Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Sprint
2012-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 15
0.96km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Ribom
Kalix SK
2
Olivia Persson
Storumans IK
3
Mathilda Ruus
Årjängs IF
4
Wilma Jönsson
Östersunds SK
5
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
6
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
7
Filippa Lindman
Stockviks SF
8
Marie Axelsson
Strömnäs GIF
9
Patricia Lockner
Nätra SK
10
Ebba Andersson
Remsle SK
11
Signe Rosenberg
Duveds IF
12
Viktoria Karlsson
Remsle SK
13
Märta Torshage
Vårby IK
14
Emma Thalin
Svegs IK
15
Annie Lindh
IF Hallby SOK
16
Ronja Björklund
Bjursås IK
17
Johanna Engström
Sunderby SK
18
Ilona Lusth
Åsarna IK
19
Jenny Björnfot
Sunderby SK
20
Amanda Lindblad
Fränsta IK
21
Agnes Åstot
IFK Umeå
22
Ellionore Bäckman
Hede SK
23
Hanna Claréus
Östersunds SK
24
Emma Jonsson
Åsarna IK
25
Alva Lövgren
Vännäs SK
26
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
27
Nora Johansson
IK Jarl Rättvik
28
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
29
Clara Forsman
IFK Umeå
30
Sofie Nilsson
Töcksfors IF
31
Matilda Tagg
Njutångers IF
32
Elin Wickberg
Hägglunds IOFK
33
Gabriella Gustafsson
IK Vista
34
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
35
Ida Hallquist
Åsarna IK
36
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
37
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
38
Frida Johansson
Hudiksvalls IF
39
Edit Landström
IFK Umeå
40
Josefine Hopkins
Junsele IF
41
Jennifer Henriksson
Junsele IF
42
Jessica Johansson
Falu IK
43
Ida Carling
Falu IK
44
Maja Olsson
IK Jarl Rättvik
-
Linn Gustafsson
Grava SK
-
Emma Backén
Svegs IK
-
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
-
Mikaela Eriksen
SK Bore
-
Louise Håkansson
Junsele IF
D 16
0.96km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
2
Maria Jonasson
Östersunds SK
3
Linnea Stark
Stockviks SF
4
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
5
Linda Ström
Hägglunds IOFK
6
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
7
Karin Björnlinger
IK Vista
8
Ida Dahl
Sya SK
9
Amanda Westman
Alnö SK
10
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
11
Saga Stenman
SK Järven
12
Malin Svensson
Årjängs IF
13
Mathilda Björn
Norbergs SK
14
Elin Bryne
IK Fryken
15
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
16
Jenny Solin
Remsle SK
17
Vilma Funck
IFK Kiruna
18
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
19
Lina Lager
Garphyttans IF
20
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
21
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
22
Moa Martinsson
Gellivare SK
23
Olivia Elffors
Lucksta IF
24
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
25
Elin Karlsson
OK Borgen
26
Clara Lundgren
IFK Umeå
27
Linnea Hägglund
Hägglunds IOFK
28
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
29
Maja Westin
Nordingrå SK
30
Sara Östling
Svegs IK
31
Vendela Sandström
Sävast Ski Team IF
32
Lina Åslund
Hedesunda IF
33
Josefin Burlin
Sävast Ski Team IF
34
Ellen Wärm
Årjängs IF
-
Ebba Eriksson
Sya SK
-
Amanda Burman
Sävast Ski Team IF
-
Julia Eriksson
Årjängs IF
-
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
-
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
-
Jasmine Olsson
Funäsdalens IF
-
Elin Blomqvist
OK Landehof
-
Ellen Sarenmark
Leksands SK
-
Julia Sköllerhag
Årjängs IF
-
Jennifer Forsmark
Rembo IK
-
Sara Björklund
Alnö SK
Logga in för att slippa de här annonserna
H 15
0.96km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hugo Jacobsson
Rembo IK
2
Anders Roos
Stuguns SOK Gjurd
3
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
4
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
5
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
6
Sebastian Samuelsson
Remsle SK
7
Filip Halldén
Garphyttans IF
8
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
9
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
10
Johan Nilsson
Byske SK
11
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
12
Hampus Åsberg
Lycksele IF
13
Jakob Fridesjö
Rutviks SK
14
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
15
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
16
Fredrik Arnberg
Alnö SK
17
Carl Schogster
Täfteå IK
18
Arvid Aronsson
Stockviks SF
19
Simon Kolberg
Arvika IS
20
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
21
Adam Gillman
Garphyttans IF
22
Filip Åslin
Stockviks SF
23
Andreas Hamrin
Alnö SK
24
André Mattei
Sävast Ski Team IF
25
Elias Andersson
Sunderby SK
26
Lukas Sondell
Hägglunds IOFK
27
Edwin Bäckström
Norrfjärdens IF
28
David Larsson
Hudiksvalls IF
29
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
30
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
31
Simon Eckerlid
Falu IK
32
Oscar Lindell
Stockviks SF
33
Oscar Nordin
Hägglunds IOFK
34
Joakim Wretling
IK Rex
35
Johan Forslund
Norsjö SK
36
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
37
David Sandlund
Norrfjärdens IF
38
Jack Sjödin
Junsele IF
39
Oskar Zetterström
Bengtsfors Bois
40
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
41
Alexander Hörnquist
Hägglunds IOFK
42
Edvin Murto
OK Sarven
43
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
44
Marcus Karlsson
Norrfjärdens IF
45
John Leander
Åsarna IK
46
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
47
Erik Björkman
Täfteå IK
48
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
49
Lucas Schön
Töcksfors IF
50
Jonas Gustafsson
Falu IK
-
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
-
Emil Sellsve
Järpens SK
-
Marcus Alvebro
Häggenås SK
-
Joel Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
-
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
-
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
-
Elias Olofsson
Vårby IK
-
Calle Andersson
Sågmyra SK
H 16
0.96km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Viktor Thorn
Bengtsfors Bois
2
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
3
Elias Dahl
Offerdals SK
4
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
5
Peter Nilsson
Lycksele IF
6
Filip Danielsson
Garphyttans IF
7
Jakob Jansson
Månkarbo IF
8
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
9
Martin Herbert
Sundbybergs IK
10
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
11
Jesper Lind
Hudiksvalls IF
12
Olle Axelsson
Borås SK
13
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
14
Erik Marsch
Näsvikens IK
15
Max Novak
Offerdals SK
16
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
17
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
18
Nils Augustsson
IFK Mora SK
19
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
20
Jonathan Engström
Borås GIF
21
Marcus Grate
Täfteå IK
22
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
24
Gustav Nilsson
Njutångers IF
25
August Spik
Leksands SK
26
Tomas Bryntesson
Töcksfors IF
27
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
28
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
29
Jens Selahn
Stockviks SF
30
Victor Remneland
Bengtsfors Bois
31
Alfred Buskqvist
IK Stern
32
Albin Bergkvist
Bjursås IK
33
Filip Melander
Stockviks SF
34
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
35
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
36
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
37
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
38
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
39
Emil Thyrèn
Trönö IK
40
Andre Olofsson
Malmbergets Aif
41
Olle Strömbäck
Remsle SK
42
August Östlund
Hedesunda IF
43
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
44
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
45
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
46
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
47
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
48
Emil Eriksson
Tierps IF
49
Simon Persson
OK Borgen
50
Jonas Persson
Trönö IK
51
Oliver Hallberg
Domnarvets GOIF
52
Andreas Lagergren
Fränsta IK
-
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
-
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
-
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
-
Daniel Hägesten
Remsle SK
-
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
-
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF