Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Årsunda Skidspel
2012-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.9km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 12
Louise Lindström
Högbo GOIF
6:39.39800
2
H 12
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
6:52.41100
+13.1200
3
H 12
Axel Åslund
Hedesunda IF
6:54.41300
+15.1400
4
H 12
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
7:07.42600
+28.2700
5
D 12
Linnea Sjödin
Rembo IK
7:08.42700
+29.2800
5
D 12
Maja Larsson
Ockelbo SK
7:08.42700
+29.2800
7
D 12
Elsa Wallin
Järbo IF
7:12.43100
+33.3200
8
H 12
Adam Hodin
Årsunda IF
7:22.44100
+43.4200
9
D 12
Axelina Jonsson
Rembo IK
7:30.44900
+51.5000
10
D 12
Agnes Nordling
Högbo GOIF
7:35.45400
+56.5500
11
D 12
Isabelle Andersson
Järbo IF
7:46.46500
+1:07.6600
12
H 12
Per Jutterström
IFK Mora SK
7:56.47500
+1:17.7600
13
D 12
Elin Rune
Kungsgårdens SK
8:00.47900
+1:21.8000
14
H 12
Max Billgert
Täby IS SK
8:15.49400
+1:36.9500
15
D 12
Moa Karlsson
Storviks IF
8:16.49500
+1:37.9600
16
D 12
Mira Folkesson
Årsunda IF
8:23.50200
+1:44.10300
17
D 12
Ida Dahlkvist
Årsunda IF
8:25.50400
+1:46.10500
18
D 12
Moa Backlund
Högbo GOIF
8:35.51400
+1:56.11500
19
D 12
Olivia Lavén
Täby IS SK
8:37.51600
+1:58.11700
20
H 12
Daniel Ståhl
Järbo IF
8:41.52000
+2:02.12100
21
D 12
Ellinor Wijk
Högbo GOIF
8:49.52800
+2:10.12900
22
H 12
Jonatan Ståhl
Sundbybergs IK
8:53.53200
+2:14.13300
23
D 12
Ebba Skåninger
Täby IS SK
8:59.53800
+2:20.13900
24
D 12
Lotten Fahlberg
Högbo GOIF
9:02.54100
+2:23.14200
25
D 12
Emelie Jensen
Täby IS SK
9:14.55300
+2:35.15400
26
D 12
Ebba Gärdh
Årsunda IF
9:17.55600
+2:38.15700
27
H 12
Simon Lindström
Valbo Aif
9:19.55800
+2:40.15900
28
H 12
Erik Dahlqvist
Täby IS SK
9:29.56800
+2:50.16900
29
D 12
Tilde Rune
Täby IS SK
9:37.57600
+2:58.17700
30
D 12
Tyra Olding
Täby IS SK
11:01.66000
+4:22.26100
31
D 12
Maja Eriksson
Valbo Aif
11:13.67200
+4:34.27300
32
D 12
Amanda Sörling
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
1.7km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Måns Skoglund
Täby IS SK
5:27.32600
2
H 10
Andreas Höglund
Järbo IF
6:05.36400
+38.3700
3
H 10
Calle Rune
Täby IS SK
6:10.36900
+43.4200
4
D 10
Josefin Lindström
Högbo GOIF
6:24.38300
+57.5600
5
H 10
Isac Söder
Rembo IK
6:31.39000
+1:04.6300
6
H 10
Kalle Georgsson
Kungsgårdens SK
6:35.39400
+1:08.6700
7
H 10
Albert Mattsson
Sundbybergs IK
7:01.42000
+1:34.9300
8
D 10
Hanna Hodin
Årsunda IF
7:13.43200
+1:46.10500
9
H 10
Melvin Strandberg
Kungsgårdens SK
7:17.43600
+1:50.10900
9
D 10
Maria Eidhagen Harrouch
Högbo GOIF
7:17.43600
+1:50.10900
11
H 10
