Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2011-03-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 720[
1
2
]
70km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Lisa Noppa
IK Studenterna
0
1
D 21 Motion
Eva Walheim
IK Klintarna
0
1
H 21
Henrik Alm
Idre SK
0
1
H 21
Petter Sandberg
IFK Umeå
0
1
H 21
Joel Levisson
Nyåkers IK
0
1
H 21
Peter Sjölin
Kraftstaven Ski Team Förening
0
1
H 35
Patrik Berggren
Norrfors IK
0
1
H 35
Per Erik Eriksson
Enhörna IF
0
1
H 35
Niklas Kåvius
Tullinge SK
0
1
H 35
Joakim Löf
Glommersträsk Lappträsk IF
0
1
H 35
Per Håkan Sandström
Röbäcks SK
0
1
H 21 Motion
Magnus Forsberg
IFK Umeå
0
1
H 21 Motion
Roger Forsell
Botsmarks SK
0
1
H 21 Motion
Peter Forsgren
Axa SC
0
1
H 21 Motion
Martin Hedman
Vindelns IF
0
1
H 21 Motion
Ulrik Lindgren
IFK Åkullsjön
0
1
H 21 Motion
Thore Stenvall
Sorsele SK
0
1
H 21 Motion
Hans Sundberg
IK Studenterna
0
1
H 21 Motion
Per Westin
IFK Umeå
0
1
H 21 Motion
Johan Knutsgård
Hägglunds IOFK
0
21
H 21
Anders Högberg
IFK Umeå
3:22:27.1214630
+3:22:27.1214630
88.9p
22
H 21
Martin Rosvall
Lycksele IF
3:22:27.1214660
+3:22:27.1214660
88.9p
23
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
3:22:33.1215210
+3:22:33.1215210
88.9p
24
H 21
Erik Jansson
Rossöns IF
3:24:49.1228840
+3:24:49.1228840
87.6p
25
H 21
Johan Sandberg
Kraftstaven Ski Team Förening
3:25:14.1231370
+3:25:14.1231370
87.3p
26
H 21
Björn Rydvall
Lycksele IF
3:27:01.1242030
+3:27:01.1242030
86.4p
27
H 21
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
3:29:31.1257050
+3:29:31.1257050
85.0p
28
H 21
Johan Samuelsson
SK Järven
3:30:08.1260740
+3:30:08.1260740
84.7p
29
H 21
Erik Silfver
Lucksta IF
3:32:26.1274500
+3:32:26.1274500
83.5p
30
H 21
Mattias Westman
Röbäcks SK
3:32:28.1274790
+3:32:28.1274790
83.5p
31
H 21
Gustav Nordström
Gävle SK
3:34:48.1288720
+3:34:48.1288720
82.3p
32
H 21
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
3:34:50.1288990
+3:34:50.1288990
82.3p
33
H 21
Klas Nilsson
Bodens SK
3:36:26.1298570
+3:36:26.1298570
81.5p
34
H 21
Erik Berglund
Lycksele IF
3:38:25.1310460
+3:38:25.1310460
80.5p
35
H 35
Jan Karlsson
Norsjö SK
3:38:35.1311450
+3:38:35.1311450
80.4p
36
H 21
Daniel Johansson
IFK Umeå
3:39:52.1319140
+3:39:52.1319140
79.8p
37
H 21
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
3:41:11.1327000
+3:41:11.1327000
79.2p
38
H 21
Andre Jakobsson
Östersunds SK
3:41:12.1327110
+3:41:12.1327110
79.2p
39
H 21
Niclas Bärj
Hybo AIK
3:44:06.1344540
+3:44:06.1344540
77.9p
40
H 21
Andreas Oskarsson
IFK Umeå
3:46:10.1356920
+3:46:10.1356920
77.0p
41
H 35
Anders Lundbäck
Bergnäsets AIK
3:46:22.1358140
+3:46:22.1358140
76.9p
42
H 21
Tom Ankerstål
Hybo AIK
3:48:43.1372250
+3:48:43.1372250
75.9p
43
H 21
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
3:48:50.1372920
+3:48:50.1372920
75.8p
44
H 21
Adam Burström
SK Järven
3:49:33.1377210
+3:49:33.1377210
75.5p
45
H 21
Jakob Börjesson
Lima IF
3:49:38.1377760
+3:49:38.1377760
75.5p
46
H 21
Erik Oskarsson
Sorsele SK
3:49:55.1379460
+3:49:55.1379460
75.4p
47
H 21
Björn Jonsson
Storumans IK
3:53:06.1398570
+3:53:06.1398570
74.1p
48
H 21
Daniel Andersson
Jalles Tc Umeå
3:56:48.1420740
+3:56:48.1420740
72.6p
49
H 55
Olavi Nieminen
Ragunda IF
3:58:32.1431110
+3:58:32.1431110
72.0p
50
H 55
John Arvidsson
Hägglunds IOFK
3:59:11.1435090
+3:59:11.1435090
71.7p
51
H 21
Karl Walheim
Ärla IF
3:59:14.1435340
+3:59:14.1435340
71.7p
52
H 21
Simon Karlsson
Slussfors IK
4:01:18.1447780
+4:01:18.1447780
70.9p
53
H 21
Anders Stenvall
Stensele SK
4:01:22.1448120
+4:01:22.1448120
70.9p
54
H 21
Olof Burström
SK Järven
4:01:48.1450770
+4:01:48.1450770
70.7p
55
H 21
Markus Jansson
IFK Umeå
4:02:30.1454920
+4:02:30.1454920
70.5p
56
H 21
Johan Persson
IK Studenterna
4:04:05.1464440
+4:04:05.1464440
69.9p
57
H 35
Patrik Johnsson
Norum-Djäkneboda SK
4:04:11.1465080
+4:04:11.1465080
69.9p
58
H 45
Jan-Anders Jonsson
Järvsjöby IF
4:04:15.1465470
+4:04:15.1465470
69.8p
59
H 35
Fredrik Öhrner
Utec Center IF
4:04:19.1465830
+4:04:19.1465830
69.8p
60
H 21
Peter Boström
Studentidrott
4:05:30.1472920
+4:05:30.1472920
69.4p
61
H 55
Daniel Arvidsson
IK Klintarna
4:06:52.1481140
+4:06:52.1481140
68.9p
62
H 45
Lars Magnusson
Östersunds SK
4:07:01.1482030
+4:07:01.1482030
68.9p
63
H 45
Rune Söderman
Jalles Tc Umeå
4:08:01.1488070
+4:08:01.1488070
68.5p
64
H 35
Erik Oskarsson
Tavelsjö AIK
4:08:36.1491530
+4:08:36.1491530
68.3p
65
H 35
Lars Mattsson
Stöcke Ts Järnet
4:09:03.1494280
+4:09:03.1494280
68.2p
66
H 45
Bengt Näsholm
Jalles Tc Umeå
4:09:12.1495160
+4:09:12.1495160
68.1p
67
H 35
Tomas Wallin
Team Esplanad
4:10:13.1501220
+4:10:13.1501220
67.8p
68
H 35
Andreas Lundholm
Umeå OK
4:11:11.1507000
+4:11:11.1507000
67.4p
69
H 45
Lars Johansson
Sjulsmark SK
4:12:57.1517630
+4:12:57.1517630
66.8p
70
H 35
Daniel Hallgren
Umeå Holmsund SK
4:13:11.1519040
+4:13:11.1519040
66.8p
71
H 21
