Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Klassiskt
2012-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 545[
1
2
]
H 18
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jens Burman
Åsarna IK
46:37.279670
85.2p
2
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
47:25.284460
+47.4690
83.7p
3
Adam Clareus
Offerdals SK
47:26.284560
+48.4790
83.7p
4
Edvard Sundman
Åsarna IK
47:58.287730
+1:20.7960
82.8p
5
Simon Åslin
Stockviks SF
48:05.288460
+1:27.8690
82.6p
6
Erik Söderlund
SK Bore
48:10.288990
+1:33.9220
82.4p
7
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
48:15.289410
+1:37.9640
82.3p
8
Simon Öberg
Kalix SK
48:22.290120
+1:44.10350
82.1p
9
Emil Svensson
Åsarna IK
48:35.291470
+1:58.11700
81.7p
10
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
49:33.297290
+2:56.17520
80.1p
11
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
49:34.297380
+2:57.17610
80.1p
12
Olle Jonsson
Duveds IF
49:54.299330
+3:16.19560
79.6p
13
Axel Ekström
Garphyttans IF
49:54.299360
+3:16.19590
79.6p
14
Henrik Ottosson
Åsarna IK
50:17.301680
+3:40.21910
79.0p
15
Sebastian Olsson
Stockviks SF
50:27.302600
+3:49.22830
78.7p
16
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
50:29.302880
+3:52.23110
78.7p
17
Emil Persson
Östersunds SK
50:33.303250
+3:55.23480
78.6p
18
Viktor Eriksson
Malungs IF
50:35.303430
+3:57.23660
78.5p
19
Gustav Lundholm
Ramsele IK
50:36.303560
+3:58.23790
78.5p
20
Anton Hedlund
Åshammars IK
50:42.304170
+4:05.24400
78.3p
21
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
50:46.304510
+4:08.24740
78.2p
22
Jacob Engström
Kalix SK
50:50.304900
+4:12.25130
78.1p
23
Simon Fors
Domnarvets GOIF
51:02.306180
+4:25.26410
77.8p
24
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
51:22.308100
+4:44.28330
77.3p
25
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
51:41.310020
+5:03.30250
76.8p
26
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
51:50.310910
+5:12.31140
76.6p
27
Erik Persson
Eksjö SOK
51:52.311130
+5:14.31360
76.6p
28
Fredrik Andreé
Årjängs IF
51:59.311830
+5:21.32060
76.4p
29
Axel Jonsson
Duveds IF
52:00.311960
+5:22.32190
76.4p
30
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
52:01.312030
+5:23.32260
76.3p
31
Per Bennermo
Hybo AIK
52:02.312160
+5:24.32390
76.3p
32
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
52:17.313640
+5:39.33870
76.0p
33
Hannes Stenström
Järpens SK
52:24.314330
+5:46.34560
75.8p
34
Viktor Lindmark
Remsle SK
52:26.314520
+5:48.34750
75.7p
35
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
52:33.315230
+5:55.35460
75.6p
36
Elias Öhgren
Högbo GOIF
52:36.315550
+5:58.35780
75.5p
37
Sixten Walheim
Högbo GOIF
52:39.315870
+6:02.36100
75.4p
38
Marcus Johansson
Gillberga SK
52:43.316290
+6:06.36520
75.3p
39
David Adolfsson
Täfteå IK
53:04.318350
+6:26.38580
74.8p
40
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
53:04.318360
+6:26.38590
74.8p
41
Gustav Sundström
Garphyttans IF
53:08.318740
+6:30.38970
74.7p
42
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
53:17.319680
+6:40.39910
74.5p
43
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
53:20.319910
+6:42.40140
74.5p
44
Emil Svensson
Marhults SOFK
53:43.322280
+7:06.42510
73.9p
45
Mårten Vänn
Stockviks SF
53:51.323050
+7:13.43280
73.7p
46
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
53:57.323670
+7:20.43900
73.6p
47
Viktor Ranerfors
Rembo IK
54:01.324070
+7:24.44300
73.5p
48
Markus Persson
Bjuråkers GOIF
54:33.327290
+7:56.47520
72.8p
49
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
54:40.327930
+8:02.48160
72.6p
50
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
54:51.329070
+8:14.49300
72.4p
51
Jesper Boman
Strömnäs GIF
54:59.329870
+8:22.50100
72.2p
52
Martin Johansson
Linköpings SK
55:01.330050
+8:23.50280
72.2p
53
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
55:13.331250
+8:35.51480
71.9p
54
Pontus Hermansson
OK Landehof
55:16.331530
+8:38.51760
71.9p
55
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
55:32.333180
+8:55.53410
71.5p
56
