Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Evertsbergsrännet
2009-01-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mats Larsson
Åsarna IK
1:55:40.693900
85.3p
2
Erik Eriksson
IFK Mora SK
1:55:41.694000
+1
85.3p
3
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
1:55:43.694200
+3.200
85.3p
4
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:55:45.694400
+5.400
85.2p
5
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
1:55:48.694700
+8.700
85.2p
6
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
1:55:50.694900
+10.900
85.1p
7
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
1:55:52.695100
+12.1100
85.1p
8
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:55:55.695400
+15.1400
85.1p
9
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:56:04.696300
+24.2300
84.9p
10
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:56:08.696700
+28.2700
84.8p
11
Markus Leijon
IFK Mora SK
1:56:12.697100
+32.3100
84.8p
12
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
1:56:15.697400
+35.3400
84.7p
13
Lars Suther
IFK Mora SK
1:56:17.697600
+37.3600
84.7p
14
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
1:57:29.704800
+1:49.10800
83.4p
15
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:57:31.705000
+1:51.11000
83.4p
16
Rikard Thynell
Falun Borlänge SK
1:57:33.705200
+1:53.11200
83.4p
17
Johan Herrman
SK Ringen
1:57:35.705400
+1:55.11400
83.3p
18
Gustav Hall
IFK Mora SK
1:57:52.707100
+2:12.13100
83.1p
19
Christian Olsson
Tranemo IF
1:58:19.709800
+2:39.15800
82.6p
20
Jakob Börjesson
Lima IF
1:59:33.717200
+3:53.23200
81.4p
21
Niclas Bärj
Vallsta SK
1:59:41.718000
+4:01.24000
81.3p
22
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:59:58.719700
+4:18.25700
81.0p
23
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:00:05.720400
+4:25.26400
80.9p
24
Joakim Engström
IFK Mora SK
2:00:22.722100
+4:42.28100
80.6p
25
Henrik Karlsson
Idre SK
2:00:32.723100
+4:52.29100
80.5p
26
Robert Eskelund
Jäderfors SK
2:01:33.729200
+5:53.35200
79.5p
27
Per-Erik Jonasson
Vålådalen SK
2:01:36.729500
+5:56.35500
79.5p
28
Andreas Argårds
IFK Mora SK
2:02:28.734700
+6:48.40700
78.7p
29
Niklas Jonasson
Svegs IK
2:02:52.737100
+7:12.43100
78.4p
30
Jimmy Birklin
OK Alehof
2:02:56.737500
+7:16.43500
78.3p
31
Magnus Eriksson
IFK Mora SK
2:03:08.738700
+7:28.44700
78.1p
32
Pär-Anders Järsenholt
Vålådalen SK
2:03:51.743000
+8:11.49000
77.5p
33
Markus Johansson
Höstna IF
2:04:22.746100
+8:42.52100
77.1p
34
Tobias Hansson
IFK Mora SK
2:04:26.746500
+8:46.52500
77.0p
35
Stefan Nordlander
Navåsens FK
2:04:48.748700
+9:08.54700
76.7p
36
Adam Johansson
IFK Mora SK
2:04:55.749400
+9:15.55400
76.6p
37
Niklas Johnasson
City Wolfs SC
2:05:36.753500
+9:56.59500
76.0p
38
Terje Andersson
IFK Mora SK
2:05:40.753900
+10:00.59900
76.0p
39
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:05:45.754400
+10:05.60400
75.9p
40
Johan Tideman
IF Hallby SOK
2:05:51.755000
