Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2012-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Wikberg
IFK Mora SK
1:08:50.412990
72.5p
2
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
1:09:34.417330
+43.4240
71.7p
3
Johan Höök
Cd Entreprenad
1:09:39.417830
+48.4740
71.6p
4
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
1:09:39.417880
+48.4790
71.6p
5
Lars Halses
Malungs SK
1:11:57.431660
+3:06.18570
69.3p
6
Bengt Enarsson
Malungs IF
1:16:27.458690
+7:37.45600
65.2p
7
Mats Fredriksson
Malungs SK
1:17:09.462810
+8:18.49720
64.7p
8
Tobias Rosén
Broby GOIF
1:17:28.464740
+8:37.51650
64.4p
9
Albin Theander
Siljansnäs
1:18:50.472920
+9:59.59830
63.3p
10
Sebastian Tapio
Gillberga SK
1:19:40.477990
+10:50.64900
62.6p
11
Pär Nilsen
Gävle SK
1:19:45.478420
+10:54.65330
62.6p
12
Joakim Åslund
Malungs IF
1:20:08.480750
+11:17.67660
62.2p
13
Sam Johansson
OK Dacke
1:20:09.480890
+11:19.67800
62.2p
14
Bengt Åke Ernstsson
Malungs IF
1:20:23.482240
+11:32.69150
62.1p
15
Magnus Ivansson
Malungs IF
1:20:24.482380
+11:33.69290
62.0p
16
Jonne Einarsson
Malungs IF
1:20:37.483620
+11:46.70530
61.9p
17
Christer Dalmans
Cd Entreprenad
1:20:51.485030
+12:00.71940
61.7p
18
Göte Sandbäck
Malungs IF
1:21:44.490320
+12:53.77230
61.0p
19
Jan Gunnarsson
Malungs IF
1:22:13.493280
+13:22.80190
60.7p
20
Allan Einarsson
Malungs IF
1:22:19.493820
+13:28.80730
60.6p
21
Anders Westerlund
Malungs IF
1:22:50.496990
+14:00.83900
60.2p
22
Jonas Jonell
Falun
1:23:25.500470
+14:34.87380
59.8p
23
Ingemar Gruvris
Arninge
1:28:51.533040
+20:00.119950
56.1p
24
Magnus Hagberg
Prevas
1:29:59.539800
+21:08.126710
55.4p
25
Mikael Larsson
Prevas
1:30:35.543430
+21:44.130340
55.1p
26
Roger Henriksson
Sunne SLF
1:31:40.549990
+22:50.136900
54.4p
27
Benoit Dumas
Hagfors SF
1:32:19.553860
+23:28.140770
54.0p
28
David Andersson
Prevas
1:33:43.562230
+24:52.149140
53.2p
29
Fredrik Werner
Prevas
1:34:20.565960
+25:29.152870
52.9p
30
Sölve Lindersson
Storebro SC
1:35:51.575080
+27:00.161990
52.0p
31
Arne Sundkvist
Korsnäs IF SK
1:40:23.602220
+31:32.189130
49.7p
32
John Eriksson
Töcksfors IF
1:41:33.609250
+32:42.196160
49.1p
33
Matthias Kalle Dalheimer
Hagfors SF
1:42:31.615020
+33:40.201930
48.7p
34
Jojje Thors
Malungs IF
1:43:46.622500
+34:55.209410
48.1p
35
Kristian Elfsberg
Tumba
1:45:51.635070
+37:00.221980
47.1p
36
Nicklas Elopihl
Tumba
1:50:15.661470
+41:24.248380
45.2p
37
BO Hvitfeldt
IFK Mora SK
1:53:14.679340
+44:23.266250
44.1p
38
Per Johansson
Macgregor IF
2:19:27.836600
+1:10:36.423510
35.8p