Gustav Lundqvist
Luleå Kajakklubb
4:14:37.1527670
+4:14:37.1527670
66.3p
72
H 21 Motion
Patrik Wallon
Byske SK
4:15:00.1529900
+4:15:00.1529900
66.2p
73
H 45
Hans Persson
Linköpings SK
4:15:36.1533530
+4:15:36.1533530
66.0p
74
H 35
Per Burman
Alnö SK
4:15:41.1534030
+4:15:41.1534030
66.0p
75
H 21
Christian Lejon
IFK Umeå
4:15:54.1535320
+4:15:54.1535320
65.9p
76
H 45
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
4:16:29.1538800
+4:16:29.1538800
65.7p
77
H 21
Mårten Svensson
Falköpings AIK SK
4:17:02.1542190
+4:17:02.1542190
65.5p
78
H 45
Gunnar Lindahl
Sundbybergs IK
4:18:33.1551250
+4:18:33.1551250
65.1p
79
H 45
Lars Stenvall
Spöland Vännäs IF
4:19:16.1555510
+4:19:16.1555510
64.8p
80
H 45
Björn Tunemalm
Jalles Tc Umeå
4:19:55.1559460
+4:19:55.1559460
64.6p
81
H 21
Andreas Karlsson
Slussfors IK
4:20:22.1562170
+4:20:22.1562170
64.5p
82
H 45
Johan Svensk
Team Esplanad
4:20:23.1562260
+4:20:23.1562260
64.5p
83
H 35
Jonas Sandström
Täfteå IK
4:20:23.1562280
+4:20:23.1562280
64.5p
84
H 45
Martin Lundberg
Fredrika IK
4:20:25.1562450
+4:20:25.1562450
64.5p
85
H 35
Fredrik Samuelsson
Tunafors SK
4:22:11.1573030
+4:22:11.1573030
63.9p
86
H 21 Motion
Göte Lundkvist
Gideå IK
4:24:21.1586040
+4:24:21.1586040
63.3p
87
H 55
Sune Wiklund
Volvo FK
4:25:24.1592360
+4:25:24.1592360
63.0p
88
H 45
Åke Wilhelmsson
Strycksele IF
4:25:45.1594400
+4:25:45.1594400
62.9p
89
H 45
Tommy Bäckström
Vindelns IF
4:26:12.1597150
+4:26:12.1597150
62.8p
90
H 55
Robert Carlsson
Hägglunds IOFK
4:27:49.1606870
+4:27:49.1606870
62.3p
91
H 21 Motion
Nils Broman
Skellefteå SK
4:28:02.1608140
+4:28:02.1608140
62.2p
92
H 21 Motion
Jonny Holmbom
Lycksele IF
4:28:04.1608390
+4:28:04.1608390
62.2p
93
H 35
Erik Isaksson
Gimonäs Ck
4:28:08.1608770
+4:28:08.1608770
62.2p
94
H 55
Tommy Israelsson
Agnäs IK
4:28:18.1609710
+4:28:18.1609710
62.2p
95
H 21 Motion
Lukas Mustajärvi
IK Studenterna
4:28:53.1613220
+4:28:53.1613220
62.0p
96
D 21 Motion
Henny Holmlund
IFK Umeå
4:29:08.1614720
+4:29:08.1614720
61.9p
97
H 21 Motion
Mattias Fransson
Klungan
4:29:31.1617030
+4:29:31.1617030
61.8p
98
H 21 Motion
Adam Bergkvist
IK Klintarna
4:29:55.1619440
+4:29:55.1619440
61.7p
99
H 35
Pelle Edlund
Team Spotia Umeå
4:30:42.1624100
+4:30:42.1624100
61.5p
100
H 45
Mats Walheim
IK Klintarna
4:30:53.1625200
+4:30:53.1625200
61.4p
101
H 55
Ulf Landström
IK Studenterna
4:34:47.1648620
+4:34:47.1648620
60.4p
102
H 21
Jakob Nilsson
IFK Umeå
4:36:07.1656600
+4:36:07.1656600
60.0p
103
H 35
Anders Karlsson
Skellefteå SK
4:36:15.1657410
+4:36:15.1657410
60.0p
104
H 55
Harry Lundgren
Skyddcentrum
4:37:09.1662830
+4:37:09.1662830
59.7p
105
H 21 Motion
Östen Strömgrem
Husums IF SK
4:37:34.1665300
+4:37:34.1665300
59.6p
106
H 21 Motion
Björn Yttergren
Tegs SK
4:38:59.1673850
+4:38:59.1673850
59.3p
107
H 21
Tommy Ljung
Östersunds SK
4:40:05.1680410
+4:40:05.1680410
59.0p
108
H 21 Motion
Markus Ådahl
Röbäcks SK
4:40:05.1680460
+4:40:05.1680460
59.0p
109
H 21 Motion
Anders Gustavsson
Norrfors IK
4:40:47.1684630
+4:40:47.1684630
58.8p
110
H 21 Motion
Pavio Grzelewski
Jalles Tc Umeå
4:41:21.1688000
+4:41:21.1688000
58.7p
111
H 21 Motion
Tony Åström
Umedalens IF
4:41:23.1688260
+4:41:23.1688260
58.6p
112
H 21 Motion
Håkan Södren
Agnäs IK
4:42:26.1694560
+4:42:26.1694560
58.4p
113
H 21 Motion
Christina Standerby
Volvo FK
4:43:25.1700450
+4:43:25.1700450
58.1p
114
H 21 Motion
Marcus Nesset
Idre SK
4:43:27.1700680
+4:43:27.1700680
58.1p
115
H 21 Motion
Patrik Andersson
Jalles Tc Umeå
4:44:52.1709130
+4:44:52.1709130
57.8p
116
H 35
Mikael Olsson
Sävar IK
4:46:07.1716640
+4:46:07.1716640
57.5p
117
H 21
Martin Westman
IFK Umeå
4:48:08.1728760
+4:48:08.1728760
57.0p
118
H 21 Motion
Ulf Holmqvist
Jalles Tc Umeå
4:48:44.1732320
+4:48:44.1732320
56.8p
119
H 21 Motion
Robert Magnusson
Skanska IF
4:48:49.1732840
+4:48:49.1732840
56.8p
120
H 35
Stefan Kärrlander
Röbäcks SK
4:48:52.1733150
+4:48:52.1733150
56.8p
121
H 45
Anders Rönnlund
Järbo IF
4:49:29.1736830
+4:49:29.1736830
56.7p
122
H 21 Motion
Nils Erixon
Sveaskogs IF
4:50:21.1742050
+4:50:21.1742050
56.5p
123
H 21 Motion
Tomas Nordin
IK Studenterna
4:50:26.1742570
+4:50:26.1742570
56.4p
124
H 21 Motion
Niklas Johansson
No Club
4:50:41.1744020
+4:50:41.1744020
56.4p
125
H 45
Tommy Persson
Team Esplanad
4:50:42.1744150
+4:50:42.1744150
56.4p
126
H 21 Motion
Anders Boström
Jalles Tc Umeå
4:53:25.1760490
+4:53:25.1760490
55.7p
127
H 21 Motion
Olle Lundgren
Bygdsiljum SK
4:53:40.1761960
+4:53:40.1761960
55.7p
128
H 21 Motion
Truls Lagendahl
Flängan IF
4:54:18.1765730
+4:54:18.1765730
55.5p
129
H 55
Lars-Gustav Eriksson
Järvsjöby IF
4:54:35.1767440
+4:54:35.1767440
55.5p
130
H 21 Motion
Tomas Holm
Sweco IF
4:56:59.1781820
+4:56:59.1781820
54.9p
131
H 35
Peter Nilsson
Skyddcentrum
4:57:07.1782610
+4:57:07.1782610
54.9p
132
H 55
Ivar Näsholm
Ärla IF
4:57:12.1783110
+4:57:12.1783110
54.9p
133
H 21 Motion
