Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2011-03-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
70km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan Karlsson
Norsjö SK
3:38:35.1311450
80.4p
2
Anders Lundbäck
Bergnäsets AIK
3:46:22.1358140
+7:46.46590
76.9p
3
Patrik Johnsson
Norum-Djäkneboda SK
4:04:11.1465080
+25:36.153530
69.9p
4
Fredrik Öhrner
Utec Center IF
4:04:19.1465830
+25:43.154280
69.8p
5
Erik Oskarsson
Tavelsjö AIK
4:08:36.1491530
+30:00.179980
68.3p
6
Lars Mattsson
Stöcke Ts Järnet
4:09:03.1494280
+30:28.182730
68.2p
7
Tomas Wallin
Team Esplanad
4:10:13.1501220
+31:37.189670
67.8p
8
Andreas Lundholm
Umeå OK
4:11:11.1507000
+32:35.195450
67.4p
9
Daniel Hallgren
Umeå Holmsund SK
4:13:11.1519040
+34:35.207490
66.8p
10
Per Burman
Alnö SK
4:15:41.1534030
+37:05.222480
66.0p
11
Jonas Sandström
Täfteå IK
4:20:23.1562280
+41:48.250730
64.5p
12
Fredrik Samuelsson
Tunafors SK
4:22:11.1573030
+43:35.261480
63.9p
13
Erik Isaksson
Gimonäs Ck
4:28:08.1608770
+49:33.297220
62.2p
14
Pelle Edlund
Team Spotia Umeå
4:30:42.1624100
+52:06.312550
61.5p
15
Anders Karlsson
Skellefteå SK
4:36:15.1657410
+57:39.345860
60.0p
16
Mikael Olsson
Sävar IK
4:46:07.1716640
+1:07:31.405090
57.5p
17
Stefan Kärrlander
Röbäcks SK
4:48:52.1733150
+1:10:17.421600
56.8p
18
Peter Nilsson
Skyddcentrum
4:57:07.1782610
+1:18:31.471060
54.9p
19
Magnus Wiklund
Norum-Djäkneboda SK
4:58:41.1792000
+1:20:05.480450
54.6p
20
Patrik Wennberg
Skellefteå OK
4:59:18.1795730
+1:20:42.484180
54.4p
21
Per Edberg
Tavelsjö AIK
5:25:03.1950230
+1:46:27.638680
49.3p
22
Erik Nilsson
Umedalens IF
5:36:48.2020710
+1:58:12.709160
47.3p
23
Fredrik Burström
Kappa Kraftliner KK
5:36:55.2021420
+1:58:19.709870
47.3p
-
Patrik Berggren
Norrfors IK
0
-
Per Erik Eriksson
Enhörna IF
0
-
Niklas Kåvius
Tullinge SK
0
-
Joakim Löf
Glommersträsk Lappträsk IF
0
-
Per Håkan Sandström
Röbäcks SK
0
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)