Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ymerloppet
2012-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristin Ander
OK Landehof
2:41:08.966740
60.6p
2
Anna Wik
Tvärreds IF
2:55:14.1051330
+14:05.84490
54.6p
3
Gabriella Karlsson
IK Stern
2:58:01.1068020
+16:52.101180
53.5p
4
Elina Wahlberg
OK Dacke
3:07:53.1127200
+26:44.160360
50.1p
5
Ulrika Karlsson
OK Landehof
3:20:16.1201510
+39:07.234670
46.4p
6
Viktoria Mattsson
Tvärreds IF
3:28:23.1250210
+47:14.283370
44.3p
7
Sabina Wetterlund
IK Höa
3:32:05.1272430
+50:56.305590
43.3p
8
Helen Ander
OK Landehof
3:35:20.1291940
+54:12.325100
42.6p
9
Magdalena Eriksson
Skogsbygdens IF
3:35:22.1292140
+54:14.325300
42.6p
10
Anna Larsson
IK Stern
3:37:07.1302620
+55:58.335780
42.2p
11
Meri Blomfeldt
IK Stern
3:39:52.1319110
+58:43.352270
41.5p
12
Therese Alfredsson
Håby IF
3:40:44.1324350
+59:36.357510
41.4p
13
Emeline Mjølnerød
Halden SK
3:40:48.1324790
+59:40.357950
41.3p
14
Märta Mollén
Kimstad GOIF
3:47:19.1363870
+1:06:11.397030
40.0p
15
Kristina Vannerberg
IK Stern
3:49:06.1374540
+1:07:58.407700
39.6p
16
Emilia Rydberg Möller
IK Stern
4:01:45.1450450
+1:20:37.483610
37.2p
17
Anna Cecilia Björk
IK Stern
4:04:03.1464280
+1:22:55.497440
36.8p
18
Malin Sylvén
Skogsbygdens IF
4:06:08.1476760
+1:25:00.509920
36.4p
19
Lisa Hernqvist
Vectura
4:14:36.1527550
+1:33:28.560710
35.0p
20
Karin Olofsson
Volvo IF
4:20:17.1561650
+1:39:09.594810
34.2p
21
Eva Olofsson
Frösö IF
4:33:54.1643390
+1:52:46.676550
32.2p
22
Linda Heiman
IK Stern
4:41:55.1691460
+2:00:47.724620
31.2p
23
Linda Viberg
Axa SC
4:48:22.1730120
+2:07:13.763280
30.4p
-
Marie Ström
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Ingela Smedenmark
Ronneby OK
23:59:58.8639700
-
-
Lotta Kronlid
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Agneta Samuelsson
Postens IF
23:59:58.8639700
-
-
Christina Lindahl
Sjövik
23:59:58.8639700
-
-
Therese Alfredsson
Håby IF
23:59:59.8639800
-
-
Sara Westerström Mangs
Kimstad GOIF
23:59:59.8639800
-
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Lund
IF Hallby SOK
2:04:23.746260
84.9p
2
Johannes Knoll
OK Dacke
2:05:58.755750
+1:34.9390
83.4p
3
Stefan Nordlander
Navåsens FK
2:06:59.761880
+2:36.15520
82.5p
4
Rasmus Blom
Högsäters GF
2:08:22.770150
+3:58.23790
81.3p
5
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
2:10:44.784370
+6:21.38010
79.4p
6
Tobias Westman
IK Stern
2:13:16.799510
+8:52.53150
77.4p
7
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:13:58.803770
+9:35.57410
76.8p
8
Jonas Peterson
Borås GIF
2:15:20.811920
+10:56.65560
75.8p
9
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
2:16:18.817720
+11:54.71360
75.1p
10
Daniel Abrahamsson
Äspereds IF
2:18:23.830220
+13:59.83860
73.6p
11
Johan Palmér
IK Vista
2:18:27.830620
+14:03.84260
73.6p
12
Joachim Stadig
Hestra IF
2:18:29.830800
+14:05.84440
73.6p
13
Fredrik Rosengren
IFK Kiruna
2:18:30.830990
+14:07.84630
73.5p
14
Albin Andersson
Skene Sim o IS
2:19:18.835770
+14:55.89410
73.0p
15
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
2:21:46.850560
+17:23.104200
71.3p
16
Johan Tärnhuvud
OK Dacke
2:24:06.864580
+19:43.118220
69.8p
17
Ulf Högfeldt
Borås SK
2:24:16.865590
+19:53.119230
69.7p
18
Joel Larsson
Göteborgs SK
2:24:43.868230
+20:19.121870
69.5p
19
Marcus Svalsjö
OK Landehof
2:25:05.870460
+20:42.124100
69.2p
20
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:26:37.879620
+22:13.133260
68.3p
21
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:26:44.880370
+22:21.134010
68.2p
22
Jens Thorild
Göteborgs SK
2:26:48.880730
+22:24.134370
68.2p
23
Andreas Berntsson
