Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnatävlingarna Klassiskt
2012-12-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Anmärkning
Ungdomsklasserna inställda pga kyla
Visa vanlig resultatlista
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jens Burman
Åsarna IK
26:57.161690
86.4p
2
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
27:01.162000
+3.210
86.3p
3
Marcus Ruus
Gillberga SK
27:06.162590
+9.800
85.9p
4
Håkan Emilsson
Offerdals SK
27:10.162980
+12.1190
85.7p
5
Erik Söderlund
SK Bore
27:10.162990
+13.1200
85.7p
6
Nils Persson
Östersunds SK
27:13.163290
+16.1500
85.5p
7
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
28:10.168920
+1:12.7130
82.6p
8
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
28:16.169570
+1:18.7780
82.2p
9
Fredrik Andreé
Årjängs IF
28:23.170250
+1:25.8460
81.9p
10
Stian Ulberg
Norway
28:58.173720
+2:00.11930
80.2p
11
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
29:05.174400
+2:07.12610
79.9p
12
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
29:36.177520
+2:38.15730
78.4p
13
Remi Trøen
Norway
29:40.177950
+2:42.16160
78.2p
14
Daniel Holmgren
IFK Umeå
29:42.178160
+2:44.16370
78.1p
15
Emil Svensson
Marhults SOFK
29:55.179410
+2:57.17620
77.5p
16
Måns Sunesson
Sellnäs IF
30:32.183100
+3:34.21310
75.9p
17
Viktor Forsblom
Falu IK
30:43.184230
+3:45.22440
75.4p
18
Arnis Petersons
Latvia
31:43.190200
+4:45.28410
72.9p
19
Jonas Wikström
IFK Mora SK
32:15.193490
+5:18.31700
71.7p
20
Theo Thåli
Falu IK
32:51.197030
+5:53.35240
70.3p
21
David Thorell
IK Stern
34:44.208300
+7:46.46510
66.4p
-
David Olofsson
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Vedin
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Ludvig Nordqvist
Sya SK
23:59:58.8639700
-
-
Pierre Ohlson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
-
Elias Alvebro
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Nystedt
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Per Bennermo
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
-
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
23:59:59.8639800
-
-
Björn Svensson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Fors
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Victor Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Johansson
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
-
-
Viesturs Eglitis
Latvia
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Torgny Palm
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Seger
Boo IF
23:59:59.8639800
-