+10:11.61000
75.8p
41
Staffan Sandberg
OK Alehof
2:05:52.755100
+10:12.61100
75.8p
42
Hans Carlsson
Väsby SK
2:06:35.759400
+10:55.65400
75.2p
43
Martin Bratt
IFK Mora SK
2:06:39.759800
+10:59.65800
75.1p
44
Mikael Martens
Malungs IF
2:06:47.760600
+11:07.66600
75.0p
45
Johan Daniels
Orsa SK
2:07:54.767300
+12:14.73300
74.1p
46
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:07:57.767600
+12:17.73600
74.1p
47
Ola Jäderberg
Leksands SK
2:08:00.767900
+12:20.73900
74.1p
48
Per Wangel
Falu IK
2:08:43.772200
+13:03.78200
73.5p
49
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:08:50.772900
+13:10.78900
73.4p
50
Linus Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:08:51.773000
+13:11.79000
73.4p
51
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
2:08:57.773600
+13:17.79600
73.3p
52
Tobias Norestrand
Domnarvets GOIF
2:09:08.774700
+13:28.80700
73.2p
53
Ivar Indby Hesselberg
Norway
2:09:59.779800
+14:19.85800
72.5p
54
Emil Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:10:06.780500
+14:26.86500
72.4p
55
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
2:10:12.781100
+14:32.87100
72.4p
56
Tobias Ryberg
Leksands SK
2:10:19.781800
+14:39.87800
72.3p
57
Jan-Olof Löfgren
Vasaloppsklubben Hedemora
2:10:28.782700
+14:48.88700
72.2p
58
Auvo Dufva
Vålådalen SK
2:10:29.782800
+14:49.88800
72.1p
59
Stig Erlandsson
Norra Dals SK
2:10:33.783200
+14:53.89200
72.1p
60
Mikael Drakes
Säters IF SK
2:10:51.785000
+15:11.91000
71.9p
61
Fredrik Sundberg
Ikj Haninge
2:10:52.785100
+15:12.91100
71.9p
62
Sune Brändholm
Lima IF
2:10:54.785300
+15:14.91300
71.8p
63
Lassi Karonen
Brudpiga RK
2:11:16.787500
+15:36.93500
71.6p
64
Anders Garfve
IFK Mora SK
2:11:21.788000
+15:41.94000
71.5p
65
Rolf Berglund
Lugi SK
2:11:24.788300
+15:44.94300
71.5p
66
Arne Lidén
Hammarby IF SF
2:11:28.788700
+15:48.94700
71.4p
67
Mikael Wikström
Högbo GOIF
2:11:30.788900
+15:50.94900
71.4p
68
Henrik Thomson
OK Kåre
2:12:15.793400
+16:35.99400
70.8p
69
Magnus Hårdén
Älvdalens IF SK
2:12:21.794000
+16:41.100000
70.8p
70
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:12:26.794500
+16:46.100500
70.7p
71
Tomas Wiker
Dalregementets IF
2:12:30.794900
+16:50.100900
70.7p
72
Magnus Holmer
Korsnäs IF SK
2:12:51.797000
+17:11.103000
70.4p
73
Christer Johansson
Falu IK
2:12:52.797100
+17:12.103100
70.4p
74
Marcus Hylén
OK Kåre
2:13:28.800700
+17:48.106700
70.0p
75
Johan Eriksson
Korsnäs IF SK
2:13:29.800800
+17:49.106800
70.0p
76
Patrik Ullstrand
IK Hakarpspojkarna
2:13:33.801200
+17:53.107200
69.9p
77
Thomas Nordgren
Korsnäs IF SK
2:13:38.801700
+17:58.107700
69.8p
78
Gustaf Niord
IK Hakarpspojkarna
2:15:31.813000
+19:51.119000
68.5p
79
Andreas Lundblad
OK Nackhe
2:15:35.813400
+19:55.119400
68.5p
80
Kjell Lindroth
Högbo GOIF
2:15:44.814300
+20:04.120300
68.4p
81
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:15:47.814600
+20:07.120600
68.4p
82
Robert Östberg
Hällbybrunns IF
2:15:54.815300