Lars Eriksson
Umedalens IF
4:57:20.1783990
+4:57:20.1783990
54.9p
134
H 21 Motion
Johan Wikner
Håknäs IF
4:58:34.1791390
+4:58:34.1791390
54.6p
135
H 35
Magnus Wiklund
Norum-Djäkneboda SK
4:58:41.1792000
+4:58:41.1792000
54.6p
136
H 21 Motion
Fredrik Holmström
Ncc IF
4:59:06.1794560
+4:59:06.1794560
54.5p
137
H 45
Stefan Jonsson
Team Esplanad
4:59:10.1794950
+4:59:10.1794950
54.5p
138
H 35
Patrik Wennberg
Skellefteå OK
4:59:18.1795730
+4:59:18.1795730
54.4p
139
H 21 Motion
Kent Larsson
Team Spotia Umeå
4:59:19.1795830
+4:59:19.1795830
54.4p
140
H 21 Motion
Börje Fjällström
IFK Umeå
4:59:27.1796640
+4:59:27.1796640
54.4p
141
H 21 Motion
Lars Hansson
Jalles Tc Umeå
5:00:12.1801120
+5:00:12.1801120
54.2p
142
H 55
David Grahn
Robertsfors IK
5:01:42.1810150
+5:01:42.1810150
53.9p
143
H 21 Motion
Anderas Jonsson
IK Klintarna
5:02:41.1816090
+5:02:41.1816090
53.7p
144
H 21 Motion
Lars Nilsson
Vindelns IF
5:02:47.1816660
+5:02:47.1816660
53.7p
145
H 21 Motion
Pär Myrlund
Täfteå IK
5:05:01.1830050
+5:05:01.1830050
53.2p
146
H 21 Motion
Andreas Lindgren
Bygdsiljum SK
5:05:50.1834900
+5:05:50.1834900
53.0p
147
H 21 Motion
Olli Kiviniemi
Volvo FK
5:06:00.1835900
+5:06:00.1835900
53.0p
148
H 21 Motion
Hans Persson
Team Esplanad
5:06:45.1840440
+5:06:45.1840440
52.9p
149
H 45
Martin Myhrberg
Ockelbo SK
5:06:46.1840580
+5:06:46.1840580
52.9p
150
H 21 Motion
Bertel Berglund
Norrvalla Sport
5:06:52.1841180
+5:06:52.1841180
52.8p
151
H 21 Motion
Mikael Johansson
Ersboda SK
5:08:37.1851670
+5:08:37.1851670
52.5p
152
H 21
Tomas Johansson
IFK Umeå
5:08:51.1853020
+5:08:51.1853020
52.4p
153
H 21 Motion
Kjell Arne Arnsen
Bodö
5:09:06.1854590
+5:09:06.1854590
52.4p
154
H 21 Motion
Åke Huitfeldt
Östras Skol-IF
5:10:04.1860310
+5:10:04.1860310
52.2p
155
H 21 Motion
Clas Fries
Umeå OK
5:11:11.1867050
+5:11:11.1867050
52.0p
156
D 21 Motion
Elisabeth Fries
Umeå OK
5:11:11.1867060
+5:11:11.1867060
52.0p
157
H 21 Motion
Robert Wennberg
IF Umeå
5:12:00.1871960
+5:12:00.1871960
51.8p
158
H 21 Motion
Niklas Persson
Vindelns IF
5:12:12.1873130
+5:12:12.1873130
51.8p
159
H 21 Motion
Anton Lindberg
Dammgatan Elit
5:12:29.1874840
+5:12:29.1874840
51.7p
160
H 21 Motion
Joakim Nilsson
Jalles Tc Umeå
5:13:12.1879130
+5:13:12.1879130
51.6p
161
H 21 Motion
Ralph Lindberg
No Club
5:13:32.1881100
+5:13:32.1881100
51.5p
162
H 21 Motion
Fridrik Nyberg
No Club
5:13:34.1881380
+5:13:34.1881380
51.5p
163
H 21 Motion
Bo Andersson
Obbola IK
5:13:55.1883400
+5:13:55.1883400
51.4p
164
D 21 Motion
Helena Karlsson
Umedalens IF
5:13:58.1883780
+5:13:58.1883780
51.4p
165
H 21 Motion
Robert Eriksson
Norum-Djäkneboda SK
5:14:07.1884650
+5:14:07.1884650
51.4p
166
D 21 Motion
Inger Sjöström
Tvärålund IF
5:14:40.1887970
+5:14:40.1887970
51.3p
167
H 21 Motion
Fredrik Åström
Jomyra IF
5:14:41.1888090
+5:14:41.1888090
51.3p
168
H 21 Motion
Stig Anders Andersson
Sorsele SK
5:16:20.1897910
+5:16:20.1897910
51.0p
169
H 21 Motion
Olle Öhman
Insjöns IF OK
5:17:09.1902890
+5:17:09.1902890
50.8p
170
H 21 Motion
Gunnar Tiger
Jalles Tc Umeå
5:17:16.1903580
+5:17:16.1903580
50.8p
171
H 21 Motion
Ola Norrlander
No Club
5:17:20.1903920
+5:17:20.1903920
50.8p
172
H 21 Motion
Robert Norlin
IK Klintarna
5:17:27.1904660
+5:17:27.1904660
50.7p
173
H 21 Motion
Anders Enetjärn
Tavelsjö AIK
5:17:38.1905750
+5:17:38.1905750
50.7p
174
H 45
Henry Puttonen
Järla IF SK
5:17:51.1907000
+5:17:51.1907000
50.7p
175
H 21 Motion
Kenneth Höglander
Jalles Tc Umeå
5:18:31.1911080
+5:18:31.1911080
50.5p
176
H 55
Johnny Fransson
Ärla IF
5:18:39.1911820
+5:18:39.1911820
50.5p
177
H 21 Motion
Torbjörn Larsson
Skolk
5:19:43.1918220
+5:19:43.1918220
50.3p
178
H 21 Motion
Ove Sandström
Skolk
5:19:44.1918310
+5:19:44.1918310
50.3p
179
H 55
Klas Isaksson
Sävar IK
5:24:28.1946790
+5:24:28.1946790
49.4p
180
H 21 Motion
Mats Karlsson
Sweco IF
5:24:57.1949600
+5:24:57.1949600
49.4p
181
H 35
Per Edberg
Tavelsjö AIK
5:25:03.1950230
+5:25:03.1950230
49.3p
182
H 21 Motion
Petter Lundberg
Umeå Holmsund SK
5:25:39.1953810
+5:25:39.1953810
49.2p
183
H 21 Motion
Klas Åström
Mölndahl Outdoor IF
5:26:28.1958780
+5:26:28.1958780
49.1p
184
H 21 Motion
Nils Lindberg
No Club
5:29:22.1976170
+5:29:22.1976170
48.6p
185
D 21 Motion
Annelie Johnsson
Hissjö SK
5:29:58.1979790
+5:29:58.1979790
48.5p
186
H 21 Motion
Tommy Jonasson
Robertsfors IK
5:30:08.1980750
+5:30:08.1980750
48.5p
187
D 21 Motion
Anna Säfsten
Mölndahl Outdoor IF
5:31:02.1986140
+5:31:02.1986140
48.3p
188
H 21 Motion
Niclas Bromark
Sävar IK
5:31:54.1991330
+5:31:54.1991330
48.1p
189
D 21 Motion
Renée Rångefors
Byske SK
5:31:56.1991530
+5:31:56.1991530
48.1p
190
D 21 Motion
Nina Ingvarsson
IK Studenterna
5:33:26.2000530
+5:33:26.2000530
47.9p
191
H 21 Motion
Ludvig Eriksson
IK Studenterna
5:34:11.2005030
+5:34:11.2005030
47.8p
192
H 21 Motion
John Kjellgren
No Club
5:34:26.2006590
+5:34:26.2006590
47.7p
193
