Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Renbergsloppet
2012-03-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
30km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Marie Olsson
Rackträsk SK
1:55:44.694300
49.1p
2
Linda Bergquist
Arjeplogs SK
2:23:38.861700
+27:54.167300
39.6p
H 21
30km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Erik Sundén
Arjeplogs SK
1:20:00.479900
71.0p
2
Jonas Persson
Ersnäs IF
1:22:12.493100
+2:12.13100
69.1p
3
Per Nilsson
Strömnäs GIF
1:22:32.495100
+2:32.15100
68.9p
4
Bengt-Peder Björn
Fredrika IK
1:27:06.522500
+7:06.42500
65.3p
5
Mats Gustavsson
Ersnäs IF
1:28:36.531500
+8:36.51500
64.2p
6
Torbjörn Åhman
Www.skidan.se
1:29:57.539600
+9:57.59600
63.2p
7
Conny Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
1:33:37.561600
+13:37.81600
60.7p
8
Ulf Lundqvist
Arjeplogs SK
1:36:45.580400
+16:45.100400
58.7p
9
Mats Marklund
Arjeplogs SK
1:42:33.615200
+22:33.135200
55.4p
10
Rikard Hedman
Arjeplogs SK
1:47:08.642700
+27:08.162700
53.1p
D 17
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Magda Sundén
Arjeplogs SK
1:00:57.365600
58.3p
2
Tyra Karlberg
Arjeplogs SK
1:02:46.376500
+1:49.10800
56.6p
3
Malin Sundén
Arjeplogs SK
1:04:35.387400
+3:38.21700
55.0p
4
Maria Dufström Holmgren
Arjeplogs SK
1:04:49.388800
+3:52.23100
54.8p
5
Wilma Wiklund
Arjeplogs SK
1:17:41.466000
+16:44.100300
45.7p
D 21
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Solveig Hedman
Arjeplogs SK
1:24:39.507800
42.0p
2
Ann Christine Dahlberg
Ersnäs IF
1:26:43.520200
+2:04.12300
41.0p
3
Maria Ökvist
Ersnäs IF
1:29:49.538800
+5:10.30900
39.5p
4
Nina Dalbom
Ersnäs IF
1:39:06.594500
+14:27.86600
35.8p
5
Susanne Samuelsson
Ersnäs IF
1:53:58.683700
+29:19.175800
31.2p
H 17
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Nikita Polishchuk
Umba
49:35.297400
71.6p
2
Damil Butakov
Umba
51:19.307800
+1:44.10300
69.2p
3
Dimitry Kuznetsov
Umba
51:51.311000
+2:16.13500
68.5p
4
Filip Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
58:17.349600
+8:42.52100
60.9p
5
Hampus Björn
IFK Arvidsjaur SK
1:02:24.374300
+12:49.76800
56.9p
6
Viktor Samuelsson
Ersnäs IF
1:12:46.436500
+23:11.139000
48.8p
7
Roman Germanovich
Umba
1:14:49.448800
+25:14.151300
47.5p
8
Albin Rosenberg
Ersnäs IF
1:31:02.546100
+41:27.248600
39.0p
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Sture Burman
Arjeplogs SK
57:38.345700
61.6p
2
Ernst Edholm
Rackträsk SK
1:02:31.375000
+4:53.29200
56.8p
3
Mats Sundström
Arjeplogs SK
1:19:23.476200
+21:45.130400
44.7p
4
Anders Sundström
Sundbybergs IK
1:19:24.476300
+21:46.130500
44.7p
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Annika Lestander
Arjeplogs SK
25:27.152600
50.8p
2
Tuva Hjorthall
Arjeplogs SK
26:01.156000
+34.3300
49.7p
3
Liv Sixtensson
Mellanström
30:58.185700
+5:31.33000
41.7p
4
Elin Sixtensson
Mellanström
31:00.185900
+5:33.33200
41.7p
5
Lea Gustavsson
Ersnäs IF
39:22.236100
+13:55.83400
32.8p
6
MY Dalbom
Ersnäs IF
53:02.318100
+27:35.165400
24.4p
7
Helga Gustavsson
Ersnäs IF
53:37.321600
+28:10.168900
24.1p
8
Jill Dalbom
Ersnäs IF
53:39.321800
+28:12.169100
24.1p
9
Alice Samuelsson
Ersnäs IF
54:50.328900
+29:23.176200
23.6p
H 21
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Erik Holmgren
Arjeplogs SK
19:26.116500
66.5p
2
Viktor Sundén
Arjeplogs SK
24:10.144900
+4:44.28300
53.5p
3
Ludwig Wiklund
Arjeplogs SK
24:40.147900
+5:14.31300
52.4p
4
Alf Lestander
Arjeplogs SK
25:30.152900
+6:04.36300
50.7p
5
Nikita Beresin
Umba
33:35.201400
+14:09.84800
38.5p
6
Robert Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
34:14.205300
+14:48.88700
37.7p
7
Per Ludvig Bergström
IFK Arvidsjaur SK
34:16.205500
+14:50.88900
37.7p
8
Anton Ökvist
Ersnäs IF
50:44.304300
+31:18.187700
25.5p
9
Lars Eriksson
Ersnäs IF
53:40.321900
+34:14.205300
24.1p
10
Björn Samuelsson
Ersnäs IF
54:52.329100
+35:26.212500
23.5p