IK Stern
2:27:23.884210
+22:59.137850
67.8p
24
Daniel Ljungkvist
Landsbro IF SK
2:27:23.884240
+22:59.137880
67.8p
25
Karl Markus Laudon
Istrums SK
2:27:58.887740
+23:34.141380
67.5p
26
Dan Kuylenstierna
Mullsjö SOK
2:28:08.888700
+23:44.142340
67.4p
27
Jakob Andersson
IK Ymer
2:29:47.898640
+25:23.152280
66.4p
28
Magnus Öberg Bernhed
Sävedalens AIK
2:30:18.901770
+25:55.155410
66.2p
29
Pär Ekelund
Dalsjöfors GOIF
2:30:47.904640
+26:23.158280
65.9p
30
Henrik Larsson
Borås SK
2:30:47.904660
+26:24.158300
65.9p
31
Patrik Sonehag
IK Stern
2:30:53.905270
+26:30.158910
65.8p
32
Roger Lindberg
IK Wilske
2:31:04.906300
+26:40.159940
65.7p
33
Johan Käll
Borås GIF
2:31:41.910030
+27:17.163670
65.4p
34
Richard Brankell
Kungälvs OK
2:33:26.920590
+29:03.174230
64.4p
35
Jakob Hjelmåker
IK Stern
2:33:37.921670
+29:14.175310
64.3p
36
Oscar Svensson
Ryda SK
2:34:00.923990
+29:37.177630
64.1p
37
Rouald Börjesson
Tranemo IF
2:36:52.941160
+32:29.194800
62.7p
38
David Hallberg
IK Ymer
2:37:50.946980
+33:27.200620
62.2p
39
Erling Mattsson
IK Stern
2:38:07.948630
+33:43.202270
62.0p
40
Jonas Söderberg
Navåsens FK
2:38:48.952700
+34:24.206340
61.7p
41
Ulrik Arnesson
Navåsens FK
2:38:52.953190
+34:29.206830
61.7p
42
Karl Sterner
Köla AIK
2:38:58.953730
+34:34.207370
61.6p
43
Daniel Sigbladh
Gnosjö FK
2:39:42.958170
+35:19.211810
61.2p
44
Tobias Bovin
Stenungsunds OK
2:39:53.959280
+35:30.212920
61.2p
45
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:40:00.959990
+35:37.213630
61.1p
46
Hans Dahlgren
IK Ymer
2:40:20.961930
+35:56.215570
60.9p
47
Jonas Rydberg
Borås GIF
2:41:07.966630
+36:43.220270
60.6p
48
Anders Svensson
Navåsens FK
2:41:07.966660
+36:44.220300
60.6p
49
Patrik Hedemyr
IK Stern
2:41:16.967540
+36:52.221180
60.5p
50
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
2:41:22.968150
+36:58.221790
60.5p
51
Johannes Gunnarzon
IF Hallby SOK
2:41:42.970140
+37:18.223780
60.3p
52
Anders Martin
Fågelfors IF
2:41:42.970170
+37:19.223810
60.3p
53
Henrik Ramhult
IK Ymer
2:42:05.972430
+37:41.226070
60.1p
54
Patrik Sylvan
Borås GIF
2:42:46.976530
+38:22.230170
59.8p
55
Johan Jönsson
SOK 68
2:42:48.976770
+38:25.230410
59.8p
56
Jonathan Backlund
Hindås SK
2:43:10.978960
+38:47.232600
59.6p
57
Johan Söderberg
SOK 68
2:43:45.982430
+39:21.236070
59.4p
58
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
2:45:25.992430
+41:01.246070
58.6p
59
Anders Erlandsson
Skanska IF
2:45:38.993700
+41:14.247340
58.5p
60
Morten Hjalland
Birkebeineren IF
2:45:56.995520
+41:32.249160
58.4p
61
Hans Boström
Borås SK
2:46:08.996730
+41:44.250370
58.3p
62
Fredrik Svensson
OK Dacke
2:46:12.997120
+41:48.250760
58.3p
63
Henrik Lundbäck
Tanums IF
2:46:30.998960
+42:07.252600
58.1p
64
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
2:47:04.1002340
+42:40.255980
57.9p
65
Andreas Rom
Främmestads IK
2:47:17.1003650
+42:53.257290
57.8p
66
Anders Häggdahl
IK Stern
2:47:30.1004900
+43:06.258540
57.7p
67
Daniel Petersson
Gnosjö FK
2:47:30.1004990
+43:07.258630
57.7p
68
Mats Persson
IK Stern
2:47:36.1005530
+43:12.259170
57.7p
69
Magnus Jonsson
Navåsens FK
2:47:45.1006400
+43:21.260040
57.6p
70
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
2:48:20.1009910
+43:56.263550
57.4p
71
Dennis Svensson
OK Landehof
2:48:27.1010640
+44:03.264280
57.3p
72
Henrik Hördegärd
Landsbro IF SK
2:48:32.1011130
+44:08.264770
57.3p
73
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:48:58.1013790
+44:35.267430
57.1p
74
Filip Isacsson
Borås SK
2:49:22.1016120
+44:58.269760
56.9p
75
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:49:53.1019280
+45:30.272920
