Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia Cup & FIS-Juniortävling Gällivare
2011-12-03
Deltävling i
Team Sportia Cup 11/12
<<< Team Sportia Cup Gällivare
Team Sportia Cup Gällivare >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
2
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
3
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
4
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
5
Maria Sundström
Strömnäs GIF
6
Hedda Bångman
Offerdals SK
7
Isabelle Persson
Stockviks SF
8
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
9
Anna Dyvik
Leksands SK
10
Lisa Dahl
Offerdals SK
11
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
12
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
13
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
14
Helena Lundkvist
Kalix SK
15
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
16
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
17
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
18
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
19
Caroline Lundgren
Strömnäs GIF
20
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
21
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
22
Alexandra Persson
Gellivare Skidallians IK
23
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
24
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
25
Linn Högman
Malmbergets Aif
26
Lovisa Sundin
Delsbo IF
27
Malin Fredriksson
Lycksele IF
28
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
29
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
30
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
31
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
32
Andrea Wickbom
Sävast Ski Team IF
33
Anna Hansson
Sävast Ski Team IF
34
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
35
Fanny Andersson
Sävast Ski Team IF
36
Emma Pakkala
Sävast Ski Team IF
D 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
2
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
3
Susanne Nyström
Laisvalls SK
4
Sara Lindborg
Östersunds SK
5
Jenny Hansson
Östersunds SK
6
Maria Nordström
Gävle SK
7
Emma Wikén
Åsarna IK
8
Helene Söderlund
IFK Mora SK
9
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
10
Elin Mohlin
Sollefteå SK
11
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
12
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
13
Anna Simberg
Piteå Elit SK
14
Frida Hallquist
Åsarna IK
15
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
16
Marika Sundin
Sollefteå SK
17
Sanna Hallberg
Åsarna IK
18
Eva Svensson
IFK Mora SK
19
Rebecka Sundin
Graninge-Alliansen
20
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
21
Terese Andersson
Stockviks SF
22
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
23
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
24
Katja Schwartz
Åsarna IK
25
Ida Indahl
Camp Södergren SC
26
Lisa K Svensson
Åsarna IK
27
Nina Lintzén
Årsunda IF
28
Jennie Jirhed
Östersunds SK
29
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
30
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
31
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
32
Eva Johansson
Linköpings SK
33
Caroline Blombacke
Gellivare Skidallians IK
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
3
Martin Bergström
Strömnäs GIF
4
Daniel Svensson
IFK Mora SK
5
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
6
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
7
Mathias Jonasson
Östersunds SK
8
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
9
Johan Häggström
Kalix SK
10
Marcus Ruus
Gillberga SK
11
Jesper Arnesson
Borås SK
12
David Nordström
Täfteå IK
13
Arvid Forss
Åsarna IK
14
Håkan Emilsson
Offerdals SK
15
Johan Forsberg
IFK Umeå
16
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
17
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
18
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
19
Erik Eriksson
Norsjö SK
20
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
21
Simon Öberg
Kalix SK
22
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23
Tobias Karlsson
Kalix SK
24
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
25
Simon Åslin
Stockviks SF
26
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
27
Viktor Brännmark
Bodens SK
28
Daniel Holmgren
IFK Umeå
29
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
30
Anton Åström
Bodens SK
31
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
32
Jacob Engström
Kalix SK
33
Erik Persson
Eksjö SOK
34
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
35
Martin Norberg
Malmbergets Aif
36
Jesper Boman
Strömnäs GIF
37
Isak Landström
IFK Umeå
38
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
39
Julius Källgård
Ski Team Novus IF
40
Erik Öman
Hägglunds IOFK
41
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
42
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
43
Andreas Hasselström
Vännäs SK
44
Tobias Gustafsson
Gellivare Skidallians IK
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Johan Edin
IFK Mora SK
2
Fredrik Byström
Sollefteå SK
3
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
4
Johan Eriksson
Åsarna IK
5
Simon Persson
Lucksta IF
6
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
7
Erik Silfver
Lucksta IF
8
Lars Nelson
Åsarna IK
9
Daniel Nordebo
Bodens SK
10
Gustav Nordström
Gävle SK
11
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
12
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
13
Robin Norum
IFK Umeå
14
Martin Johansson
IFK Mora SK
15
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
16
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
17
Anders Jonsson
Stockviks SF
18
Anders Svanebo
Stockviks SF
19
Anders Högberg
IFK Umeå
20
Johan Lövgren
Vännäs SK
21
Adam Johansson
IFK Mora SK
22
Tobias Engblom
Stockviks SF
23
Marcus Svelander
Åsarna IK
24
David Hedlund
Piteå Elit SK
25
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
26
Tim Reynolds
Usa
27
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
28
Heikki Korpela
Finland
29
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
30
Lars Suther
IFK Mora SK
31
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
32
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
33
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
34
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
35
Martin Liljemark
SK Bore
36
Tor Larsson
Storumans IK
37
Jens Andersson
Kalix SK
38
Anton Södergren
Skellefteå SK
39
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
40
Joakim Engström
IFK Mora SK
41
Emil Lagergren
Tynderö IK
42
Pontus Olsson
Bodens SK
43
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
44
Emil Ekman
Ulricehamns IF
45
Tobias Nilsson
IFK Umeå
46
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
47
Jens Hulgaard
Danmark
48
Rasmus Blom
Högsäters GF
49
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
50
Hampus Lindblom
Åsarna IK
51
Patrik Tallbom
Östersunds SK
52
Joakim Persson
Antnäs BK
53
Eric Storvall
Finland
54
Jonny Nilimaa
Bodens SK
55
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
56
Daniel Karlsson
Östersunds SK
57
Andreas Kårström
Hudiksvalls IF
58
Bill Impola
Malungs IF