H 21 Motion
Sven Granberg
Norrvalla Sport
5:35:46.2014580
+5:35:46.2014580
47.5p
194
D 21 Motion
Eva Magnusson
IF Strategen
5:36:16.2017590
+5:36:16.2017590
47.4p
195
H 21 Motion
Mats Magnusson
Skogssällskapet
5:36:17.2017650
+5:36:17.2017650
47.4p
196
H 35
Erik Nilsson
Umedalens IF
5:36:48.2020710
+5:36:48.2020710
47.3p
197
H 21 Motion
Anders Persson
IFK Umeå
5:36:49.2020820
+5:36:49.2020820
47.3p
198
H 35
Fredrik Burström
Kappa Kraftliner KK
5:36:55.2021420
+5:36:55.2021420
47.3p
199
H 55
Gunnar Sjöblom
Västerbottens Skidveteraner
5:37:04.2022390
+5:37:04.2022390
47.3p
200
D 21 Motion
Marie Jansson
Hybo AIK
5:37:19.2023890
+5:37:19.2023890
47.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21 Motion
Göran Jansson
Accenture IF
5:37:21.2024000
+5:37:21.2024000
47.2p
202
H 21 Motion
Leif Hedlund
Sorsele SK
5:37:59.2027820
+5:37:59.2027820
47.1p
203
H 21 Motion
Jörgen Ekman
Vindelns IF
5:38:01.2028000
+5:38:01.2028000
47.1p
204
H 21 Motion
Anders Bergqvist
Vindelns IF
5:38:03.2028200
+5:38:03.2028200
47.1p
205
D 21 Motion
Karin Runesson
No Club
5:38:24.2030330
+5:38:24.2030330
47.1p
206
H 55
Erling Edvinsson
Västerbottens Skidveteraner
5:41:06.2046510
+5:41:06.2046510
46.6p
207
H 45
Joakim Kumpula
Öråns SK
5:42:03.2052290
+5:42:03.2052290
46.5p
208
H 21 Motion
Daniel Nilsson
IFK Umeå
5:43:03.2058220
+5:43:03.2058220
46.3p
209
H 21 Motion
Henrik Tegström
Dalasjö IK
5:43:20.2059970
+5:43:20.2059970
46.3p
210
H 21 Motion
Peter Gustavsson
Norrfors IK
5:43:31.2061050
+5:43:31.2061050
46.2p
211
H 21 Motion
Lars Sundvall
Vårby IK
5:46:37.2079650
+5:46:37.2079650
45.8p
212
H 55
Per Lundström
Nysätra IF
5:47:33.2085260
+5:47:33.2085260
45.6p
213
H 21 Motion
Magnus Jutterström
Bygdeå GOIF
5:48:02.2088110
+5:48:02.2088110
45.5p
214
H 21 Motion
Anders Olofsson
No Club
5:52:51.2117030
+5:52:51.2117030
44.8p
215
H 21 Motion
Stefan Joanzon
Jalles Tc Umeå
5:53:21.2120090
+5:53:21.2120090
44.7p
216
H 21 Motion
Mats Olof Olofsson
Umedalens IF
5:53:48.2122790
+5:53:48.2122790
44.7p
217
D 21 Motion
Anna Karin Nilsson
Umeå OK
5:53:53.2123220
+5:53:53.2123220
44.7p
218
H 21 Motion
Hjalmar Laudon
Vännäs OK
5:53:58.2123750
+5:53:58.2123750
44.7p
219
H 21 Motion
Urban Persson
Dalasjö IK
5:56:24.2138350
+5:56:24.2138350
44.3p
220
H 21 Motion
Jan Olov Stålhös
Skellefteå SK
5:57:46.2146560
+5:57:46.2146560
44.1p
221
H 21 Motion
Stefan Wennberg
Skattkärrs IF
6:00:13.2161240
+6:00:13.2161240
43.8p
222
H 21 Motion
Jörgen Nyström
Skellefteå SK
6:00:40.2163980
+6:00:40.2163980
43.7p
223
H 21 Motion
Petter Fält
Volvo FK
6:00:50.2164970
+6:00:50.2164970
43.7p
224
H 21 Motion
Jan Sanberg
No Club
6:06:40.2199930
+6:06:40.2199930
42.9p
225
H 21 Motion
Greger Ollsson
No Club
6:07:15.2203430
+6:07:15.2203430
42.8p
226
D 21 Motion
Åsa Tykesson-Nilsson
Vindelns IF
6:07:16.2203570
+6:07:16.2203570
42.8p
227
D 21 Motion
Hélène Marlot
Sorsele SK
6:07:57.2207610
+6:07:57.2207610
42.7p
228
H 21 Motion
Leopold Sjöström
Sorsele SK
6:07:57.2207640
+6:07:57.2207640
42.7p
229
D 21 Motion
Maria Muribi
Skyddcentrum
6:21:31.2289000
+6:21:31.2289000
41.0p
230
H 21 Motion
Mats Olov Andersson
No Club
6:24:35.2307420
+6:24:35.2307420
40.6p
231
H 21 Motion
Johan Hellsten
No Club
6:26:38.2319790
+6:26:38.2319790
40.3p
232
H 21 Motion
Sture Lindberg
Dammgatan Elit
6:28:06.2328540
+6:28:06.2328540
40.2p
233
H 21 Motion
Clas Björklund
Röbäcks SK
6:28:24.2330390
+6:28:24.2330390
40.1p
234
D 21 Motion
Louise Westerlund
IFK Umeå
6:30:46.2344550
+6:30:46.2344550
39.8p
235
H 21 Motion
Jan Sjöberg
Hägglunds IOFK
6:31:27.2348620
+6:31:27.2348620
39.8p
236
H 21 Motion
Conny Nilsson
Vindelns IF
6:32:44.2356390
+6:32:44.2356390
39.6p
237
H 21 Motion
Torkel Olovsson
Botsmarks SK
6:32:45.2356410
+6:32:45.2356410
39.6p
238
H 21 Motion
Martin Hansson
IFK Umeå
6:37:16.2383500
+6:37:16.2383500
39.1p
239
H 21 Motion
Jan Alfredsson
No Club
6:38:44.2392340
+6:38:44.2392340
38.9p
240
H 21 Motion
Joakim Gyllander
No Club
6:42:08.2412750
+6:42:08.2412750
38.6p
241
H 21 Motion
Björn Löfgren
No Club
6:42:18.2413760
+6:42:18.2413760
38.5p
242
H 21 Motion
Magnus Wolf Watz
Dif
6:43:21.2420010
+6:43:21.2420010
38.4p
243
H 21 Motion
Oskar Sandström
Bygg Murartjänst AB
6:44:16.2425550
+6:44:16.2425550
38.3p
244
D 21 Motion
Nicole Suty
Skogis IF
6:45:23.2432200
+6:45:23.2432200
38.2p
245
H 21 Motion
Roger Lenman
Bondsjöhöjdens IK
6:47:21.2444090
+6:47:21.2444090
38.0p
246
D 21 Motion
Anna Abrahamsson
OK Landehof
6:49:18.2455760
+6:49:18.2455760
37.8p
247
H 21 Motion
Håkan Forström
No Club
7:02:09.2532880
+7:02:09.2532880
36.5p
248
H 21 Motion
Lars Magnusson
Tolereds AIK
7:04:40.2547930
+7:04:40.2547930
36.2p
249
H 21 Motion
Niklas Sundling
IFK Umeå
7:06:49.2560830
+7:06:49.2560830
36.0p
250
H 21 Motion
Björn Bränström
No Club
7:10:20.2581900
+7:10:20.2581900
35.7p
251
H 21 Motion
Leif Melkersson
Björkfors GOIF
7:19:22.2636120
+7:19:22.2636120