+20:14.121300
68.3p
83
Peter Mårtensson
Ekshärads SF
2:16:15.817400
+20:35.123400
68.1p
84
Kjell Häggquist
Hudiksvalls IF
2:16:16.817500
+20:36.123500
68.0p
85
Jan Herrman
SK Ringen
2:16:18.817700
+20:38.123700
68.0p
86
Henrik Setin
IFK Hedemora SK
2:16:26.818500
+20:46.124500
67.9p
87
Marcus Bergman
Livgardets IK
2:16:32.819100
+20:52.125100
67.9p
88
Lars Olsson
Särna SK
2:18:04.828300
+22:24.134300
66.9p
89
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:18:07.828600
+22:27.134600
66.8p
90
Paul Danielsson
Vasaloppsklubben Hedemora
2:18:34.831300
+22:54.137300
66.5p
91
Torbjörn Georgsson
Hofors Aif
2:18:42.832100
+23:02.138100
66.5p
92
Karl Tiselius
OK Kåre
2:18:49.832800
+23:09.138800
66.4p
93
Roger Steen
Väsby SK
2:18:50.832900
+23:10.138900
66.4p
94
David Ottosson
Norra Dals SK
2:18:51.833000
+23:11.139000
66.4p
95
Mats Andreasson
SK Ringen
2:18:57.833600
+23:17.139600
66.3p
96
Henrik Paperin
Korsnäs IF SK
2:19:04.834300
+23:24.140300
66.2p
97
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:20:31.843000
+24:51.149000
65.3p
98
Magnus Jansson
Brudpiga RK
2:20:43.844200
+25:03.150200
65.2p
99
Sören Sundberg
Högbo GOIF
2:20:51.845000
+25:11.151000
65.1p
100
Stefan Blomkvist
Östgöta Helikopterskola IF
2:21:48.850700
+26:08.156700
64.5p
101
Olle Oskarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:22:11.853000
+26:31.159000
64.3p
102
Lars Åkerman
Särna SK
2:22:18.853700
+26:38.159700
64.2p
103
Mats Larsson
Malungs IF
2:22:23.854200
+26:43.160200
64.2p
104
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:22:30.854900
+26:50.160900
64.1p
105
Kjell Weinerhall
Sya SK
2:22:33.855200
+26:53.161200
64.1p
106
Johan Sonesson
Domnarvets GOIF
2:22:39.855800
+26:59.161800
64.0p
107
Jesper Lundström
Nasdaq Omx
2:23:46.862500
+28:06.168500
63.4p
108
Kenneth Lindkvist
IFK Mora SK
2:24:13.865200
+28:33.171200
63.1p
109
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
2:24:15.865400
+28:35.171400
63.1p
110
Stefan Sjöberg
IFK Mora SK
2:24:17.865600
+28:37.171600
63.1p
111
Johan Nordström
Ericsson IK
2:24:58.869700
+29:18.175700
62.7p
112
Håkan Danielsson
Korsnäs IF SK
2:25:00.869900
+29:20.175900
62.7p
113
Ulf Eriksson
Hällefors SK
2:25:17.871600
+29:37.177600
62.5p
114
Mikael Leitner
Ericsson IK
2:25:28.872700
+29:48.178700
62.4p
115
Fredrik Wallin
IFK Mora SK
2:25:40.873900
+30:00.179900
62.3p
116
Lars Ericson
Malungs IF
2:25:48.874700
+30:08.180700
62.2p
117
Magnus Persson
Evertsbergs SK
2:25:53.875200
+30:13.181200
62.2p
118
Magnus Norén
Envikens IF Sverige
2:26:13.877200
+30:33.183200
62.0p
119
Per Persson
Evertsbergs SK
2:26:22.878100
+30:42.184100
61.9p
120
Ensio Koskinen
Sågmyra SK
2:26:24.878300
+30:44.184300
61.9p
121
Jim Nyberg
Älvdalens IF SK
2:26:27.878600
+30:47.184600
61.9p
122
Peter Nilsson
Ulricehamns IF
2:27:05.882400
+31:25.188400
61.5p
123
Lasse Samuelsson
Bålsta SK
2:27:06.882500
+31:26.188500
61.5p
124
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:27:26.884500
+31:46.190500
61.3p
125
Jari Kuusisto
Hällefors SK
2:27:47.886600
+32:07.192600
61.1p
126
Håkan Jarskog
Ötzis Vänner SK
2:28:06.888500
+32:26.194500
61.0p
127
Johan Enges
Brudpiga RK
2:28:10.888900
+32:30.194900
60.9p
128
Thomas Tellåsen
Sisu Forshaga SK
2:28:14.889300
+32:34.195300
60.9p
129
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
2:28:22.890100
+32:42.196100
60.8p
130
Per Björklund
Malungs IF
2:28:23.890200
+32:43.196200
60.8p
131
Tommy Skiöld
Kungälvs OK
2:28:38.891700
+32:58.197700
60.7p
132
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:28:54.893300
+33:14.199300
60.5p
133
Martin Andersen Rasbøl
Brudpiga RK
2:28:59.893800
+33:19.199800
60.5p
134
Seppo Keinonen
Telia IF, Farsta
2:29:18.895700
+33:38.201700
60.3p
135
Joakim Hero
Ericsson IK
2:29:30.896900
+33:50.202900
60.2p
136
Jan-Olof Björklund
Bjursås IK
2:29:39.897800
+33:59.203800
60.1p
137
Fredrik Nordström
Grums SK
2:29:58.899700
+34:18.205700
60.0p
138
Leif Hedberg
Korsnäs IF SK
2:30:30.902900
+34:50.208900
59.7p
139
Conny Eskilson
Eksjö SOK
2:30:44.904300
+35:04.210300
59.6p
140
Lennart Kvarnström
Hällefors SK
2:31:28.908700
+35:48.214700
59.2p
141
Thomas E Eriksson
Kexholms SK
2:31:42.910100
+36:02.216100
59.1p
142
Jens Wendt
IFK Mora SK
2:31:49.910800
+36:09.216800
59.0p
143
Jörgen Karlsson
Järnvägsmännens IF
2:32:06.912500
+36:26.218500
58.9p
144
Gunnar Klingberg
Karbennings GOIF
2:32:07.912600
+36:27.218600
58.9p
145
Björn Henriksson
IFK Mora SK
2:32:16.913500
+36:36.219500
58.8p
146
Karl-Erik Gren
No Club
2:32:35.915400
+36:55.221400
58.6p
147
Martin Landgren
Falköpings AIK SK
2:32:44.916300
+37:04.222300
58.6p
148
Johan Alsén
Alsens IF
2:32:48.916700
+37:08.222700
58.5p
149
Lars Viktorsson
IFK Mora SK
2:34:10.924900
+38:30.230900
57.9p
150
Markus Landin
Kungälvs OK
2:34:16.925500
+38:36.231500
57.8p
151
Johan Jungell
Swedbank IF
2:34:45.928400
+39:05.234400
57.6p
152
Jonas Wikdal
Sågmyra SK
2:34:46.928500
+39:06.234500
57.6p
153
Ken Hakata
Spirit IF
2:35:27.932600
+39:47.238600
57.2p
154
Andreas Westman
Falun Borlänge SK
2:35:44.934300
+40:04.240300
57.1p
155
Rolf Jansson
Orsa SK
2:35:57.935600
+40:17.241600
57.0p
156
Patrik Hjalmarsson
Säters IF SK
2:36:00.935900
+40:20.241900
57.0p
157
Håkan Tibell
Sisu Forshaga SK
2:36:09.936800
+40:29.242800
56.9p
158
Anders Bjerke
Falköpings AIK SK
2:36:22.938100
+40:42.244100
56.8p
159
Torbjörn Södersten
Orsa SK
2:36:47.940600
+41:07.246600
56.6p
160
Dan Eriksson
Älvdalens IF SK
2:36:53.941200
+41:13.247200
56.6p
161
Tomas Rundgren
Dala-Floda IF
2:37:04.942300
+41:24.248300
56.5p
162
Torbjörn Söderlund
Leksands SK
2:37:08.942700
+41:28.248700
56.5p
163
Peter Rabe
Bromma Vällingby SOK
2:37:17.943600
+41:37.249600
56.4p
164
Jonny Persson
OK Gipen
2:37:32.945100
+41:52.251100
56.3p
165
Johan Hansson
IFK Mora SK
2:38:46.952500
+43:06.258500
55.7p
166
Thomas Andersson
Hällefors SK
2:39:54.959300
+44:14.265300
55.2p
167
Jimmy Öhman
