Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Njurunda Runt
2012-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
44km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Anton Karlsson
Åsarna IK
2:06:31.759000
82.2p
1
H 21
Jim Åhl
Bodens SK
2:06:31.759000
82.2p
3
H 21
Thommy Larsson
Stockviks SF
2:12:05.792400
+5:34.33300
77.7p
4
H 21
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
2:12:40.795900
+6:09.36800
77.3p
5
H 21
Tobias Engblom
Stockviks SF
2:14:46.808500
+8:15.49400
75.7p
6
H 21
Lars Åslin
Delsbo IF
2:15:49.814800
+9:18.55700
74.9p
7
H 21
Jens Carlevi
Vattenfalls IF
2:17:50.826900
+11:19.67800
73.5p
8
H 21
Martin Birgersson
Selånger SOK
2:20:29.842800
+13:58.83700
71.8p
9
H 21
John Maritz
Norrala IF
2:22:49.856800
+16:18.97700
70.3p
10
H 21
Magnus Skoog
Njurunda SK
2:24:22.866100
+17:51.107000
69.3p
11
H 21
Albin Eriksson
Sundsvalls SLK
2:24:23.866200
+17:52.107100
69.3p
12
H 21
Joel Nyberg
Axa SC
2:26:01.876000
+19:30.116900
68.3p
13
H 21
Tomas Edström
IF Strategen
2:26:03.876200
+19:32.117100
68.3p
14
H 21
Olof Sjöström
Sjöström Skog & Skidservice
2:26:52.881100
+20:21.122000
67.8p
15
H 21
Pessi Liukkonen
IF Strategen
2:27:34.885300
+21:03.126200
67.4p
16
H 21
Peter Johansson
Selånger SOK
2:29:37.897600
+23:06.138500
66.3p
17
H 21
Toivo Ollonen
Hybo AIK
2:30:40.903900
+24:09.144800
65.7p
18
H 21
Mattias Lindahl
IK Brånan Boys & Girls
2:33:26.920500
+26:55.161400
64.2p
19
H 21
Göran Bäckman
Kemira IF
2:33:56.923500
+27:25.164400
63.9p
20
H 21
Leif Nyberg
Nobel Aktiv IF
2:34:46.928500
+28:15.169400
63.5p
20
H 21
Rickard Eriksson
Ricards Måleri
2:34:46.928500
+28:15.169400
63.5p
22
H 21
Hans-Olov Åberg
Brännans IF
2:38:28.950700
+31:57.191600
61.7p
23
H 21
Markus Frödin
Sundsvalls OK
2:39:16.955500
+32:45.196400
61.3p
24
H 21
Magnus Nordin
Nobel Aktiv IF
2:40:29.962800
+33:58.203700
60.7p
25
H 21
Hans Andersson
Jättendals IF
2:40:36.963500
+34:05.204400
60.7p
26
H 21
Simon Meurling
IF Strategen
2:41:02.966100
+34:31.207000
60.5p
27
H 21
Matts Boman
Lucksta IF
2:41:24.968300
+34:53.209200
60.3p
28
H 21
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
2:41:49.970800
+35:18.211700
60.1p
29
H 21
Anders Nordin
Nedansjö IK
2:42:48.976700
+36:17.217600
59.7p
30
H 21
Pär Hedén
Gävle SK
2:43:01.978000
+36:30.218900
59.6p
31
H 21
Mikael Edlund
Art Trihatlon
2:43:02.978100
+36:31.219000
59.6p
32
H 21
Henrik Widell
Bondsjöhöjdens IK
2:44:50.988900
+38:19.229800
58.8p
33
H 21
Mikael Englund
Smartab MK
2:45:47.994600
+39:16.235500
58.3p
34
H 21
Leif Andersson
Njurunda SK
2:46:30.998900
+39:59.239800
58.0p
35
H 21
Johan Nylander
Stockviks SF
2:46:57.1001600
+40:26.242500
57.8p
36
H 21
Kenneth Norman
IF Strategen
2:47:35.1005400
+41:04.246300
57.6p
37
H 21
Mattias Öjbo
Njurunda SK
2:47:36.1005500
+41:05.246400
57.6p
38
H 21
Max Wikholm
Indals-Lidens SK
2:47:51.1007000
+41:20.247900
57.5p
39
H 21
Bo Eriksson
Sdc IF
2:48:05.1008400
+41:34.249300
57.4p
40
H 21
Marcus Bergfors
Ljustorps IF
2:48:32.1011100
+42:01.252000
57.2p
41
D 21
Hanna Larsson
Hybo AIK
2:48:35.1011400
+42:04.252300
57.2p
42
D 21
Minna Bäckman
Nobel Aktiv IF
2:49:35.1017400
+43:04.258300
56.8p
43
H 21
Stefan Lovén
Ånge SK
2:51:03.1026200
+44:32.267100
56.2p
44
H 21
Mattias Åberg
Axa SC
2:51:06.1026500
+44:35.267400
56.1p
45
H 21
Jerry Larsson
Sundsvalls OK
2:51:33.1029200
+45:02.270100
56.0p
46
H 21
Håkan Westman
Axa SC
2:51:45.1030400
+45:14.271300
55.9p
47
H 21
Olov Tallqvist
Timrå SOK
2:52:19.1033800
+45:48.274700
55.7p
48
H 21
Jonas Nilsson
IF Strategen
2:52:48.1036700
+46:17.277600
55.5p
49
H 21
Carl Bryding
Ernst & Young SK
2:54:01.1044000
+47:30.284900
55.0p
50
H 21
Anders Nordman
Hermansby IF
2:54:02.1044100
+47:31.285000
55.0p
51
H 21
Lars Pettersson
Gräftåvallens SK
2:54:44.1048300
+48:13.289200
54.7p
52
H 21
Pär Landén
Scania IF
2:55:02.1050100
+48:31.291000
54.6p
53
H 21
Erik Nordlund
IK Aluminium
2:56:40.1059900
+50:09.300800
54.0p
54
H 21
Erik Strid
Storvreta IK
2:57:23.1064200
+50:52.305100
53.7p
55
H 21
Kenneth Vänn
Stockviks SF
2:57:49.1066800
+51:18.307700
53.6p
56
H 21
Robin Boheman
Stockholm
3:00:24.1082300
+53:53.323200
52.7p
57
H 21
Fredrik Pontén
Metso Paper FK
3:01:56.1091500
+55:25.332400
52.1p
58
H 21
Rolf Fasth
Järvsö IF
3:03:11.1099000
+56:40.339900
51.7p
59
H 21
Svante Hallman
Njurunda SK
3:03:13.1099200
+56:42.340100
51.7p
60
H 21
Hans Danielsson
IF Strategen
3:03:30.1100900
+56:59.341800
51.6p
61
D 21
Ingrid Segerberg
Hudiksvalls IF
3:04:23.1106200
+57:52.347100
51.3p
62
H 21
Niclas Johansson
Alnö SK
3:04:48.1108700
+58:17.349600
51.2p
63
H 21
Magnus Olsson
Bräcke SK
3:05:04.1110300
+58:33.351200
51.1p
64
H 21
Jesper Johansson
Storhullsjön
3:05:38.1113700
+59:07.354600
50.9p
65
H 21
Patrik Blomendal
Ikj Haninge
3:06:04.1116300
+59:33.357200
50.7p
66
H 21
Håkan Wennerström
Vattenfalls IF
3:06:17.1117600
+59:46.358500
50.7p
67
H 21
Patrik Bergström
IK Aluminium
3:07:20.1123900
+1:00:49.364800
50.3p
68
H 21
Olle Pallars
Järvsö IF
3:07:27.1124600
+1:00:56.365500
50.3p
69
H 21
Björn Bengtsson
Selånger SOK
3:08:24.1130300
+1:01:53.371200
50.0p
70
H 21
Jörgen Söderqvist
Sundsvallscyklisterna
3:08:30.1130900
+1:01:59.371800
50.0p
71
