Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2012-08-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
56km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Aukland
Team Xtra Personel
1:58:07.708600
90.5p
2
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
2:00:01.720000
+1:54.11300
88.7p
3
Jerry Ahrlin
Team Xtra Personel
2:00:46.724500
+2:39.15800
88.1p
4
Markus Jönsson
Team Arkmek
2:00:46.724500
+2:39.15800
88.1p
5
Jörgen Aukland
Team Xtra Personel
2:00:54.725300
+2:47.16600
87.9p
6
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
2:01:08.726700
+3:01.18000
87.7p
7
Martti Himma
Estonia
2:01:09.726800
+3:02.18100
87.7p
8
Erik Söderström
Östersunds SK
2:01:10.726900
+3:03.18200
87.7p
8
Dan Moberg
IFK Skövde SK
2:01:10.726900
+3:03.18200
87.7p
10
Johan Kjölstad
Team Skigo
2:01:11.727000
+3:04.18300
87.7p
11
Robin Norum
No Club
2:01:35.729400
+3:28.20700
87.3p
12
Simen Lanes
Jobzone
2:02:49.736800
+4:42.28100
86.3p
13
Tobias Westman
IK Stern
2:05:52.755100
+7:45.46400
83.8p
14
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
2:05:54.755300
+7:47.46600
83.7p
15
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
2:05:56.755500
+7:49.46800
83.7p
16
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
2:05:56.755500
+7:49.46800
83.7p
17
Ivanou Aliaksei
Team Ski Marathon
2:05:57.755600
+7:50.46900
83.7p
17
Petter Soleng Skinstad
Team Norgehus
2:05:57.755600
+7:50.46900
83.7p
19
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
2:05:59.755800
+7:52.47100
83.7p
20
Philip Askeroth
IK Stern
2:07:00.761900
+8:53.53200
82.9p
21
Fredrik Byström
Sollefteå SK
2:07:14.763300
+9:07.54600
82.7p
22
Anton Lindblad
Team Arkmek
2:07:26.764500
+9:19.55800
82.5p
23
Florian Rodhe
Team Germany International
2:09:00.773900
+10:53.65200
81.3p
24
Kuanysh Kambarbayev
Msu Ski Team
2:09:58.779700
+11:51.71000
80.6p
25
Jack Impola
Malungs IF
2:09:58.779700
+11:51.71000
80.6p
26
Frode Andresen
Rustad IL
2:09:58.779700
+11:51.71000
80.6p
27
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:09:59.779800
+11:52.71100
80.6p
28
Thomas Gifstad
Oppegård IL
2:09:59.779800
+11:52.71100
80.6p
29
Timo Jurursalu
Estland Alutaguse Ski Club
2:09:59.779800
+11:52.71100
80.6p
29
Rasmus Blom
Högsäters GF
2:09:59.779800
+11:52.71100
80.6p
31
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
2:10:02.780100
+11:55.71400
80.5p
32
Knut Ole Viken
Team Sport 1 Lillehammer
2:10:03.780200
+11:56.71500
80.5p
33
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
2:10:11.781000
+12:04.72300
80.4p
34
Daniel Johansson
IFK Umeå
2:11:38.789700
+13:31.81000
79.4p
35
Frode Jermstad
Norway
2:12:19.793800
+14:12.85100
78.9p
36
Andreas Karlsson
Hällbybrunns IF
2:12:22.794100
+14:15.85400
78.9p
37
Johan Lintzén
Försvarets Sk
2:14:49.808800
+16:42.100100
77.1p
38
Mirko Ceolan
Italy
2:14:50.808900
+16:43.100200
77.1p
39
Per-gunnar Mustad
Langesund Tri Hauken
2:14:51.809000
+16:44.100300
77.1p
40
Steffen Säterhagen Paulsen
Rustad IL
2:14:51.809000
+16:44.100300
77.1p
41
Olav Holter
Sportsgutta Brandbu
2:14:56.809500
+16:49.100800
77.1p
42
Anders Sörensson
Tanums IF
2:16:02.816100
+17:55.107400
76.3p
43
Daniel Olsson
