Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnaloppet
2009-01-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Terje Nyland
Nordbygda Løten Ski
1:57:11.703000
79.6p
2
Mikael Martens
Malungs IF
2:08:08.768700
+10:57.65600
71.9p
3
Runar Flønes
Orkanger IF
2:08:55.773400
+11:44.70300
71.4p
4
Ronny Halvarsson
IFK Mora SK
2:09:15.775400
+12:04.72300
71.1p
5
Erik Næss
Ullensaker SK
2:09:48.778700
+12:37.75600
70.8p
6
Torgny Karlsson
IF Hallby SOK
2:13:22.800100
+16:11.97000
68.7p
7
Lasse Skjølsvoll
IK Rindals-Troll
2:16:12.817100
+19:01.114000
67.1p
8
Ole Eliassen
Röros IL
2:16:13.817200
+19:02.114100
67.1p
9
Micael Nilsson
Sundbybergs IK
2:18:26.830500
+21:15.127400
65.8p
10
Bo Göransson
Gnosjö FK
2:19:52.839100
+22:41.136000
65.1p
11
Jan Lillestu
Engerdal IL
2:20:28.842700
+23:17.139600
64.8p
12
Stig Løvås Magnar
Arbeitstilsynet
2:23:20.859900
+26:09.156800
63.3p
13
Henrik Andersson
OK Skogshjortarna
2:23:41.862000
+26:30.158900
63.2p
14
Jonas Lindqvist
Funäsdalens IF
2:24:37.867600
+27:26.164500
62.7p
15
Ingvald Håberget
Hernes IL
2:25:38.873700
+28:27.170600
62.2p
16
Marko Kohtala
Funäsdalens IF
2:28:51.893000
+31:40.189900
60.7p
17
Torbjörn Eriksson
IFK Mora SK
2:30:46.904500
+33:35.201400
59.8p
18
Martin Synneby
Lerums SOK
2:33:17.919600
+36:06.216500
58.8p
19
Hans Pettersson
IF Rigor
2:34:29.926800
+37:18.223700
58.3p
20
Jon Finanger
Norway
2:36:47.940600
+39:36.237500
57.3p
21
Tommy Rylander
OK Skogshjortarna
2:40:00.959900
+42:49.256800
56.0p
22
Jörgen Carlsson
Onsala
2:44:07.984600
+46:56.281500
54.5p
23
Odd Erik Gåsbakk
Norway
2:45:14.991300
+48:03.288200
54.1p
24
Steinar Gundersen
Arendal Triatlon
2:45:19.991800
+48:08.288700
54.0p
25
Rolf Jansson
Orsa SK
2:47:18.1003700
+50:07.300600
53.3p
26
Björn Holmberg
Ericsson IK
2:48:23.1010200
+51:12.307100
53.0p
27
Torbjörn Södersten
Orsa SK
2:50:50.1024900
+53:39.321800
52.1p
28
Viktor Henriksson
Vålådalen SK
3:00:53.1085200
+1:03:42.382100
49.0p
29
Stefan Apell
OK Klyftamo
3:11:15.1147400
+1:14:04.444300
46.1p
30
Björn Lerudsmoen
Kjellmyra IL
3:29:00.1253900
+1:31:49.550800
41.9p
31
Christer Petersson
Göteborgs Hamns IF
3:34:51.1289000
+1:37:40.585900
40.6p
32
Christer Cederlund
Ericsson IK
3:38:15.1309400
+1:41:04.606300
39.9p