Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2009-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Malungs IF SK
Plats: Malung
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Fredrik Byström
Sollefteå SK
1:53:19.679840
87.4p
2
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:53:19.679890
87.4p
3
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
1:53:20.679930
87.4p
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:07:06.762570
75.8p
2
Niklas Jonasson
Svegs IK
2:09:53.779220
73.8p
3
Anders Johansson
Håfreströms IF
2:09:55.779460
73.8p
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ulrica Persson
Sunne SLF
2:01:48.730730
79.6p
2
Julia Limby
Åsarna IK
2:11:19.787870
73.8p
3
Unni Ödegård
Molde Og Omegn IF
2:14:41.808030
72.0p
D 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lena Koskinen
Sågmyra SK
2:29:57.899600
64.8p
2
Catrine Karlöf
Hufseryperne Norge
2:40:22.962100
59.4p
3
Lena Having
Göteborgs SK
2:40:43.964200
59.2p
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:05:02.750100
83.3p
2
Pekka Pohjola
Motala Aif SK
2:06:57.761600
81.5p
3
Pär-Anders Järsenholt
Vålådalen SK
2:07:15.763400
81.2p
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Leif Markfjärd
Brovallens IF
2:08:36.771500
80.0p
2
Mikael Martens
Malungs IF
2:10:56.785500
78.0p
3
Per Morten Kleggetveit
Eiken IL Team
2:11:59.791800
77.2p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tommy Jönsson
IFK Mora SK
2:15:16.811500
74.6p
2
Lasse Olsson
Arvika IS
2:19:06.834500
71.8p
3
Lars Kallin
IFK Mora SK
2:20:11.841000
71.0p
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ole Reinhart Sandstad
Grue Finnskog IL
2:17:42.826100
72.8p
2
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
2:23:49.862800
68.6p
3
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:25:48.874700
67.3p
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stig Johansson
Axa SC
2:26:07.876600
67.1p
2
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:29:21.896000
65.2p
3
Namnlös
No Club
2:40:20.961900
59.4p
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anna Ingris
Dala-Järna IK
1:09:23.416200
61.9p
2
Alicia Kallin
IFK Mora SK
1:13:27.440600
58.5p
3
Matilda Svensson
Åmåls OK
1:15:09.450800
57.2p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jonas Eriksson
SK Bore
58:36.351500
73.3p
2
Victor Ericsson
IFK Hedemora SK
1:04:49.388800
66.3p
3
Niclas Agnè
Dalarnas Försäkringsbolag IF
1:09:11.415000
62.1p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Skinnarloppet 2023
Skinnarloppet 2022
Skinnarloppet 2020
Skinnarloppet 2019
Skinnarloppet 2018
Skinnarloppet 2017
Skinnarloppet 2016
Skinnarloppet 2015
Skinnarloppet 2014
Skinnarloppet 2013
Skinnarloppet 2012
Skinnarloppet 2011
Skinnarloppet 2010
Skinnarloppet 2009
Skinnarloppet 2008
Skinnarloppet 2007
Skinnarloppet 2005
Skinnarloppet 2004
Tävlingar i närheten
Morapinglan 2009
Björnjakten 2009
Dalapremiären 2009
Torsby Ski Festival 2009
Orsa Grönklitt Skimarathon 2009
Evertsbergsrännet 2009
Järnaspelen 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan