skjellaug
Varden Il,
2:33:00.917900
+25:38.153700
69.2p
63
H 21
Olof Ekberg
Nacka Värmdö SK
2:33:34.921300
+26:12.157100
68.9p
64
H 35
Martin Holmberg
Sundbybergs IK
2:34:09.924800
+26:47.160600
68.6p
65
H 40
Joakim Jarnelid
Magra IS
2:34:43.928200
+27:21.164000
68.3p
66
H 50
Tommy Jönsson
IFK Mora SK
2:35:10.930900
+27:48.166700
68.1p
67
H 21
Kristoffer Sideby
Göteborg/Majorna OK
2:35:21.932000
+27:59.167800
68.0p
68
H 35
Joakim Carlson
IK Trasten
2:35:31.933000
+28:09.168800
67.9p
69
H 21
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:35:46.934500
+28:24.170300
67.8p
70
H 21
Gustaf Eklöf
Borås SK
2:35:48.934700
+28:26.170500
67.8p
71
H 21
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:35:59.935800
+28:37.171600
67.7p
72
H 21
Daniel Palm
Älvdalens IF SK
2:36:12.937100
+28:50.172900
67.6p
73
D 21
Unni Ödegård
Molde Og Omegn IF
2:36:22.938100
+29:00.173900
67.5p
74
H 45
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
2:36:37.939600
+29:15.175400
67.4p
75
H 21
Peter Mårtensson
Ekshärads SF
2:37:16.943500
+29:54.179300
67.0p
76
H 21
Linus Nielsen
IFK Skövde SK
2:37:17.943600
+29:55.179400
67.0p
77
H 21
Erik Geijer
Nacka Värmdö SK
2:37:19.943800
+29:57.179600
67.0p
78
H 21
Sebastian Jansson
Nacka Värmdö SK
2:37:21.944000
+29:59.179800
67.0p
79
H 50
Lars-Erik Moberg
Broby GOIF
2:37:37.945600
+30:15.181400
66.9p
80
H 21
Marcus Gustavsson
Tranemo IF
2:37:38.945700
+30:16.181500
66.9p
81
H 21
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:38:07.948600
+30:45.184400
66.6p
82
H 21
Adam Olausson
IK Trasten
2:38:21.950000
+30:59.185800
66.5p
83
H 35
Markus Karlsson
IF Åland
2:38:45.952400
+31:23.188200
66.3p
84
H 21
Mathias Karlsson
OK Alehof
2:38:57.953600
+31:35.189400
66.2p
85
H 35
Marcus Söderström
IF Åland
2:38:59.953800
+31:37.189600
66.2p
86
D 21
Anna-Lena Fritzson
Vansbro AIK SK
2:39:10.954900
+31:48.190700
66.1p
87
H 21
Mads Rosenkilde
København SK
2:39:49.958800
+32:27.194600
65.8p
88
H 40
Stig Erlandsson
Norra Dals SK
2:39:54.959300
+32:32.195100
65.8p
89
H 45
Björn Mattsson
Hindås SK
2:40:26.962500
+33:04.198300
65.5p
90
H 21
Tobias Nylander
Nacka Värmdö SK
2:40:55.965400
+33:33.201200
65.3p
91
H 21
Jens Eliasson
Edsbyns SK
2:40:57.965600
+33:35.201400
65.3p
92
H 21
Mattias Lind
Hybo AIK
2:41:00.965900
+33:38.201700
65.2p
93
H 21
Jonas Ljung
Norrala IF
2:41:01.966000
+33:39.201800
65.2p
94
H 21
Robert Östberg
Hällbybrunns IF
2:41:02.966100
+33:40.201900
65.2p
95
H 55
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
2:41:06.966500
+33:44.202300
65.2p
96
H 40
Magnus Jonasson
Falköpings AIK SK
2:41:12.967100
+33:50.202900
65.2p
97
H 21
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:41:21.968000
+33:59.203800
65.1p
98
H 21
Jonas Jonsson
Malungs IF
2:41:22.968100
+34:00.203900
65.1p
99
H 45
Magnus Karlsson
OK Landehof
2:41:25.968400
+34:03.204200
65.1p
100
H 45
Peter Jamell
Nacka Värmdö SK
2:41:37.969600
+34:15.205400
65.0p
101
H 21
Mikael Tärning
Falköpings AIK SK
2:41:42.970100
+34:20.205900
64.9p
102
H 21
John Nilsson
Sollerö IF
2:41:59.971800
+34:37.207600
64.8p
103
H 45
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:42:27.974600
+35:05.210400
64.6p
104
D 21
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
2:42:30.974900
+35:08.210700
64.6p
105
H 40
Paul Danielsson
Vasaloppsklubben Hedemora
2:42:37.975600
+35:15.211400
64.5p
106
H 21
Elias Eriksson
Leksands SK
2:43:09.978800
+35:47.214600
64.3p
107
H 35
Claes Sandström
Falu IK
2:43:23.980200
+36:01.216000
64.2p
108
H 45
Gunnar Kihlberg
Stennäsets IF
2:43:46.982500
+36:24.218300
64.0p
109
H 50
Jan Herrman
SK Ringen
2:43:59.983800
+36:37.219600
63.9p
110
H 35
Jari Saharinen
Stora Skedvi IK
2:44:00.983900
+36:38.219700
63.9p
111
H 21
Erik Höglund
Stadium IF
2:44:21.986000
+36:59.221800
63.7p
112
H 21
Stefan Landstedt
Arlanda-Märsta SK
2:44:29.986800
+37:07.222600
63.7p
113
H 21
Magnus Palm
Göteborg/Majorna OK
2:44:44.988300
+37:22.224100
63.6p
114
H 21
Johan Korsvik
Nacka Värmdö SK
2:44:59.989800
+37:37.225600
63.4p
115
H 45
David Pettersson
IFK Mora SK
2:45:35.993400
+38:13.229200
63.2p
116
H 35
Jesper Lundström
Ötzis Vänner SK
2:45:50.994900
+38:28.230700
63.1p
117
H 50
Lars Ericson
Malungs IF
2:45:57.995600
+38:35.231400
63.0p
118
H 60
Stig Johansson
Axa SC
2:46:00.995900
+38:38.231700
63.0p
119
H 21
Peter Gerdlöf
Häverödals IF
2:46:03.996200
+38:41.232000
63.0p
120
H 40
Johan Skoglund
Hällefors SK
2:46:09.996800
+38:47.232600
62.9p
121
H 35
Magnus Norén
Envikens IF Sverige
2:46:16.997500
+38:54.233300
62.9p
122
D 21
Madeleine Bergqvist
IK Stern
2:46:46.1000500
+39:24.236300
62.7p
123
H 45
Benny Nilsson
Högby IF
2:46:48.1000700
+39:26.236500
62.7p
124
H 21
Daniel Olsson
Karlslunds IF SF
2:46:51.1001000
+39:29.236800
62.6p
125
H 21
Joel Larsson
Sävedalens AIK
2:47:00.1001900
+39:38.237700
62.6p
126
H 21
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:47:12.1003100
+39:50.238900
62.5p
127
H 50
Juha Laukkanen
Broby GOIF
2:47:13.1003200
+39:51.239000
62.5p
128
H 40
Stefan Eriksson
Dalregementets IF
2:47:16.1003500
+39:54.239300
62.5p
129
H 21
Lukas Ternborg
Broby GOIF
2:47:23.1004200
+40:01.240000
62.4p
130
H 21
Gunnar Lindberg
Bromma Vällingby SOK
2:47:31.1005000
+40:09.240800
62.3p
131
H 21
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:47:55.1007400
+40:33.243200
62.2p
132
H 40
Thomas Nilsson
Orsa SK
2:47:59.1007800
+40:37.243600
62.1p
133
H 21
Daniel Blomster
IF Åland
2:48:00.1007900
+40:38.243700
62.1p
134
H 21
Antonio Cicchetti
Torshälla-Nyby IS
2:48:11.1009000
+40:49.244800
62.1p
135
D 21
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:48:17.1009600
+40:55.245400
62.0p
136
H 21
Johan Sonesson
Domnarvets GOIF
2:48:19.1009800
+40:57.245600
62.0p
137
H 35
Andrew Hooker
Orsa SK
2:48:20.1009900
+40:58.245700
62.0p
138
H 21
Rickard Nilsson
Markaryds FK
2:48:55.1013400
+41:33.249200
61.8p
139
H 40
Johan Boman
Nacka Värmdö SK
2:49:02.1014100
+41:40.249900
61.7p
140
H 21
Brian Qvortrup
København SK
2:49:08.1014700
+41:46.250500
61.7p
141
H 21
Henrik Wielander
Älvdalens IF SK
2:49:18.1015700
+41:56.251500
61.6p
142
H 21
Göran Hammarson
Alfa-Laval IF
2:49:26.1016500
+42:04.252300
61.5p
143
H 45
Conny Karlsson
Tanums IF
2:49:31.1017000
+42:09.252800
61.5p
144
H 35
Anders Karlsson
Munkedals SOK
2:49:41.1018000
+42:19.253800
61.4p
145
H 55
Johan Setterberg
Funäsdalens IF
2:50:01.1020000
+42:39.255800
61.3p
146
H 21 Motion
Gustav Lindner
IFK Lidingö SOK
2:50:18.1021700
+42:56.257500
61.2p
147
H 21
Per Persson
Evertsbergs SK
2:50:30.1022900
+43:08.258700
61.1p
148
H 60
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:50:32.1023100
+43:10.258900
61.1p
149
H 35
Johan Karlsson
Oxvretens SK
2:50:40.1023900
+43:18.259700
61.0p
150
H 21
Joakim Myhrman
IFK Mora SK
2:50:42.1024100
+43:20.259900
61.0p
150
H 21 Motion
Oskar Lindholm
Sälens IF
2:50:42.1024100
+43:20.259900
61.0p
152
H 21
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
2:50:44.1024300
+43:22.260100
61.0p
153
H 21
Olle Lindeberg
Abb IF SK
2:50:47.1024600
+43:25.260400
61.0p
154
H 40
Erik Timmermann
Holte Ski
2:51:01.1026000
+43:39.261800
60.9p
155
H 21
Andreas Kvist
IFK Mora SK
2:51:11.1027000
+43:49.262800
60.8p
156
H 21
Mårten Axelsson
Kraft Foods SK
2:51:24.1028300
+44:02.264100
60.7p
157
H 40
Johannes Morelius
Ulricehamns IF
2:51:53.1031200
+44:31.267000
60.5p
158
H 21
Johan Enges
Brudpiga RK
2:51:55.1031400
+44:33.267200
60.5p
159
H 40
Jan Moberg
Gävle OK
2:51:58.1031700
+44:36.267500
60.5p
160
H 40
Peter Rabe
Seb IF
2:52:05.1032400
+44:43.268200
60.5p
161
H 35
Mattias Rapp
Brudpiga RK
2:52:23.1034200
+45:01.270000
60.3p
162
H 21
Thomas Nordgren
Korsnäs IF SK
2:52:37.1035600
+45:15.271400
60.2p
163
H 21
Christer Johanssen
Nacka Värmdö SK
2:52:45.1036400
+45:23.272200
60.2p
164
H 21
Erik Carlsson
Abb IF SK
2:52:54.1037300
+45:32.273100
60.1p
165
H 21
Tomas Jelinek
Axa SC
2:53:23.1040200
+46:01.276000
59.9p
166
H 21
Peter Thunvall
Ikj Haninge
2:53:44.1042300
+46:22.278100
59.8p
167
H 55
Karl-Erik Eriksson
Ornäs IK
2:53:55.1043400
+46:33.279200
59.7p
168
H 21
David Hellberg
Sågmyra SK
2:54:05.1044400
+46:43.280200
59.7p
169
H 35
Sven Sundberg
IFK Mora SK
2:54:14.1045300
+46:52.281100
59.6p
170
H 40
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:54:15.1045400
+46:53.281200
59.6p
171
H 21
Per Rönmark
IFK Lidingö SOK
2:54:23.1046200
+47:01.282000
59.6p
172
H 40
Stefan Pettersson
Oxvretens SK
2:54:34.1047300
+47:12.283100
59.5p
173
H 21
Joakim Berglund
Sävedalens AIK