H 21
Stefan Adersten
Axa SC
3:08:33.1131200
+1:02:02.372100
49.9p
72
H 21
Göran Persson
Järvsö IF
3:08:50.1132900
+1:02:19.373800
49.9p
73
H 21
Johan Bergström
Hassels IF
3:09:54.1139300
+1:03:23.380200
49.5p
74
H 21
Torbjörn Svensk
Hudiksvalls IF
3:11:21.1148000
+1:04:50.388900
49.1p
75
H 21
Staffan Edström
Metso Paper FK
3:11:42.1150100
+1:05:11.391000
49.0p
76
H 21
David Krapohl
Axa SC
3:12:07.1152600
+1:05:36.393500
48.8p
77
H 21
Lars Blomkvist
Bräcke SK
3:13:31.1161000
+1:07:00.401900
48.4p
78
H 21
Greger Persson
Njurunda SK
3:15:10.1170900
+1:08:39.411800
47.9p
79
H 21
Tomas Näslund
Örjansklubben/Ramkvilla IF
3:15:12.1171100
+1:08:41.412000
47.9p
80
H 21
Jacob Bruce
Hermansby IF
3:15:53.1175200
+1:09:22.416100
47.7p
81
H 21
Anders Sundström
IK Aluminium
3:15:56.1175500
+1:09:25.416400
47.7p
82
H 21
Mats Hägglund
Njutångers IF
3:16:13.1177200
+1:09:42.418100
47.6p
83
H 21
Mats-Göran Åsheim
Njurunda SK
3:16:20.1177900
+1:09:49.418800
47.6p
84
H 21
Jan Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
3:16:28.1178700
+1:09:57.419600
47.6p
85
H 21
Mattias Andersson
Spirit IF
3:17:14.1183300
+1:10:43.424200
47.3p
86
H 21
Henrik Westling
IF Strategen
3:17:54.1187300
+1:11:23.428200
47.2p
87
H 21
Johan Svangren
Jättendals IF
3:17:55.1187400
+1:11:24.428300
47.1p
88
H 21
Jonas Andersson
Hybo AIK
3:17:56.1187500
+1:11:25.428400
47.1p
89
H 21
Patrik Lindström
Sundbybergs IK
3:18:59.1193800
+1:12:28.434700
46.8p
90
H 21
Anders Uhlin
Njurunda SK
3:20:17.1201600
+1:13:46.442500
46.5p
91
H 21
Lars Westling
IF Strategen
3:20:21.1202000
+1:13:50.442900
46.5p
92
H 21
Hans Rosling
Bräcke SK
3:20:25.1202400
+1:13:54.443300
46.5p
93
H 21
Jan Åhlin
Ortvikens Mk
3:20:54.1205300
+1:14:23.446200
46.3p
94
H 21
Mattias Lindahl
No Club
3:21:50.1210900
+1:15:19.451800
46.1p
95
H 21
Leif Bäckman
Stugsjö IK
3:22:14.1213300
+1:15:43.454200
46.0p
96
H 21
Hans Oskarsson
Vattenfalls IF
3:22:16.1213500
+1:15:45.454400
46.0p
97
H 21
John Tunell
IK Rex
3:22:35.1215400
+1:16:04.456300
45.9p
98
H 21
Mattias Jonasson
Sundsvalls SLK
3:23:44.1222300
+1:17:13.463200
45.6p
99
D 21
Anna Andersson
Selånger SOK
3:24:33.1227200
+1:18:02.468100
45.3p
100
H 21
Urban Hagström
Axa SC
3:24:35.1227400
+1:18:04.468300
45.3p
101
H 21
Johan Mattson
Bondsjöhöjdens IK
3:24:42.1228100
+1:18:11.469000
45.3p
102
H 21
Arne Eriksson
Hudiksvalls IF
3:25:30.1232900
+1:18:59.473800
45.1p
103
H 21
Jonas Nilsson
Kovlands IF
3:26:00.1235900
+1:19:29.476800
45.0p
104
D 21
Inga-lill Jonsson
Axa SC
3:26:38.1239700
+1:20:07.480600
44.8p
105
H 21
Sören Persson
Stöde IF
3:26:47.1240600
