Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergeboloppet
2012-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 12
2.15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emil Danielsson
Högbo GOIF
6:04.36300
2
Natanael Pehrs
Dala-Järna IK
6:08.36700
+4.300
3
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
6:20.37900
+16.1500
4
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
6:33.39200
+29.2800
5
Kim Norberg
Filipstads SF
6:36.39500
+32.3100
6
Isak Lieback
Tranemo IF
6:37.39600
+33.3200
7
Max Andersson
Domnarvets GOIF
6:43.40200
+39.3800
8
Oscar Madsstuen
Halmstad OK
6:45.40400
+41.4000
9
Adam Boman
Tranemo IF
6:46.40500
+42.4100
10
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
6:55.41400
+51.5000
11
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
6:57.41600
+53.5200
12
Jakob Tapani
Falu IK
6:57.41600
+53.5200
13
Zeb Palm
Dala-Järna IK
6:58.41700
+54.5300
14
Oscar Lindgren
Malungs IF
6:59.41800
+55.5400
15
Axel Åslund
Hedesunda IF
7:03.42200
+59.5800
16
Harald Carling
Falu IK
7:03.42200
+59.5800
17
Erik Hårrskog
Falu IK
7:07.42600
+1:03.6200
18
Rikard Bergström
Kvarnsvedens GOIF SK
7:11.43000
+1:07.6600
19
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
7:14.43300
+1:10.6900
20
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
7:17.43600
+1:13.7200
21
Adam Hodin
Årsunda IF
7:19.43800
+1:15.7400
22
Axel Berglund
Ulricehamns IF
7:19.43800
+1:15.7400
23
Emil Madsstuen
Halmstad OK
7:20.43900
+1:16.7500
24
Mattias Rylander
IFK Mora SK
7:21.44000
+1:17.7600
25
Adam Jönsson
Falu IK
7:21.44000
+1:17.7600
26
Albin Berger
Domnarvets GOIF
7:23.44200
+1:19.7800
27
Hugo Ström
Ulricehamns IF
7:24.44300
+1:20.7900
28
Erik Backlund
Äspereds IF
7:27.44600
+1:23.8200
29
Pontus Olofsson Bierfelt
Torshälla-Nyby IS
7:30.44900
+1:26.8500
30
Dennis Sjöberg
Rembo IK
7:33.45200
+1:29.8800
31
Joel Helander
IFK Mora SK
7:43.46200
+1:39.9800
32
Magnus Österås
IFK Hedemora SK
7:44.46300
+1:40.9900
33
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
7:47.46600
+1:43.10200
34
Elias Gustafsson
Hällbybrunns IF
7:48.46700
+1:44.10300
35
Christoffer Näs
Gillberga SK
7:51.47000
+1:47.10600
36
Emil Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
7:56.47500
+1:52.11100
37
Johannes Brännström
Sågmyra SK
7:56.47500
+1:52.11100
38
Charles Lundvik
Falu IK
7:58.47700
+1:54.11300
39
Samuel Stålnäbb
Kvarnsvedens GOIF SK
7:58.47700
+1:54.11300
40
Olle Björk
Högbo GOIF
8:08.48700
+2:04.12300
41
John Granath
Korsnäs IF SK
8:10.48900
+2:06.12500
42
Benjamin Öhman
Falu IK
8:48.52700
+2:44.16300
43
Daniel Ståhl
Järbo IF
8:56.53500
+2:52.17100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)