2:54:42.1048100
+47:20.283900
59.4p
174
H 40
Bengt Näs
Mora Räddningstjänst IF
2:54:44.1048300
+47:22.284100
59.4p
175
H 50
Lasse Samuelsson
Bålsta SK
2:54:47.1048600
+47:25.284400
59.4p
176
H 21
Kalle Björkman
Arboga SK
2:55:10.1050900
+47:48.286700
59.2p
177
H 21
Andreas Blom
Falun Borlänge SK
2:55:14.1051300
+47:52.287100
59.2p
178
H 21
Henrik Bernkull
Borås GIF
2:55:20.1051900
+47:58.287700
59.2p
179
H 40
Michael Eriksson
Oxvretens SK
2:55:35.1053400
+48:13.289200
59.1p
180
H 21
Lars E Boldt
København SK
2:55:39.1053800
+48:17.289600
59.1p
181
H 21
Kalle Andersson
Rembo IK
2:55:41.1054000
+48:19.289800
59.1p
182
H 45
Kenneth Lindkvist
IFK Mora SK
2:55:44.1054300
+48:22.290100
59.0p
183
H 21
Johan Rune
Räddningstjänsten Dala Mitt
2:55:52.1055100
+48:30.290900
59.0p
184
H 21
Martin Eriksson
Stora Enso Fors SK
2:55:57.1055600
+48:35.291400
58.9p
185
H 21
Fredrik Nordström
Grums SK
2:56:15.1057400
+48:53.293200
58.8p
186
H 45
Tönu Pullerits
Björnstorps IF
2:56:36.1059500
+49:14.295300
58.7p
187
H 40
Torbjörn Eriksson
IFK Mora SK
2:56:54.1061300
+49:32.297100
58.6p
188
H 40
Tony Lövkvist
Brandsbols SK
2:56:59.1061800
+49:37.297600
58.6p
189
H 40
Ulf Eriksson
IFK Mora SK
2:57:17.1063600
+49:55.299400
58.4p
190
H 21
Pär Johansson
Ärla IF
2:57:18.1063700
+49:56.299500
58.4p
190
H 45
Gert Johansson
OK Alehof
2:57:18.1063700
+49:56.299500
58.4p
192
H 40
Olle Oskarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:57:32.1065100
+50:10.300900
58.4p
193
H 21 Motion
Torbjörn Furn
Sälens IF
2:57:37.1065600
+50:15.301400
58.3p
194
H 21
Olof Modén
Vassunda IF
2:57:41.1066000
+50:19.301800
58.3p
195
H 55
Roland Börjesson
Tranemo IF
2:57:43.1066200
+50:21.302000
58.3p
196
H 35
Stefan Carlen
OK Landehof
2:57:45.1066400
+50:23.302200
58.3p
197
H 45
Håkan Jarskog
Ötzis Vänner SK
2:57:55.1067400
+50:33.303200
58.2p
198
H 40
Ola Wallin
Föne IK
2:58:05.1068400
+50:43.304200
58.1p
199
H 35
Daniel Leander
Brudpiga RK
2:58:19.1069800
+50:57.305600
58.1p
200
H 45
Anders Jorholm
Ulvsby IF
2:58:40.1071900
+51:18.307700
57.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 40
Fred Skantze
Sundbybergs IK
2:58:51.1073000
+51:29.308800
57.9p
202
H 50
Magne Brynhildsvoll
Röros IL
2:58:53.1073200
+51:31.309000
57.9p
203
H 45
Peter Bruun
Hindås SK
2:58:56.1073500
+51:34.309300
57.8p
204
H 21
Henrik Göransson
OK Tyr
2:59:06.1074500
+51:44.310300
57.8p
205
H 21
Thomas Dovander
Järna SK
2:59:17.1075600
+51:55.311400
57.7p
206
H 35
Håkan Huselius
Björnstorps IF
2:59:22.1076100
+52:00.311900
57.7p
207
H 45
Lennart Kvarnström
Hällefors SK
2:59:24.1076300
+52:02.312100
57.7p
208
H 21 Motion
Johan Sauer
IFK Lidingö SOK
2:59:32.1077100
+52:10.312900
57.6p
209
H 21
Viktor Holfve
Brudpiga RK
2:59:53.1079200
+52:31.315000
57.5p
210
H 40
Anders Bergvall
IK Stern
2:59:58.1079700
+52:36.315500
57.5p
211
H 21
Jonatan Östling
Alvesta SOK
3:00:15.1081400
+52:53.317200
57.4p
212
H 21
Daniel Björsborn
Tranemo IF
3:00:22.1082100
+53:00.317900
57.3p
213
H 35
Per Westlund
Dalregementets IF
3:00:25.1082400
+53:03.318200
57.3p
214
H 35
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
3:00:33.1083200
+53:11.319000
57.2p
215
H 21
Stefan Andersson
Gävle SK
3:00:37.1083600
+53:15.319400
57.2p
216
H 60
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
3:00:47.1084600
+53:25.320400
57.2p
217
H 21
Jonas Ekberg
IF Thor
3:01:02.1086100
+53:40.321900
57.1p
218
H 21 Motion
Assar Lindström
Ncc Kamratklubb
3:01:03.1086200
+53:41.322000
57.1p
219
H 45
Jan Gotting
Tvärreds IF
3:01:04.1086300
+53:42.322100
57.1p
220
H 45
Lennart Alleborg
OK Landehof
3:01:19.1087800
+53:57.323600
57.0p
221
H 21
Jacob Jörgensen
København SK
3:01:20.1087900
+53:58.323700
57.0p
222
H 21
Anders Petersen
København SK
3:01:36.1089500
+54:14.325300
56.9p
223
H 60
Lars Ivar Bergman
Lima IF
3:01:40.1089900
+54:18.325700
56.9p
224
H 35
Casper Wakefield
Sportclub Sparta
3:01:42.1090100
+54:20.325900
56.8p
225
H 35
Jon Malmsten
Nacka Värmdö SK
3:01:51.1091000
+54:29.326800
56.8p
226
H 21 Motion
Björn Haglund
Hybo AIK
3:01:54.1091300
+54:32.327100
56.8p
227
H 45
Jari Kuusisto
Hällefors SK
3:01:59.1091800
+54:37.327600
56.7p
228
H 40
Jan Karlsson
OK Borgen
3:02:19.1093800
+54:57.329600
56.6p
229
H 21 Motion
Christian Wrangmo
Halmstad OK
3:02:23.1094200
+55:01.330000
56.6p
230
H 21
Fredrik Söderlund
Vittjärvs IK
3:02:32.1095100
+55:10.330900
56.5p
231
H 21
Karl-Johan Rydberg
Tranemo IF
3:02:41.1096000
+55:19.331800
56.5p
232
H 21
David Czuczor
Korsnäs IF SK
3:03:00.1097900
+55:38.333700
56.4p
232
H 35
Kaj Sandström
Vingåkers OK
3:03:00.1097900
+55:38.333700
56.4p
234
H 21
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
3:03:04.1098300
+55:42.334100
56.4p
235
H 21
Victor Bryntesson
Malungs IF
3:03:16.1099500
+55:54.335300
56.3p
236
H 35
Lars Öjeskog
Orsa SK
3:03:17.1099600
+55:55.335400
56.3p
237
H 60
Arne Lund
Trollhättans SOK
3:03:21.1100000
+55:59.335800
56.3p
238
H 21
Lennart Svensson
Björnstorps IF
3:03:25.1100400
+56:03.336200
56.2p
239
H 21
Kristjan Laas
OK Skogshjortarna
3:03:55.1103400
+56:33.339200
56.1p
240
H 21 Motion
Daniel Aspelin
Falun Borlänge SK
3:03:59.1103800
+56:37.339600
56.0p
241
D 21
Kristina Roberto
OK Linné
3:04:09.1104800
+56:47.340600
56.0p
242
H 35
Magnus Johnsson
Navåsens FK
3:04:18.1105700
+56:56.341500
55.9p
243
H 21 Motion
Michael Gunnarsson
Lidingö Frilufsfrämjande
3:04:43.1108200
+57:21.344000
55.8p
244
H 45
Lars-Göran Jonsson
Sälens IF
3:04:47.1108600
+57:25.344400
55.8p
245
H 50
Anders Björkman
IK Jarl Rättvik
3:04:51.1109000
+57:29.344800
55.7p
246
H 35
Anders Ekbäck
Kramfors Polisens IF
3:04:57.1109600
+57:35.345400
55.7p
247
H 45
Per Eliasson
Nacka Värmdö SK
3:04:59.1109800
+57:37.345600
55.7p
248
H 35
Jörgen Persson
Björnstorps IF
3:05:06.1110500
+57:44.346300
55.7p
249
H 40
Micael Falk
Källbottens IK
3:05:17.1111600
+57:55.347400
55.6p
249
H 50
Klas Peterson
Stocksunds IF
3:05:17.1111600
+57:55.347400
55.6p
251
H 50
Lars Forsgren
Sundbybergs IK
3:05:20.1111900
+57:58.347700
55.6p
252
H 50
Jan Runberg
IFK Mora SK
3:05:23.1112200
+58:01.348000
55.6p
253
H 45
Åke Roos
Sellnäs IF
3:05:40.1113900
+58:18.349700
55.5p
254
H 21
Mattias Jonasson
Björnstorps IF
3:05:55.1115400
+58:33.351200
55.4p
255
H 21 Motion
Staffan Furn
Hägersta GF
3:06:08.1116700
+58:46.352500
55.3p
256
H 35
Anders Dahlqvist
Broby GOIF
3:06:14.1117300
+58:52.353100
55.3p
257
H 21
Oscar Claeson
Nacka Värmdö SK
3:06:26.1118500
+59:04.354300
55.2p
258
H 21
Kenth Persson
Brandsbols SK
3:06:46.1120500
+59:24.356300
55.1p
259
H 35
Magnus Hagelin
Jädraås AIK
3:06:54.1121300
+59:32.357100
55.1p
260
H 55
Per-Erik Mattes
Edsbyns SK
3:07:01.1122000
+59:39.357800
55.0p
261
H 35
Johan Nordskott
Broby GOIF
3:07:05.1122400
+59:43.358200
55.0p
262
H 45
Michael Bergkvist
Hällefors SK
3:07:08.1122700
+59:46.358500
55.0p
263
H 40
Patrik Runesson
Alvesta SOK
3:07:25.1124400
+1:00:03.360200
54.9p
263
H 60
Rolf Ström
Orsa SK
3:07:25.1124400
+1:00:03.360200
54.9p
265
H 40
Janne Sätherberg
IK Fryken
3:07:28.1124700
+1:00:06.360500
54.9p
266
H 21
Nils Robertsson
IK Trasten
3:07:46.1126500
+1:00:24.362300
54.8p
267
H 45
Anders Larsson
Ötzis Vänner SK
3:08:01.1128000
+1:00:39.363800
54.7p
268
H 50
Anders Hedberg
Domnarvets GOIF
3:08:02.1128100
+1:00:40.363900
54.7p
269
H 21 Motion
Björn Johnson
Ericsson IK
3:08:10.1128900
+1:00:48.364700
54.6p
270
H 40
Martin Svensson
Karlslunds IF SF
3:08:32.1131100
+1:01:10.366900
54.5p
271
H 35
Fredrik Hörstedt
Tranemo IF
3:08:59.1133800
+1:01:37.369600
54.4p
272
H 40
Hans Jaxgård
Stora Tuna IK SK
3:09:10.1134900
+1:01:48.370700
54.3p
273
H 21
Stefan Jensen
IK Stern
3:09:19.1135800
+1:01:57.371600
54.3p
274
H 35
Philip Gottlieb
Sälens IF
3:09:24.1136300
+1:02:02.372100
54.2p
275
H 21
Magnus Svensson
Sas-Klubben
3:09:27.1136600
+1:02:05.372400
54.2p
276
H 21
Ola Ellbring
Jönköpings OK
3:09:48.1138700
+1:02:26.374500
54.1p
276
H 21 Motion
Krister Strand
OK Landehof
3:09:48.1138700
+1:02:26.374500
54.1p
278
D 21
Marie Jonsson
Korsnäs IF SK
3:10:03.1140200
+1:02:41.376000
54.0p
279
H 40
Thomas Gustafsson
Östervåla IF
3:10:12.1141100
+1:02:50.376900
54.0p
280
H 21
Sören Ivarsson
IK Stern
3:10:18.1141700
+1:02:56.377500
54.0p
281
H 40
Henrik Wallin
IK Stern
3:10:24.1142300
+1:03:02.378100
53.9p
282
H 35
Fredrik Andersson
Stora Tuna IK SK
3:10:35.1143400
+1:03:13.379200
53.9p
283
H 21
Mattias Thorén
Björnstorps IF
3:10:39.1143800
+1:03:17.379600
53.8p
284
H 21 Motion
Boberg Magnus Elf
Räddningstjänstens IF Falun
3:10:40.1143900