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
55:46.334510
+9:08.54740
71.2p
57
Erik Öman
Hägglunds IOFK
55:49.334840
+9:11.55070
71.1p
58
Fredrik Göransson
Stockviks SF
55:49.334860
+9:11.55090
71.1p
59
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
55:54.335300
+9:16.55530
71.0p
60
Leo Larsen
Sundbybergs IK
56:01.336080
+9:24.56310
70.9p
61
Gustav Wikman
Alnö SK
56:08.336750
+9:30.56980
70.7p
62
Gustav Wuopio
Tullus Sg
56:15.337470
+9:38.57700
70.6p
63
Jonathan Kasche
Tunafors SK
56:24.338350
+9:46.58580
70.4p
64
Oskar Åström
Stockviks SF
56:36.339530
+9:58.59760
70.2p
65
Jonas Björklund
Alnö SK
57:08.342720
+10:30.62950
69.5p
66
Kalle Jansson Riis
Malungs IF
57:16.343540
+10:38.63770
69.3p
67
Martin Emilsson
Offerdals SK
57:21.344090
+10:44.64320
69.2p
68
Elias Persson
Storumans IK
57:26.344500
+10:48.64730
69.2p
69
Anders Vedin
Stockviks SF
57:26.344550
+10:48.64780
69.1p
70
Ola Jonsson
Storumans IK
58:29.350830
+11:51.71060
67.9p
71
Daniel Södersten
Orsa SK
58:36.351580
+11:59.71810
67.8p
72
Viktor Karlsson
Storumans IK
59:27.356640
+12:49.76870
66.8p
73
Björn Svensson
OK Landehof
59:33.357200
+12:55.77430
66.7p
74
Tobias Gustafsson
Gellivare Skidallians IK
1:01:45.370470
+15:08.90700
64.3p
75
Jesper Olsson
IK Jarl Rättvik
1:02:17.373690
+15:40.93920
63.8p
76
Johannes Lundberg
IFK Hedemora SK
1:02:21.374090
+15:44.94320
63.7p
77
Martin Spjut
Hällefors SK
1:03:59.383810
+17:21.104040
62.1p
78
Mikael Gardelin
Visborgs OK
1:07:18.403720
+20:40.123950
59.0p
-
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
-
Adam Nelin
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
-
Erik Eriksson
Norsjö SK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
-
-
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Wickberg
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
-
-
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Mårtensson
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Hasselström
Vännäs SK
23:59:59.8639800
-
-
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Bröte
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Nilsson
Edsbyns SK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Eddie Edström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Felix Hopstadius
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Karlsson
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Joel Lager
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Anton Åström
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
August Nilsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Stenberg
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
45:39.273810
87.0p
2
Daniel Svensson
IFK Mora SK
46:06.276510
+27.2600
86.2p
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
46:26.278520
+47.4610
85.5p
4
Johan Häggström
Kalix SK
46:56.281580
+1:17.7670
84.6p
5
Arvid Forss
Åsarna IK
47:14.283310
+1:35.9400
84.1p
6
Oscar Kardin
Offerdals SK
47:40.285970
+2:01.12060
83.3p
7
Oscar Persson
SK Bore
47:50.286940
+2:11.13030
83.0p
8
Niklas Niska
Pajala IF
47:51.287050
+2:12.13140
83.0p
9
David Nordström
Täfteå IK
47:54.287380
+2:15.13470
82.9p
10
Mathias Jonasson
Östersunds SK
47:57.287670
+2:18.13760
82.8p
11
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
48:04.288340
+2:25.14430
82.6p
12
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
48:20.289980
+2:41.16070
82.2p
13
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
48:26.290500
+2:46.16590
82.0p
14
Johan Forsberg
IFK Umeå
48:36.291550
+2:57.17640
81.7p
15
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
48:37.291650
+2:58.17740
81.7p
16
Bob Impola
Malungs IF
48:45.292430
+3:06.18520
81.5p
17
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
48:52.293120
+3:13.19210
81.3p
18
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
49:04.294360
+3:25.20450
80.9p
19
Harald Kempe
Tynderö IK
49:12.295170
+3:33.21260
80.7p
20
Jack Impola
Malungs IF
49:15.295470
+3:36.21560
80.6p
21
Elias Alvebro
Häggenås SK
49:23.296290
+3:44.22380
80.4p
22
Viktor Brännmark
Bodens SK
49:29.296810
+3:50.22900
80.3p
23