34.9p
252
H 21 Motion
Karl Johan Karlsson
Åkullsjön
7:22:03.2652260
+7:22:03.2652260
34.6p
253
H 21 Motion
Lars Wikstöm
Skellefteå SK
7:22:32.2655100
+7:22:32.2655100
34.6p
254
H 21 Motion
Kennet Ekfeldt
Lierne IL
7:25:55.2675460
+7:25:55.2675460
34.3p
255
D 21 Motion
Asbjörg Westum
Lierne IL
7:25:55.2675470
+7:25:55.2675470
34.3p
256
H 21 Motion
Bjerre Ljungberg
Umedalens IF
7:37:41.2746040
+7:37:41.2746040
33.3p
257
H 21 Motion
Erland Svärd
No Club
7:37:41.2746050
+7:37:41.2746050
33.3p
258
D 21 Motion
Kristina Johnsson
Norum-Djäkneboda SK
7:44:35.2787440
+7:44:35.2787440
32.8p
258
H 21 Motion
Kenneth Elfving
Banafjäls IF
7:44:35.2787440
+7:44:35.2787440
32.8p
260
H 45
Per-Erik Grahn
Cranab Fc
23:59:58.8639700
Logga in för att slippa de här annonserna
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Glenn Persson
Rossöns IF
2:00:17.721660
73.6p
2
D 21
Mia Eriksson
IFK Tärendö
2:04:54.749360
+4:37.27600
70.9p
3
D 21
Mari Guin
Skogn IL
2:07:32.765190
+7:15.43430
69.4p
4
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
2:09:55.779450
+9:37.57690
68.1p
5
D 21
Catrin Fjällström
Lycksele IF
2:13:48.802750
+13:30.80990
66.2p
6
H 21 Motion
Sven Erik Harr
No Club
2:15:31.813050
+15:13.91290
65.3p
7
H 21 Motion
Marcus Landström
Vännäs SK
2:17:05.822480
+16:48.100720
64.6p
8
H 21 Motion
Robin Moén
Funäsdalens IF
2:17:15.823400
+16:57.101640
64.5p
9
H 21 Motion
Gert Lind
Team Esplanad
2:17:16.823570
+16:59.101810
64.5p
10
H 21 Motion
Erik Albano
Skyddcentrum
2:18:40.831960
+18:23.110200
63.8p
11
H 21 Motion
Jesper Isaksson
Skyddcentrum
2:18:43.832230
+18:25.110470
63.8p
12
D 21
Jennie Magnusson
Hägglunds IOFK
2:22:26.854510
+22:08.132750
62.1p
13
H 21 Motion
Robert Andersson
Jalles Tc Umeå
2:22:58.857720
+22:40.135960
61.9p
14
D 21
Sara Therese Bäckström
Bjurholms IF
2:23:36.861500
+23:18.139740
61.6p
15
H 21 Motion
Sverker Moritz
Team Esplanad
2:24:10.864980
+23:53.143220
61.4p
16
H 21 Motion
Henrik Andersson
Skellefteå SK
2:24:28.866700
+24:10.144940
61.3p
17
H 21 Motion
Ulrik Nilsson
Spöland Vännäs IF
2:28:40.891970
+28:23.170210
59.5p
18
H 21 Motion
Roger Andersson
Skyddcentrum
2:29:10.894960
+28:53.173200
59.3p
19
H 21 Motion
Simon Westerberg
Åsjöns IF
2:29:31.897020
+29:13.175260
59.2p
20
H 21 Motion
Mats Lindfors
IFK Åkullsjön
2:37:40.945940
+37:22.224180
56.1p
21
H 21 Motion
Bengt Gustafson
Lycksele IF
2:38:42.952140
+38:24.230380
55.8p
22
D 21 Motion
Ingrid Almqvist
Röbäcks SK
2:39:23.956290
+39:06.234530
55.5p
23
D 21
Emma Karlsson
IK Klintarna
2:40:02.960130
+39:44.238370
55.3p
24
D 21 Motion
Gunilla Stenmark
Röbäcks SK
2:40:24.962330
+40:06.240570
55.2p
25
H 21 Motion
Johannes Svanbäck
Strycksele IF
2:41:05.966440
+40:47.244680
55.0p
26
H 21 Motion
Joar Sandström
Slupskepparen
2:41:11.967040
+40:53.245280
54.9p
27
D 21 Motion
Charlotta Wållberg
Tavelsjö AIK
2:41:52.971120
+41:34.249360
54.7p
28
D 21
Angelica Andersson
Skyddcentrum
2:43:39.981860
+43:22.260100
54.1p
29
H 21 Motion
Mats Isberg
Norum-Djäkneboda SK
2:44:06.984540
+43:48.262780
53.9p
30
H 21 Motion
Andreas Olofsson
No Club
2:44:56.989530
+44:38.267770
53.7p
31
D 21
Carolyn Faithfull
Umeå OK
2:45:09.990880
+44:52.269120
53.6p
32
D 21
Camilla Sjöberg
IFK Umeå
2:46:27.998610
+46:09.276850
53.2p
33
H 21 Motion
Antti Kokko
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:46:52.1001150
+46:34.279390
53.0p
34
D 21
Anna Bylund
Axa SC
2:48:14.1009330
+47:56.287570
52.6p
35
D 21 Motion
Sara Blind
Gimonäs Ck
2:48:34.1011360
+48:17.289600
52.5p
36
H 21 Motion
Fredrik Norum
Agnäs IK
2:50:47.1024690
+50:30.302930
51.8p
37
H 21 Motion
Peter Hagström
Ncc IF
2:51:45.1030490
+51:28.308730
51.5p
38
H 21 Motion
Per-Anders Karlsson
Fredrika IK
2:52:14.1033340
+51:56.311580
51.4p
39
D 21 Motion
Helena Hansson
IFK Umeå
2:52:32.1035140
+52:14.313380
51.3p
40
H 21 Motion
Roger Sandqvist
Sävar IK
2:53:18.1039730
+53:00.317970
51.1p
41
H 21 Motion
Johan Hallberg
No Club
2:55:03.1050240
+54:45.328480
50.6p
42
D 21 Motion
Stina Nilsson
Umeå OK
2:55:25.1052420
+55:07.330660
50.5p
43
D 21 Motion
Emma Bergqvist
IK Klintarna
2:55:38.1053730
+55:20.331970
50.4p
44
H 21 Motion
Patrik Holmgren
No Club
2:55:48.1054730
+55:30.332970
50.4p
45
D 21
Julia Öhman
Öredalens IK
2:56:20.1057940
+56:02.336180
50.2p
46
H 21 Motion
Per Höglund
No Club
2:57:23.1064220
+57:05.342460
49.9p
47
D 21 Motion
Tilda Gottås
Tandsbyns IF
2:57:38.1065710
+57:20.343950
49.8p
48
H 21 Motion
Jens Wahlström
Norum-Djäkneboda SK
3:00:58.1085730
+1:00:40.363970
48.9p
49
H 21 Motion
Per Linder
Umeå OK
3:04:35.1107460
+1:04:18.385700
48.0p
50
D 21 Motion
Sara Ahlman Ådahl
Röbäcks SK
3:05:07.1110670
+1:04:50.388910
47.8p
51
D 21 Motion
Sofia Lindh
Obbola IK
3:05:18.1111790
+1:05:01.390030
47.8p
52
H 21 Motion
Anders Rinzen
No Club
3:07:18.1123790
+1:07:01.402030
47.3p
53
D 21 Motion
Annika Ljungblad
IFK Umeå
3:08:24.1130330
+1:08:06.408570
47.0p
