Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Svartedalsloppet
2011-09-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 21
56km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Westman
IK Stern
2:09:39.777800
76.1p
2
Rickard Bergengren
Björnstorps IF
2:10:16.781500
+37.3600
75.7p
3
Joakim Jarnelid
Magra IS
2:13:26.800500
+3:47.22600
73.9p
4
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:13:31.801000
+3:52.23100
73.9p
5
Marcus Ullman
OK Alehof
2:14:00.803900
+4:21.26000
73.6p
6
Adam Blomberg
OK Landehof
2:14:02.804100
+4:23.26200
73.6p
7
Richard Karlsson
Kungälvs OK
2:16:22.818100
+6:43.40200
72.3p
8
Andreas Blohm
Grava SK
2:16:33.819200
+6:54.41300
72.2p
9
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
2:22:10.852900
+12:31.75000
69.4p
10
Tommy Skiöld
Kungälvs OK
2:25:30.872900
+15:51.95000
67.8p
11
Claes Olsson
Göteborgs SK
2:26:47.880600
+17:08.102700
67.2p
12
Michael Rundahl
Högsäters GF
2:28:16.889500
+18:37.111600
66.5p
13
Per Erik Fareid
Timmervik
2:29:04.894300
+19:25.116400
66.2p
14
Rikard Nedar
Volvo Flygmotor FF
2:32:32.915100
+22:53.137200
64.6p
15
Kenneth Ingemarsson
Hindås SK
2:36:12.937100
+26:33.159200
63.1p
-
Christer Holm
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Staffan Asplund
Kungälvs OK
23:59:58.8639700
-
H 50
56km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:14:03.804200
73.6p
2
Peter Klock
IK Stern
2:14:45.808400
+42.4100
73.2p
3
Lars Hammarlund
IK Stern
2:45:19.991800
+31:16.187500
59.6p
-
Sören Skålberg
Hindås SK
23:59:58.8639700
-
H 21 Motion
28km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
1:05:43.394200
63.4p
2
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
1:07:58.407700
+2:15.13400
61.3p
3
Odd Wallum
Sävedalens AIK
1:08:51.413000
+3:08.18700
60.5p
4
Markus Landin
Kungälvs OK
1:10:01.420000
+4:18.25700
59.5p
5
Tobias Bovin
Stenungsunds OK
1:10:38.423700
+4:55.29400
59.0p
6
Adam Sonehag
IK Stern
1:10:49.424800
+5:06.30500
58.8p
7
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
1:13:03.438200
+7:20.43900
57.0p
8
Andreas Samuelsson
OK Reftele
1:13:19.439800
+7:36.45500
56.8p
9
Erik Framme
Tanums IF
1:14:03.444200
+8:20.49900
56.2p
10
Magnus Öberg Bernhed
Sävedalens AIK
1:15:09.450800
+9:26.56500
55.4p
11
Lars Dalberg
IK Stern
1:15:36.453500
+9:53.59200
55.1p
12
Pelle Dalberg
IK Stern
1:15:42.454100
+9:59.59800
55.0p
13
Claes-Göran Claesson
OK Alehof
1:15:58.455700
+10:15.61400
54.8p
14
Johan Nilsson
Kungälvs OK
1:17:03.462200
+11:20.67900
54.0p
15
Karl Evert Dillner
Kungälvs OK
1:19:32.477100
+13:49.82800
52.4p
16
Kjell Carlgren
OK Alehof
1:21:16.487500
+15:33.93200
51.2p
17
Jonny Persson
OK Gipen
1:24:50.508900
+19:07.114600
49.1p
18
Göran Karlsson
IK Stern
1:24:51.509000
+19:08.114700
49.1p
19
Jan Åke Hjert
Kungälvs OK
1:57:26.704500
+51:43.310200
35.5p
H 21 Motion
16km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per Lundenmark
Kungälvs OK
1:04:28.386700
-