Karlslunds IF SF
2:16:03.816200
+17:56.107500
76.3p
44
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
2:16:37.819600
+18:30.110900
75.9p
45
Karl-johan Zeitz
No Club
2:16:51.821000
+18:44.112300
75.8p
46
Marcus Johansson
IK Stern
2:17:15.823400
+19:08.114700
75.5p
47
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
2:18:02.828100
+19:55.119400
75.0p
48
Ronny Wedin
Norbergs SK
2:18:11.829000
+20:04.120300
74.9p
49
Christian Westgaard
Rustad IL
2:18:12.829100
+20:05.120400
74.9p
50
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
2:18:13.829200
+20:06.120500
74.9p
51
Öyvind Watterdal
Nøtterøy Ski
2:18:26.830500
+20:19.121800
74.8p
52
Henrik Landström
Säffle SK
2:18:33.831200
+20:26.122500
74.7p
53
Adam Blomberg
OK Landehof
2:19:00.833900
+20:53.125200
74.4p
54
Jeremy Weibel
Team Vosges France Ski Team
2:19:13.835200
+21:06.126500
74.3p
55
Karl-Johan Westberg
Borås SK
2:20:00.839900
+21:53.131200
73.8p
56
Magnus Graas
Storvreta IK
2:20:53.845200
+22:46.136500
73.2p
57
Adam Johansson
IFK Mora SK
2:21:07.846600
+23:00.137900
73.1p
58
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
2:21:32.849100
+23:25.140400
72.8p
59
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:21:32.849100
+23:25.140400
72.8p
60
Andreas Nilsson
IK Stern
2:21:36.849500
+23:29.140800
72.8p
61
Terje Engen
Team Swenor
2:21:37.849600
+23:30.140900
72.8p
62
Joakim Bydinger
Ronneby OK
2:21:38.849700
+23:31.141000
72.8p
63
Erik Nygren
Agnäs IK
2:21:41.850000
+23:34.141300
72.7p
64
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
2:21:42.850100
+23:35.141400
72.7p
65
Namnlös Namnlös
No Club
2:21:44.850300
+23:37.141600
72.7p
66
Harald Fladseth
Toppidrottsveckan
2:21:48.850700
+23:41.142000
72.7p
67
Martin Melin
OK Kullingshof
2:22:33.855200
+24:26.146500
72.2p
68
Maxim Gavrilov
Belarus
2:23:50.862900
+25:43.154200
71.5p
69
Anders Boestad
IK Vista
2:23:58.863700
+25:51.155000
71.4p
70
Erik Johansson
Tranemo IF
2:25:29.872800
+27:22.164100
70.5p
71
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
2:25:34.873300
+27:27.164600
70.5p
72
Alexander Pastukhov
Russian Federation
2:25:39.873800
+27:32.165100
70.4p
73
Lennart Karlsson
Holmedals Ais
2:25:39.873800
+27:32.165100
70.4p
74
Andrey Krasnov
Msu Ski Team
2:26:31.879000
+28:24.170300
69.9p
75
Patrik Sonesson
IK Stern
2:26:43.880200
+28:36.171500
69.8p
76
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
2:26:54.881300
+28:47.172600
69.7p
77
Peter Davidsson
Jm-Konc IF
2:26:54.881300
+28:47.172600
69.7p
78
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:26:55.881400
+28:48.172700
69.7p
79
Jan Mattsson
Storvreta IK
2:27:27.884600
+29:20.175900
69.4p
80
Stian Roti Svendby
Lyn Ski
2:27:41.886000
+29:34.177300
69.3p
81
Peter Larsson
Nacka Värmdö SK
2:27:46.886500
+29:39.177800
69.2p
82
Inge Ravnås Fjeldstad
Mjøndalen IF
2:28:03.888200
+29:56.179500
69.1p
83
Robert Korsman
Hällbybrunns IF
2:28:23.890200
+30:16.181500
68.9p
84
Torben Michael Hansen
Holte Ski
2:28:51.893000
+30:44.184300
68.6p
85
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:28:56.893500
+30:49.184800
68.6p
86
Joacim Larsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:29:26.896500
+31:19.187800
68.3p
87
Samuel Larsson
IFK Skövde SK
2:29:35.897400
+31:28.188700
68.3p
88
Arvid W Strömnes
Fredrikstad SK
2:30:14.901300
+32:07.192600
67.9p
89
Simon Svanebo
No Club
2:30:18.901700
+32:11.193000
67.9p
90
Jan Johansson
Uddevalla IS
2:31:11.907000
+33:04.198300
67.4p
91
Helge Tøndel
Kyrksaeteroera IL
2:31:27.908600
+33:20.199900
67.3p
92
Andreas Blohm
Grava SK
2:32:23.914200
+34:16.205500
66.8p
93
Sven-erik Pajala
Strömnäs GIF
2:32:55.917400
+34:48.208700
66.5p
94
David Berg
Bodsjöböle SK
2:32:57.917600
+34:50.208900
66.5p
94
Ivan Hedlund
IK Stern
2:32:57.917600
+34:50.208900
66.5p
96
Tomas Karlsson
Borås SK
2:33:30.920900
+35:23.212200
66.2p
97
Nils H Snekvik
Kyrksaeteroera IL
2:33:35.921400
+35:28.212700
66.2p
98
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
2:33:43.922200
+35:36.213500
66.1p
99
Johnny Løvstad
Bull Ski OG Kajakk
2:33:49.922800
+35:42.214100
66.1p
100
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:34:36.927500
+36:29.218800
65.7p
101
Roger Gustavsson
Magra IS
2:34:51.929000
+36:44.220300
65.6p
102
Daniel Netz
Vänersborgs SK
2:34:51.929000
+36:44.220300
65.6p
103
Laurent Claude
Team Vosges France Ski Team
2:34:53.929200
+36:46.220500
65.5p
104
Anders Bergvall
IK Stern
2:34:57.929600
+36:50.220900
65.5p
105
Morgan Åkesson
Stora Skedvi IK
2:35:18.931700
+37:11.223000
65.3p
106
Jan Kristian Bredesen
Free Skier´s
2:35:20.931900
+37:13.223200
65.3p
107
Henrik Johnsson-kask
OK Kroppefjäll
2:35:30.932900
+37:23.224200
65.2p
108
Robert Björkqvist
IK Stern
2:35:32.933100
+37:25.224400
65.2p
109
Erik Göransson
Yuppie Ski Club
2:35:44.934300
+37:37.225600
65.1p
110
Lars Jonasson
Vänersborgs SK
2:35:46.934500
+37:39.225800
65.1p
111
Johan Månflod
Lugi SK
2:35:52.935100
+37:45.226400
65.1p
112
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:36:04.936300
+37:57.227600
65.0p
113
Mats R. G. Andersson
OK Skogshjortarna
2:36:08.936700
+38:01.228000
64.9p
114
Patrik Petersson
Dalstorps IF
2:36:15.937400
+38:08.228700
64.9p
115
Robert Eriksson
GOIF Tjalve
2:36:23.938200
+38:16.229500
64.8p
116
Terje Heggelund
Team Aker Solutions
2:36:30.938900
+38:23.230200
64.8p
117
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:36:57.941600
+38:50.232900
64.5p
118
John Einar Tørklep
Dnb
2:37:05.942400
+38:58.233700
64.5p
119
Niclas Fredin
IFK Helsingborg
2:37:36.945500
+39:29.236800
64.2p
120
Henrik Sandén
IFK Lidingö SOK
2:37:50.946900
+39:43.238200
64.1p
121
Hans Tjäder
Kungälvs OK
2:38:03.948200
+39:56.239500
64.0p
122
Johan Käll
Borås GIF
2:38:14.949300
+40:07.240600
63.9p
123
Jimmy Friestad
IK Stern
2:38:21.950000
+40:14.241300
63.9p
124
Jan Arne Hansen
Sportsgutta Brandbu
2:38:41.952000
+40:34.243300
63.7p
125
Bengt Åke Olofsson
IF Ski Team Skåne
2:38:45.952400
+40:38.243700
63.7p
126
Daniel Danielsson
Sya SK
2:38:51.953000
+40:44.244300
63.7p
127
Lars Petter Engen
Nordea
2:39:02.954100
+40:55.245400
63.6p
128
Magnus Johnsson
Team Arkmek
2:39:29.956800
+41:22.248100
63.4p
129
David Johansson
Forserums SOK
2:39:48.958700
+41:41.250000
63.2p
130
Björn Wennblom
Yuppie Ski Club
2:41:11.967000
+43:04.258300
62.6p
131
Sture Nordlöf
Nacka Värmdö SK
2:41:27.968600
+43:20.259900
62.5p
132
Anders Smevold
Skultuna IS
2:41:33.969200
+43:26.260500
62.4p
133
Viktor Josefsson
Nässjö SF
2:41:35.969400
+43:28.260700
62.4p
134
Anders Greff
Team Pay
2:41:38.969700
+43:31.261000
62.4p
135
Magnus Kristiansen
Skiforeningen
2:41:43.970200
+43:36.261500
62.4p
136
Anders Carlsson
Istrums SK
2:41:44.970300
+43:37.261600
62.3p
137
Lars Karlsen
Holte Ski
2:41:50.970900
+43:43.262200
62.3p
138
Magnus Dahlblom
SK Hylte
2:42:46.976500
+44:39.267800
61.9p
139
Stefan Dahlberg
Vattenfall IF Eken
2:43:08.978700
+45:01.270000
61.7p
140
Clas Göran Öster
Uddevalla IS
2:43:18.979700
+45:11.271000
61.7p
141
Mikael Lange
Storvreta IK
2:43:28.980700
+45:21.272000
61.6p
142
Jørgen Steen
Team Pay
2:43:55.983400
+45:48.274700
61.4p
143
Henrik Zenob
Sya SK
2:43:57.983600
+45:50.274900
61.4p
144
Lars-Göran Järelöv
IK Stern
2:43:57.983600
+45:50.274900
61.4p
145
Christian Sundewall
IF Ski Team Skåne
2:44:00.983900
+45:53.275200
61.4p
146
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
2:44:01.984000
+45:54.275300
61.3p
147
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:44:57.989600
+46:50.280900
60.9p
148
Daniel Lundin
Uddevalla IS
2:45:12.991100
+47:05.282400
60.8p
149
Petter Holmann
Skiforeningen
2:45:31.993000
+47:24.284300
60.7p
150
Rikard Nedar
Volvo Flygmotor FF
2:45:57.995600
+47:50.286900
60.5p
151
Robert Gotting
Grönahögs IK
2:46:16.997500
+48:09.288800
60.4p
152
Håkan Camper
IF Ski Team Skåne
2:46:42.1000100
+48:35.291400
60.2p
153
Stefan Larsson
Magra IS
2:47:13.1003200
+49:06.294500
60.0p
154
Mats Jirebeck
IK Stern
2:47:34.1005300
+49:27.296600
59.9p
155
Jonas Bülow
Jönköpings OK
2:48:16.1009500
+50:09.300800
59.6p
156
Kent Aurbakken
Köla AIK
2:48:22.1010100
+50:15.301400
59.5p
157
Karl Cinthio
IFK Helsingborg
2:49:02.1014100
+50:55.305400
59.3p
158
Staffan Asplund
Kungälvs OK
2:50:02.1020100
+51:55.311400
58.9p
159
David Jönsson
Stenungsunds OK
2:50:11.1021000
+52:04.312300
58.8p
160
Alexander Giese
IF Ski Team Skåne
2:50:32.1023100
+52:25.314400
58.7p
161
Finn Jørgensen
København SK
2:51:03.1026200
+52:56.317500
58.5p
162
Erion Haxhi
Nordre Trysil IL
2:51:31.1029000
+53:24.320300
58.3p
163
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
2:51:35.1029400
+53:28.320700
58.3p
164
Marcus Kartberg
Hindås SK
2:51:55.1031400
+53:48.322700
58.1p
165
Mogens Hedengran
Holte Ski
2:52:07.1032600
+54:00.323900
58.0p
166
Mikael Åström
Ronneby OK
2:52:35.1035400
+54:28.326700
57.9p
167
Per Ivar Forbregd
Norway
2:52:58.1037700
+54:51.329000
57.7p
168
Patrik Ingesson
Team Sportia Uppsala
2:53:00.1037900
+54:53.329200
57.7p
169
Pierre Björkli
Borås SK
2:53:02.1038100
+54:55.329400
57.7p
170
John Simonsson
IK Stern
2:53:09.1038800
+55:02.330100
57.7p
171
Björn Thyr
Vattenfalls IF
2:54:01.1044000
+55:54.335300
57.3p
172
Nisse Hassellöf
IK Stern
2:54:22.1046100
+56:15.337400
57.2p
173
Michael Lundgren
Storfors SK
2:55:01.1050000
+56:54.341300
57.0p
174
Kent Skogsund
IFK Västerås SK
2:56:25.1058400
+58:18.349700
56.4p
175
Are Fjerdingstad
Team Pay
2:56:36.1059500
+58:29.350800
56.4p
176
Mats Gustafsson
Borås GIF
2:56:53.1061200
+58:46.352500