+1:03:18.379700
53.8p
285
H 40
Micke Larsson
Malungs IF
3:10:46.1144500
+1:03:24.380300
53.8p
286
H 40
Jonas Bäckström
Swedbank IF
3:10:59.1145800
+1:03:37.381600
53.7p
287
H 21
Yngve Perjons
Dala-Floda IF
3:11:13.1147200
+1:03:51.383000
53.7p
288
D 21
Johanna Sörgardt
IK Stern
3:11:22.1148100
+1:04:00.383900
53.6p
289
H 35
Petter Skantze
Sundbybergs IK
3:11:40.1149900
+1:04:18.385700
53.5p
290
H 21
Anders Staffas
Karlsbyhedens IK
3:11:48.1150700
+1:04:26.386500
53.5p
291
H 21
Andreas Johansson
Ikj Haninge
3:12:00.1151900
+1:04:38.387700
53.4p
292
H 55
Björn Hedenström
Hammarby IF SF
3:12:28.1154700
+1:05:06.390500
53.3p
293
H 40
Pär Andersson
IK Rex
3:12:33.1155200
+1:05:11.391000
53.2p
294
H 21 Motion
Anders Hedlund
Särna SK
3:12:37.1155600
+1:05:15.391400
53.2p
295
H 21 Motion
Per Hansson
Sundbybergs IK
3:12:49.1156800
+1:05:27.392600
53.2p
296
H 35
Örjan Grip
Jm-Konc IF
3:12:54.1157300
+1:05:32.393100
53.1p
297
H 40
Joachim Palmé
IF Klassikern 91
3:12:59.1157800
+1:05:37.393600
53.1p
297
H 45
Torbjörn Söderlund
Leksands SK
3:12:59.1157800
+1:05:37.393600
53.1p
299
H 21 Motion
Magnus Andersson
OK Nackhe
3:13:05.1158400
+1:05:43.394200
53.1p
300
H 21
Mika Numminen
Ockelbo SK
3:13:13.1159200
+1:05:51.395000
53.0p
301
H 21 Motion
Peder Warrén
Bodafors OK
3:13:16.1159500
+1:05:54.395300
53.0p
302
H 21
Hans Ottersten
Brottby SK
3:13:50.1162900
+1:06:28.398700
52.8p
303
H 35
Andreas Andersson
Eskilstuna IK
3:14:06.1164500
+1:06:44.400300
52.8p
303
H 60
Paul Jonasson
Svegs IK
3:14:06.1164500
+1:06:44.400300
52.8p
305
H 40
Mikael Söderman
Mariestads FK
3:14:11.1165000
+1:06:49.400800
52.7p
306
H 35
Peder Egnell
Åsarna IK
3:14:18.1165700
+1:06:56.401500
52.7p
307
H 35
Fredrik Enander
Oxvretens SK
3:14:24.1166300
+1:07:02.402100
52.7p
308
H 35
Dennis Franzén
IFK Mora SK
3:14:42.1168100
+1:07:20.403900
52.6p
309
H 45
Peter Sjögren
Hammarby IF SF
3:14:43.1168200
+1:07:21.404000
52.6p
310
H 35
Robert Gustafsson
Björneborgs SK
3:14:50.1168900
+1:07:28.404700
52.5p
311
H 40
Mats Lindh
Knutby IF
3:14:57.1169600
+1:07:35.405400
52.5p
312
H 40
Magnus Andersson
IK Stern
3:14:59.1169800
+1:07:37.405600
52.5p
313
H 60
Matti Laine
Heby Allmänna IF
3:15:50.1174900
+1:08:28.410700
52.2p
314
H 21
Gustav Lindberg
Kungsgårdens SK
3:16:01.1176000
+1:08:39.411800
52.2p
315
H 35
Gustaf Folke
Sälens IF
3:16:16.1177500
+1:08:54.413300
52.1p
316
H 21
Maximilian Schauttauer
Turebergs IF
3:16:37.1179600
+1:09:15.415400
52.0p
317
H 40
Lennart Ölmegård
Alvesta SOK
3:16:40.1179900
+1:09:18.415700
52.0p
318
H 50
Sven-Olov Andersson
Orsa SK
3:16:45.1180400
+1:09:23.416200
52.0p
319
H 40
Jonas Lundborg
Sundbybergs IK
3:16:54.1181300
+1:09:32.417100
51.9p
320
H 21
Björn Wennblom
Axa SC
3:16:55.1181400
+1:09:33.417200
51.9p
321
H 21 Motion
Claes Lindbom
Nacka Värmdö SK
3:17:21.1184000
+1:09:59.419800
51.8p
322
H 45
Leif Kårström
Norrala IF
3:17:24.1184300
+1:10:02.420100
51.8p
323
H 40
Björn Jonsson
Orsa SK
3:17:27.1184600
+1:10:05.420400
51.8p
324
H 40
Ulf Edsfors
Falu IK
3:17:30.1184900
+1:10:08.420700
51.7p
325
H 21 Motion
Ingemar Tallskog
Dala-Järna IK
3:17:41.1186000
+1:10:19.421800
51.7p
326
H 45
Håkan Jarskog2
Ötzis Vänner SK
3:17:45.1186400
+1:10:23.422200
51.7p
327
D 45
Marianne Björklund
Bjursås IK
3:17:57.1187600
+1:10:35.423400
51.6p
328
H 45
Björn Petersson
IK Hakarpspojkarna
3:17:58.1187700
+1:10:36.423500
51.6p
329
H 45
Otto Davidsson
Lima IF
3:18:11.1189000
+1:10:49.424800
51.6p
330
H 35
Per Busk
Axa SC
3:18:18.1189700
+1:10:56.425500
51.5p
331
H 35
Johan Dahlman
Club Ski & Run
3:18:28.1190700
+1:11:06.426500
51.5p
332
H 40
Håkan Olsson
Årsunda IF
3:18:45.1192400
+1:11:23.428200
51.4p
333
H 21 Motion
Fredrik Andersson
IFK Grängesberg SK
3:18:55.1193400
+1:11:33.429200
51.3p
334
H 60
Lennart Carlson
IK Trasten
3:19:01.1194000
+1:11:39.429800
51.3p
335
H 40
Ola Abrahamsson
Mora Räddningstjänst IF
3:19:12.1195100
+1:11:50.430900
51.3p
336
H 35
Torbjörn Olsson
Forserums SOK
3:19:16.1195500
+1:11:54.431300
51.2p
337
H 21
Christer Skytt
Räddningstjänsten Dala Mitt
3:19:31.1197000
+1:12:09.432800
51.2p
338
H 60
Gösta Lönnelid
IFK Mora SK
3:19:38.1197700
+1:12:16.433500
51.1p
339
H 35
Johan Carlsson
Volvo IF
3:20:01.1200000
+1:12:39.435800
51.0p
340
H 35
