Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjejskidan
2013-01-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jennie Engstrand
Vallsta SK
51:04.306300
72.4p
2
Helene Ripa
Haninge SOK
51:08.306700
+4.300
72.2p
3
Anne Li Widén
Sundbybergs IK
51:12.307100
+8.700
72.1p
4
Linnéa Jonsson
Roslags-Länna IF
52:10.312900
+1:06.6500
70.2p
5
Kristin Larsson
Nacka Värmdö SK
53:09.318800
+2:05.12400
68.4p
6
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
53:16.319500
+2:12.13100
68.2p
7
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
54:32.327100
+3:28.20700
66.1p
8
Kristina Bergstrand
Söders SOL Tyresö
54:33.327200
+3:29.20800
66.0p
9
Anna Åberg
Ikj Haninge
54:55.329400
+3:51.23000
65.4p
10
Carola Eriksson
Arlanda-Märsta SK
54:57.329600
+3:53.23200
65.4p
11
Elisabet Höge
Sundbybergs IK
56:53.341200
+5:49.34800
62.4p
12
Emelie Norlén
Sundbybergs IK
57:56.347500
+6:52.41100
60.9p
13
Ingela Gahne
Enebybergs IF
57:58.347700
+6:54.41300
60.8p
14
My Heinrup
Järla IF SK
58:20.349900
+7:16.43500
60.3p
15
Katarina Bivstedt
Sundbybergs IK
58:25.350400
+7:21.44000
60.2p
16
Åsa Bergman
Nacka Värmdö SK
59:24.356300
+8:20.49900
58.9p
17
Jeanette Rubertsson
Ikj Haninge
59:50.358900
+8:46.52500
58.3p
18
Kristina Johnsen
Mälarö SOK
1:00:34.363300
+9:30.56900
57.4p
19
Åsa Pettersson
Brottby SK
1:00:37.363600
+9:33.57200
57.3p
20
Angelica Wännman
Nynäshamns IF SK
1:00:39.363800
+9:35.57400
57.3p
21
Gunilla Kreiss
Järla IF SK
1:00:44.364300
+9:40.57900
57.2p
22
Hanna Vannevik
Nacka Värmdö SK
1:00:45.364400
+9:41.58000
57.1p
23
Karin Nilsson
Stockholms RK
1:01:36.369500
+10:32.63100
56.1p
24
Caroline Wilbois
Göteborgs SK
1:01:39.369800
+10:35.63400
56.0p
25
Lena Björk
Hofors Aif
1:02:29.374800
+11:25.68400
55.1p
26
Maria Backe
Enskede
1:03:32.381100
+12:28.74700
53.9p
27
Eva Nystedt
Täby IS SK
1:03:44.382300
+12:40.75900
53.7p
28
Malin Dahlström
Tullinge SK
1:03:53.383200
+12:49.76800
53.5p
29
Tina Eriksson
Sundbybergs IK
1:03:54.383300
+12:50.76900
53.5p
30
Åsa Larson
Mälarö SOK
1:05:05.390400
+14:01.84000
52.2p
31
Lykke Gregorsson Lundius
Yuppie Ski Club
1:05:56.395500
+14:52.89100
51.3p
32
Cecilia Lundevall
Sundbybergs IK
1:06:15.397400
+15:11.91000
51.0p
33
Antonia Ramböl Bryntesson
Sundbybergs IK
1:06:16.397500
+15:12.91100
51.0p
34
Susanne Lund
Haninge SOK
1:06:29.398800
+15:25.92400
50.8p
35
Angelica Larsson
Nacka Värmdö SK
1:06:41.400000
+15:37.93600
50.6p
36
Anna-klara Sasnauskas
Lidingö
1:06:42.400100
+15:38.93700
50.6p
37
Karin Lundberg
Axa SC
1:06:45.400400
+15:41.94000
50.5p
38
Sari Huusko
Sundbybergs IK
1:06:48.400700
+15:44.94300
50.5p
39
Pia Ferm
Enebyberg
1:06:59.401800
+15:55.95400
50.3p
40
Kristina Lindblom
Atlas Copco IF
1:07:02.402100
+15:58.95700
50.3p
41
Ylva Voxby
Sundbybergs IK
1:07:09.402800
+16:05.96400
50.2p
42
Josefine Moberg
Gävle SK
1:08:23.410200
+17:19.103800
49.0p
43
Maivy Lindgren
Stockholms Landstings IF
1:08:26.410500
+17:22.104100
49.0p
44
Lena Högfeldt
Mälarö SOK
1:09:02.414100
+17:58.107700
48.4p
45
Anna Bäck
Mälarö SOK
1:09:05.414400
+18:01.108000
48.4p
46
Elaine Rommen Karlsson
Sundbybergs IK
1:09:07.414600
+18:03.108200
48.3p
47
Susanne Jansson
Sundbybergs IK
1:09:14.415300
+18:10.108900
48.2p
48
Annica Lewin
Sälens IF
1:09:25.416400
+18:21.110000
48.1p
49
Mia Alm
Sundbybergs IK
1:09:29.416800
+18:25.110400
48.0p
50
Ingeli Simmross
Täby
1:10:04.420300
+19:00.113900
47.5p
51
Agneta Bergman Fredrikson
Lidingö Triathlon
1:10:54.425300
+19:50.118900
46.8p
52
Helena Lindell
Spånga
1:11:45.430400
+20:41.124000
46.1p
53
Helena Reinikainen
Stockholms Landstings IF
1:11:47.430600
+20:43.124200
46.1p
54
Kerstin Amberg
Järla IF SK
1:11:56.431500
+20:52.125100
46.0p
55
Anna Tempelman
Yuppie Ski Club
1:12:15.433400
+21:11.127000
45.7p
56
Emma Björkman
Sollentuna
1:12:33.435200
+21:29.128800
45.5p
57
Ann-helene Holmgren
Sigtuna
1:12:41.436000
+21:37.129600
45.4p
58
Monica Laurell
Sundbybergs IK
1:13:42.442100
+22:38.135700
44.6p
59
Susanne Lewin
Sälens IF
1:15:09.450800
+24:05.144400
43.5p
60
Tove Tullberg
Stockholm
1:15:30.452900
+24:26.146500
43.3p
61
Katja Kinnunen
Täby IS SK
1:16:09.456800
+25:05.150400
42.8p
62
Margareta Benson
Sundbybergs IK
1:18:15.469400
+27:11.163000
41.4p
63
Natalie Aranda
Yuppie Ski Club
1:19:57.479600
+28:53.173200
40.3p
64
Sofia Skantle
Sundbybergs IK
1:20:44.484300
+29:40.177900
39.8p
65
Datevig Tjärnberg
Nacka Värmdö SK
1:21:10.486900
+30:06.180500
39.6p
66
Julia Ericsson
Täby IS SK
1:22:03.492200
+30:59.185800
39.0p
67
Ann-katrin Nyholm
Norrtälje
1:24:29.506800
+33:25.200400
37.7p
68
Karolina Adlers
Locum IF
1:24:44.508300
+33:40.201900
37.5p
69
Eeva Europe
Stockholms Landstings IF
1:26:00.515900
+34:56.209500
36.9p
70
Linda Nordin
Täby
1:35:37.573600
+44:33.267200
32.5p
71
Kristin Wågström
Danderyds SK
1:36:04.576300
+45:00.269900
32.3p