Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Harsa Ski Marathon
2012-01-28
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2012
<<< Värmdöloppet
Orsa Grönklitt Ski Marathon >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:59:44.718330
86.9p
2
Tom Ankerstål
Hybo AIK
1:59:49.718830
+5.400
86.8p
3
Niclas Bärj
Hybo AIK
2:07:43.766260
+7:59.47830
80.4p
4
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:10:55.785480
+11:11.67050
78.0p
5
Thomas Stridh
IFK Mora SK
2:11:00.785920
+11:15.67490
78.0p
6
Per Liv
IFK Umeå
2:11:23.788240
+11:39.69810
77.7p
7
Andre Larsson
Svegs IK
2:14:21.806060
+14:37.87630
75.7p
8
Hampus Ohlström
IK Rex
2:14:22.806160
+14:38.87730
75.7p
9
Olle Sjöström
Sjöström Skog & Skidservice
2:15:08.810720
+15:23.92290
75.2p
10
David Flinkfeldt
Hudiksvalls IF
2:16:02.816160
+16:18.97730
74.6p
11
Tobias Nylander
Yuppie Ski Club
2:17:22.824140
+17:38.105710
73.7p
12
Andreas Degerfeldt
Sundbybergs IK
2:20:33.843230
+20:48.124800
71.8p
13
Mattias Bolander
Hybo AIK
2:21:08.846750
+21:24.128320
71.4p
14
Björn Blomgren
Storvreta IK
2:21:37.849600
+21:52.131170
71.1p
15
Jörgen Lind
Edsbyns SK
2:22:50.856900
+23:05.138470
70.4p
16
John Maritz
Norrala IF
2:24:23.866210
+24:38.147780
69.5p
17
Toivo Ollonen
Hybo AIK
2:24:23.866220
+24:38.147790
69.5p
18
Christofer Salmen
Yuppie Ski Club
2:24:44.868370
+25:00.149940
69.3p
19
Carl Hellblom
Axa SC
2:26:51.881030
+27:06.162600
68.2p
20
Martin Larsson
Hudiksvalls IF
2:26:54.881310
+27:09.162880
68.1p
21
Anton Bergerståhl
Jättendals IF
2:27:30.884960
+27:46.166530
67.8p
22
Mattias Widmark
Svegs IK
2:28:05.888490
+28:21.170060
67.5p
23
Öystein Engebretsen
Yuppie Ski Club
2:28:05.888490
+28:21.170060
67.5p
24
Erik Geijer
Yuppie Ski Club
2:28:09.888820
+28:24.170390
67.5p
25
Daniel Höglund
Axa SC
2:28:48.892770
+29:04.174340
67.1p
26
Mikael Eriksson
Lucksta IF
2:29:04.894320
+29:19.175890
67.0p
27
Ola Wallin
Svegs IK
2:29:17.895640
+29:33.177210
66.9p
28
Christian Seeger
Häverödals IF
2:31:00.905940
+31:16.187510
66.0p
29
Magnus Karlsson
Axa SC
2:31:54.911310
+32:09.192880
65.5p
30
Håkan Tunander
Kvarnsvedens GOIF SK
2:31:54.911340
+32:10.192910
65.5p
31
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:32:02.912130
+32:17.193700
65.5p
32
Emil Olsson
Proact Atletklubb
2:32:50.916970
+33:06.198540
65.1p
33
Erik Wallin
Svegs IK
2:36:00.935970
+36:16.217540
63.5p
34
Elon Strömbäck
IK Studenterna
2:37:29.944830
+37:44.226400
62.9p
35
Niklas Ricklund
Ck Uni
2:37:57.947650
+38:13.229220
62.6p
36
Oscar Claeson
Yuppie Ski Club
2:38:34.951340
+38:50.232910
62.4p
37
Christer Jonsson
Ski Bike & Run
2:38:40.951940
+38:56.233510
62.3p
38
Johan Brink
Delsbo IF
2:41:33.969220
+41:48.250790
61.0p
39
Erik Lundén
Ilsbo SK
2:41:49.970850
+42:05.252420
60.9p
40
Leif Nyberg
Nobel Aktiv IF
2:42:05.972480
+42:21.254050
60.8p
41
Johan Månflod
Lugi SK
2:42:34.975390
+42:50.256960
60.6p
42
Johan Engström
Alfta-Ösa OK
2:42:53.977240
+43:09.258810
60.5p
43
Björn Haglund
Hybo AIK
2:42:58.977780
+43:14.259350
60.4p
44
Mika Numminen
Ockelbo SK
2:43:05.978480
+43:21.260050
60.4p
45
Anders Strandh
IF Hallby SOK
2:44:09.984810
+44:24.266380
59.9p
46
Lars Pettersson
Hudiksvalls IF
2:44:47.988660
+45:03.270230
59.7p
47
Fredrik Källgren
Astrazeneca IF
2:44:55.989430
+45:10.271000
59.6p
48
Kristofer Backmark
Delsbo IF
2:45:37.993650
+45:53.275220
59.3p
49
Kalle Ekström
IK Rex
2:45:54.995330
+46:09.276900
59.2p
50
Nils Söderberg
Norway
2:46:05.996450
+46:21.278020
59.1p
51
Mattias Forslin
Forsa IF
2:47:01.1002000
+47:16.283570
58.7p
52
Oskar Fherm-jakobsson
Hybo AIK
2:48:52.1013160
+49:08.294730
58.0p
53
Karan Partovi
Yuppie Ski Club
2:49:00.1013970
+49:16.295540
58.0p
54
Thomas Lundkvist
Rehns BK
2:50:07.1020670
+50:23.302240
57.5p
55
Karl Johan Norell
Edsbyns SK
2:51:17.1027620
+51:32.309190
57.1p
56
Anders Wirén
Yuppie Ski Club
2:51:33.1029220
+51:48.310790
57.0p
57
Erik Arebro
Sundbybergs IK
2:53:28.1040770
+53:44.322340
56.3p
58
Niklas Lindqvist
Ernst & Young SK
2:54:40.1047910
+54:55.329480
55.8p
59
Carl Bryding
Ernst & Young SK
2:54:56.1049510
+55:11.331080
55.7p
60
Martin Alexandersson
Yuppie Ski Club
2:55:06.1050570
+55:22.332140
55.7p
61
Björn Strömbäck
Kilafors SK
2:55:24.1052310
+55:39.333880
55.6p
62
Erik Bartholf
Yuppie Ski Club
2:56:19.1057880
+56:35.339450
55.2p
63
Simon Andersson
Forsa OK
2:56:47.1060670
+57:03.342240
55.1p
64
Magnus Stål
Axa SC
2:58:25.1070490
+58:41.352060
54.5p
65
Tomas Bergström
Tväråbäcks IK
3:00:05.1080440
+1:00:21.362010
53.9p
66
Fredrik Wilhelmsson
Axa SC
3:01:49.1090850
+1:02:05.372420
53.3p
67
Christoffer Karlström
Voxna IF
3:04:42.1108120
+1:04:57.389690
52.4p
68
Olov Svärd
Vallsta SK
3:05:48.1114770
+1:06:04.396340
52.0p
69
Torbjörn Svensk
Hudiksvalls IF
3:07:11.1123050
+1:07:27.404620
51.6p
70
Christoffer Schmidt
Ernst & Young SK
3:07:19.1123880
+1:07:35.405450
51.6p
71
Thomas Lindgren
Huddinge SK LF
3:08:39.1131820
+1:08:54.413390
51.2p
72
Hugo Brink
Hudiksvalls IF
3:08:54.1133310
+1:09:09.414880
51.1p
73
Patrik Mattes
Edsbyns SK
3:10:37.1143680
+1:10:53.425250
50.6p
74
Gustav Nordin
Delsbo IF
3:14:41.1168090
+1:14:57.449660
49.4p
75
Gustav Holm
Hudiksvalls IF
3:14:47.1168610
+1:15:02.450180
49.4p
76
Joakim Olsson
Hybo AIK
3:14:47.1168670
+1:15:03.450240
49.4p
77
Andreas Wistrand
Strömsbergs IF
3:16:44.1180330
+1:16:59.461900
48.8p
78
Magnus Rönning
Söderhamns SK
3:18:35.1191440
+1:18:51.473010
48.3p
79
Fredrik Bruno
Söderhamns SK
3:19:07.1194620
+1:19:22.476190
48.2p
80
Anders Bremmer
Yuppie Ski Club
3:20:26.1202560
+1:20:42.484130
47.8p
81
Markus Wengelin
Hybo AIK
3:20:37.1203630
+1:20:52.485200
47.8p
82
Magnus Tunbjörk
Ernst & Young SK
3:20:52.1205190
+1:21:08.486760
47.7p
83
Thomas Jonsson
Vallsta SK
3:28:59.1253850
+1:29:15.535420
45.6p
84
Hans-christian Hustad
Team Xtra Personel
3:29:44.1258340
+1:30:00.539910
45.4p
85
Andreas Johansson
Lantmäteriverkets FF
3:30:28.1262750
+1:30:44.544320
45.3p
86
Hampus Holmén
Axa SC
3:32:41.1276000
+1:32:56.557570
44.7p
87
Håkan Grefberg
IFK Lidingö SOK
3:34:15.1285470
+1:34:31.567040
44.4p
88
Tobias Larsson
Ernst & Young SK
3:39:12.1315180
+1:39:28.596750
43.3p
89
Emil Viklund
Bonbiz SK
3:39:46.1318570
+1:40:02.600140
43.2p
90
Christopher Maurie
Söderhamns SK
3:40:13.1321280
+1:40:29.602850
43.1p
91
Philip Von Platen
Enhörna IF
3:45:59.1355850
+1:46:15.637420
41.8p
92
David Malmberg
Axa SC
3:46:51.1361050
+1:47:07.642620
41.7p
93
Martin Åberg
Telia IF, Luleå
3:46:58.1361780
+1:47:14.643350
41.6p
94
Joakim Nydren
Yuppie Ski Club
3:54:37.1407600
+1:54:52.689170
40.2p
95
Martin Svensk
Enångers IK
3:59:19.1435840
+1:59:35.717410
39.3p
96
Henrik Lundgren
Kramfors Alliansen
4:07:10.1482900
+2:07:25.764470
37.9p
97
David Bagge
Carnegie IF
4:07:19.1483810
+2:07:34.765380
37.9p
-
Erik Jennefelt
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Björn Wennblom
Yuppie Ski Club
23:59:58.8639700
-
-
David Holmström
Roslagsbro IF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Bartholf
Yuppie Ski Club
23:59:58.8639700
-
-
Johannes Slettengren
Stockholm
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Bolkeus
Hybo AIK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Holmberg
Ernst & Young SK
23:59:58.8639700
-
-
Björn Hänninen
Åmots SK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Möller
Yuppie Ski Club
23:59:59.8639800
-
-
Arvid Claeson
Yuppie Ski Club
23:59:59.8639800
-
-
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Lindgren
Peab Fritid
23:59:59.8639800
-
-
Emil Ohlsson Runnman
IK Rex
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Von Bergen
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Axel Rydmark
Huddinge SK LF
23:59:59.8639800
-
-
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
23:59:59.8639800
-
-
Lars Åslin
Delsbo IF
23:59:59.8639800
-