54
D 21 Motion
Barbro Öhman
Öredalens IK
3:08:48.1132730
+1:08:30.410970
46.9p
55
H 21 Motion
Eskil Lindgren
Norum-Djäkneboda SK
3:08:49.1132830
+1:08:31.411070
46.9p
56
D 21 Motion
Sandra Lindberg
Täfteå IK
3:09:35.1137460
+1:09:18.415700
46.7p
57
D 21 Motion
JO Stevenson
Astrazeneca IF
3:09:35.1137470
+1:09:18.415710
46.7p
58
D 21 Motion
Åsa Svanbäck
IK Livsnerven
3:10:05.1140450
+1:09:47.418690
46.6p
59
D 21 Motion
Maria Stål
Jalles Tc Umeå
3:11:18.1147700
+1:11:00.425940
46.3p
60
H 21 Motion
Jonas Holmström
IFK Åkullsjön
3:12:15.1153470
+1:11:58.431710
46.0p
61
D 21 Motion
Annika Holmström
IFK Åkullsjön
3:12:16.1153530
+1:11:58.431770
46.0p
62
H 21 Motion
Dan Palmqvist
Telia IoFF
3:12:25.1154420
+1:12:07.432660
46.0p
63
H 21 Motion
Krister Granberg
IFK Umeå
3:12:41.1156040
+1:12:23.434280
45.9p
64
H 21 Motion
Thomas Persson
Flurkmarks IK
3:12:55.1157490
+1:12:38.435730
45.9p
65
H 21 Motion
Erik Lundberg
Sikeå SK
3:13:09.1158880
+1:12:52.437120
45.8p
66
H 21 Motion
Per Gustafsson
Sandåkerns SK
3:13:52.1163140
+1:13:34.441380
45.7p
67
H 21 Motion
Peter Robertsson
No Club
3:13:54.1163370
+1:13:37.441610
45.7p
68
H 21 Motion
David Robertsson
Skyddcentrum
3:15:36.1173510
+1:15:18.451750
45.3p
69
D 21 Motion
Tina Peterson
IFK Umeå
3:17:21.1184080
+1:17:04.462320
44.9p
70
D 21 Motion
Gunilla Laggar
Spöland Vännäs IF
3:17:26.1184570
+1:17:09.462810
44.8p
71
H 21 Motion
Fred Lundgren
No Club
3:17:27.1184660
+1:17:10.462900
44.8p
72
H 21 Motion
Roland Nylander
No Club
3:17:27.1184690
+1:17:10.462930
44.8p
73
D 21 Motion
Marlene Svanbäck
Strycksele IF
3:17:48.1186770
+1:17:31.465010
44.8p
74
H 21 Motion
Robert Rundkvist
No Club
3:18:05.1188490
+1:17:48.466730
44.7p
75
D 21 Motion
Helena Johansson
Ericsson IK
3:18:20.1189960
+1:18:03.468200
44.6p
76
D 21 Motion
Veronica Sjölander
No Club
3:19:41.1198000
+1:19:23.476240
44.3p
77
D 21 Motion
Pernilla Svanbäck
Karlslunds IF SF
3:20:37.1203690
+1:20:20.481930
44.1p
78
D 21 Motion
Hanna Bergqvist
IK Klintarna
3:24:48.1228710
+1:24:30.506950
43.2p
79
D 21 Motion
Anna Johansson
Skyddcentrum
3:27:09.1242840
+1:26:51.521080
42.7p
80
D 21 Motion
Elin Rönnlund
Sandåkerns SK
3:27:34.1245370
+1:27:17.523610
42.6p
81
H 21 Motion
Fredric Larsson
Tegs SK
3:30:03.1260200
+1:29:45.538440
42.1p
82
D 21
Elin Lundström
IFK Åkullsjön
3:30:32.1263190
+1:30:15.541430
42.0p
83
D 21 Motion
Lovisa Norgren
Håknäs IF
3:33:26.1280500
+1:33:08.558740
41.5p
84
D 21 Motion
Johanna Rundkvist
IK Klintarna
3:33:33.1281240
+1:33:15.559480
41.5p
85
H 21 Motion
Mats Holmqvist
Kågedalens SK
3:33:34.1281340
+1:33:16.559580
41.4p
86
D 21 Motion
Catarina Yngvesson
Härnösands OK
3:34:10.1284900
+1:33:52.563140
41.3p
87
H 21 Motion
Dan Ivan Karlsson
Ramselefors Skf
3:35:35.1293460
+1:35:18.571700
41.1p
88
H 21 Motion
Wolfgang Voge
Ramselefors Skf
3:35:35.1293470
+1:35:18.571710
41.1p
89
H 21 Motion
Per Olof Andersson
Ekedalens SK
3:35:48.1294710
+1:35:30.572950
41.0p
90
D 21 Motion
Pia Lundberg
No Club
3:35:50.1294910
+1:35:32.573150
41.0p
91
H 21 Motion
Simon Toots
Röbäcks SK
3:35:51.1295080
+1:35:34.573320
41.0p
92
D 21 Motion
Lena Löfgren
IFK Umeå
3:36:10.1296960
+1:35:53.575200
40.9p
93
H 21 Motion
Cristopher Johansson
Skyddcentrum
3:36:51.1301030
+1:36:33.579270
40.8p
94
D 21 Motion
Johanna Hedman Karvonen
Skellefteå SK
3:39:35.1317450
+1:39:17.595690
40.3p
95
H 21 Motion
Göran Burén
No Club
3:40:45.1324490
+1:40:28.602730
40.1p
96
D 21 Motion
Barbro Nilsson Lundberg
Umeå OK
3:46:11.1357040
+1:45:53.635280
39.1p
97
D 21 Motion
Lina Jonsson
Sikeå SK
3:52:31.1395000
+1:52:13.673240
38.1p
98
D 21 Motion
Marie Lindberg
Robertsfors IK
3:54:28.1406790
+1:54:11.685030
37.8p
99
H 21 Motion
BO Henriksson
No Club
3:54:31.1407000
+1:54:13.685240
37.7p
100
H 21 Motion
Marcel Berkelder
Brädlappen
3:57:22.1424110
+1:57:04.702350
37.3p
101
D 21
Ylva Tomasdotter
IK Klintarna
4:00:07.1440690
+1:59:50.718930
36.9p
102
D 21 Motion
Cathanna Norberg
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
4:02:33.1455210
+2:02:15.733450
36.5p
103
D 21 Motion
Sofia Lindkvist
IFK Umeå
4:04:14.1465300
+2:03:56.743540
36.2p
104
H 21 Motion
Staffan Öberg
Jalles Tc Umeå
4:04:28.1466750
+2:04:10.744990
36.2p
105
D 21 Motion
Anna Karin Lantto
Vindelns IF
4:08:01.1488060
+2:07:44.766300
35.7p
106
H 21 Motion
Niclas West
Bygdeå GOIF
4:12:22.1514140
+2:12:04.792380
35.1p
107
D 21 Motion
Malin Stigbrand
Axa SC
4:13:44.1522360
+2:13:27.800600
34.9p
108
H 21 Motion
Johan Nygren
Skyddcentrum
4:14:37.1527600
+2:14:19.805840
34.8p
109
D 21 Motion
Gun Britt Nilsson
Tärna IK Fjällvinden
4:17:16.1543520
+2:16:58.821760
34.4p
110
D 21 Motion
Eva Lena Nilsson
IK Klintarna
4:26:55.1601440
+2:26:37.879680
33.2p
111
D 21 Motion
Linn Eriksson
IK Klintarna
4:35:44.1654360
+2:35:26.932600
32.1p
112
D 21 Motion
Lena Jutterström
Bygdeå GOIF
4:46:49.1720880
+2:46:32.999120
30.9p
113
D 21 Motion
