Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sävast Jul-tempo
2011-12-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Sävast Ski Team IF
Plats: Boden
Längdskidor
Klassisk stil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Nina Lintzén
Årsunda IF
16:33.99200
71.1p
2
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
16:59.101800
69.3p
3
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
19:00.113900
61.9p
H 18
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
14:44.88300
79.9p
2
Tobias Karlsson
Kalix SK
15:09.90800
77.7p
3
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
15:15.91400
77.2p
H 20
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Viktor Brännmark
Bodens SK
14:22.86100
81.9p
2
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
14:37.87600
80.5p
3
Andreas Almqvist
Ski Team Novus IF
14:38.87700
80.4p
H 21
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
14:11.85000
83.0p
2
Peter Johansson
Luleå Gjutarens IF
15:11.91000
77.5p
3
Johan Lintzén
Försvarets Sk
15:31.93000
75.9p
D 16
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Emma Ribom
Kalix SK
8:19.49800
2
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
8:39.51800
3
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
8:48.52700
D 18
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
8:17.49600
63.0p
2
Evelina Wickbom
Sävast Ski Team IF
8:44.52300
59.4p
3
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
8:50.52900
58.6p
D 20
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
8:10.48900
64.0p
2
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
8:18.49700
62.8p
3
Caroline Lundgren
Strömnäs GIF
8:39.51800
60.0p
H 16
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
7:46.46500
2
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
7:49.46800
3
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
7:53.47200
D 14
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ida Gustavsson
IFK Arvidsjaur SK
4:54.29300
2
Amanda Lundström
Bodens SK
5:04.30300
3
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
5:11.31000
H 14
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Albin Eriksson
Husums IF SK
4:45.28400
2
Simon Stenberg
Kalix SK
4:52.29100
3
Albin Larsson
Brändöns IF
4:56.29500
D 10
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
4:31.27000
2
Elsa Eriksson
Husums IF SK
4:35.27400
3
Emma Lindqvist
Bodens SK
4:42.28100
D 12
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Amanda Lundberg
Jukkasjärvi IF
3:49.22800
2
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
3:55.23400
3
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
3:56.23500
H 10
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
4:00.23900
2
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
4:04.24300
3
Albin Åström
Bodens SK
4:12.25100
H 12
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hugo Eriksson
Husums IF SK
3:36.21500
2
Elias Forss
Luleå Gjutarens IF
3:44.22300
3
Rasmus Gunnari
Sävast Ski Team IF
3:50.22900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Paglasprinten 2011
Tour de Pagla 2011
Team Sportia/Scandic cup 2011
Team Sportia/Scandic Cup Prolog 2011
Skatamarksloppet 2011
Lilla Karlavagnen 2011
JSM Dubblejakt 2011
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan