Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Höstrullen
2011-10-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Tobias Westman
IK Stern
1:29:15.535400
78.6p
2
H 21
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
1:29:21.536010
+6.510
78.5p
3
H 21
Samuel Norlén
IK Stern
1:29:21.536040
+6.540
78.4p
4
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:29:22.536100
+7.600
78.4p
5
H 21
Markus Jönsson
Team Arkmek
1:29:37.537600
+22.2100
78.1p
6
H 21
Marcus Johansson
IK Stern
1:30:11.541000
+56.5500
77.5p
7
H 21
Philip Askeroth
IK Stern
1:30:19.541800
+1:04.6300
77.3p
8
H 21
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:30:21.542000
+1:06.6500
77.3p
9
H 21
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
1:30:27.542600
+1:12.7100
77.2p
10
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:34:40.567900
+5:25.32400
72.7p
11
H 21
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
1:34:44.568300
+5:29.32800
72.6p
12
H 21
Jonas Hagberg
Borås SK
1:34:44.568360
+5:29.32860
72.6p
13
H 21
Göran Hammarson
Stockholms RK
1:34:45.568420
+5:30.32920
72.6p
14
H 21
Jesper Nelin
Hestra IF
1:34:45.568490
+5:30.32990
72.6p
15
H 21
Kristian Hagberg
Borås SK
1:34:46.568500
+5:31.33000
72.6p
16
H 21
Gustaf Pettersson
Björnstorps IF
1:34:47.568600
+5:32.33100
72.6p
17
H 21
Joakim Jarnelid
Magra IS
1:34:48.568710
+5:33.33210
72.6p
18
H 21
Adam Blomberg
OK Landehof
1:34:48.568780
+5:33.33280
72.5p
19
H 21
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
1:34:49.568840
+5:34.33340
72.5p
20
H 21
Henrik Landström
Säffle SK
1:34:50.568900
+5:35.33400
72.5p
21
H 21
Erik von Essen
No Club
1:34:51.569000
+5:36.33500
72.5p
22
H 21
Magnus Sjöbjer
Ellos IF
1:34:52.569100
+5:37.33600
72.5p
23
H 21
Joel Larsson
Göteborgs SK
1:34:55.569400
+5:40.33900
72.4p
24
H 21
Andreas Blohm
Grava SK
1:34:59.569800
+5:44.34300
72.4p
25
H 21
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:35:04.570330
+5:49.34830
72.3p
26
H 21
Anders Rundqvist
Annelunds IF
1:35:04.570350
+5:49.34850
72.3p
27
H 21
Magnus Aasa
OK Kullingshof
1:35:05.570400
+5:50.34900
72.3p
28
H 21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
1:35:54.575300
+6:39.39800
71.5p
29
H 21
Rickard Bergengren
Björnstorps IF
1:35:59.575800
+6:44.40300
71.4p
30
H 21
Martin Henricson
Ulricehamns IF
1:36:57.581600
+7:42.46100
70.5p
31
H 21
Patrik Sonehag
IK Stern
1:37:26.584500
+8:11.49000
70.0p
32
H 21
Olle Häggdahl
Äspereds IF
1:40:06.600500
+10:51.65000
67.6p
33
H 21
Johan Öman
Borås SK
1:40:14.601300
+10:59.65800
67.5p
34
H 21
Johannes Gunnarzon
IF Hallby SOK
1:40:15.601400
+11:00.65900
67.5p
35
H 21
Kenneth Ingemarsson
Hindås SK
1:40:16.601560
+11:01.66060
67.5p
36
H 21
Adam Sonehag
IK Stern
1:40:16.601590
+11:01.66090
67.5p
37
H 21
Björn Svensson
OK Landehof
1:40:17.601600
+11:02.66100
67.5p
38
H 21
Erik Finnskog
Tranemo IF
1:40:19.601800
+11:04.66300
67.4p
39
H 21
Martin Melin
OK Kullingshof
1:40:22.602100
+11:07.66600
67.4p
40
H 21
Lars Johansson
Björnstorps IF
1:40:23.602200
+11:08.66700
67.4p
41
H 21
Tomas Karlsson
Borås SK
1:40:32.603130
+11:17.67630
67.2p
42
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
1:40:32.603150
+11:17.67650
67.2p
43
H 21
Per Orestig
IF Hallby SOK
1:40:42.604100
+11:27.68600
67.1p
44
H 21
Håkan Huselius
Björnstorps IF
1:40:52.605100
+11:37.69600
67.0p
45
H 21
Andreas Samuelsson
OK Reftele
1:41:51.611000
+12:36.75500
66.1p
46
H 21
Johan Käll
Borås GIF
1:43:49.622800
+14:34.87300
64.5p
47
H 21
Stefan Karlsson
IK Stern
1:44:36.627500
+15:21.92000
63.9p
48
H 21
Tommy Skiöld
Kungälvs OK
1:45:29.632800
+16:14.97300
63.2p
49
H 21
Ulf Högfeldt
Borås SK
1:46:29.638800
+17:14.103300
62.5p
50
H 21
Roger Gustavsson
Magra IS
1:47:19.643800
+18:04.108300
61.9p
51
H 21
Martin Ekwall
Ulricehamns IF
1:49:09.654800
+19:54.119300
60.6p
52
H 21
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
1:50:07.660600
+20:52.125100
59.9p
53
D 21
Fia Jobs
Björnstorps IF
1:50:16.661500
+21:01.126000
59.8p
54
H 21
Torbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
1:51:04.666300
+21:49.130800
59.3p
55
H 21
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
1:53:35.681400
+24:20.145900
57.6p
56
H 21
Jonny Persson
OK Gipen
1:53:36.681500
+24:21.146000
57.6p
57
H 21
Hans Boström
Borås SK
1:53:36.681580
+24:21.146080
57.6p
58
H 21
Oscar Sjölin
Tvärreds IF
1:55:35.693400
+26:20.157900
56.4p
59
H 21
Leif Eklund
Skultorps IF
1:55:44.694300
+26:29.158800
56.3p
60
H 21
Jocke Johnsson
SOK 68
1:56:56.701500
+27:41.166000
55.6p
61
H 21
Sören Skålberg
Hindås SK
1:57:55.707400
+28:40.171900
55.0p
62
H 21
Patrik Enester
Hössna IF
1:58:54.713300
+29:39.177800
54.4p
63
H 21
Patrik Hyllander
Hössna IF
1:58:56.713500
+29:41.178000
54.4p
64
H 21
Per Jonstoij
Tvärreds IF
2:05:14.751300
+35:59.215800
51.1p
65
H 21
Bertil Sjögren
Ulricehamns IF
2:05:34.753300
+36:19.217800
50.9p
66
H 21
Oskar Jensen
Björnstorps IF
2:09:06.774500
+39:51.239000
49.2p
67
H 21
Jan-Erik Höglund
Hindås SK
2:09:17.775600
+40:02.240100
49.2p
68
H 21
Carl Gunnar Jönsson
Borås SK
2:15:59.815800
+46:44.280300
46.3p
69
H 21
Jens Fredriksson
Ericsson IK
2:17:01.822000
+47:46.286500
45.8p
70
H 21
Tony Wingårdh
Ulricehamns IF
2:17:32.825100
+48:17.289600
45.6p
71
H 21
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
2:27:22.884100
+58:07.348600
42.1p
72
H 21
Mats Gustafsson
Borås GIF
2:33:00.917900
+1:03:45.382400
40.2p
73
H 21
Mikael Folkesson
Öxabäcks Vinter-IK
2:34:51.929000
+1:05:36.393500
39.7p
74
H 21
Jonas Claesson
Ulricehamns IF
2:43:23.980200
+1:14:08.444700
37.3p
75
H 21
Mats Franzén
Ulricehamns IF
2:54:32.1047100
+1:25:17.511600
34.5p
76
H 21
Ole Sprengel
No Club
2:56:26.1058500
+1:27:11.523000
34.1p
77
H 21
Björn Lindau
No Club
3:03:48.1102700
+1:34:33.567200
32.6p
78
H 21
Magnus Lovell
OK Landehof
3:14:17.1165600
+1:45:02.630100
30.6p
79
H 21
Claes Hjelmström
No Club
3:37:38.1305700
+2:08:23.770200
26.9p
80
H 21
Peter Öster
Axa SC
3:54:34.1407300
+2:25:19.871800
24.8p
81
H 21
Jesper Brofjärd
Borås GIF
23:59:58.8639700
-
82
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
82
D 21
Majken Johansson Henæs
Anderstorps OK
23:59:59.8639800
-
82
D 21
Josefin Fhärm
Göteborgs Spårvägar GIF
23:59:59.8639800
-
82
H 21
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
82
H 21
Andreas Blohm
Grava SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
21km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jonathan Engström
Borås GIF
1:05:07.390600
-
2
H 21
Morgan Hagberg
Sjuskäret
1:14:13.445200
+9:06.54500
-
3
H 21
Martina Lindberg
Elfsborgs SOK
1:25:32.513100
+20:25.122400
-
4
H 21
Jenny Johansson
IK Ymer
1:28:30.530900
+23:23.140200
-
5
H 21
Jan Eric Thelin
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-