56.3p
177
Bartcomiej Stramka
Poland
2:57:08.1062700
+59:01.354000
56.2p
178
Daniel Seger
Uddevalla IS
2:57:47.1066600
+59:40.357900
55.9p
179
Pär Noord
Uddevalla IS
2:58:11.1069000
+1:00:04.360300
55.8p
180
Johan Birgersson
Vångabergets SLK
2:58:12.1069100
+1:00:05.360400
55.8p
181
Thomas Adolfsson
Hindås SK
2:58:19.1069800
+1:00:12.361100
55.8p
182
Klas Sundberg
Nacka Värmdö SK
2:58:58.1073700
+1:00:51.365000
55.5p
183
Per-christian Thorsen
Nordea
3:00:33.1083200
+1:02:26.374500
55.0p
184
Joakim Berglund
Volvo Flygmotor FF
3:00:46.1084500
+1:02:39.375800
54.9p
185
Thomas Andersson
IFK Skövde SK
3:00:51.1085000
+1:02:44.376300
54.9p
186
Jörgen Madebrink
Nybro Ski
3:01:19.1087800
+1:03:12.379100
54.7p
187
Rickard Svensson
SOK Viljan
3:02:36.1095500
+1:04:29.386800
54.3p
188
Andreas Glansborg
Axa SC
3:03:44.1102300
+1:05:37.393600
53.9p
189
Tomas Johansson
IK Hakarpspojkarna
3:04:04.1104300
+1:05:57.395600
53.8p
190
Jon Holmberg
Axa SC
3:04:04.1104300
+1:05:57.395600
53.8p
191
Mikael Frendberg
SK Granan
3:04:22.1106100
+1:06:15.397400
53.7p
192
Linus Iseborn
Främmestads IK
3:05:06.1110500
+1:06:59.401800
53.4p
193
Joakim Lilja
Trollhättans SOK
3:05:54.1115300
+1:07:47.406600
53.2p
194
Peter Jansson
Trollhättans SOK
3:06:04.1116300
+1:07:57.407600
53.1p
195
Andreas Henningsson
IK Stern
3:06:44.1120300
+1:08:37.411600
52.9p
196
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
3:06:45.1120400
+1:08:38.411700
52.9p
197
Dan Wallerman
Ingarö IF
3:06:45.1120400
+1:08:38.411700
52.9p
198
Hans Boström
Borås SK
3:07:09.1122800
+1:09:02.414100
52.8p
199
Peter Martin
IFK Lidingö SOK
3:07:17.1123600
+1:09:10.414900
52.7p
200
Tom Sjögren
Gnosjö FK
3:08:04.1128300
+1:09:57.419600
52.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Ulf Gustafsson
Ryda SK
3:08:30.1130900
+1:10:23.422200
52.4p
202
Peter Eklund
SK Granan
3:08:39.1131800
+1:10:32.423100
52.3p
203
Henrik Gustafsson
Skogsbygdens IF
3:09:15.1135400
+1:11:08.426700
52.1p
204
Oskar Stömne
Lugi SK
3:10:07.1140600
+1:12:00.431900
51.9p
205
Rickard Stark
Lekeryd-Svarttorps SK
3:10:44.1144300
+1:12:37.435600
51.7p
206
Biarne Kullander
Trollhättans SOK
3:10:47.1144600
+1:12:40.435900
51.7p
207
Jan-Olof Jansson
Trollhättans SOK
3:11:18.1147700
+1:13:11.439000
51.5p
208
Chriser Holm
Axa SC
3:14:10.1164900
+1:16:03.456200
50.6p
209
Mikael Corbé
Borås GIF
3:14:24.1166300
+1:16:17.457600
50.6p
210
Lars Nitare
Nacka Värmdö SK
3:14:29.1166800
+1:16:22.458100
50.5p
211
Fredrik Saxebøl
Nordea
3:15:41.1174000
+1:17:34.465300
50.2p
212
Mikael Höjdestrand
IK Stern
3:19:12.1195100
+1:21:05.486400
49.2p
213
Staffan Engdegård
IF Rigor
3:19:44.1198300
+1:21:37.489600
49.1p
214
Mikael Billevik
Axa SC
3:20:02.1200100
+1:21:55.491400
49.0p
215
Kimmo Saikkonen
Nässjö SF
3:20:28.1202700
+1:22:21.494000
48.9p
216
Fredrik Pommer Adler
Trollhättans SOK
3:21:35.1209400
+1:23:28.500700
48.6p
217
Pehr-Eric Pehrsson
IF Ski Team Skåne
3:21:44.1210300
+1:23:37.501600
48.5p
218
Patrick Friestad
IF Ski Team Skåne
3:24:43.1228200
+1:26:36.519500
47.7p
219
Johan Abrahamsson
Grönahögs IK
3:26:04.1236300
+1:27:57.527600
47.4p
220
Arne Adolfsson
Linköpings SK
3:26:27.1238600
+1:28:20.529900
47.3p
221
Thomas Poppen
Göteborgs Polismäns IF
3:26:34.1239300
+1:28:27.530600
47.2p
222
Niclas Peterson
SK Glädjen Göteborg
3:26:39.1239800
+1:28:32.531100
47.2p
223
Samuel Lundin
SK Glädjen Göteborg
3:26:39.1239800
+1:28:32.531100
47.2p
223
Tomas Ottosson
SK Glädjen Göteborg
3:26:39.1239800
+1:28:32.531100
47.2p
225
Ingmar Johansson
Lerums SOK
3:28:28.1250700
+1:30:21.542000
46.8p
226
Niklas Adolfsson
Hindås SK
3:28:31.1251000
+1:30:24.542300
46.8p
227
Håkan Ferdinandsson
Brattås Ck
3:28:33.1251200
+1:30:26.542500
46.7p
228
Bengt Norberg
Göteborgs Hamns IF
3:32:00.1271900
+1:33:53.563200
45.9p
229
Sten Svangren
Nacka Värmdö SK
3:32:49.1276800
+1:34:42.568100
45.7p
230
Stefan Djurström
No Club
3:33:23.1280200
+1:35:16.571500
45.6p
231
Kjell Vågfelt
IK Stern
3:33:55.1283400
+1:35:48.574700
45.4p
232
Stefan Pettersson
IK Stern
3:34:59.1289800
+1:36:52.581100
45.2p
233
Carl Aamodt
IF Fröy
3:35:49.1294800
+1:37:42.586100
45.0p
234
Nils Wallhed
Nacka Värmdö SK
3:38:22.1310100
+1:40:15.601400
44.4p
235
Mikael Kulanko
IFK Mora SK
3:44:15.1345400
+1:46:08.636700
43.1p
236
Kjell Tagesson
IK Gandvik
3:48:02.1368100
+1:49:55.659400
42.3p
237
Hans Josefsson
IF Ski Team Skåne
4:01:42.1450100
+2:03:35.741400
39.7p
238
Mikael Ericsson
Trollhättans SOK
4:28:50.1612900
+2:30:43.904200
35.4p
-
Petr Novak
Atlas Czech Ski Team
23:59:58.8639700
-
-
Tore Berdal
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Samuel Norlén
Team Arkmek
23:59:58.8639700
-
-
Mats Breda
Sande
23:59:58.8639700
-
-
Henning Bergqvist
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Johan Flyning
Södertälje IF
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Gifstad
Oppegård IL
23:59:58.8639700
-
-
Jacob Halvarsson
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Johnsson
Karlbergs Skytte Och Idrottsförening
23:59:58.8639700
-
-
Eskil Svensson
Simlångsdalens IF
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Carlen
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
-
Kjell Jonsson
Hällbybrunns IF
23:59:58.8639700
-
-
Anders Åhs
Skärhamns IK
23:59:58.8639700
-
-
Martin Cleve
Brattås Ck
23:59:58.8639700
-
-
Olle Edvardsson
OK Alehof
23:59:58.8639700
-
-
Anders Fredriksson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Rolf Grönroos
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Michel Johansson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Linell
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Jens Rangefelt
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Sören Skålberg
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Anders Wadman
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Jimmy Karlsson Bie
Uddevalla IS
23:59:58.8639700
-
-
Ulrik Svensson
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Sepp Stadler
Team Germany International
23:59:58.8639700
-
-
Sven-Erik Ericsson
Säffle SK
23:59:58.8639700
-
-
Anton Svensson
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Karlsson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Per Lagerström
IFK Västerås SK
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Berggren
Sya SK
23:59:58.8639700
-