Emma Henningsson
IK Studenterna
5:20:22.1922150
+3:20:04.1200390
27.6p
114
H 21 Motion
Daniel Grundén
IK Studenterna
5:20:22.1922160
+3:20:04.1200400
27.6p
115
D 21 Motion
Karin Grundén
Käringöns IF
23:59:58.8639700
115
D 21 Motion
Maria Burlin
Burträsk SK
23:59:58.8639700
115
H 21 Motion
Andreas Bernhold
No Club
23:59:58.8639700
118
D 21 Motion
Josefin Fhärm
Göteborgs Spårvägar GIF
23:59:59.8639800
118
D 21 Motion
Karin Wiechel
Röbäcks SK
23:59:59.8639800
118
D 21 Motion
Lena Öberg
Jalles Tc Umeå
23:59:59.8639800
118
H 21 Motion
Josef Sunna
Jalles Tc Umeå
23:59:59.8639800
118
H 21 Motion
Fredrik Tärnström
Jalles Tc Umeå
23:59:59.8639800
24km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Markus Fredriksson
Lycksele IF
1:07:32.405170
70.6p
2
H 20
Björn Sandström
Täfteå IK
1:07:57.407660
+24.2390
70.1p
3
H 21 Motion
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
1:07:57.407670
+25.2400
70.1p
4
H 21 Motion
William Strömberg
Täfteå IK
1:09:05.414460
+1:32.9190
68.6p
5
H 21 Motion
Felix Hopstadius
Storumans IK
1:09:06.414520
+1:33.9250
68.6p
6
H 20
David Adolfsson
Täfteå IK
1:09:07.414630
+1:34.9360
68.6p
7
H 21 Motion
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
1:09:07.414660
+1:34.9390
68.6p
8
H 20
Erik Eriksson
Norsjö SK
1:12:32.435130
+4:59.29860
64.6p
9
H 21 Motion
Pablo Grate
Täfteå IK
1:12:53.437250
+5:20.31980
64.3p
10
H 21 Motion
Sixten Walheim
IK Klintarna
1:13:02.438190
+5:30.32920
64.1p
11
D 20
Jonna Sundling
IFK Umeå
1:13:19.439880
+5:47.34610
63.8p
12
H 21 Motion
Marcus Grate
Täfteå IK
1:13:20.439900
+5:47.34630
63.8p
13
H 21 Motion
Per Nieminen
IK Studenterna
1:14:49.448820
+7:16.43550
62.2p
14
H 21 Motion
Jakob Löfdahl
Tvärålund IF
1:16:42.460150
+9:09.54880
60.4p
15
D 20
Malin Fredriksson
Lycksele IF
1:17:02.462100
+9:29.56830
60.1p
16
D 20
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
1:17:20.463940
+9:47.58670
59.8p
17
D 21 Motion
Elina Rönnlund
IFK Umeå
1:17:35.465430
+10:02.60160
59.6p
18
H 21 Motion
Per Rönnlund
IFK Umeå
1:17:35.465450
+10:02.60180
59.6p
19
D 20
Sara Nyström
Skellefteå SK
1:18:18.469790
+10:46.64520
58.9p
20
H 21 Motion
Johans Nilsson
Byske SK
1:19:24.476390
+11:52.71120
57.9p
21
H 21 Motion
Roger Nilsson
Byske SK
1:19:26.476560
+11:53.71290
57.9p
22
H 21 Motion
Jonas Westerlund
Vännäs SK
1:20:40.483960
+13:07.78690
56.8p
23
H 21 Motion
Herbert Karlsson
Team Esplanad
1:23:02.498170
+15:30.92900
54.9p
24
D 20
Hilda Lagerlöf
IFK Umeå
1:23:03.498270
+15:31.93000
54.9p
25
H 21 Motion
Erik Björkman
Täfteå IK
1:24:06.504570
+16:34.99300
54.1p
26
H 21 Motion
Bert Allan Persson
Team Esplanad
1:24:40.507910
+17:07.102640
53.6p
27
H 21 Motion
Mikael Bergqvist
Jalles Tc Umeå
1:25:38.513790
+18:06.108520
52.9p
28
D 21 Motion
Clara Lundgren
IFK Umeå
1:26:32.519190
+19:00.113920
52.3p
29
D 21 Motion
Evelina Åström
Spöland Vännäs IF
1:28:25.530490
+20:53.125220
51.0p
30
H 21 Motion
Roger Eriksson
No Club
1:29:05.534450
+21:32.129180
50.5p
31
H 21 Motion
Sven Karsikko
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
1:29:28.536780
+21:56.131510
50.3p
32
H 21 Motion
Fredrik Oskarsson
Bygdeå GOIF
1:32:44.556310
+25:11.151040
48.2p
33
D 21 Motion
Tove Bäckström
SK Tegsnäspojkarna
1:34:17.565690
+26:45.160420
47.3p
34
H 21 Motion
Martin Persson
Bygdsiljum SK
1:35:06.570560
+27:33.165290
46.8p
35
H 21 Motion
Tommy Jonsson
Bygdeå GOIF
1:35:22.572130
+27:49.166860
46.6p
36
D 21 Motion
Mona Lisa Junes Wendel
IFK Umeå
1:35:22.572190
+27:50.166920
46.6p
37
H 21 Motion
Anders Sundh
Storrödingsbergs IF
1:39:23.596200
+31:50.190930
44.5p
38
D 21 Motion
Elisabeth Eklund
Bygdeå GOIF
1:39:27.596630
+31:54.191360
44.4p
39
H 21 Motion
Urban Ripfjäll
IFK Arvidsjaur SK
1:40:51.605080
+33:19.199810
43.7p
40
D 21 Motion
Maja Stenmark
Röbäcks SK
1:41:56.611580
+34:24.206310
43.2p
41
H 21 Motion
Tore Johansson
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
1:42:40.615900
+35:07.210630
42.8p
42
D 21 Motion
Anita Junes
IFK Umeå
1:42:42.616190
+35:10.210920
42.8p
43
H 21 Motion
Henrik Agerhäll
No Club
1:42:51.617030
+35:18.211760
42.7p
44
H 21 Motion
Calle Hallgren
No Club
1:44:58.629750
+37:25.224480
41.8p
45
D 21 Motion
Anna Lundbäck
IK Studenterna
1:46:09.636830
+38:36.231560
41.2p
46
D 21 Motion
Lina Åhlund
OK Nolaskogsarna
1:47:42.646120
+40:09.240850
40.5p
47
H 21 Motion
Håkan Eriksson
Robertsfors IK
1:48:23.650220
+40:50.244950
40.3p
48
H 21 Motion
Peter Eriksson
Robertsfors IK
1:48:23.650230
+40:50.244960
40.3p
49
H 21 Motion
Tom Lundmark
Robertsfors IK
1:48:51.653090
+41:19.247820
40.1p
50
H 21 Motion
Roland Holmström
Sävar IK
1:49:18.655710
+41:45.250440
39.9p
51
H 21 Motion
Tore Karlsson
Ersmarks IK
1:52:50.676970
+45:18.271700
38.5p
52
D 21 Motion
Britta Agerhäll
Ersmarks IK
1:53:21.680020
+45:48.274750
38.3p
53
D 21 Motion
Lotta Boström
No Club
1:53:31.681050
+45:58.275780
38.2p
54
H 21 Motion
Bo Johnsson
Bolidens SK
1:56:03.696250
+48:30.290980
37.2p
55
D 21 Motion
Ulla Zackrisson
IFK Umeå
1:56:17.697650
+48:44.292380
37.2p
56
H 21 Motion
Ola Holmgren
Norum-Djäkneboda SK
1:56:17.697660
+48:44.292390
37.2p
57
H 21 Motion
Hans Jonsson
Örträsk SK
1:56:56.701580
+49:24.296310
36.9p
58
D 21 Motion
Signe Malmer
Umeå OK
1:57:55.707450
+50:22.302180
36.6p
58
H 21 Motion
Anders Malmer
Umeå OK
1:57:55.707450
+50:22.302180
36.6p
60
H 21 Motion
Hans Johansson
Täfteå IK
1:59:00.713960
+51:27.308690
36.2p
61
H 21 Motion
Fredrik Nilsson
No Club
2:01:06.726550
+53:33.321280
35.5p
62
D 21 Motion
Heljä Pikkala
Storrödingsbergs IF
2:01:33.729250
+54:00.323980
35.4p
63
D 21 Motion
Martina Nilsson
Robertsfors IK
2:06:32.759190
+59:00.353920
33.8p
64
D 21 Motion
Maja Wiechel
Röbäcks SK
2:07:33.765220
+1:00:00.359950
33.5p
65
H 21 Motion
Ulf Wiklund
IFK Holmsund
2:07:42.766130
+1:00:09.360860
33.5p
66
D 21 Motion
Malin Nilsson
Axa SC
2:09:03.774250
+1:01:30.368980
33.1p
67
D 21 Motion
Pernilla Brändström
Bygdeå GOIF
2:10:11.781000
+1:02:38.375730
32.7p
68
D 21 Motion
Ingegärd Jönsson
Storrödingsbergs IF
2:13:05.798450
+1:05:32.393180
31.9p
69
D 21 Motion
Sussane Grundberg
No Club
2:13:09.798850
+1:05:36.393580
31.9p
70
D 21 Motion
Marita Sundh
Storrödingsbergs IF
2:15:58.815790
+1:08:26.410520
31.2p
71
D 21 Motion
Viktoria Wahlström
Norum-Djäkneboda SK
2:18:55.833490
+1:11:23.428220
30.5p
72
D 21 Motion
Camilla Wiklund
Burträsk SK
2:20:25.842480
+1:12:53.437210
30.1p
73
D 21 Motion
Eva Westman
No Club
2:21:09.846800
+1:13:36.441530
29.9p
74
D 21 Motion
Sandra Wiklund
Burträsk SK
2:23:02.858110
+1:15:29.452840
29.5p
75
H 21 Motion
Saun Juthberg
Hörnefors IF
2:24:54.869310
+1:17:21.464040
29.1p
76
H 21 Motion
Carl Andersson
Central Oregon Northic Club
2:24:54.869320
+1:17:21.464050
29.1p
77
H 21 Motion
Anders Kärnebro
Sågargränd Atletics
2:28:03.888280
+1:20:31.483010
28.4p
78
D 21 Motion
Irja Robertsson
No Club
2:35:52.935100
+1:28:19.529830
26.8p
79
D 21 Motion
Miahabo Berkelder
Brädlappen
3:05:40.1113900
+1:58:07.708630
22.2p
80
D 21 Motion
Gunilla Lingesten
Brädlappen
3:05:41.1114060
+1:58:08.708790
22.2p
81
D 20
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
23:59:59.8639800
81
D 20
Lotta Silfver
Burträsk SK
23:59:59.8639800
81
D 21 Motion
Gunilla Jansson
Hybo AIK
23:59:59.8639800
81
D 21 Motion
Ida Kennedy
Burträsk SK
23:59:59.8639800
81
D 21 Motion
Jenny Lindberg
Storumans IK
23:59:59.8639800
81
H 20
Johan Lövgren
Vännäs SK
23:59:59.8639800
81
H 20
Nilsson Tobias IFK
Volvo FK
23:59:59.8639800
81
H 21 Motion
Linus Johnsson
Bolidens SK
23:59:59.8639800
81
H 21 Motion
Peter Nilsson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
81
H 21 Motion
Hampus Åsberg
Vindelns IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Carl Schogster
Täfteå IK
43:55.263490
58.1p
2
H 21 Motion
Viktor Strömberg
Täfteå IK
45:12.271120
+1:16.7530
56.2p
3
H 21 Motion
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
45:14.271310
+1:18.7720
56.2p
4
H 21 Motion
Samuel Gustavsson
Skellefteå SK
45:21.272010
+1:25.8420
56.0p
5
H 21 Motion
Niklas Eriksson
Vindelns IF
46:34.279310
+2:38.15720
54.3p
6
D 21 Motion
Alva Lövgren
Vännäs SK
48:06.288540
+4:10.24950
52.4p
7
H 21 Motion
William Eriksson
Täfteå IK
48:08.288720
+4:12.25130
52.3p
8
H 21 Motion
Simon Eriksson
Täfteå IK
48:08.288780
+4:12.25190
52.3p
9
H 21 Motion
Albin Karlsson
Skellefteå SK
48:58.293740
+5:02.30150
51.3p
10
H 21 Motion
Alfred Nilsson
Täfteå IK
49:02.294180
+5:06.30590
51.2p
11
D 21 Motion
Klara Yngvesson
IFK Umeå
49:09.294830
+5:13.31240
51.1p
12
D 21 Motion
Edit Landström
IFK Umeå
49:12.295110
+5:16.31520
51.0p
13
H 21 Motion
Emrik Nordgren
Vännäs SK
49:16.295580
+5:20.31990
50.9p
14
H 21 Motion
Simon Strömberg
Täfteå IK
49:24.296360
+5:28.32770
50.8p
14
H 21 Motion
Mikael Strömberg
Täfteå IK
49:24.296360
+5:28.32770
50.8p
16
D 21 Motion
Matilda Lenman
Skellefteå SK
50:26.302590
+6:31.39000
49.6p
17
D 21 Motion
Jenny Adelsson
Tvärålund IF
51:30.308950
+7:34.45360
48.5p
18
H 21 Motion
Tomas Adelsson
Tvärålund IF
51:31.309080
+7:35.45490
48.4p
19
H 21 Motion
Magnus Nordgren
Vännäs SK
51:32.309110
+7:36.45520
48.4p
20
D 21 Motion
Agneta Lövgren
Vittangi SK
51:35.309420
+7:39.45830
48.4p
21
D 21 Motion
Marita Wikner
Skyddcentrum
51:35.309460
+7:39.45870
48.4p
22
H 21 Motion
Wilmer Wiklund
Täfteå IK
51:52.311160
+7:56.47570
48.1p
23
H 21 Motion
Urban Wiklund
Täfteå IK
51:52.311190
+7:57.47600
48.1p
24
H/D 16 Motion
Jonathan Boman
Tundalsskolan
53:45.322430
+9:49.58840
25
D 21 Motion
Nora Bäckström
Robertsfors IK
53:55.323490
+10:00.59900
46.0p
26
H 21 Motion
Arvid Kristoffersson
IK Klintarna
54:42.328120
+10:46.64530
45.3p
27
D 21 Motion
Ida Lundgren
Täfteå IK
55:27.332630
+11:31.69040
44.6p
28
H 21 Motion
David Lundgren
Täfteå IK
55:28.332730
+11:32.69140
44.6p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 720[
1
2
]