+1:20:16.481500
44.8p
106
H 21
Jonas Månsson
No Club
3:27:01.1242000
+1:20:30.482900
44.7p
107
H 21
Carl Martinez
Alnö SK
3:27:02.1242100
+1:20:31.483000
44.7p
107
H 21
Anders Eriksson
Spirit IF
3:27:02.1242100
+1:20:31.483000
44.7p
109
H 21
Jan Sollerman
No Club
3:27:38.1245700
+1:21:07.486600
44.6p
110
H 21
Urban Selin
Stockviks SF
3:27:52.1247100
+1:21:21.488000
44.5p
111
H 21
John Nordström
Birsta SK
3:28:19.1249800
+1:21:48.490700
44.4p
112
H 21
André Ekedahl
Njurunda SK
3:28:46.1252500
+1:22:15.493400
44.3p
113
H 21
Jens Söderström
Erikslunds SK
3:29:13.1255200
+1:22:42.496100
44.2p
114
D 21
Lena Hillring
Axa SC
3:29:14.1255300
+1:22:43.496200
44.2p
115
H 21
Klas Elfving
Nobel Aktiv IF
3:29:56.1259500
+1:23:25.500400
44.0p
116
H 21
Staffan Andersson
Ramviks IF
3:30:12.1261100
+1:23:41.502000
43.9p
117
D 21
Maria Huss
Axa SC
3:30:33.1263200
+1:24:02.504100
43.8p
118
H 21
Joakim Molin
IF Strategen
3:30:34.1263300
+1:24:03.504200
43.8p
119
H 21
Niklas Wikholm
Indals-Lidens SK
3:31:29.1268800
+1:24:58.509700
43.6p
120
D 21
Alexandra Backlund
Stockviks SF
3:33:02.1278100
+1:26:31.519000
43.2p
121
H 21
Robert Lindblom
Nedansjö IK
3:33:11.1279000
+1:26:40.519900
43.2p
122
H 21
Karl-Erik Eriksson
Fränsta IK
3:34:06.1284500
+1:27:35.525400
43.0p
123
D 21
Jessica Zetterberg
IF Strategen
3:34:07.1284600
+1:27:36.525500
43.0p
124
H 21
Per-erik Karlsson
Sr/tv IF
3:36:44.1300300
+1:30:13.541200
42.4p
125
H 21
Daniel Kraft
Stockholms RK
3:37:02.1302100
+1:30:31.543000
42.3p
126
H 21
Jon-erik Persson
Delsbo IF
3:37:16.1303500
+1:30:45.544400
42.3p
127
H 21
Stig Edfast
Sr/tv IF
3:37:59.1307800
+1:31:28.548700
42.1p
128
H 21
Ulf Renström
Lucksta IF
3:39:41.1318000
+1:33:10.558900
41.7p
129
H 21
Melker Larsson
Lucksta IF
3:39:49.1318800
+1:33:18.559700
41.7p
130
H 21
Per Wikström
Metso Paper FK
3:41:59.1331800
+1:35:28.572700
41.2p
131
H 21
Hampus Näsström
Bromma Vällingby SOK
3:45:12.1351100
+1:38:41.592000
40.5p
132
H 21
Jacques Näsström
Bromma Vällingby SOK
3:45:13.1351200
+1:38:42.592100
40.5p
133
H 21
Börje Lindström
Ljustorps IF
3:45:25.1352400
+1:38:54.593300
40.5p
134
H 21
Lars Osseén
IF Strategen
3:47:12.1363100
+1:40:41.604000
40.1p
135
H 21
Michael Johansson
Hammarby IF SF
3:51:40.1389900
+1:45:09.630800
39.2p
136
H 21
Jonny Kastebo
Axa SC
3:55:44.1414300
+1:49:13.655200
38.5p
137
D 21
Elisabeth Lindgren
Timrå SOK
3:56:42.1420100
+1:50:11.661000
38.3p
138
H 21
Henrik Höjland
Stockholm City Triathlon
3:57:38.1425700
+1:51:07.666600
38.1p
139
H 21
Ulf Gustavsson
IF Strategen
3:58:40.1431900
+1:52:09.672800
37.9p
140
H 21