Erik Karlsson
IFK Mora SK
3:20:12.1201100
+1:12:50.436900
51.0p
341
H 50
Staffan Söderström
Ernst & Young SK
3:20:16.1201500
+1:12:54.437300
51.0p
342
H 45
Thor Oscarsson
Skillingaryds FK
3:20:29.1202800
+1:13:07.438600
50.9p
343
H 21
Björn Evers
Ak Snöblind
3:20:36.1203500
+1:13:14.439300
50.9p
344
H 21 Motion
Niclas Engborg
Sundbybergs IK
3:20:50.1204900
+1:13:28.440700
50.8p
345
D 21
Lisa Skedung
IK Jarl Rättvik
3:20:56.1205500
+1:13:34.441300
50.8p
346
H 21 Motion
Peter Abelsson
Messlingens IK
3:21:23.1208200
+1:14:01.444000
50.6p
347
H 21 Motion
Peter Svahn
Eksjö SOK
3:21:24.1208300
+1:14:02.444100
50.6p
348
H 21 Motion
Öystein Engebretsen
IFK Lidingö SOK
3:21:56.1211500
+1:14:34.447300
50.5p
349
H 55
Tor-Olof Blomster
IF Åland
3:21:59.1211800
+1:14:37.447600
50.5p
350
H 21
Martin Rådbo
FK Herkules
3:22:13.1213200
+1:14:51.449000
50.4p
351
H 50
Lars-Olof Klahr
Orsa SK
3:22:24.1214300
+1:15:02.450100
50.4p
352
D 21
Sofie Mattes
Edsbyns SK
3:22:37.1215600
+1:15:15.451400
50.3p
353
H 21
Markus Rosell
Mariestads FK
3:22:57.1217600
+1:15:35.453400
50.2p
354
H 21
Jacquier Sebestien
Frankrike
3:23:08.1218700
+1:15:46.454500
50.1p
355
H 21
Mattias Carlsson
Joa IF
3:23:14.1219300
+1:15:52.455100
50.1p
356
H 45
Åke Söderqvist
Dalregementets IF
3:23:19.1219800
+1:15:57.455600
50.1p
357
H 45
Johnny Brunzell
Kils SLK
3:23:22.1220100
+1:16:00.455900
50.1p
358
D 45
Hannele Junkala
SK Gruvspårets Vänner
3:23:35.1221400
+1:16:13.457200
50.0p
359
H 21
Marcus Andersson
Nacka Värmdö SK
3:23:38.1221700
+1:16:16.457500
50.0p
360
H 35
Mathias Gärdh
Årsunda IF
3:23:43.1222200
+1:16:21.458000
50.0p
361
D 35
Helena Carlson
Vansbro AIK SK
3:23:45.1222400
+1:16:23.458200
50.0p
362
H 45
Mikael Öberg
Orsa SK
3:23:53.1223200
+1:16:31.459000
49.9p
363
D 21
Lina Karlsson
Lönsboda SK
3:23:59.1223800
+1:16:37.459600
49.9p
364
H 55
Ronny Carlsson
Räddningstjänsten Dala Mitt
3:24:03.1224200
+1:16:41.460000
49.9p
365
D 21
Anna Lundgren
Månkarbo IF
3:24:06.1224500
+1:16:44.460300
49.9p
366
H 60
Lars Sponberg
IK Stern
3:24:18.1225700
+1:16:56.461500
49.8p
367
H 40
Sven Wallin
Ericsson IK
3:24:23.1226200
+1:17:01.462000
49.8p
368
H 21 Motion
Mårten Wesslén
Brottby SK
3:24:39.1227800
+1:17:17.463600
49.7p
369
H 21
Daniel Svensson
Axa SC
3:24:46.1228500
+1:17:24.464300
49.7p
370
H 35
Jonas Sandström
Axa SC
3:25:05.1230400
+1:17:43.466200
49.6p
370
H 21 Motion
Daniel Holmén
IFK Mora SK
3:25:05.1230400
+1:17:43.466200
49.6p
372
H 40
Peter Johansson
Regeringskansliets IF
3:25:13.1231200
+1:17:51.467000
49.6p
373
H 21 Motion
Erik Lindbom
Nacka Värmdö SK
3:25:41.1234000
+1:18:19.469800
49.5p
373
H 21 Motion
Thomas Lilja
OK Denseln
3:25:41.1234000
+1:18:19.469800
49.5p
375
H 35
Fredrik Hellström
Navåsens FK
3:25:43.1234200
+1:18:21.470000
49.4p
376
H 21 Motion
Lars Jonsson
Valö IK
3:25:53.1235200
+1:18:31.471000
49.4p
377
H 60
Thorbjörn Prellner
Björnstorps IF
3:25:59.1235800
+1:18:37.471600
49.4p
378
H 21 Motion
Daniel Crafoord-Larsen
IFK Mora SK
3:26:06.1236500
+1:18:44.472300
49.3p
379
H 60
Kent Mårtensson
Ekshärads SF
3:26:07.1236600
+1:18:45.472400
49.3p
380
H 21 Motion
Simon Simonson
IF Hewlett Packard Flingan
3:26:12.1237100
+1:18:50.472900
49.3p
381
H 35
Anders Hellström
Hammarby IF SF
3:26:21.1238000
+1:18:59.473800
49.3p
382
H 21
Tobias Olmats
Räddningstjänsten Dala Mitt
3:26:23.1238200
+1:19:01.474000
49.3p
383
H 21
Hans Hansson
IFK Mariefred
3:26:25.1238400
+1:19:03.474200
49.3p
384
H 21
Fredrik Larsson
SOK 68
3:26:28.1238700
+1:19:06.474500
49.2p
385
H 21
Victor Andersson
Valbackens Af
3:26:30.1238900
+1:19:08.474700
49.2p
386
H 21 Motion
Tage Koverberg
Ericsson IK
3:26:31.1239000
+1:19:09.474800
49.2p
387
H 21 Motion
Tomas Lindstedt
Falu IK
3:26:32.1239100
+1:19:10.474900
49.2p
388
H 35
Henrik Seidelin Dam
København SK
3:26:45.1240400
+1:19:23.476200
49.2p
389
D 35
Susanne Svensson
Arvika IS
3:26:48.1240700
+1:19:26.476500
49.2p
390
H 21 Motion
Andreas Glansborg
Ericsson IK
3:27:05.1242400
+1:19:43.478200
49.1p
391
H 60
Sten-Olov Björbrand
Fjärdhundra SK
3:27:23.1244200
+1:20:01.480000
49.0p
392
H 35
Alexander Gustavsson
IK Stern
3:27:25.1244400
+1:20:03.480200
49.0p
393
H 21 Motion
Axel Eskeby
Stora Tuna IK SK
3:27:34.1245300
+1:20:12.481100
49.0p
394
D 21
Maria Landberg
Storvreta IK
3:27:35.1245400
+1:20:13.481200
49.0p
395
H 35
Joakim Landström
Åshammars IK
3:27:36.1245500
+1:20:14.481300
48.9p
395
H 40
Björn Jönsson
IK Hinden
3:27:36.1245500
+1:20:14.481300
48.9p
397
H 21 Motion
Anders Björk
Domnarvets GOIF
3:27:43.1246200
+1:20:21.482000
48.9p
398
H 50
Kenneth Ling
Tärnsjö IF
3:27:53.1247200
+1:20:31.483000
48.9p
399
D 45
Anne Arén
IFK Tumba SOK
3:28:10.1248900
+1:20:48.484700
48.8p
400
H 21
Lars Starrin
Björnstorps IF
3:28:13.1249200
+1:20:51.485000
48.8p
401
H 35
Michael Johansson
Sya SK
3:28:18.1249700
+1:20:56.485500
48.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 40
Magnus Friberg
Orsa SK
3:28:23.1250200
+1:21:01.486000
48.7p
403
H 21
Björn Johansson
Idre SK
3:28:39.1251800
+1:21:17.487600
48.7p
404
H 50
Lars-Erik Boquist
Långshyttans AIK SK
3:28:43.1252200
+1:21:21.488000
48.7p
405
H 21 Motion
Björn Ställberg
Domnarvets GOIF
3:28:56.1253500
+1:21:34.489300
48.6p
406
D 21
Anna Johannesson
IFK Mora SK
3:29:06.1254500
+1:21:44.490300
48.6p
407
H 45
Åke Lindahl
Ulricehamns IF
3:29:09.1254800
+1:21:47.490600
48.5p
408
H 21 Motion
Per Sundberg
ASK Växjö
3:29:24.1256300
+1:22:02.492100
48.5p
409
H 21 Motion
Fredrik Nyström
Ställbergs IK
3:29:38.1257700
+1:22:16.493500
48.4p
410
H 21 Motion
Lars Andersson
Nyhammars IF
3:29:47.1258600
+1:22:25.494400
48.4p
411
H 21 Motion
Kjell Eriksson
Mälarsjukhusets IF
3:30:01.1260000
+1:22:39.495800
48.3p
412
H 50
Johnny Källhagen
Kils SF
3:30:02.1260100
+1:22:40.495900
48.3p
413
H 21 Motion
Magnus Jonsson
Räddningstjänsten Dala Mitt
3:30:24.1262300
+1:23:02.498100
48.2p
414
H 50
Roger Rosenström
Falköpings AIK SK
3:30:26.1262500
+1:23:04.498300
48.2p
415
H 21
Johan Stridh
Sundbybergs IK
3:30:31.1263000
+1:23:09.498800
48.2p
416
H 35
Per Larsson
Högbo GOIF
3:30:37.1263600
+1:23:15.499400
48.2p
417
H 21 Motion
Mathias Normand
Strängnäs-Malmby OL
3:30:48.1264700
+1:23:26.500500
48.1p
418
H 21 Motion
Yngve Wegelius
Karlslunds IF SF
3:30:57.1265600
+1:23:35.501400
48.1p
419
H 21 Motion
Björn Larsson
Ericsson IK
3:31:14.1267300
+1:23:52.503100
48.0p
420
H 35
Johan Lindholm
Karlslunds IF SF
3:31:18.1267700
+1:23:56.503500
48.0p
421
H 21
Robert Nordefjäll
IF Rigor
3:31:19.1267800
+1:23:57.503600
48.0p
422
H 21 Motion
Mats Frykhammar
IFK Lidingö SOK
3:31:23.1268200
+1:24:01.504000
48.0p
423
H 40
John-Olof Olsson
Nybro Ski
3:31:27.1268600
+1:24:05.504400
48.0p
424
H 35
John Blomberg
Sälens IF
3:31:30.1268900
+1:24:08.504700
47.9p
425
H 40
Ronny Bengtsson
Mariestads FK
3:31:33.1269200
+1:24:11.505000
47.9p
426
H 35
Johan Bergsgård
Karlstad SLK
3:31:37.1269600
+1:24:15.505400
47.9p
426
D 35
Anna-lena Gotting
Vansbro AIK SK
3:31:37.1269600
+1:24:15.505400
47.9p
428
H 21 Motion
Per Skytt
Abb IF SK
3:31:39.1269800
+1:24:17.505600
47.9p
429
H 21 Motion
Magnus Bauer
Falu IK
3:31:47.1270600
+1:24:25.506400
47.9p
430
H 21
Daniel Joelsson
Karlslunds IF SF
3:31:49.1270800
+1:24:27.506600
47.9p
431
H 35
Anders Frykholm
Hammarby IF SF
3:31:53.1271200
+1:24:31.507000
47.8p
432
H 45
Bengt Norberg
Mälarö SOK
3:32:13.1273200
+1:24:51.509000
47.8p
433
H 21
Tomas Jansson
IFK Mora SK
3:32:24.1274300
+1:25:02.510100
47.7p
434
H 40
Johan Kånåhols
AB Karl Hedin IF
3:32:33.1275200
+1:25:11.511000
47.7p
435
H 21
Andree Nienkerk
Svärdsjö IF
3:32:37.1275600
+1:25:15.511400
47.7p
436
H 21
Björn Viggeborn
Nacka Värmdö SK
3:32:41.1276000
+1:25:19.511800
47.6p
437
H 21 Motion
Jonas Jansson
Källbottens IK
3:32:42.1276100
+1:25:20.511900
47.6p
438
H 21 Motion
Håkan Johansson
Friluftsfrämjandet
3:32:48.1276700
+1:25:26.512500
47.6p
439
H 21 Motion
Göran Dernebo
Falun Borlänge SK
3:33:12.1279100
+1:25:50.514900
47.5p
440
H 21 Motion
Ingvar Wiking
Järfälla OK
3:33:15.1279400
+1:25:53.515200
47.5p
441
H 55
Nils Peter Kling
Falu IK
3:33:38.1281700
+1:26:16.517500
47.4p
442
H 21 Motion
Björn Källström
Axa SC
3:33:49.1282800
+1:26:27.518600
47.4p
443
H 21 Motion
Philip Pettersson
Nacka Värmdö SK
3:33:51.1283000
+1:26:29.518800
47.4p
444
H 40
Patrik Kindlund
Axa SC
3:33:58.1283700
+1:26:36.519500
47.3p
445
H 45
Johan Olanders
Sya SK
3:34:00.1283900
+1:26:38.519700
47.3p
446
H 50
Gunnar Nilsson
Ericsson IK
3:34:03.1284200
+1:26:41.520000
47.3p
447
H 21 Motion
Jan Axelsson
Västberga PF