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
7:19.43800
+1:52.11100
12
H 10
Mattias Collin
Sundbybergs IK
7:22.44100
+1:55.11400
13
D 10
Nelly Hedlund
Högbo GOIF
7:23.44200
+1:56.11500
14
D 10
Lisa Nystedt
Täby IS SK
7:24.44300
+1:57.11600
15
D 10
Hilma Hindsberg
Domnarvets GOIF
7:27.44600
+2:00.11900
15
D 10
Josefin Ahnbrink
Sundbybergs IK
7:27.44600
+2:00.11900
17
H 10
Malte Johansson
Högbo GOIF
7:33.45200
+2:06.12500
18
D 10
Julia Näslund
Högbo GOIF
7:48.46700
+2:21.14000
18
D 10
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
7:48.46700
+2:21.14000
20
D 10
Nora Johansson
Gävle SK
7:49.46800
+2:22.14100
21
H 10
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
7:57.47600
+2:30.14900
22
H 10
Albin Ponsiluoma
Årsunda IF
7:59.47800
+2:32.15100
23
D 10
Cornelia Ivarsson
Högbo GOIF
8:04.48300
+2:37.15600
24
D 10
Linn Palmberg
Högbo GOIF
8:12.49100
+2:45.16400
25
D 10
Alma Åslund
Hedesunda IF
8:16.49500
+2:49.16800
26
H 10
Leo Sandberg
Sundbybergs IK
8:21.50000
+2:54.17300
27
D 10
Emelie Berhardsson
Årsunda IF
8:33.51200
+3:06.18500
28
D 10
Hannah Sundin
Högbo GOIF
8:39.51800
+3:12.19100
29
D 10
Alba Johansson
Sundbybergs IK
8:41.52000
+3:14.19300
30
H 10
David Larsson
Järbo IF
8:51.53000
+3:24.20300
31
D 10
Lisa Ekberg
Nacka Värmdö SK
9:06.54500
+3:39.21800
32
D 10
Wilma Wall
Kungsgårdens SK
9:34.57300
+4:07.24600
33
H 10
Rune Hedblom
Valbo Aif
9:40.57900
+4:13.25200
34
H 10
Samuel Wijk
Högbo GOIF
9:50.58900
+4:23.26200
35
D 10
Nora Billgert
Täby IS SK
10:17.61600
+4:50.28900
36
H 10
Jonas Wallander
Sundbybergs IK
10:22.62100
+4:55.29400
37
D 10
Agnes Bernhardsson
Årsunda IF
10:29.62800
+5:02.30100
38
D 10
Nikolina Ylipää
Sundbybergs IK
10:48.64700
+5:21.32000
39
D 10
Emilia Merkell
Högbo GOIF
10:53.65200
+5:26.32500
40
H 10
Otto Balck
Täby IS SK
11:18.67700
+5:51.35000
41
H 10
Thor Lindgren
Sundbybergs IK
11:57.71600
+6:30.38900
42
H 10
Lukas Eriksson
Sundbybergs IK
12:14.73300
+6:47.40600
43
H 10
Maxime Wikenfors
Sundbybergs IK
12:23.74200
+6:56.41500
44
D 10
Ellen Landin
Årsunda IF
12:57.77600
+7:30.44900
45
D 10
Linnea Persson
Valbo Aif
13:18.79700
+7:51.47000
46
D 10
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
47
H 10
Johan Engberg
Storviks IF
23:59:59.8639800
47
H 10
Anton Wallqvist
Storviks IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
H 16
Hugo Jacobsson
Rembo IK
14:07.84600
2
H 16
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
14:13.85200
+6.500
3
H 16
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
14:16.85500
+9.800
4
H 16
August Östlund
Hedesunda IF
15:11.91000
+1:04.6300
5
H 16
Martin Persson
Årsunda IF