Håkan Emilsson
Offerdals SK
49:42.298160
+4:03.24250
79.9p
24
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
49:48.298780
+4:09.24870
79.7p
25
Emil Persson
SK Bore
49:50.298930
+4:11.25020
79.7p
26
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
50:00.299910
+4:21.26000
79.4p
27
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
50:18.301730
+4:39.27820
79.0p
28
Viktor Hansson
Garphyttans IF
50:21.302000
+4:41.28090
78.9p
29
Joacim Lindstedt
Borås SK
50:24.302310
+4:45.28400
78.8p
30
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
50:37.303660
+4:58.29750
78.5p
31
John Börjesson
Hestra IF
50:44.304380
+5:05.30470
78.3p
32
Gustav Nystedt
Stockviks SF
50:46.304530
+5:07.30620
78.2p
33
Isak Landström
IFK Umeå
50:51.305050
+5:12.31140
78.1p
34
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
50:53.305210
+5:14.31300
78.1p
35
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
51:06.306580
+5:27.32670
77.7p
36
David Sjögren
Töcksfors IF
51:14.307310
+5:35.33400
77.5p
37
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
51:23.308240
+5:44.34330
77.3p
38
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
51:27.308630
+5:48.34720
77.2p
39
Johan Persson
Järpens SK
51:35.309430
+5:56.35520
77.0p
40
Johan Montén
Domnarvets GOIF
51:35.309460
+5:56.35550
77.0p
41
Pierre Ohlson
Filipstads SF
51:53.311290
+6:14.37380
76.5p
42
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
52:00.311990
+6:21.38080
76.4p
43
Nils Persson
Östersunds SK
52:05.312450
+6:26.38540
76.2p
44
Pontus Nordström
Östervåla IF
52:06.312580
+6:27.38670
76.2p
45
Victor Hallquist
Åsarna IK
52:12.313180
+6:33.39270
76.1p
46
Daniel Holmgren
IFK Umeå
52:18.313720
+6:39.39810
75.9p
47
Mikael Edström
Strömnäs GIF
52:37.315610
+6:58.41700
75.5p
48
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
52:42.316130
+7:03.42220
75.4p
49
Julius Källgård
Ski Team Novus IF
52:55.317470
+7:16.43560
75.0p
50
Martin Norberg
Malmbergets Aif
52:56.317500
+7:16.43590
75.0p
51
Simon Svanebo
Alnö SK
53:14.319340
+7:35.45430
74.6p
52
Carl Engström
OK Landehof
53:16.319500
+7:36.45590
74.6p
53
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
53:19.319850
+7:40.45940
74.5p
54
Anton Mattsson
SK Bore
53:26.320580
+7:47.46670
74.3p
55
Erik Stark
Nordingrå SK
53:47.322680
+8:08.48770
73.8p
56
Jimmy Seger
Boo IF
53:54.323320
+8:15.49410
73.7p
57
Johan Byström
Täfteå IK
54:52.329130
+9:13.55220
72.4p
58
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
55:00.329920
+9:21.56010
72.2p
59
Albin Jonsson
Högbo GOIF
55:10.330940
+9:31.57030
72.0p
60
Erik Strindlund
Östersunds SK
55:15.331410
+9:36.57500
71.9p
61
Anton Johansson
Tranemo IF
55:30.332940
+9:51.59030
71.6p
62
Magnus Persson
IF Hallby SOK
55:42.334160
+10:03.60250
71.3p
63
Tobias Palolampi
Tynderö IK
56:33.339240
+10:54.65330
70.2p
64
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
58:16.349560
+12:37.75650
68.2p
65
John Flodin
Hestra IF
58:42.352110
+13:03.78200
67.7p
-
Erik Skoglund
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-
-
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Almqvist
Ski Team Novus IF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
23:59:58.8639700
-
-
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Olof Andersson
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Frost
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Ludvig Nordqvist
Sya SK
23:59:59.8639800
-
-
Jakob Sundin
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Arnesson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Andre Larsson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Peppe Femling
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Martin Bergström
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Johan Olsson
Åsarna IK
42:15.253440
94.0p
2
Didrik Toenset
Norway
42:51.257090
+36.3550
92.7p
3
Anders Södergren
Östersunds SK
42:54.257370
+39.3830
92.6p
4
Haakon MIKALSEN
Norway
43:14.259350
+59.5810
91.9p
5
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
43:34.261390
+1:19.7850
91.1p
6
John Kristian Dahl
Norway
43:37.261600
+1:21.8060
91.1p
7
Petter Eliassen
Norway
43:39.261890
+1:24.8350
91.0p
8
Snorri Einarsson
Norway
43:45.262470
+1:30.8930
90.8p
9
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
43:50.262960
+1:35.9420
90.6p
10
Mathias Fredriksson
Axa SC
43:58.263780
+1:43.10240
90.3p
11
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
44:01.264090
+1:46.10550
90.2p
12
Erlend Hoff
Norway
44:26.266500
+2:10.12960
89.4p
13
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
44:28.266760
+2:13.13220
89.3p
14
Anton Sjöholm
Östersunds SK
44:32.267190
+2:17.13650
89.2p
15
Emil Iversen
Norway
44:39.267800
+2:23.14260
89.0p
16
Markus Ottosson
IFK Umeå
44:39.267820
+2:23.14280
89.0p
17
Ronny Fredrik Ansnes
Norway
44:46.268510
+2:30.14970
88.7p
18
Eirik Telebond
Norway
44:51.269060
+2:36.15520
88.5p
19
Anders Högberg
IFK Umeå
44:52.269130
+2:36.15590
88.5p
20
Martin Johansson
IFK Mora SK
44:55.269460
+2:40.15920
88.4p
21
Jonas Austmo Kolstad
Norway
44:56.269580
+2:41.16040
88.4p
22
Hallvard Moian Nydal
Norway
44:58.269740
+2:43.16200
88.3p
23
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
44:58.269760
+2:43.16220
88.3p
24
Robin Norum
IFK Umeå
45:02.270180
+2:47.16640
88.2p
25
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
45:14.271380
+2:59.17840
87.8p
26
Kent Ove Clausen
Norway
45:15.271430
+2:59.17890
87.8p
27
Lars Suther
IFK Mora SK
45:15.271480
+3:00.17940
87.8p
28
Eirik Kurland Olsen
Norway
45:16.271590
+3:01.18050
87.7p
29
Torgeir Skare Thygesen
Norway
45:20.271940
+3:05.18400
87.6p
30
Morten Harjo Pettersen
Norway
45:22.272140
+3:07.18600
87.5p
31
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
45:22.272170
+3:07.18630
87.5p
32
Oeyvind Gloeersen
Norway
45:26.272500
+3:10.18960
87.4p
33
Harald Berge
Norway
45:27.272660
+3:12.19120
87.4p
34
Magnus Moholt
Norway
45:31.273000
+3:15.19460
87.3p
35
Petter Soleng Skinstad
Norway
45:32.273150
+3:17.19610
87.2p
36
Andreas Myran Steen
Norway
45:34.273370
+3:19.19830
87.1p
37
Joergen Braathen
Norway
45:37.273600
+3:21.20060
87.1p
38
Mathias Rundgreen
Norway
45:37.273630
+3:21.20090
87.1p
39
Anders Svanebo
Stockviks SF
45:38.273750
+3:23.20210
87.0p
40
Martin Hammer
Norway
45:42.274120
+3:26.20580
86.9p
41
Einar A Ulsund
Norway
45:47.274680
+3:32.21140
86.7p
42
Hans Petter Lykkja
Norway
45:48.274780
+3:33.21240
86.7p
43
Gustav Nordström
Gävle SK
45:49.274850
+3:34.21310
86.7p
44
Tore Berdal Bjørseth
Norway
45:49.274880
+3:34.21340
86.7p
45
David Frisk
IFK Mora SK
46:04.276360
+3:49.22820
86.2p
46
Bill Impola
Malungs IF
46:14.277320
+3:58.23780
85.9p
47
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
46:15.277440
+4:00.23900
85.9p
48
Eivind Bakkene
Norway
46:16.277520
+4:00.23980
85.8p
49
Sondre Oldervoll
Norway
46:17.277630
+4:01.24090
85.8p
50
Anders Rennemo Tettli
Norway
46:18.277750
+4:03.24210
85.8p
51
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
46:20.277920
+4:04.24380
85.7p
52
Morten Eide Pedersen
Norway
46:21.278040
+4:06.24500
85.7p
53
David Hedlund
Piteå Elit SK
46:21.278050
+4:06.24510
85.7p
54
Joakim Engström
IFK Mora SK
46:22.278110
+4:06.24570
85.7p
55
Johan Kjoelstad
Norway
46:23.278240
+4:08.24700
85.6p
56
Haakon Ramstad
Norway
46:25.278450
+4:10.24910
85.6p
57
Espen Kveli
Norway
46:27.278610
+4:11.25070
85.5p
58
Erik Silfver
Lucksta IF
46:28.278700
+4:12.25160
85.5p
59
Torstein Oestnor
Norway
46:32.279100
+4:16.25560
85.4p
60
Ola Fines Berg
Norway
46:40.279910
+4:24.26370
85.1p
61
Sindre Wiig Nordby
Norway
46:40.279950
+4:25.26410
85.1p
62
Emil Nyeng
Norway
46:41.280040
+4:26.26500
85.1p
63
Erik Andersson
Malungs IF
46:41.280070
+4:26.26530
85.1p
64
Anders Solin
IFK Mora SK
46:43.280220
+4:27.26680
85.0p
65
Torjus BOERSHEIM
Norway
46:50.280930
+4:34.27390
84.8p
66
Ole Marius Bach
Norway
46:57.281660
+4:42.28120
84.6p
67
Hans Christer Holund
Norway
47:09.282830
+4:53.29290
84.2p
68
Jens Andersson
Kalix SK
47:21.284070
+5:06.30530
83.9p
69
Klas Nilsson
Bodens SK
47:22.284110
+5:06.30570
83.9p
70
Magne Lund Hansen
Norway
47:24.284390
+5:09.30850
83.8p
71
Vidar Undebakke
Norway
