Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Knallcrossen Prolog
2010-04-18
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
1km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Magne Harborg
Röros IL
2:10.12950
2
Svein Berg Fines
Mosvik IL
2:14.13348
+3.298
3
Iver Anton Aune
Steinkjer SK
2:15.13446
+4.396
4
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
2:16.13599
+6.549
5
Markus Fredriksson
Lycksele IF
2:17.13609
+6.559
6
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
2:17.13681
+7.631
7
Jesper Lind
Hudiksvalls IF
2:19.13848
+8.798
8
Gaute Iversen
IL Varden
2:20.13949
+9.899
9
Ole Morten Flataker
Hommelvik IL
2:22.14100
+11.1050
9
Jakob Jansson
Månkarbo IF
2:22.14100
+11.1050
11
Emil Thyrèn
Trönö IK
2:22.14173
+12.1123
12
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets Goif
2:22.14194
+12.1144
13
Elias Dahl
Offerdals SK
2:23.14225
+12.1175
14
Daniel Hägesten
Remsle SK
2:23.14256
+13.1206
15
Per Andersson
Häggenås SK
2:26.14537
+15.1487
16
Jan Thomas Jenssen
Hommelvik IL
2:26.14561
+16.1511
17
Oscar Lindell
Stockviks SF
2:26.14584
+16.1534
18
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
2:26.14589
+16.1539
19
Roar Hatling Jystad
Steinkjer SK
2:27.14603
+16.1553
20
Olle Strömbäck
Nätra SK
2:28.14741
+17.1691
21
Sebastian Samuelsson
Remsle SK
2:28.14748
+17.1698
22
Max Novak
Offerdals SK
2:29.14805
+18.1755
23
Ola Brosveet Rannem
Henning IL
2:29.14809
+18.1759
24
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
2:29.14816
+18.1766
25
Niklas Andersson
Häggenås SK
2:30.14925
+19.1875
26
Tobias Lampinen
Remsle SK
2:30.14972
+20.1922
27
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
2:30.14990
+20.1940
28
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
2:31.15010
+20.1960
29
Ferry Svan
Vansbro AIK SK
2:31.15023
+20.1973
30
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
2:31.15081
+21.2031
31
Nils Augustsson
IFK Moras SK
2:32.15151
+22.2101
32
Edvard Moelmann Riddervold
Röros IL
2:33.15245
+22.2195
33
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
2:33.15297
+23.2247
34
Morten Torvik
IL Varden
2:34.15323
+23.2273
35
Victor Lindgren
Kramfors Alliansen
2:35.15449
+24.2399
36
Emil Frölander
Nätra SK
2:38.15787
+28.2737
37
August Spik
Leksands SK
2:40.15922
+29.2872
38
Kasper Gauslaa
Hägglunds Iofk
2:42.16116
+31.3066
39
Marcus Alvebro
Häggenås SK
2:45.16476
+35.3426
40
Mattias Wikström
Kramfors Alliansen
2:46.16587
+36.3537
41
Ludvig Grytbakk Tronsaune
Röros IL
2:47.16692
+37.3642
42
Emil Sellsve
Järpens SK
2:49.16817
+38.3767
43
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
2:49.16832
+38.3782
44
David Larsson
Hudiksvalls IF
2:49.16867
+39.3817
45
Lucas Sondell
Hägglunds Iofk
2:52.17108
+41.4058
46
Filip Åslin
Stockviks SF
2:54.17364
+44.4314
47
Viktor Djerf
Källbottens IK
2:56.17501
+45.4451
48
Love Norrby
Kramfors Alliansen
2:58.17749
+47.4699
49
Gabriel Höjlind
IFK Moras SK
2:58.17768
+48.4718
50
John Magnus Haugen
Hommelvik IL
2:59.17863
+49.4813
51
Martin Andersson
IFK Moras SK
3:01.18008
+50.4958
52
Martin Persson
Årsunda IF
3:06.18523
+55.5473
53
Alexander Hörnquist
Hägglunds Iofk
3:16.19568
+1:06.6518
54
Oscar Lindgren
Hägglunds Iofk
3:33.21228
+1:22.8178
55
Jonas Persson
Trönö IK
3:38.21757
+1:28.8707
56
Göran Larsson
Svegs IK
3:55.23473
+1:45.10423
-
Linus Sjölander
Stöde IF
23:59:58.8639700
-
Johan Backman
Hede SK
23:59:59.8639800
-
Joakim Tangstad
Leksvik IL
23:59:59.8639800