Håfreströms IF
2:40:00.959900
+44:20.265900
55.2p
168
Mikael Peterson
Falköpings AIK SK
2:40:23.962200
+44:43.268200
55.0p
169
Jörgen Carlsson
Sundborns GOIF
2:40:46.964500
+45:06.270500
54.8p
170
Sven-Olov Andersson
Falun Borlänge SK
2:41:13.967200
+45:33.273200
54.6p
171
Thomas Hylander
Fc IF
2:41:48.970700
+46:08.276700
54.4p
172
Peter Abelsson
Messlingens IK
2:41:55.971400
+46:15.277400
54.3p
173
Mattias Lidén
Hammarby IF SF
2:42:04.972300
+46:24.278300
54.3p
174
Andreas Forslund
Korsnäs IF SK
2:42:56.977500
+47:16.283500
53.9p
175
Johan Källman
Norbergs OK
2:43:03.978200
+47:23.284200
53.9p
176
Johan Olsson
SOK 68
2:43:55.983400
+48:15.289400
53.5p
177
Fredrik Wiklund
IK Jarl Rättvik
2:44:33.987200
+48:53.293200
53.2p
178
Per-Arne Bogg
IFK Mora SK
2:44:34.987300
+48:54.293300
53.2p
179
Thomas Pellas
Sollerö IF
2:44:50.988900
+49:10.294900
53.1p
180
Stefan Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
2:45:12.991100
+49:32.297100
53.0p
181
Mats Derring
Karlslunds IF SF
2:46:01.996000
+50:21.302000
52.6p
182
Kjell Holm
Dalaporten OL
2:46:03.996200
+50:23.302200
52.6p
183
Henrik Augustsson
Hammarby IF SF
2:46:29.998800
+50:49.304800
52.5p
184
Jonas Martinsson
Evertsbergs SK
2:46:32.999100
+50:52.305100
52.4p
185
Åke Albinsson
Bottnaryd IF
2:46:51.1001000
+51:11.307000
52.3p
186
Mikael Ericsson
Erikslunds SK
2:46:55.1001400
+51:15.307400
52.3p
187
Lars Modig
Väsby SK
2:47:00.1001900
+51:20.307900
52.3p
188
Torbjörn Nordling
Högbo GOIF
2:47:09.1002800
+51:29.308800
52.2p
189
Jörgen Bergqvist
Abb IF SK
2:47:10.1002900
+51:30.308900
52.2p
190
Bo Stenqvist
Säters IF SK
2:47:33.1005200
+51:53.311200
52.0p
191
Ronnie Hautamäki
Hällefors SK
2:47:54.1007300
+52:14.313300
51.9p
192
Kent Mårtensson
Ekshärads SF
2:48:42.1012100
+53:02.318100
51.6p
193
Benny Olsson
Näsets IF
2:49:02.1014100
+53:22.320100
51.5p
194
Magnus Hilding
Wibe IF
2:49:08.1014700
+53:28.320700
51.4p
195
Mikael Frost
Näsets IF
2:49:11.1015000
+53:31.321000
51.4p
196
Bo Gustavsson
Falköpings AIK SK
2:49:19.1015800
+53:39.321800
51.4p
197
Leif Ottosson
Ånge SK
2:49:46.1018500
+54:06.324500
51.2p
198
Axel Eskeby
Stora Tuna IK SK
2:50:03.1020200
+54:23.326200
51.1p
199
Per Thunberg
Burseryds IF
2:50:10.1020900
+54:30.326900
51.0p
200
Per Busk
Axa SC
2:50:29.1022800
+54:49.328800
50.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Mats Jonsson
Logia IF
2:51:38.1029700
+55:58.335700
50.5p
202
Torgeir Kydland
Norway
2:51:39.1029800
+55:59.335800
50.5p
203
Tomas Jansson
IFK Mora SK
2:52:20.1033900
+56:40.339900
50.2p
204
Jonas Häggqvist
Mälarö SOK
2:52:24.1034300
+56:44.340300
50.2p
205
Ingemar Tallskog
Dala-Järna IK
2:52:28.1034700
+56:48.340700
50.2p
206
Gunnar Tiselius
OK Kåre
2:52:50.1036900
+57:10.342900
50.1p
207
Maximilian Schauttauer
Turebergs IF
2:53:22.1040100
+57:42.346100
49.9p
208
Ulf Sonesson
Domnarvets GOIF
2:53:30.1040900
+57:50.346900
49.8p
209
Lasse Barke
Älvdalens IF SK
2:53:35.1041400