47:26.284530
+5:10.30990
83.7p
72
Espen Hultgren Weltzien
Sundbybergs IK
47:27.284650
+5:12.31110
83.7p
73
Erik Oevsthus Bakkejord
Norway
47:28.284780
+5:13.31240
83.7p
74
Henning Andre Ofstad
Norway
47:32.285140
+5:17.31600
83.5p
75
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
47:34.285310
+5:18.31770
83.5p
76
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
47:39.285830
+5:23.32290
83.3p
77
Hampus Lindblom
Åsarna IK
47:40.285940
+5:25.32400
83.3p
78
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
47:45.286460
+5:30.32920
83.2p
79
Martin Liljemark
SK Bore
47:47.286620
+5:31.33080
83.1p
80
Morten Priks
Estonia
47:47.286620
+5:31.33080
83.1p
81
Martti Himma
Estonia
47:57.287640
+5:42.34100
82.8p
82
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
47:59.287810
+5:43.34270
82.8p
83
Simon Persson
Lucksta IF
48:02.288110
+5:46.34570
82.7p
84
Jan Mattsson
Storvreta IK
48:18.289750
+6:03.36210
82.2p
85
Oscar Bergström
IFK Mora SK
48:23.290250
+6:08.36710
82.1p
86
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
48:29.290820
+6:13.37280
81.9p
87
Johan Lövgren
Vännäs SK
48:37.291680
+6:22.38140
81.7p
88
Patrik Tallbom
Östersunds SK
48:49.292870
+6:34.39330
81.3p
89
Mats Håkon Breda
Norway
48:49.292870
+6:34.39330
81.3p
90
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
48:50.292930
+6:34.39390
81.3p
91
Marcus Wiseth
Norway
48:53.293230
+6:37.39690
81.2p
92
Erik Berglund
Lycksele IF
49:18.295710
+7:02.42170
80.6p
93
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
49:18.295790
+7:03.42250
80.5p
94
Jim Åhl
Bodens SK
49:24.296350
+7:09.42810
80.4p
95
Finn Haagen Krogh
Norway
49:24.296350
+7:09.42810
80.4p
96
Marcus Svelander
Åsarna IK
49:54.299350
+7:39.45810
79.6p
97
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
49:58.299790
+7:43.46250
79.5p
98
Anton Karlsson
Åsarna IK
50:07.300640
+7:52.47100
79.2p
99
Anton Södergren
Skellefteå SK
50:07.300690
+7:52.47150
79.2p
100
Erik Johansson
Tranemo IF
50:10.300970
+7:55.47430
79.2p
101
Tobias Engblom
Stockviks SF
50:10.300980
+7:55.47440
79.2p
102
Mikael Ojala
IFK Umeå
50:17.301680
+8:02.48140
79.0p
103
Carl Olander
OK Landehof
50:17.301690
+8:02.48150
79.0p
104
Petter Toraas Halseth
Norway
50:24.302310
+8:08.48770
78.8p
105
Baard Vegard Balto
Norway
50:25.302400
+8:09.48860
78.8p
106
Andre Mets
Estonia
50:34.303300
+8:18.49760
78.5p
107
Tobias Nilsson
IFK Umeå
50:38.303700
+8:22.50160
78.4p
108
Emil Lagergren
Tynderö IK
50:43.304250
+8:28.50710
78.3p
109
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
50:53.305280
+8:38.51740
78.0p
110
Rasmus Blom
Högsäters GF
50:56.305520
+8:40.51980
78.0p
111
Emil Ekman
Ulricehamns IF
51:04.306390
+8:49.52850
77.8p
112
Linus Larsson
Ulricehamns IF
51:06.306510
+8:50.52970
77.7p
113
Erik Simberg
SK Bore
51:06.306540
+8:51.53000
77.7p
114
Johan Eriksson
Åsarna IK
51:07.306690
+8:52.53150
77.7p
115
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
51:09.306890
+8:54.53350
77.6p
116
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
51:11.307010
+8:55.53470
77.6p
117
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
51:11.307020
+8:55.53480
77.6p
118
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
51:27.308610
+9:11.55070
77.2p
119
Markus Hansson
Åsarna IK
51:31.309020
+9:15.55480
77.1p
120
Andreas Kårström
Hudiksvalls IF
51:52.311190
+9:37.57650
76.6p
121
Max Själin
Storumans IK
52:18.313750
+10:03.60210
75.9p
122
Brynjar Leo Kristinsson
Island
52:20.313900
+10:04.60360
75.9p
123
Ronny Wedin
Norbergs SK
52:44.316390
+10:29.62850
75.3p
124
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
53:33.321240
+11:18.67700
74.2p
125
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
54:25.326430
+12:09.72890
73.0p
126
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
54:43.328230
+12:27.74690
72.6p
127
Joel Hultin
Garphyttans IF
55:53.335270
+13:38.81730
71.1p
-
Johan Lindblad
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
-
Eirik Lorentsen
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Saevar Birgisson
Island
23:59:59.8639800