3:34:05.1284400
+1:26:43.520200
47.3p
448
H 21 Motion
Tomas Jansson
Björklinge SOK
3:34:06.1284500
+1:26:44.520300
47.3p
449
D 21
Kajsa Jonson
Sundbybergs IK
3:34:09.1284800
+1:26:47.520600
47.3p
450
H 21 Motion
Daniel Karsberg
Axa SC
3:34:15.1285400
+1:26:53.521200
47.3p
451
H 35
Per Gidlund
Årsunda IF
3:34:41.1288000
+1:27:19.523800
47.2p
452
H 35
Andreas Dahlqvist
Broby GOIF
3:34:44.1288300
+1:27:22.524100
47.1p
453
H 21 Motion
Erik Emanuelsson
IFK Lidingö SOK
3:34:45.1288400
+1:27:23.524200
47.1p
454
H 21
Moses Løvstad
København SK
3:34:53.1289200
+1:27:31.525000
47.1p
455
H 21
Hugo Brink
Scania IF
3:35:02.1290100
+1:27:40.525900
47.1p
456
H 60
Bo-Göran Svensson
Falkenbergs OK
3:35:20.1291900
+1:27:58.527700
47.0p
457
H 21 Motion
Oscar Yngwe
Storvreta IK
3:35:33.1293200
+1:28:11.529000
46.9p
458
H 21 Motion
Daniel Broberg
Solna OK
3:35:40.1293900
+1:28:18.529700
46.9p
459
H 21 Motion
Sten Persson
Jm-Konc IF
3:35:41.1294000
+1:28:19.529800
46.9p
460
D 21
Marina Sandgren
IK Livsnerven
3:36:06.1296500
+1:28:44.532300
46.8p
461
H 35
Lars Johansson
Björnstorps IF
3:36:18.1297700
+1:28:56.533500
46.8p
462
H 21 Motion
Rickard Nilsson
Älvsjö AIK SOK
3:36:20.1297900
+1:28:58.533700
46.8p
463
H 21 Motion
Lars Andersson
Mariestads FK
3:36:34.1299300
+1:29:12.535100
46.7p
464
H 35
Jari Keitaanniemi
Arlanda-Märsta SK
3:36:41.1300000
+1:29:19.535800
46.7p
465
H 45
Kenneth Aura
IF Garparna Soik
3:36:44.1300300
+1:29:22.536100
46.7p
466
H 21 Motion
Anders Nisser
Domnarvets GOIF
3:36:45.1300400
+1:29:23.536200
46.7p
467
H 50
Tage Lundberg
Riddarnas IF
3:37:07.1302600
+1:29:45.538400
46.6p
468
H 21 Motion
Victor Looft
Enebybergs IF
3:37:09.1302800
+1:29:47.538600
46.6p
469
H 21 Motion
Isak Sundberg
Grava SK
3:37:37.1305600
+1:30:15.541400
46.5p
470
H 35
Niclas Heijne
Karlstad SLK
3:37:43.1306200
+1:30:21.542000
46.4p
471
H 21 Motion
Markku Nikula
IFK Skövde SK
3:37:56.1307500
+1:30:34.543300
46.4p
472
H 21 Motion
Jan Engman
Ncc Kamratklubb
3:37:57.1307600
+1:30:35.543400
46.4p
473
D 35
Berit Gummus
IFK Moras OK
3:38:05.1308400
+1:30:43.544200
46.3p
474
D 45
Kristina Johansson
OK Landehof
3:38:06.1308500
+1:30:44.544300
46.3p
475
H 21 Motion
Niklas Rosenström
Falköpings AIK SK
3:38:09.1308800
+1:30:47.544600
46.3p
476
H 21 Motion
Thomas Eriksson
Älvdalens IF SK
3:38:11.1309000
+1:30:49.544800
46.3p
477
H 21 Motion
Erik Palmgren
IK Stern
3:38:43.1312200
+1:31:21.548000
46.2p
478
H 50
Peter Dahlsten
IK Stern
3:38:47.1312600
+1:31:25.548400
46.2p
479
H 45
Peter Lövgren
Vassunda IF
3:38:50.1312900
+1:31:28.548700
46.2p
480
H 21 Motion
Philip Kellin
Åre SLK
3:39:13.1315200
+1:31:51.551000
46.1p
481
H 45
Peter Trommestad
IF Rigor
3:39:30.1316900
+1:32:08.552700
46.0p
482
H 40
Johan Heneryd
Karlslunds IF SF
3:39:32.1317100
+1:32:10.552900
46.0p
483
H 21 Motion
Johan Karlsson
IK Droppen
3:39:37.1317600
+1:32:15.553400
46.0p
484
H 35
Johan Spennare
Nacka Värmdö SK
3:39:50.1318900
+1:32:28.554700
45.9p
485
H 21
Jimmy Molinder
Räddningstjänstens IF Falun
3:39:52.1319100
+1:32:30.554900
45.9p
486
H 21 Motion
Fredrik Horn
Åf SK
3:39:54.1319300
+1:32:32.555100
45.9p
487
H 50
Per-Erik Björklund
Bjursås IK
3:40:00.1319900
+1:32:38.555700
45.9p
488
H 35
Magnus Hult
Domnarvets GOIF
3:40:11.1321000
+1:32:49.556800
45.9p
489
H 21
Erik Grandt
Telia IoFF
3:40:49.1324800
+1:33:27.560600
45.7p
489
D 21
Linda Jerdmyr
IK Hakarpspojkarna
3:40:49.1324800
+1:33:27.560600
45.7p
491
H 21 Motion
Hans Grannas
Orsa SK
3:40:59.1325800
+1:33:37.561600
45.7p
492
H 21 Motion
Markus Ottemark
Hägersta GF
3:41:15.1327400
+1:33:53.563200
45.6p
493
H 35
Marcus Willner
Tärnsjö IF
3:41:26.1328500
+1:34:04.564300
45.6p
494
H 21 Motion
Henrik Arkåsen
Västerviks OK
3:41:58.1331700
+1:34:36.567500
45.4p
494
H 21 Motion
Johan Malmström
Bromma Vällingby SOK
3:41:58.1331700
+1:34:36.567500
45.4p
496
H 60
Eberhard Piske
Tyskland
3:42:04.1332300
+1:34:42.568100
45.4p
497
H 35
Lars-Göran Westin
Uppsala SLK
3:42:09.1332800
+1:34:47.568600
45.4p
498
H 35
Jörgen Nilsson
FK Åsen
3:42:16.1333500
+1:34:54.569300
45.4p
499
H 40
Urban Jarnelid
Magra IS
3:42:29.1334800
+1:35:07.570600
45.3p
500
H 35
Röde Eriksson
Falu IK
3:42:42.1336100
+1:35:20.571900
45.3p
Visar resultat 1 till 500 av 747[
1
2
]