56.7p
76
Jonas Larsson
IK Ymer
2:50:02.1020130
+45:38.273770
56.6p
77
Lars Nordestedt
Alvesta SOK
2:50:03.1020240
+45:39.273880
56.6p
78
Viktor Rudberg
Lugi SK
2:50:31.1023020
+46:07.276660
56.4p
79
Per Arne Wahlgren
Sjövalla FK
2:50:42.1024160
+46:19.277800
56.4p
80
Roger Skiöld
Borås SK
2:51:04.1026390
+46:41.280030
56.2p
81
Alexander Claesson
Hindås SK
2:51:07.1026650
+46:43.280290
56.2p
82
Robert Isaksson
IF Rigor
2:51:12.1027170
+46:49.280810
56.2p
83
Lars-Göran Järelöv
IK Stern
2:51:23.1028240
+46:59.281880
56.1p
84
Martin Malmkvist
Axa SC
2:51:47.1030600
+47:23.284240
55.9p
85
Johan Sjöberg
IK Ymer
2:52:19.1033810
+47:55.287450
55.7p
86
Per Bertilsson
OK Gränsen
2:52:34.1035340
+48:10.288980
55.6p
87
Ingebrigt Landsem
Volvo IF
2:52:48.1036700
+48:24.290340
55.5p
88
Victor Persson
Westcoast Racers
2:52:58.1037790
+48:35.291430
55.4p
89
Stefan Pålsson
Tockarps IK
2:54:37.1047690
+50:14.301330
54.8p
90
Lars Tegenfeldt
Göteborgs Polismäns IF
2:54:40.1047970
+50:17.301610
54.8p
91
Gustav Sterner
Köla AIK
2:55:17.1051650
+50:53.305290
54.5p
92
Erik Bresky
IK Ymer
2:55:33.1053270
+51:10.306910
54.4p
93
Anders Magnusson
IK Stern
2:55:34.1053340
+51:10.306980
54.4p
94
Peter Brülls
Ryaverkets IF
2:56:17.1057640
+51:53.311280
54.2p
95
Erik Johansson
Göteborg/Majorna OK
2:56:22.1058160
+51:59.311800
54.1p
96
Daniel Wigren
IK Stern
2:56:34.1059350
+52:10.312990
54.1p
97
Erik Karlsson
Jsk
2:56:47.1060610
+52:23.314250
54.0p
98
Brynolf Gustafsson
IK Stern
2:56:51.1061080
+52:28.314720
54.0p
99
Erik Tengvall
Vänersborgs SK
2:57:31.1065060
+53:08.318700
53.7p
100
Fredrik Gustafsson
Grönahögs IK
2:58:14.1069380
+53:51.323020
53.4p
101
Kent Nero
Mullsjö SOK
2:58:26.1070580
+54:03.324220
53.4p
102
Daniel Bengtsson
Sävedalens AIK
2:58:33.1071250
+54:09.324890
53.3p
103
Jim Engström
OK Landehof
2:58:45.1072490
+54:22.326130
53.3p
104
Anders Östberg
Åsarna IK
2:59:26.1076580
+55:03.330220
53.0p
105
Magnus Riisgaard
Anderstorps OK
2:59:36.1077550
+55:12.331190
52.9p
106
Per Andersson
Ellos IF
2:59:44.1078310
+55:20.331950
52.9p
107
Anders Ådahl
Mölndahl Outdoor IF
2:59:50.1078920
+55:26.332560
52.9p
108
Mattias Johansson
OK Skogshjortarna
3:00:07.1080600
+55:43.334240
52.8p
109
Tomas Hallgren
Uddevalla IS
3:00:10.1080920
+55:46.334560
52.7p
110
Jan Andersson Back
OK Gipen
3:00:39.1083810
+56:15.337450
52.6p
111
Mikael Adrian
No Club
3:00:43.1084220
+56:19.337860
52.5p
112
Mikael Corbé
Borås GIF
3:01:13.1087230
+56:49.340870
52.4p
113
Clas Olsson
Dalsjöfors GOIF
3:01:14.1087360
+56:51.341000
52.4p
114
Niklas Kanerot
Brattås Ck
3:01:18.1087740
+56:54.341380
52.3p
115
Stefan Carlsson
IK Ymer
3:01:26.1088510
+57:02.342150
52.3p
116
Samuel Ling
Gnosjö FK
3:01:31.1089080
+57:08.342720
52.3p
117
Ulf Gustafsson
Ryda SK
3:01:51.1091030
+57:27.344670
52.1p
118
Torkel Gustafsson
IK Ymer
3:01:57.1091690
+57:34.345330
52.1p
119
Daniel Svensson
Äspereds IF
3:01:59.1091850
+57:35.345490
52.1p
120
Johan Ederönn
Axa SC
3:02:09.1092850
+57:45.346490
52.0p
121
Anders Lindén
OK Landehof
3:02:09.1092890
+57:46.346530
52.0p
122
Niclas Wiik
Tvärreds IF
3:02:32.1095120
+58:08.348760
51.9p
123
Mattias Nilsson
IK Stern
3:02:37.1095650
+58:13.349290
51.9p
124
Gustaf Johansson
Stenungsunds OK
3:04:40.1107910
+1:00:16.361550
51.2p
125
Sten Karlsson
IK Stern
3:04:41.1108010
+1:00:17.361650
51.2p
126
Evald Svensson
OK Landehof
3:04:48.1108720
+1:00:24.362360
51.1p
127
Kristian Fältengård
Nässjö SF
3:05:59.1115850
+1:01:35.369490
50.7p
128
Leif Söderberg
Navåsens FK
3:06:03.1116290
+1:01:40.369930
50.7p
129
Anders Ringström
OK Landehof
3:06:11.1117000