-
-
Simen Lanes
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Karlsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Alm
Idre SK
23:59:59.8639800
-
-
Jyri Korhonen
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Ville Pirttijoki
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Timo Andre Bakken
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Albertsen Dahlén
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Ville Maunuksela
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Jari Huhta
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Niko Koskela
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Philipp Furrer
Switzerland
23:59:59.8639800
-
-
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Antti Haahti
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
23:59:59.8639800
-
-
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Topi Kuorelahti
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Eivind Klemoen
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Markus Leijon
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Matias Strandvall
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Erlend Skippervik Saetre
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Anders Jonsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Heikki Korpela
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Toni Ketelae
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Lasse Paakkonen
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Oeystein Pettersen
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Juho Mikkonen
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Aanund Lid Byggland
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Martin Andersen
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Jimmie Johnsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Northug
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Erik Bergfald Brovold
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Øyvind Moen Fjeld
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Anton Lindblad
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Jesse Vaeaenaenen
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Colliander
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Anssi Pentsinen
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Byström
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Jussi Simula
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Perttu Hyvarinen
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Myrmæl Helgestad
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Tero Similae
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Lars Nelson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Kristian Rennemo Tettli
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Dyrhaug
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Tord Asle Gjerdalen
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
34:29.206860
76.1p
2
Isabelle Persson
Stockviks SF
36:01.216030
+1:31.9070
72.8p
3
Hedda Bångman
Offerdals SK
36:33.219220
+2:03.12260
71.6p
4
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
36:38.219770
+2:09.12810
71.5p
5
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
36:53.221220
+2:23.14260
71.0p
6
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
37:10.222990
+2:41.16030
70.4p
7
Sandra Olsson
SK Bore
37:24.224300
+2:54.17340
69.9p
8
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
37:54.227350
+3:24.20390
69.0p
9
Helena Lundkvist
Kalix SK
38:14.229320
+3:44.22360
68.3p
10
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
38:33.231270
+4:04.24310
67.7p
11
Lina Kardin
Offerdals SK
38:41.232040
+4:11.25080
67.5p
12
Ida Jonsson
Duveds IF
39:12.235120
+4:42.28160
66.6p
13
Frida Hedman
Lycksele IF
39:18.235720
+4:48.28760
66.4p
14
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
39:24.236300
+4:54.29340
66.2p
15
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
39:40.237910
+5:10.30950
65.8p
16
Julia Johansson
Duveds IF
39:44.238330
+5:14.31370
65.6p
17
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
39:52.239150
+5:22.32190
65.4p
18
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
39:56.239570
+5:27.32610
65.3p
19
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
40:13.241240
+5:43.34280
64.8p
20
Josefin Jonsson
Delsbo IF
40:14.241360
+5:45.34400
64.8p
21
Angelica Johansson
IFK Mora SK
40:15.241460
+5:46.34500
64.8p
22
Emma Rusth
Alnö SK
40:16.241540
+5:46.34580
64.7p
23
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
40:37.243620
+6:07.36660
64.2p
24
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
40:42.244130
+6:12.37170
64.0p
25
Matilda Andersson
Häggenås SK
40:47.244670
+6:18.37710
63.9p
26
Ulrika Axelsson
Sya SK
40:53.245200
+6:23.38240
63.7p
27
Linn Högman
Malmbergets Aif
41:28.248700
+6:58.41740
62.8p
28
Anna Dyvik
Leksands SK
41:39.249860
+7:10.42900
62.5p
29
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
41:43.250250
+7:13.43290
62.4p
30
Therese Axelsson
SK Bore
42:01.252020
+7:31.45060
61.9p
31
Emma Björklund
IFK Mora SK
42:08.252720
+7:38.45760
61.7p
32
Julia Seger
Boo IF
42:28.254710
+7:58.47750
61.2p
33
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
42:30.254920
+8:00.47960
61.2p
34
Johanna Cavallin
Valbo Aif
42:54.257310
+8:24.50350
60.6p
35
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
43:05.258450
+8:35.51490
60.3p
36
Fanny Andersson
Sävast Ski Team IF
43:07.258610
+8:37.51650
60.3p
37
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
44:02.264140
+9:32.57180
59.0p
38
Elin Blick
OK Alehof
44:06.264560
+9:37.57600
58.9p
39
Kristin Persson
Hedesunda IF
45:32.273180
+11:03.66220
56.9p
40
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
45:41.274060
+11:12.67100
56.8p
41
Maja Karlsson
Järpens SK
46:13.277290
+11:44.70330
56.1p
42
Emma Åsberg
Duveds IF
46:39.279860
+12:10.72900
55.5p
-
Vendela Westin
Remsle SK
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Gillis
Usa
23:59:59.8639800
-
-
Josefine Stolt
Leksands SK
23:59:59.8639800
-
-
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Strömberg
Remsle SK
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Dannberg
Storviks IF
23:59:59.8639800
-
D 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Stina Nilsson
Malungs IF
34:13.205290
76.8p
2
Lisa Dahl
Offerdals SK
35:02.210180
+48.4790
74.9p
3
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
35:23.212210
+1:09.6820
74.1p
4
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
35:38.213760
+1:24.8370
73.6p
5
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
35:52.215180
+1:38.9790
73.1p
6
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
35:59.215800
+1:45.10410
72.8p
7
Julia Jansson
Månkarbo IF
36:16.217570
+2:02.12180
72.2p
8
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
36:57.221670
+2:43.16280
70.8p
9
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
37:11.223000
+2:57.17610
70.4p
10
Maria Sundström
Strömnäs GIF
37:12.223100
+2:58.17710
70.3p
11
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
37:16.223590
+3:03.18200
70.2p
12
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
37:26.224590
+3:13.19200
69.9p
13
Maja Falk
Ulricehamns IF
37:28.224750
+3:14.19360
69.8p
14
Lovisa Sundin
Delsbo IF
37:45.226410
+3:31.21020
69.3p
15
Louise Persson
Stockviks SF
38:13.229270
+3:59.23880
68.4p
16
Frida Erkers
Leksands SK
38:22.230140
+4:08.24750
68.1p
17
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
38:34.231320
+4:20.25930
67.7p
18
Caroline Lundgren
Strömnäs GIF
38:42.232130
+4:28.26740
67.5p
19
Evelina Bångman
Offerdals SK
38:42.232140
+4:28.26750
67.5p
20
Julia Dahl
IFK Mora SK
39:16.235540
+5:02.30150
66.5p
21
Sara Hallquist
Åsarna IK
39:24.236340
+5:10.30950
66.2p
22
Malin Fredriksson
Lycksele IF
39:29.236880
+5:15.31490
66.1p
23
Emma Ivarsson
Årsunda IF
39:44.238350
+5:30.32960
65.6p
24
Emma Bergström
Kalix SK
40:00.239980
+5:46.34590
65.2p
25
Viktoria Brink
Njutångers IF
40:05.240450
+5:51.35060
65.0p
26
Sara Nyström
Skellefteå SK
40:07.240600
+5:53.35210
65.0p
27
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
40:07.240640
+5:53.35250
65.0p
28
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
40:09.240890
+5:56.35500
64.9p
29
Katarina Olsson
Fränsta IK
40:39.243820
+6:25.38430
64.1p
30
Julia Norén
Landsbro IF SK
40:47.244670
+6:33.39280
63.9p
31
Anna Hansson
Sävast Ski Team IF
40:49.244890
+6:36.39500
63.8p
32
Emma Dahlgren
Filipstads SF
40:55.245420
+6:41.40030
63.7p
33
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
40:59.245870
+6:45.40480
63.5p
34
Isabella Dannberg
Storviks IF
41:08.246750
+6:54.41360
63.3p
35
Elsa Eriksson
Sya SK
41:58.251720
+7:44.46330
62.0p
36
Sofia Rylander
IFK Mora SK
42:55.257410
+8:41.52020
60.6p
37
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
42:59.257820
+8:45.52430
60.5p
38
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
43:02.258150
+8:48.52760
60.4p
39
Lena Wiklund
Högbo GOIF
43:03.258250
+8:49.52860
60.4p
40
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
43:24.260370
+9:10.54980
59.9p
41
Sofie Svensson
IK Vista
43:55.263470
+9:41.58080
59.1p
42
Alexandra Persson
Gellivare Skidallians IK
44:04.264350
+9:50.58960
58.9p
43
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
44:05.264490
+9:52.59100
58.9p
44
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
44:26.266500
+10:12.61110
58.4p
45
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
44:47.268630
+10:33.63240
57.9p
46
Erika Knutsson
IFK Mora SK
56:38.339790
+22:25.134400
45.4p
-
Louise Danielsson Meiling
Åmotfors IF
23:59:58.8639700
-
-
Moa Strömquist
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Frida Persson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
-
Olivia Lundström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Madeleine Bohlin
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Sofie Elebro
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Forsberg
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Martine EK Hagen
Norway
32:34.195310
80.9p
2
Sara Lindborg
Östersunds SK
32:41.196080
+7.670
80.6p
3
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
32:55.197450
+21.2040
80.0p
4
Britt Ingunn Nydal
Norway
33:05.198410
+31.3000
79.6p
5
Marte Monrad Hansen
Norway
33:11.199090
+37.3680
79.3p
6
Astrid Øyre Slind
Norway
33:19.199820
+45.4410
79.0p
7
Emma Wikén
Åsarna IK
33:58.203730
+1:24.8320
77.4p
8
Jenny Hansson
Östersunds SK
34:16.205500
+1:41.10090
76.7p
9
Kristin Gausen
Norway
34:23.206230
+1:49.10820
76.4p
10
Kristin Stemland Muerer
Norway
34:28.206710
+1:54.11300
76.2p
11
Ragnhild Haga
Norway
34:28.206780
+1:54.11370
76.2p
12
Marika Sundin
Sollefteå SK
34:30.206990
+1:56.11580
76.1p
13
Helene Söderlund
IFK Mora SK
34:32.207110
+1:58.11700
76.1p
14
Silje Øyre Slind
Norway
34:44.208360
+2:10.12950
75.6p
15
Laila Kveli
Norway
34:44.208360
+2:10.12950
75.6p
16
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
34:47.208620
+2:13.13210
75.5p
17
Anna Simberg
Piteå Elit SK
34:51.209000
+2:16.13590
75.3p
18
Piret Pormeister
Estonia
34:55.209470
+2:21.14060
75.2p
19
Tuva Toftdahl Staver
Norway
34:56.209500
+2:21.14090
75.1p
20
Eva Svensson
IFK Mora SK
34:56.209510
+2:22.14100
75.1p
21
Terese Andersson
Stockviks SF
35:00.209960
+2:26.14550
75.0p
22
Maria Ström Nakstad
Norway
35:08.210770
+2:34.15360
74.7p
23
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
35:12.211190
+2:38.15780
74.5p
24
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
35:18.211720
+2:44.16310
74.3p
25
Silja TARVONEN
Finland
35:27.212660
+2:53.17250
74.0p
26
Silje Dahl Benum
Norway
35:28.212780
+2:54.17370
73.9p
27
Solfrid Braathen
Norway
35:32.213140
+2:58.17730
73.8p
28
Maria Nordström
Gävle SK
35:33.213240
+2:59.17830
73.8p
29
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
35:44.214370
+3:10.18960
73.3p
30
Kjersti Boe
Norway
35:49.214840
+3:15.19430
73.2p
31
Ulrica Persson
Sunne SLF
35:54.215390
+3:20.19980
73.0p
32
Elin Mohlin
Sollefteå SK
35:55.215460
+3:21.20050
73.0p
33
Ida Indahl
Camp Södergren SC
36:07.216640
+3:33.21230
72.5p
34
Jennie Jirhed
Östersunds SK
36:09.216800
+3:34.21390
72.5p
Visar resultat 1 till 500 av 545[
1
2
]