Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sportbladet Ski Cross
2010-03-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.5km
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
H 13
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
4:43.28200
2
H 12
Arvid Jonsson
Duveds IF
4:55.29400
+12.1100
2
H 13
Anders Roos
Stuguns SOK Gjurd
4:55.29400
+12.1100
4
H 13
Marcus Alverbro
Häggenås SK
4:58.29700
+15.1400
5
H 14
Gustav Rotvold
Åsarna IK
5:03.30200
+20.1900
6
H 13
André Timan
Östersunds SK
5:07.30600
+24.2300
7
D 13
Signe Rosenberg
Duveds IF
5:08.30700
+25.2400
8
D 13
Hanna Claréus
Östersunds SK
5:16.31500
+33.3200
9
H 12
Elliot Edvinsson
Brunflo IF
5:18.31700
+35.3400
9
D 12
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
5:18.31700
+35.3400
11
H 12
Carl Rotvold
Åsarna IK
5:21.32000
+38.3700
12
D 12
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
5:22.32100
+39.3800
12
H 13
John Leander
Åsarna IK
5:22.32100
+39.3800
14
H 12
Tobias Engberg
Mörsils IF
5:23.32200
+40.3900
15
D 12
Tilda Johansson
Duveds IF
5:30.32900
+47.4600
16
D 12
Emma Wasell
Mörsils IF
5:43.34200
+1:00.5900
16
D 14
Line Svegare Dalen
Brunflo IF
5:43.34200
+1:00.5900
18
D 13
Ida Hallquist
Åsarna IK
5:53.35200
+1:10.6900
19
D 12
Amanda Nordqvist
Ramsele IK
5:56.35500
+1:13.7200
20
D 13
Elin Engelin
Offerdals SK
6:01.36000
+1:18.7700
21
H 12
Lars Axel Björklund
Häggenås SK
6:02.36100
+1:19.7800
22
D 12
Evelina Hemlin
Mörsils IF
6:14.37300
+1:31.9000
23
H 12
Olle Engdahl
Spikbodarnas IK
6:30.38900
+1:47.10600
23
H 13
Karl Aspholm
Spikbodarnas IK
6:30.38900
+1:47.10600
25
D 12
Alva Widell
Spikbodarnas IK
6:31.39000
+1:48.10700
26
D 12
Tilda Eriksson
Östersunds SK
6:35.39400
+1:52.11100
27
D 12
Matilda Nordqvist
Ramsele IK
6:43.40200
+2:00.11900
28
D 13
Felicia Eriksson
Spikbodarnas IK
6:48.40700
+2:05.12400
29
D 12
Amanda Sjölund
Spikbodarnas IK
6:57.41600
+2:14.13300
30
H 12
Robert Herm
Tullus Sg
7:04.42300
+2:21.14000
31
H 12
Petter Lövgren
Tåsjö IF
7:49.46800
+3:06.18500
32
H 13
Oskar Olofsson
Tåsjö IF
7:52.47100
+3:09.18800
33
H 12
Dennis Lindman
Tåsjö IF
23:59:58.8639700
34
H 12
Hampus Millestu
Utrikes SK
23:59:59.8639800
34
H 13
Joel Hessling
Utrikes SK
23:59:59.8639800
1.1km
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
H 10
William Ehn
Spikbodarnas IK
4:31.27000
2
H 10
Ossian Rosenberg
Duveds IF
4:39.27800
+8.700
3
D 11
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
4:47.28600
+16.1500
4
H 10
Sven Leander
Åsarna IK
4:50.28900
+19.1800
4
H 10
Linus Berglund
Duveds IF
4:50.28900
+19.1800
4
D 10
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
4:50.28900
+19.1800
7
H 10
William Selander
Spikbodarnas IK
4:54.29300
+23.2200
7
H 11
Måns Olsson
Mörsils IF
4:54.29300
+23.2200
9
H 11
Andreas Hjelm
Östersunds SK
4:55.29400
+24.2300
10
D 11
Patricia Ivansson
Offerdals SK
4:58.29700
+27.2600
11
H 11
Matteus Åslund
Åsarna IK
5:00.29900
+29.2800
12
H 9
Joel Engberg
Mörsils IF
5:01.30000
+30.2900
13
H 10
Joel Sjölund Mattiasson
Östersunds SK
5:04.30300
+33.3200
14
D 10
Anna Johansson
Undersåkers IF
5:12.31100
+41.4000
15
H 10
Anton Wold
Östersunds SK
5:14.31300
+43.4200
16
H 11
Olle Bäckebjörk
Offerdals SK
5:17.31600
+46.4500
17
D 10
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
5:18.31700
+47.4600
17
D 11
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
5:18.31700
+47.4600
19
D 9
Tilde Bångman
Offerdals SK
5:29.32800
+58.5700
19
D 10
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
5:29.32800
+58.5700
21
H 9
Filip Timan
Östersunds SK
5:34.33300
+1:03.6200
22
H 10
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
5:35.33400
+1:04.6300
23
D 10
Linnea Wikberg
Utrikes SK
5:41.34000
+1:10.6900
23
D 11
Vilma Hellström
Spikbodarnas IK
5:41.34000
+1:10.6900
25
D 10
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
5:47.34600
+1:16.7500
26
D 11
Lydia Landin
Spikbodarnas IK
5:48.34700
+1:17.7600
27
D 11
Emma Söderberg
Rödön SK
5:49.34800
+1:18.7700
28
D 9
Elin Andersson
Östersunds SK
5:53.35200
+1:22.8100
28
H 10
Hugo Danielsson
ÅS IL
5:53.35200
+1:22.8100
30
D 9
Magda Aspholm
Spikbodarnas IK
5:54.35300
+1:23.8200
31
D 10
Emma Jönsson
Östersunds SK
5:55.35400
+1:24.8300
31
H 11
Odin Karlstrand
Östersunds SK
5:55.35400
+1:24.8300
33
D 9
Ida Andersson
Östersunds SK
5:59.35800
+1:28.8700
34
H 10
erik engelin
Offerdals SK
6:00.35900
+1:29.8800
35
D 9
Ida Wasell
Mörsils IF
6:03.36200
+1:32.9100
36
H 10
Albin Jönsson
Tåsjö IF
6:09.36800
+1:38.9700
37
H 9
Robin Ivansson
Offerdals SK
6:10.36900
+1:39.9800
38
H 10
Petter Svedh
Spikbodarnas IK
6:13.37200
+1:42.10100
39
H 10
Love Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
6:14.37300
+1:43.10200
40
D 10
Beata Eriksson
Östersunds SK
6:15.37400
+1:44.10300
40
D 10
Agnes Jansson
Spikbodarnas IK
6:15.37400
+1:44.10300
42
D 10
Johanna Nordqvist
Ramsele IK
6:18.37700
+1:47.10600
43
H 11
Alexander Lundin
Spikbodarnas IK
6:22.38100
+1:51.11000
44
H 10
Linus Lif
Tåsjö IF
6:26.38500
+1:55.11400
45
H 9
Manfred Blomqvist
Bräcke SK
6:39.39800
+2:08.12700
46
D 9
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
6:41.40000
+2:10.12900
46
D 11
Johanna Morin
Offerdals SK
6:41.40000
+2:10.12900
48
D 10
Julia Svedh
Spikbodarnas IK
6:42.40100
+2:11.13000
49
H 9
Albin Widell
Spikbodarnas IK
6:43.40200
+2:12.13100
50
H 11
Andreas Palmquist
Tåsjö IF
6:44.40300
+2:13.13200
51
H 9
Edvin Persson
Bräcke SK
6:45.40400
+2:14.13300
52
D 9
Liv Hellberg
Östersunds SK
6:49.40800
+2:18.13700
52
D 11
Ylva Johansson
Spikbodarnas IK
6:49.40800
+2:18.13700
54
H 10
Hampus Sundsten
ÅS IL
6:51.41000
+2:20.13900
55
D 11
Freja Richter
ÅS IL
7:02.42100
+2:31.15000
56
D 9
Harriet Richter
ÅS IL
7:07.42600
+2:36.15500
57
D 9
Liselotte Blomquist
Rödön SK
7:26.44500
+2:55.17400
58
H 9
Arnold Lif
Tåsjö IF
7:30.44900
+2:59.17800
58
H 10
Mats Sperring
ÅS IL
7:30.44900
+2:59.17800
60
D 9
Nora Westberg
ÅS IL
7:39.45800
+3:08.18700
61
H 10
Gustaf Bjelke
Tåsjö IF
8:02.48100
+3:31.21000
62
D 10
Tilde Svedjesten
Spikbodarnas IK
8:11.49000
+3:40.21900
63
D 9
Lovisa Bohlin
Rödön SK
8:21.50000
+3:50.22900
64
H 9
Gustav Olofsson
Tåsjö IF
8:31.51000
+4:00.23900
65
H 10
Tobias Blom
Tåsjö IF
9:43.58200
+5:12.31100
66
D 10
Teresa Stamm Alfredsson
Spikbodarnas IK
9:53.59200
+5:22.32100
67
H 10
Jacob Lindman
Tåsjö IF
11:07.66600
+6:36.39500
68
H 9
Johan Pettersson
Rödön SK
23:59:59.8639800
68
H 9
Erik Hennings
Östersunds SK
23:59:59.8639800
68
D 9
Agnes Stjerna
Utrikes SK
23:59:59.8639800
68
D 9
Nora Swartz
Frösö IF
23:59:59.8639800
68
H 10
Henrik Millestu
Utrikes SK
23:59:59.8639800
68
H 10
Linus Nilsson
ÅS IL
23:59:59.8639800
68
D 10
Emma Wikstrand
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
68
H 11
Rikard Godevärn
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
68
H 11
Axel Färdvall
Utrikes SK
23:59:59.8639800
68
D 11
Louice Sjödin
Graninge-Alliansen
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)