Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2013-02-17
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2013
<<< Orsa Grönklitt Ski Marathon
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristina Roberto
Karlslunds IF
2:46:59.1001840
71.1p
2
Karin Vemhäll
Rembo IK
3:02:55.1097410
+15:55.95470
63.6p
3
Therese Kalén
IFK Västerås SK
3:05:22.1112110
+18:22.110170
62.6p
4
Elin Karlsson
Turebergs IF
3:10:35.1143470
+23:36.141530
60.6p
5
Anna Svärdström
Enebybergs IF
3:13:39.1161830
+26:39.159890
59.5p
6
Liv Karlström
Nacka-värmdö
3:19:18.1195730
+32:18.193790
57.5p
7
Emmy Thelberg
Valbo IF
3:20:46.1204530
+33:46.202590
57.0p
8
Marie Bucht
IFK Arvidsjaur
3:26:33.1239260
+39:34.237320
55.1p
9
Frida Börjesson
Stockholms Rullskidklubb
3:29:13.1255270
+42:14.253330
54.3p
10
Anette Olsson
Östervåla IF
3:29:42.1258110
+42:42.256170
54.1p
11
Evelina Wärle
Hedesunda IF
3:35:37.1293610
+48:37.291670
52.4p
12
Anna Mattsson
Axa Sports Club
3:35:56.1295590
+48:57.293650
52.3p
13
Rebecka Harding
Yuppie Ski Club
3:45:43.1354240
+58:44.352300
49.7p
14
Sandra Hänninen
Åmots SK
3:50:52.1385160
+1:03:53.383220
48.4p
15
Fanny Jacobsson
IK Stern
3:56:28.1418780
+1:09:29.416840
47.1p
16
MY Heinrup
Järla IF SK
3:58:30.1430910
+1:11:30.428970
46.7p
17
Gudrun Hedlund
Ncc IF
4:04:22.1466150
+1:17:23.464210
45.4p
18
Emma Martinelle
Söders-tyresö
4:06:40.1479930
+1:19:40.477990
44.9p
19
Amanda Ulfsdotter
Axa Sports Club
4:13:11.1519020
+1:26:11.517080
43.6p
20
Carin Skoghagen
Nacka Värmdö SK
4:15:11.1531030
+1:28:11.529090
43.2p
21
Annika Wallbom Carlson
Axa Sports Club
4:17:33.1545240
+1:30:34.543300
42.7p
22
Marie Fordal
Stockholms RK
4:19:15.1555480
+1:32:16.553540
42.4p
23
Carolina Walther
OK Denseln
4:20:32.1563160
+1:33:33.561220
42.2p
24
Louise Kores
Kores IF
4:23:54.1583350
+1:36:55.581410
41.6p
25
Frida Söderberg
Väsby SK
4:24:04.1584330
+1:37:04.582390
41.5p
26
Anna Johansson Grahn
Nacka Värmdö SK
4:26:47.1600670
+1:39:48.598730
41.1p
27
Ida Hansander
Sweden
4:38:20.1669940
+1:51:21.668000
39.2p
28
Lina Sjödin
Stockholm Landsting IF SK
4:39:12.1675180
+1:52:13.673240
39.0p
29
Linn Nærup Børke
No Club
4:46:06.1716560
+1:59:07.714620
38.0p
30
Lena Krog-jensen
Axa Sports Club
4:58:42.1792130
+2:11:42.790190
36.2p
-
Marit Berger
Axa Sport Club
23:59:58.8639700
-
-
Evelin Gustafsson
Karlslunds IF
23:59:58.8639700
-
-
Linnea Ivarsson Sandberg
OK Denseln
23:59:58.8639700
-
-
Kajsa Jonson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Cecilia Kores
Carnegie IF
23:59:58.8639700
-
-
Josefin Denisch
Sollentuna SLK
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Svanteson
Trollhättans SK
23:59:59.8639800
-
-
Jennie Engstrand
Vallsta SK
23:59:59.8639800
-