+57:55.347400
49.8p
210
Hans Eriksson
Rö IK Rimbo
2:54:23.1046200
+58:43.352200
49.5p
211
Jens Lundquist
Stockholms SIF
2:54:30.1046900
+58:50.352900
49.5p
212
Magnus Widell
IFK Mora SK
2:55:12.1051100
+59:32.357100
49.2p
213
Johan Staff
Ekerö
2:55:51.1055000
+1:00:11.361000
49.0p
214
Mikael Larsson
Säters IF SK
2:57:09.1062800
+1:01:29.368800
48.5p
215
Anders Lindgren
Mölndals RK
2:59:11.1075000
+1:03:31.381000
47.9p
216
Håkan Duhlbo
IFK Mora SK
3:00:57.1085600
+1:05:17.391600
47.3p
217
Björn Gudmundson
Ericsson IK
3:01:30.1088900
+1:05:50.394900
47.1p
218
Johan Lund
Ikj Haninge
3:02:49.1096800
+1:07:09.402800
46.7p
219
Sören Torlén
Hammarby IF SF
3:02:56.1097500
+1:07:16.403500
46.6p
220
Kim Forsman
Eksjö SOK
3:03:35.1101400
+1:07:55.407400
46.4p
221
Carl Bonde
Sisu Forshaga SK
3:04:02.1104100
+1:08:22.410100
46.3p
222
P-O Hvittfeldt
IFK Mora SK
3:04:30.1106900
+1:08:50.412900
46.2p
223
Stefan Lindholm
Fjärås AIK
3:07:57.1127600
+1:12:17.433600
45.1p
224
Mikael Axbom
Ikj Haninge
3:08:06.1128500
+1:12:26.434500
45.1p
225
Peo Thoris
Näsets IF
3:09:20.1135900
+1:13:40.441900
44.7p
226
Mattias Karlberg
Ulricehamns IF
3:10:41.1144000
+1:15:01.450000
44.3p
227
Johan Juhlin
Wibe IF
3:12:30.1154900
+1:16:50.460900
43.8p
228
Christian Ludwig
Värnamo Ck
3:13:30.1160900
+1:17:50.466900
43.5p
229
Peter Hellberg
Falköpings AIK SK
3:13:38.1161700
+1:17:58.467700
43.5p
230
Tomas Andersson
Värnamo Ck
3:13:59.1163800
+1:18:19.469800
43.4p
231
Runo Dahlberg
Ikj Haninge
3:14:59.1169800
+1:19:19.475800
43.1p
232
Michael Eriksson
Stockholms SIF
3:16:10.1176900
+1:20:30.482900
42.8p
233
Marcus Berndt
IFK Mora SK
3:16:12.1177100
+1:20:32.483100
42.8p
234
Peter Larsson
Älvdalens IF SK
3:16:16.1177500
+1:20:36.483500
42.8p
235
Jan Henriksson
Sya SK
3:17:21.1184000
+1:21:41.490000
42.5p
236
Jan Andersson
Falun Borlänge SK
3:18:12.1189100
+1:22:32.495100
42.3p
237
Kjell Torlén
Hammarby IF SF
3:20:31.1203000
+1:24:51.509000
41.7p
238
Jimmy Andersson
Härnösands OK
3:21:10.1206900
+1:25:30.512900
41.5p
239
Henrik Westlin
Högbo AIK
3:25:07.1230600
+1:29:27.536600
40.6p
240
Christer Andersson
Älvdalens IF SK
3:25:47.1234600
+1:30:07.540600
40.4p
241
Johan Ringström
Fagersta Södra IK
3:26:03.1236200
+1:30:23.542200
40.4p
242
Magnus Dagerhorn
Sisu Forshaga SK
3:27:08.1242700
+1:31:28.548700
40.1p
243
Per Jemth
Jössefors IK
3:28:53.1253200
+1:33:13.559200
39.7p
244
Arto Åkerman
Granbergsdals IF
3:32:11.1273000
+1:36:31.579000
39.0p
245
Hansi Nurmi
IFK Mora SK
3:35:25.1292400
+1:39:45.598400
38.3p
246
Lars Rifve
IK Stern
3:35:30.1292900
+1:39:50.598900
38.3p
247
Hans-Åke Erlandsson
Trollhättans SOK
3:35:43.1294200
+1:40:03.600200
38.2p
248
Harald Strömberg
IFK Mora SK
3:36:35.1299400
+1:40:55.605400
38.0p
249
Thomas Hedberg
Club Ski & Run
3:37:56.1307500
+1:42:16.613500
37.7p
250
Hans Rosengren
Ikj Haninge
3:49:16.1375500
+1:53:36.681500
35.5p
251
Claus Schleiter
Danmark
4:24:45.1588400
+2:29:05.894400
30.1p