Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnaloppet
2009-01-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Solin
IFK Mora SK
1:56:48.700700
79.9p
2
Anders Eriksson
IFK Mora SK
1:56:48.700700
79.9p
3
Morten Svinsås
IK Rindals-Troll
1:56:53.701200
+5.400
79.8p
4
Audun Thonstad
Strindheim IL
1:57:18.703700
+30.2900
79.5p
5
Andreas Argårds
IFK Mora SK
1:59:26.716500
+2:38.15700
77.9p
6
Mattias Argårds
IFK Mora SK
2:05:02.750100
+8:14.49300
73.9p
7
Magnus Hårdén
Älvdalens IF SK
2:07:14.763300
+10:26.62500
72.4p
8
Jesper Brofjärd
Borås GIF
2:08:50.772900
+12:02.72100
71.4p
9
Tobias Norestrand
Domnarvets GOIF
2:09:28.776700
+12:40.75900
71.0p
10
Henning Söndmør
Engerdal IL
2:10:52.785100
+14:04.84300
70.2p
11
Daniel Palm
Älvdalens IF SK
2:11:14.787300
+14:26.86500
69.9p
12
Ebbe Snerling
Danmark
2:11:48.790700
+15:00.89900
69.6p
13
Andreas Lundblad
OK Nackhe
2:13:21.800000
+16:33.99200
68.7p
14
Anders Ingebrand
Nordea IL
2:15:39.813800
+18:51.113000
67.4p
15
Erik Brittus
Sågmyra SK
2:16:30.818900
+19:42.118100
66.9p
16
Robert Nyman
SOL Tranås
2:17:05.822400
+20:17.121600
66.6p
17
Anders Näslund
Svegs IK
2:17:26.824500
+20:38.123700
66.4p
18
Fredrik Lindström
Vaxholms Kanotsällskap
2:17:45.826400
+20:57.125600
66.2p
19
Peter Lundgren
Ätrans IF
2:20:13.841200
+23:25.140400
64.9p
20
Per Persson
Evertsbergs SK
2:21:29.848800
+24:41.148000
64.3p
21
Magnus Enger
Hernes IL
2:23:05.858400
+26:17.157600
63.4p
22
Markus Lund
Sundbybergs IK
2:23:49.862800
+27:01.162000
63.1p
23
Mikael Björertz
Ericsson IK
2:26:23.878200
+29:35.177400
61.8p
24
Anders Carlsson
Vansbro AIK SK
2:33:18.919700
+36:30.218900
58.7p
25
Anders Staffansson
Älvdalens IF SK
2:41:09.966800
+44:21.266000
55.6p
26
Fredrik Wallin
Linköpings OK
2:44:06.984500
+47:18.283700
54.5p
27
Henrik Wallin
Krogsereds IK
2:48:33.1011200
+51:45.310400
52.9p
28
Markus Gustavsson
Bik Stockholm
2:50:06.1020500
+53:18.319700
52.4p
29
Andreas Stigers
Korsnäs IF SK
2:58:26.1070500
+1:01:38.369700
49.7p
30
Ola Engerbakk
Norway
2:59:23.1076200
+1:02:35.375400
49.4p
31
Andreas Bergström
Ericsson IK
2:59:52.1079100
+1:03:04.378300
49.3p
32
John Carlman
Livgardets IK
3:04:43.1108200
+1:07:55.407400
47.9p
33
Henrik Harjanne
IFK Täby
3:17:17.1183600
+1:20:29.482800
44.6p
34
Olle Öjeskog
Orsa SK
3:22:57.1217600
+1:26:09.516800
43.2p
35
David Burström
Lycksele IF
3:50:56.1385500
+1:54:08.684700
37.6p