Lars Jonasson
Sundsvalls SLK
3:59:00.1433900
+1:52:29.674800
37.9p
141
H 21
Joakim Ebenfelt
Alnö SK
3:59:29.1436800
+1:52:58.677700
37.8p
142
H 21
Christoffer Westin
Axa SC
4:00:24.1442300
+1:53:53.683200
37.6p
143
H 21
Markus Lööf
Jättendals IF
4:05:13.1471200
+1:58:42.712100
36.8p
144
D 21
Emma Nordgren
Delsbo IF
4:07:44.1486300
+2:01:13.727200
36.3p
145
H 21
Anders Björklund
Njurunda SK
4:08:43.1492200
+2:02:12.733100
36.2p
146
H 21
Joakim Konradsson
Stockviks SF
4:08:45.1492400
+2:02:14.733300
36.2p
147
D 21
Camilla Wallin
Indals-Lidens SK
4:21:13.1567200
+2:14:42.808100
34.2p
148
D 21
Maria Vamling
Njurunda SK
4:32:13.1633200
+2:25:42.874100
32.7p
149
H 21
Mattias Andersson
Intersport IF
4:33:23.1640200
+2:26:52.881100
32.5p
150
H 21
Niklas Henriksson
Stockviks SF
4:36:34.1659300
+2:30:03.900200
32.1p
151
D 21
Camilla Eriksson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
151
D 21
Lena Stjernlöw
Axa SC
23:59:58.8639700
-
151
H 21
David Malmberg
Axa SC
23:59:58.8639700
-
151
H 21
Thomas Rex
Sundsvalls OK
23:59:58.8639700
-
151
H 21
Martin Larsson
Bräcke SK
23:59:58.8639700
-
151
H 21
Mattias Forslin
Forsa IF
23:59:58.8639700
-
151
H 21
Heikki Rissanen
Kramfors Alliansen
23:59:58.8639700
-
151
H 21
Daniel Höglund
Axa SC
23:59:58.8639700
-
151
H 21
Perola Bergström
IK Aluminium
23:59:58.8639700
-
151
H 21
Anders Bexenius
Rejlers IF
23:59:58.8639700
-
151
H 21
Erik Söderlund
IF Strategen
23:59:58.8639700
-
162
D 21
Anna Pääjärvi
Järfälla SK
23:59:59.8639800
-
162
D 21
Karin Jonsson
Obbola IK
23:59:59.8639800
-
162
D 21
Ulla Engström
Metso Paper FK
23:59:59.8639800
-
162
D 21
Jessica Zätterberg
IF Strategen
23:59:59.8639800
-
162
H 21
Ingolf Pääjärvi
Ufk
23:59:59.8639800
-
162
H 21
Lars Ålander
Hemsö IF
23:59:59.8639800
-
162
H 21
Mikael Tornberg
IF Strategen
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
22km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Henrik Dahlén
Tynderö IK
1:11:32.429100
77.8p
2
H 21
Mårten Vänn
Stockviks SF
1:11:33.429200
+1
77.8p
3
H 21
Fredrik Göransson
Stockviks SF
1:11:40.429900
+8.700
77.6p
4
H 21
Mikael Eriksson
Lucksta IF
1:12:44.436300
+1:12.7100
76.5p
5
H 21
Jonas Björklund
Alnö SK
1:15:16.451500
+3:44.22300
73.9p
6
H 21
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
1:15:23.452200
+3:51.23000
73.8p
7
H 21
Fredrik Nordlander
Stockviks SF
1:16:11.457000
+4:39.27800
73.0p
8
H 21
Erik Skoglund
Lucksta IF
1:18:56.473500
+7:24.44300
70.5p
9
H 21
Martin Ondrasek
Njurunda SK
1:19:21.476000
+7:49.46800
70.1p
10
H 21
Benny Nordlander
Tynderö IK
1:19:29.476800
+7:57.47600