15:26.92500
+1:19.7800
5
H 16
Simon Jonsson
Gävle SK
15:26.92500
+1:19.7800
7
H 16
Axel Johansson
Storviks IF
15:29.92800
+1:22.8100
7
D 16
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
15:29.92800
+1:22.8100
9
H 16
Joakim Ståhl
Järbo IF
15:47.94600
+1:40.9900
10
D 16
Jennifer Forsmark
Rembo IK
15:48.94700
+1:41.10000
11
H 16
Erik Hållström
Valbo Aif
16:16.97500
+2:09.12800
12
H 16
Joseph Hainsworth
Årsunda IF
16:55.101400
+2:48.16700
13
H 16
David Hultgren
Årsunda IF
17:51.107000
+3:44.22300
14
D 16
Emma Bengtsson
Årsunda IF
18:12.109100
+4:05.24400
15
D 16
Lina Åslund
Hedesunda IF
19:05.114400
+4:58.29700
16
D 16
Hanna Barkegren
Domnarvets GOIF
19:19.115800
+5:12.31100
17
D 16
Emma Lindström
Storviks IF
19:30.116900
+5:23.32200
18
D 16
Sara Hamrefors
IFK Västerås SK
21:02.126100
+6:55.41400
19
H 16
Johannes Thuresson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
3km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
H 14
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
10:12.61100
2
H 14
Jacob Nystedt
Sundbybergs IK
10:13.61200
+1
3
D 14
Ida Palmberg
Högbo GOIF
10:14.61300
+2.100
4
H 14
Fredrik Höglund
Järbo IF
10:24.62300
+12.1100
5
D 14
Tilda Jacobsson
Rembo IK
10:37.63600
+25.2400
6
H 14
Emil Hedlund
Högbo GOIF
10:41.64000
+29.2800
7
H 14
Axel Jutterström
IFK Mora SK
10:45.64400
+33.3200
8
H 14
Emil Bywall
Högbo GOIF
10:53.65200
+41.4000
9
H 14
Oscar Persson
Årsunda IF
10:59.65800
+47.4600
10
D 14
Emma Blixt
Järbo IF
11:02.66100
+50.4900
11
D 14
Nora Jacobsson
Rembo IK
11:07.66600
+55.5400
12
H 14
Simon Zetterberg
Valbo Aif
11:12.67100
+1:00.5900
13
H 14
Filip Kyrö
Högbo GOIF
11:13.67200
+1:01.6000
13
H 14
Emil Hodin
Årsunda IF
11:13.67200
+1:01.6000
15
D 14
Clara Lundmark
Norbergs SK
11:20.67900
+1:08.6700
16
D 14
Tilda Magnusson
Gävle SK
11:21.68000
+1:09.6800
17
H 14
Andreas Persson
Högbo GOIF
11:40.69900
+1:28.8700
18
H 14
Elias Gärdh
Årsunda IF
11:58.71700
+1:46.10500
19
D 14
Emma Hållström
Valbo Aif
12:00.71900
+1:48.10700
20
H 14
Fredrik Pettersson
Hedesunda IF
12:30.74900
+2:18.13700
21
D 14
Emilia Söder
Rembo IK
12:41.76000
+2:29.14800
22
D 14
Johanna Börjesson
Storviks IF
12:55.77400
+2:43.16200
23
H 14
Albin Wallin
Järbo IF
13:15.79400
+3:03.18200
24
H 14
Patrik Hultgren
Årsunda IF
13:17.79600
+3:05.18400
24
D 14
Jennie Börjesson
Storviks IF
13:17.79600
+3:05.18400
26
H 14
Henrik Hamrefors
IFK Västerås SK
13:56.83500
+3:44.22300
27
D 14
Klara Johansson
Gävle SK
14:19.85800
+4:07.24600
28
D 14
Elin Forsberg
Årsunda IF
15:17.91600
+5:05.30400
29
D 14
Ida Persson
Ockelbo SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)