Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM 50/30km
2011-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
30km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
1:18:25.470420
80.4p
2
Tuva Toftdahl Staver
Heming IL
1:18:44.472300
+18.1780
80.1p
3
Maria Rydqvist
Östersunds SK
1:18:53.473270
+28.2750
80.0p
4
Emma Wikén
Åsarna IK
1:19:15.475410
+49.4890
79.7p
5
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
1:19:32.477140
+1:07.6620
79.4p
6
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
1:19:37.477690
+1:12.7170
79.3p
7
Silje Øyre Slind
Oppdal IL
1:19:40.477920
+1:15.7400
79.3p
8
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
1:19:44.478390
+1:19.7870
79.2p
9
Sara Lindborg
Östersunds SK
1:20:34.483340
+2:09.12820
78.5p
10
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
1:20:55.485470
+2:30.14950
78.2p
11
Therese Svensson
Åsarna IK
1:21:09.486870
+2:44.16350
78.0p
12
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
1:21:19.487820
+2:54.17300
77.8p
13
Helene Söderlund
IFK Mora SK
1:22:14.493350
+3:49.22830
77.1p
14
Hanna Seppas
IFK Mora SK
1:23:52.503180
+5:27.32660
75.7p
15
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
1:24:08.504760
+5:43.34240
75.5p
16
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
1:24:33.507200
+6:07.36680
75.2p
17
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
1:25:16.511580
+6:51.41060
74.6p
18
Anna Simberg
Piteå Elit SK
1:25:26.512520
+7:01.42000
74.4p
19
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:25:27.512680
+7:02.42160
74.4p
20
Eva Svensson
IFK Mora SK
1:25:33.513210
+7:07.42690
74.4p
21
Linn Sömskar
IFK Umeå
1:25:45.514440
+7:20.43920
74.2p
22
Mia Eriksson
IFK Tärendö
1:26:40.519950
+8:15.49430
73.5p
23
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
1:27:50.526990
+9:25.56470
72.6p
24
Jennie Jirhed
Östersunds SK
1:28:33.531210
+10:07.60690
72.1p
25
Fiona Elizabeth Hughes
Yorkshire Dales Cross Country Ski
1:28:42.532110
+10:16.61590
72.0p
26
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
1:29:34.537370
+11:09.66850
71.3p
27
Rosamund Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
1:29:37.537610
+11:11.67090
71.3p
28
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
1:30:35.543470
+12:10.72950
70.6p
29
Lisa K Svensson
Åsarna IK
1:30:47.544620
+12:22.74100
70.5p
30
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
1:34:03.564240
+15:38.93720
68.2p
31
Petra Nilsson
Åsarna IK
1:34:26.566570
+16:01.96050
68.0p
32
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
1:36:11.577040
+17:46.106520
66.8p
33
Anna Nystedt
Stockviks SF
1:36:52.581170
+18:27.110650
66.4p
34
Eva Johansson
Linköpings SK
1:40:31.603010
+22:05.132490
64.2p
-
Hanna Falk
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Silje Dahl Benum
Byåsen IL
23:59:58.8639700
-