70.0p
11
D 21
Caroline Jakobsson
Njurunda SK
1:19:31.477000
+7:59.47800
70.0p
12
H 21
Anders Melin
Bergsjö IF
1:21:57.491600
+10:25.62400
67.9p
13
H 21
Daniel Ericsson
No Club
1:23:07.498600
+11:35.69400
66.9p
14
H 21
Mats Gustavsson
Ortvikens Mk
1:23:24.500300
+11:52.71100
66.7p
15
H 21
Tomas Karlsson
Åsarna IK
1:23:43.502200
+12:11.73000
66.5p
16
D 21
Ellinor Fransson
Ärla IF
1:25:24.512300
+13:52.83100
65.1p
17
H 21
Ulf Svanberg
Huli Häljums SK
1:25:37.513600
+14:05.84400
65.0p
18
H 21
Thomas Rex
Sundsvalls OK
1:25:47.514600
+14:15.85400
64.9p
19
D 21
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
1:26:17.517600
+14:45.88400
64.5p
20
H 21
Helmut Kerschbaumer
Sundsvalls CK
1:27:29.524800
+15:57.95600
63.6p
21
H 21
Ulrik Norberg
No Club
1:28:28.530700
+16:56.101500
62.9p
22
D 21
Angelica Saur
Ljustorps IF
1:28:43.532200
+17:11.103000
62.7p
23
D 21
Anna Widell
Bondsjöhöjdens IK
1:28:51.533000
+17:19.103800
62.6p
23
D 21
Therese Sahlin
Ragunda IF
1:28:51.533000
+17:19.103800
62.6p
25
H 21
Leif Sundling
Njurunda SK
1:29:26.536500
+17:54.107300
62.2p
26
H 21
Alf Spåra
IK Aluminium
1:30:45.544400
+19:13.115200
61.3p
27
H 21
Kari Valli
Mikaelssons Bygg
1:30:47.544600
+19:15.115400
61.3p
28
H 21
Sten-Åke Vedin
Selånger SOK
1:31:34.549300
+20:02.120100
60.8p
29
D 21
Jenny Lindblom
Nedansjö IK
1:34:09.564800
+22:37.135600
59.1p
30
D 21
Amanda Åström
Lucksta IF
1:35:41.574000
+24:09.144800
58.1p
31
H 21
Håkan Norberg
Savvy Skiing
1:35:44.574300
+24:12.145100
58.1p
32
D 21
Jill Nordin
Nedansjö IK
1:35:57.575600
+24:25.146400
58.0p
33
H 21
Markus Uhlin
Sundsvalls Express
1:36:11.577000
+24:39.147800
57.8p
34
H 21
Rikard Fyrst
Nolby Alpina SK
1:36:36.579500
+25:04.150300
57.6p
35
H 21
Oskar Forsgren
Fränsta IK
1:37:37.585600
+26:05.156400
57.0p
36
H 21
Mikael Tallberger
Huli Häljums SK
1:37:43.586200
+26:11.157000
56.9p
37
H 21
Jens Oskarsson
No Club
1:38:43.592200
+27:11.163000
56.4p
38
H 21
Fredrik Söderholm
Stockviks SF
1:38:58.593700
+27:26.164500
56.2p
39
D 21
Cecilia Englund
Ljustorps IF
1:39:22.596100
+27:50.166900
56.0p
40
H 21
Tomas S Vedin
SOK
1:39:38.597700
+28:06.168500
55.8p
41
H 21
Petter Andersson
Bovikspojkarna
1:41:01.606000
+29:29.176800
55.1p
42
H 21
Ture Järlehag
Nobel Aktiv IF
1:41:04.606300
+29:32.177100
55.0p
42
H 21
Stefan Lundström
Vigge
1:41:04.606300
+29:32.177100
55.0p
44
D 21
Teresia Ondrasek Jonsson
Alnö Race Team
1:41:43.610200
+30:11.181000
54.7p
45
H 21
Jonas Sverin
No Club
1:42:06.612500
+30:34.183300
54.5p
46
H 21
Viktor Selling
Njurunda SK
1:42:44.616300
+31:12.187100
54.2p
47
H 21
Christer Möllenberg
Timrå SOK
1:42:50.616900
+31:18.187700
54.1p
48
H 21
Tomas Virtanen
Selånger SOK
1:43:23.620200
+31:51.191000
53.8p
49
H 21
Simon Återgård
No Club
1:43:41.622000
+32:09.192800
53.7p
50
H 21
Jonas Grönlund
Stavre
1:44:35.627400
+33:03.198200
53.2p
51
H 21
Christer Jansson
No Club
1:46:22.638100
+34:50.208900
52.3p
52
H 21
Anders Johansson
Njurunda SK
1:46:26.638500
+34:54.209300
52.3p
53
H 21
Kjell Bennemark
Axa SC
1:46:57.641600
+35:25.212400
52.0p
54
D 21
Annika Henriksson
Friskis och Svettis
1:48:14.649300
+36:42.220100
51.4p
55
H 21
Erik Lindström
No Club
1:48:43.652200
+37:11.223000
51.2p
56
H 21
Kenneth Åberg
Telia IoFF
1:49:00.653900
+37:28.224700
51.0p
57
D 21
Ida Sellstedt
Selånger SOK
1:49:08.654700
+37:36.225500
51.0p
58
D 21
Eleonore Sahlin
Ragunda IF
1:49:18.655700
+37:46.226500
50.9p
59
D 21
Sofia Jonsson
No Club
1:51:07.666600
+39:35.237400
50.1p
60
D 21
Kristina Nilsson
IF Strategen
1:52:34.675300
+41:02.246100
49.4p
61
D 21
Maria Åström
Sweco IF
1:56:52.701100
+45:20.271900
47.6p
62
D 21
Helene Thorgren
No Club
1:58:33.711200
+47:01.282000
46.9p
63
H 21
Jan Jäderling
Njurunda SK
1:59:54.719300
+48:22.290100
46.4p
64
D 21
Katarina Söderqvist
Njurunda SK
2:04:32.747100
+53:00.317900
44.7p
65
D 21
Therese Friis
Hudiksvalls IF
2:05:14.751300
+53:42.322100
44.4p
66
H 21
Sven Ove Sjölén
Bolagsverkets IF
2:05:32.753100
+54:00.323900
44.3p
67
D 21
Maja Stockzell
Ramsjö SK
2:05:53.755200
+54:21.326000
44.2p
68
D 21
Charlotte Karlsson
Sundsvalls Sjukhus
2:05:57.755600
+54:25.326400
44.2p
69
D 21
Josefine Reiser
No Club
2:06:38.759700
+55:06.330500
43.9p
70
D 21
Lena Johansson
No Club
2:11:06.786500
+59:34.357300
42.4p
71
D 21
Therese Westman
No Club
2:15:35.813400
+1:04:03.384200
41.0p
72
D 21
Kerstin Sjöberg
Fränsta IK
2:18:21.830000
+1:06:49.400800
40.2p
73
D 21
Irene Söderlind
Gräftåvallens SK
2:20:43.844200
+1:09:11.415000
39.5p
74
H 21
Mattias Näsström
Bromma Vällingby SOK
2:21:35.849400
+1:10:03.420200
39.3p
75
D 21
Sandra Bergström
No Club
2:21:41.850000
+1:10:09.420800
39.3p
76
D 21
Yvonne Näsström
Bromma Vällingby SOK
2:22:41.856000
+1:11:09.426800
39.0p
77
D 21
Marie Bergström
No Club
2:23:26.860500
+1:11:54.431300
38.8p
78
H 21
Hans Hellström
Nobel Aktiv IF
23:59:58.8639700
-
79
H 21
Simon Svanebo
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
79
H 21
Mikael Björklund
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
79
H 21
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
79
D 21
Marika Lindblom
Peab Fritid
23:59:59.8639800
-
79
D 21
Annica Lindberg
No Club
23:59:59.8639800
-