+1:01:47.370640
50.7p
130
Markus Fridén
Astrazeneca IF
3:06:20.1117940
+1:01:56.371580
50.6p
131
Peter Wiberg
Landsbro IF SK
3:06:32.1119180
+1:02:09.372820
50.6p
132
Håkan Kristiansson
OK Landehof
3:06:39.1119850
+1:02:15.373490
50.5p
133
Kristoffer Lagerholm
Skene Sim o IS
3:06:57.1121680
+1:02:34.375320
50.4p
134
Philip Pålsson
Tockarps IK
3:07:13.1123210
+1:02:49.376850
50.3p
135
Andreas Henningsson
IK Stern
3:07:24.1124380
+1:03:01.378020
50.3p
136
Andreas Skärbäck
OK Nackhe
3:07:37.1125680
+1:03:14.379320
50.2p
137
Krister Strand
OK Landehof
3:08:07.1128610
+1:03:43.382250
50.0p
138
Henrik Gustafsson
Skogsbygdens IF
3:08:19.1129860
+1:03:56.383500
50.0p
139
Andreas Kogler
Axa SC
3:08:51.1133050
+1:04:27.386690
49.8p
140
Torleif Magnusson
IK Stern
3:08:58.1133760
+1:04:35.387400
49.8p
141
Michael Ertmann
København SK
3:09:11.1135030
+1:04:47.388670
49.7p
142
Roger Arnholm
Volvo IF
3:09:37.1137660
+1:05:14.391300
49.6p
143
Per Klerfors
Aplareds IF
3:10:45.1144420
+1:06:21.398060
49.2p
144
Jens Arnholm
Scania IF
3:11:19.1147850
+1:06:55.401490
49.0p
145
Fredrik Wänehed
IF Hallby SOK
3:11:20.1147960
+1:06:57.401600
49.0p
146
Linus Alburg
ASK Växjö
3:11:21.1148050
+1:06:57.401690
49.0p
147
William Rex
OK Landehof
3:11:48.1150730
+1:07:24.404370
48.9p
148
Torbjörn Bovin
Perstorp Oxo Fritidsklubb
3:12:01.1152010
+1:07:37.405650
48.8p
149
Martin Nilsson
Öhrlings IF I Stockholm
3:12:06.1152510
+1:07:42.406150
48.8p
150
Mikael Johansson
IK Ymer
3:12:30.1154910
+1:08:06.408550
48.7p
151
Per Yxne
Pif
3:13:02.1158190
+1:08:39.411830
48.5p
152
Rune Magnussen
Birkebeineren IF
3:13:05.1158460
+1:08:42.412100
48.5p
153
Robin Larsen
Intersport IF
3:13:15.1159400
+1:08:51.413040
48.4p
154
Joakim Thureson
IK Ymer
3:13:20.1159920
+1:08:56.413560
48.4p
155
Stefan Märdh
FK Friskus Varberg
3:13:27.1160680
+1:09:04.414320
48.4p
156
Fredrik Bergström
Joa IF
3:13:48.1162710
+1:09:24.416350
48.3p
157
Leif Claesson
Hestra IF
3:14:11.1165090
+1:09:48.418730
48.2p
158
Jan Berntsson
Magra IS
3:14:13.1165250
+1:09:49.418890
48.1p
159
Peter Ståhlman
Borgstena IF
3:14:25.1166420
+1:10:01.420060
48.1p
160
Ljubisa Kitanovic
IK Ymer
3:14:26.1166530
+1:10:02.420170
48.1p
161
Björn Sandqvist
Sävedalens AIK
3:14:32.1167190
+1:10:09.420830
48.1p
162
Agust Blom
Gnosjö FK
3:15:35.1173460
+1:11:12.427100
47.7p
163
Tim Brandin
Sävedalens AIK
3:15:54.1175350
+1:11:30.428990
47.7p
164
Joakim Åkesson
OK Landehof
3:16:33.1179280
+1:12:10.432920
47.5p
165
Fredrik Green
Trollhättans SOK
3:17:41.1186060
+1:13:18.439700
47.1p
166
Martin Hildingh
IF Rigor
3:18:05.1188420
+1:13:41.442060
47.0p
167
Göran Hamrefors
Volvo IF
3:18:21.1190090
+1:13:58.443730
46.9p
168
Ott Saluveer
IK Stern
3:18:38.1191740
+1:14:14.445380
46.9p
169
Jonas Larsson
OK Alehof
3:18:48.1192710
+1:14:24.446350
46.8p
170
Stefan Sandstedt
Mora Trä SK
3:18:49.1192830
+1:14:25.446470
46.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
171
Anders Carlsson
Skanska IF
3:18:54.1193320
+1:14:30.446960
46.8p
172
Albin Andersson
OK Landehof
3:19:27.1196630
+1:15:03.450270
46.6p
173
Per Kaatman
IK Stern
3:19:46.1198590
+1:15:23.452230
46.5p
174
Peter Olofsson
Frösö IF
3:19:48.1198710
+1:15:24.452350
46.5p
175
Magnus Strand
OK Landehof
3:20:00.1199930
+1:15:36.453570
46.5p
176
Linus Holmdahl
Kullavik IF
3:20:14.1201340
+1:15:50.454980
46.4p
177
Linus Älverbrandt
Axa SC
3:20:14.1201380
+1:15:51.455020
46.4p
178
Jan-Erik Höglund
Hindås SK
3:21:25.1208420
+1:17:01.462060
46.1p
179
Jörgen Lindqvist
Ulricehamns IF
3:22:55.1217450
+1:18:31.471090
45.7p
180
Tomas Franzén
IK Stern
3:22:58.1217770
+1:18:35.471410
45.7p
181
Jesper Regnström
Ryda SK
3:23:03.1218200
+1:18:39.471840
45.7p
182
Claes Stejre
IK Stern
3:23:21.1220080
+1:18:58.473720
45.6p
183
Carl Olsen
Solvikingarna
3:25:04.1230340
+1:20:40.483980
45.1p
184
Henrik Siösteen
IF Rigor
3:25:21.1232060
+1:20:58.485700
45.0p
185
Christer Hernström
IK Omega
3:26:01.1236050
+1:21:37.489690
44.9p
186
Fredrik Ganning
IK Omega
3:26:17.1237630
+1:21:53.491270
44.8p
187
Thomas Johansson
Bovallstrands SK
3:27:57.1247650
+1:23:33.501290
44.4p
188
Philip Lingebrant
IFK Helsingborg
3:28:46.1252500
+1:24:22.506140
44.2p
189
Magnus Englund
Hestra IF
3:28:52.1253140
+1:24:28.506780
44.1p
190
Per Claesson
Hestra IF
3:29:18.1255790
+1:24:55.509430
44.0p
191
Peter Åsén
IK Stern
3:29:35.1257430
+1:25:11.511070
44.0p
192
Jonny Pallhed
IK Ymer
3:29:41.1258050
+1:25:17.511690
43.9p
193
Mattias Sälberg
Ryda SK
3:30:08.1260760
+1:25:45.514400
43.8p
194
Magnus Johansson
Axa SC
3:30:36.1263570
+1:26:13.517210
43.7p
195
Johan Widepalm
IK Stern
3:31:59.1271860
+1:27:36.525500
43.4p
196
Tobias Westman
IK Höa
3:32:06.1272570
+1:27:43.526210
43.3p
197
Mattias Ambjörnsson
Ellos IF
3:32:14.1273390
+1:27:51.527030
43.3p
198
Jens Johanson
IK Stern
3:32:49.1276890
+1:28:26.530530
43.2p
199
Christian Wigertz
IK Ymer
3:33:36.1281590
+1:29:13.535230
43.0p
200
Fredrik Gillberg
No Club
3:33:40.1281900
+1:29:16.535540
43.0p
201
Erling Olsson
Hästhult AIK
3:34:15.1285420
+1:29:51.539060
42.8p
202
Ulf Bjerke
Göteborgs SK
3:34:51.1289010
+1:30:27.542650
42.7p
203
Mats Olsson
Axa SC
3:35:45.1294460
+1:31:22.548100
42.5p
204
Philip Chaabane
IK Stern
3:35:49.1294890
+1:31:26.548530
42.5p
205
Anton Hedström
Mullsjö SOK
3:36:18.1297740
+1:31:54.551380
42.4p
206
Jerker Olsson
Säve SK
3:36:23.1298250
+1:31:59.551890
42.3p
207
David Gudmunds
Axa SC
3:36:35.1299470
+1:32:12.553110
42.3p
208
Raj Dip Thapa
IFK Skövde SK
3:37:36.1305580
+1:33:13.559220
42.1p
209
Jens Olofsson
Axa SC
3:38:01.1308000
+1:33:37.561640
42.0p
210
Peter Johansson
Borås SK
3:38:41.1312010
+1:34:17.565650
41.8p
211
Fredrik Karlsson
OK Landehof
3:38:55.1313460
+1:34:32.567100
41.8p
212
Mats Kjellstrand
IK Stern
3:39:08.1314780
+1:34:45.568420
41.7p
213
Tony Wingärd
Uddevalla IS
3:41:03.1326240
+1:36:39.579880
41.3p
214
Jan Mattsson
Ryaverkets IF
3:41:58.1331730
+1:37:34.585370
41.1p
215
Tobias Adrian
IK Stern
3:42:31.1335000
+1:38:07.588640
41.0p
216
Ove Johansson
IK Stern
3:43:21.1340020
+1:38:57.593660
40.8p
217
Toni Eklund
OK Gipen
3:43:50.1342980
+1:39:27.596620
40.7p
218
Torben Pihl
IK Stern
3:43:59.1343870
+1:39:36.597510
40.6p
219
Thomas Hansson-mild
IK Stern
3:45:01.1350060
+1:40:38.603700
40.4p
220
Roger Andersson
Gällstads IF
3:45:30.1352980
+1:41:07.606620
40.3p
221
Johan Abrahamsson
Trollhätte Kanotklubb
3:46:03.1356210
+1:41:39.609850
40.2p
222
Mattias Eklund
Jägarstigens IF
3:46:13.1357210
+1:41:49.610850
40.2p
223
Mats Eriksson
IK Stern
3:46:29.1358880
+1:42:06.612520
40.1p
224
Björn Wiberg
Borås Energi och Miljö
3:47:13.1363250
+1:42:49.616890
40.0p
225
Rasmus Folmann
København SK
3:48:15.1369490
+1:43:52.623130
39.8p
226
Stefan Boyertson
IK Stern
3:48:17.1369610
+1:43:53.623250
39.8p
227
Måns Hilling
IK Stern
3:48:18.1369750
+1:43:54.623390
39.8p
228
Johan Sjöberg
Göteborgs SK
3:48:50.1372990
+1:44:27.626630
39.6p
229
Jonas Sundberg
No Club
3:49:01.1374070
+1:44:38.627710
39.6p
230
Per Jinnegren
Vreta Skid o Mk
3:49:13.1375280
+1:44:50.628920
39.6p
231
Jonas Pettersson
IK Stern
3:49:50.1378910
+1:45:26.632550
39.4p
232
Anders Lindström
Axa SC
3:49:52.1379110
+1:45:28.632750
39.4p
233
Axel Lindén
Ronneby OK
3:49:52.1379130
+1:45:28.632770
39.4p
234
Daniel Tengberg
Crisp Tri Team
3:49:56.1379570
+1:45:33.633210
39.4p
235
David Ell
IF Rigor
3:50:49.1384800
+1:46:25.638440
39.2p
236
Peter Norrby
Axa SC
3:51:16.1387530
+1:46:52.641170
39.2p
237
Erik Arvidsson
Axa SC
3:51:16.1387580
+1:46:53.641220
39.2p
238
Erik Rudelius
Säve SK
3:51:30.1388940
+1:47:06.642580
39.1p
239
Joacim Ahlebro
IF Hallby SOK
3:53:20.1399910
+1:48:56.653550
38.8p
240
Fredrik Harrysson
Ericsson IK
3:55:03.1410250
+1:50:39.663890
38.4p
241
Dennis Nobelius
IK Stern
3:56:25.1418480
+1:52:02.672120
38.2p
242
Patrik Hjelm
OK Landehof
3:57:13.1423220
+1:52:49.676860
38.0p
243
Anders Bäck
Volvo IF
3:57:24.1424300
+1:53:00.677940
38.0p
244
Jakob Thordsson
No Club
3:58:03.1428240
+1:53:39.681880
37.9p
245
Linus Palmkvist
Accenture IF
3:58:49.1432840
+1:54:25.686480
37.7p
246
Johan Berntsson
Axa SC
3:59:02.1434110
+1:54:38.687750
37.7p
247
Kristoffer Bergman
Usk
4:00:07.1440650
+1:55:43.694290
37.5p
248
Karl-johan Nilsson
IK Stern
4:00:56.1445520
+1:56:32.699160
37.3p
249
Jimmy Söhrman
IF Rigor
4:02:55.1457480
+1:58:32.711120
37.0p
250
Alexandros Sopasakis
IK Stern
4:11:36.1509580
+2:07:13.763220
35.5p
251
Stefan Karlsson
Lysegårdens Golfklubb
4:12:24.1514360
+2:08:01.768000
35.4p
252
Johan Hagelin
No Club
4:16:03.1536270
+2:11:40.789910
34.8p
253
Göran Parkrud
Hermansby IF
4:17:47.1546620
+2:13:23.800260
34.5p
254
Arne Alfredsson
Vattenfalls IF Trollhättan
4:18:21.1550030
+2:13:57.803670
34.5p
255
Joakim Danielsson
Bovallstrands SK
4:20:04.1560310
+2:15:40.813950
34.2p
256
Andreas Franzon
IK Stern
4:20:10.1560990
+2:15:47.814630
34.2p
257
Andreas Karlsson
Usk
4:26:22.1598190
+2:21:59.851830
33.3p
258
Thomas Hanzén
IK Hakarpspojkarna
4:26:54.1601330
+2:22:30.854970
33.2p
259
Anders Eliasson
Kungälvs Roddklubb
4:29:15.1615430
+2:24:51.869070
32.9p
260
Claes Nyberg
Håby IF
4:30:08.1620730
+2:25:44.874370
32.7p
261
Mikael Karlsson
IK Ymer
4:30:52.1625120
+2:26:28.878760
32.6p
262
Urban Löfvenberg
Lysegårdens Golfklubb
4:34:13.1645210
+2:29:49.898850
32.2p
263
Martin Börjesson Reidevall
OK Löftan
4:38:28.1670770
+2:34:05.924410
31.6p
264
Roland Björkman
Skogsbygdens IF
4:41:01.1686030
+2:36:37.939670
31.3p
265
Johan Niklander
IK Stern
5:06:45.1840470
+3:02:22.1094110
28.4p
266
Rafael Saers
Studentidrott
5:17:14.1903360
+3:12:50.1157000
27.3p
-
Mårten Larsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Christer Alfredsson
Hulareds Vinter IK
23:59:58.8639700
-
-
Olle Edvardsson
OK Alehof
23:59:58.8639700
-
-
Mats Sjöberg
Gnosjö FK
23:59:58.8639700
-
-
Emil Tengvall
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Gerremo
Spirit IF
23:59:58.8639700
-
-
Ivan Hedlund
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Carl Arnström
ASK Växjö
23:59:58.8639700
-
-
Pierre Björkli
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Gert Viltsborg
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Hammarlund
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Svensson
Borgstena IF
23:59:58.8639700
-
-
Peder Forssbaeck
IF Rigor
23:59:58.8639700
-
-
Adam Björk
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Per Alfredsson
Tahults SK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Lindberg
NA
23:59:58.8639700
-
-
Per Haglöf
Peab Fritid
23:59:58.8639700
-
-
Ulf Runum
Gnosjö FK
23:59:58.8639700
-
-
Adam Sonehag
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Johansson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Sjöbjer
Ellos IF
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Zackrisson
Volvo IF
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Ekström
OK Kullingshof
23:59:58.8639700
-
-
Carl Olsson
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Matthias Andersson
Ryda SK
23:59:58.8639700
-
-
Tomas Fransson
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Peter Calonne
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Mats Swensson
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Stansvik
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Anders Petersén
Lerums SOK
23:59:58.8639700
-
-
Håkan Jarl
Kullen Terräng
23:59:58.8639700
-
-
Anders Bergman
IK Uven
23:59:58.8639700
-
-
Johan Fogelström
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Dahllöv
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Olle Häggström
Chalmers
23:59:58.8639700
-
-
Nicolai Bendtsen
Team Abbott Dk
23:59:58.8639700
-
-
Nicolai Hansen
Team Abbott Dk
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Lind
Lugi SK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Ripadal
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
-
Claus Stab
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Antonson
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
-
Assar Dahlin
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
23:59:59.8639800
-
-
Ragnar Uppström
FK Herkules
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Uppström
Volvo IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Kanto
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Per Lundin
FK Herkules
23:59:59.8639800
-
-
Anders Svensson
Navåsens FK
23:59:59.8639800
-
-
Michael Stjernström
Fjärås AIK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Franzén
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Claesson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Persson
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
-
Kim Quarnström
Utbrytarna SK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Forsberg
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-
-
Arne Alfredsson
Vattenfalls IF Trollhättan
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Sjölin
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Johansson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Lars Brydolf
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Gränfors
Brittatorps Tk
23:59:59.8639800
-
-
Per Orestig
OK Gränsen
23:59:59.8639800
-
-
Kalle Hagman
Crisp Tri Team
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Jernström
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
-
Per Nielsen
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Anders Asp
Mölndahl Outdoor IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Nilsson
Håby IF
23:59:59.8639800
-
-
Per Gärdebrink
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Littemyr
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Hans Jakobsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Peter DE Jonge
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Carl Eric Hedberg
Kärna
23:59:59.8639800
-
-
George Sandborg
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Danjel Svensson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Niklasson
Kungälvs OK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Holgersson
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
-
Christer Pinberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Christer Pinberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Ramstedt
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Christian Josefsson
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Alfredsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
-
Jan-ebbe Olsson
Uddevalla SK
23:59:59.8639800
-
-
Ulrich Kaatz
Vänersborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Adam Bark
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Anders Eliasson
Kungälvs Roddklubb
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Johansson
OK Skogshjortarna
23:59:59.8639800
-
-
Nils Nilsson
Säve SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Bergkvist
Triathlon Väst
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Adolfsson
Hindås SK
23:59:59.8639800
-
-
Jon Holmberg
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Per Qvist-sørensen
Tri4
23:59:59.8639800
-
-
Odd Wallum
Sävedalens AIK
23:59:59.8639800
-
-
Björn Jacobsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Robin Östberg
Bovallstrands SK
23:59:59.8639800
-
-
Björn Westerström
Kimstad GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Lennart Larsson
Elfsborgs SOK
23:59:59.8639800
-
-
Sigvard Gustavsson
Hästhult AIK
23:59:59.8639800
-
-
Markus Ottosson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Christer Svantesson
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Pekka Ahola
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
-
Benny Mild
Gällstads IF
23:59:59.8639800
-
-
David Olofsson
IF Hagen SK
23:59:59.8639800
-
-
Claes Olsson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Pär Ingelström
IFK Västerås SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Holmén
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
-
Jerker Nilsson
IF Trampen
23:59:59.8639800
-
-
Bo Mollerup
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Sören Bokvad
Öjersjö
23:59:59.8639800
-
-
Johan Ölandee
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
David Brag
Skanska IF
23:59:59.8639800
-
-
Christian Eliasson
Hermansby IF
23:59:59.8639800
-
-
Peter Dahlsten
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Kjell Asplund
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Abrahamsson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Carina Linderoth
Kungälvs OK
1:27:32.525160
71.8p
2
Sara Pettersson
IK Ymer
1:46:53.641200
+19:20.115940
58.8p
3
Stephanie Baida
Högaborgs Athleter
1:50:46.664590
+23:14.139330
56.7p
4
Kristina Holmdahl
Kullavik IF
2:06:14.757300
+38:41.232040
49.8p
5
Katarina Brynning
Mölndal Outdoor IF
2:14:05.804460
+46:33.279200
46.9p
6
Ellinor Brynning
Xdin
2:14:08.804760
+46:36.279500
46.8p
7
Svetlana Oparina
Solvikingarna
2:14:20.805960
+46:48.280700
46.8p
8
Annica Blomqvist
IK Stern
2:17:14.823330
+49:41.298070
45.8p
9
Maria Thyberg
Sls
2:17:36.825500
+50:03.300240
45.7p
10
Anna Sjöholm
No Club
2:45:56.995590
+1:18:24.470330
37.9p
-
Cecilia Lind
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Therese Sundén
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Veronica Granlund
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Marie Wilhelmsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Stina Nero
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-
H 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Freddy Wegelius
Borås SK
1:18:58.473770
79.6p
2
Kjell Olsson
FK Herkules
1:28:27.530630
+9:28.56760
71.0p
3
Jonas Doshé
Räddningstjänsten
1:44:03.624250
+25:04.150380
60.4p
4
Peter Almare
Axa SC
1:49:10.654940
+30:11.181070
57.6p
5
Patrik Blixt
Sävedalens AIK
1:52:57.677630
+33:58.203760
55.6p
6
Karl Lennart Alexandersson
Kungälvs OK
1:55:20.691990
+36:22.218120
54.5p
7
Johan Lindstrand
Mölndal
2:02:46.736590
+43:48.262720
51.2p
-
Lars Stigberg
Skanska IF
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Andrasson
Skanska IF
23:59:59.8639800
-
-
Ted Larsson
No Club
23:59:59.8639800
-